Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick jún. 15. Creative Commons License 32293

Köszönet a tanácsért Anti bácsi!

Petró Gabi

Előzmény: XANTIi (32292)
XANTIi jún. 15. Creative Commons License 32292

Sőt! Nem csak sima relés, hanem folyamatos hőérzékelős elektronikus.

Persze mindegy. Hűtsön, ha kell!

Jó rádiózást!

Előzmény: Törölt nick (32291)
Törölt nick jún. 15. Creative Commons License 32291

Szia Anti bácsi!

Köszönöm szépen nagy örömmel és megnyugodva hátradőlve olvasom válaszod.

Azt hittem valami gondja van a kicsikémnek.-én már csak így hívom:-)

Jó hír hogy hűtőventilátor kapcsolása hőrelés megoldású eddig nem is gondolkodtam ezen.

Így már érthető ha bekapcsoláskor nem pörög azonnal.

Még egyszer köszönöm további szép napot! Szia Anti bácsi!

Előzmény: XANTIi (32290)
XANTIi jún. 15. Creative Commons License 32290

Valószínüleg jó a venti, ha egy pillanatra megindul. Ha megmelegszik a végfok, akkor fog tekerni rendesen.

Egy kis termisztor a felelős érte. Ez egy kis 2 lábú alkatrész ami oda van fogva a hűtő felülethez, legtöbbször egy fehér hővezető paszta segít átadni a hőt. Esetleg finoman egy hajszárítóval életre tudod kelteni.

Előzmény: Törölt nick (32289)
Törölt nick jún. 15. Creative Commons License 32289

Szia Anti bá!

Egy technikai jellegű kérdésben segíts nekem előre is köszönöm!

Egy Yaesu FT 747 GX amatőr rádió készülékkel kapcsolatos kérdésem lenne.

A készülék már tizenvalahány éve megvan és tisztítás céljából levettem a tetejét, powert adtam rá és észrevettem hogy nem forog a hűtőventilátora.

Mikor bekapcsolom kicsit megugrik, megmozdul de nem kezd el forogni később adáskor sem.

Ez így természetes és rendben van? Nem tudom ez milyen technikával van megoldva?

Mindig kell forognia bekapcsoláskor, vagy hőfokrelés megoldású csak ha "melege van" akkor kapcsol forgásra?

Előre is köszönöm válaszod.

Gabi

Előzmény: XANTIi (32288)
XANTIi jún. 13. Creative Commons License 32288

Fontos javítási trükk: ilyen táp javításnál a kifingott bizti helyére a PRÓBA idejére egy 230V 60 v. 100 W izzót bekötni. Ha további guzmi van benne, nem nyomja le minden alkalommal a lakásban a vellanyt, csak világít a pilács ezerrel.

Ha a bekapcsolás pillanatában egy kicsit felvillan majd elalszik, akkor jó eséllyel nagy baj már nincs. Talán.

Előzmény: Desert Rat (32287)
Desert Rat jún. 13. Creative Commons License 32287

Megér annyit a dolog, hogy szétszeded. Javítottam már olyan tápot amiben egy BY133-as (ill hasonló 5Ft-os) dióda ment ki, rejtély miért, de csere után (persze mind a 4-et) tökéletes lett.

Előzmény: Skodri84 (32284)
szőrmók jún. 13. Creative Commons License 32286

Igy már sokkal jobb a dolog. Köszi a kiigazitást . Sok távoli QSO-t.

Előzmény: cb-cq (32276)
XANTIi jún. 12. Creative Commons License 32285
Nyugodtan használható 19V-os is. A gyári Fujitsu biztosan jó, ha olyan elérhető.
Előzmény: Skodri84 (32282)
Skodri84 jún. 12. Creative Commons License 32284

Nos az eredeti táp egy Li Shin 20V 3,25A-es, előkerestem most, de sajnos zárlatos, rossz volt benne a biztosíték, áthidaltam egy próbára egy "réz hajszállal", de le is csapta az automatát rögtön, szal felejtős, így hirtelenbe. Van benne két árnyékoló burkolat is leforrasztva, elég masszív.

A Fujitsukkal esetleg van zavar szempontból tapasztalat? Ilyet árulnak itt felém 4-5E-ért eredetit,  bepróbáljam-e vajon.

Ez a mostani ilyen több feszültségre beállítható univerzális gagyi, már csak súlyra is fele a réginek. Súlyra fogok venni ;)

DeTomaso jún. 11. Creative Commons License 32283

.... ez kuka lesz. :(

"Visszanyomja" a ganajt a hálózatra mint a BPL. (konnektoros ethernet rohadvány).

Előzmény: Skodri84 (32281)
Skodri84 jún. 11. Creative Commons License 32282

Ja és az antenna kb. 6 méterre van öcsém emeleti szobájának ablakától, kb. azzal pont egy szintben. Az ablakon át telibe veszi a ganéjt.....

Skodri84 jún. 11. Creative Commons License 32281

Próbálkoztam délután, másik tutira földelt dugaljba dugni a tápot, aztán bezártam egy páncélkazettába az egészet (jó mondjuk nyilván nem tudtam lezárni teljesen), a drótját így-úgy állítgatni, de semmi értelme, a ganéj jön és jön, csillapítatlanul. És pont a Siriot kapja telibe, nem a kábel szedi össze, mert kivittem a rádiót egy dróttal az antenna tövébe, és ott is jelentkezik a zavar, miután bedugom a tápot. Ha meg még a laptopba is bedugom, még jobban rázendít :(

Szóval nem is próbálkozok zavarvédeni, lehetetlennek látom. Csak egy másik jó táp segíthet, majd lefotózom az eredetit, hátha lenne valakinek. Azt hiszem 20V 3,25A-es. Az elvileg jó volt, mert évekig nem volt ez a zaj.

95xf jún. 11. Creative Commons License 32280

Arra emlékeztem, hogy valami vacak madzag amiben nem marad meg az elektron:)

Előzmény: XANTIi (32257)
_nyunyuka jún. 11. Creative Commons License 32279

Ilyen szűrőket tudok adni a kedves topiktársnak, van pár dög táp szétpusztítva, amiből kitermelhető.

Előzmény: XANTIi (32278)
XANTIi jún. 11. Creative Commons License 32278

Őszinte részvétünk!

A ferritgyűrűs dolgok javíthatnak rajta. Valamennyit.  De ha olyan getva az a táp, akkor kell egy eredeti, normális. Az occókínai utángyártottak sajnos zavarnak keményen . Tisztelet a kivételnek.

Ha beraknád egy fém dobozba és egy gyári zavarszűrős csatlakozón hoznád ki, az a fémházas aljazat, akkor a hálózat felé nem menne a ganyé. De a kimenő kábel akkor is sugároz. Ahhoz egy jó nagy ferritgyűrűre kellene egy szimmetrikus tekercs, kani vastag drótból. Aztán kondi eléje-utána. Sok kondi. A megszűrt vellany jönne csak ki a dobozból.

De talán valami kompóter bontóból lehetne 4-5 rugó körül venni jó használt gyári tápot. Pláne ha a szabvány 19 V-os.

Előzmény: Skodri84 (32277)
Skodri84 jún. 11. Creative Commons License 32277

Segítség!

Mondjatok már pár hasznos ötletet arra, hogyan tudnám le zavarvédeni egy laptop töltőjét/tápját !? Már hónapok óta "csend" van a garázsban a CB-én, a hétvégén cseréltem antennát, az sem segített, mondom itt valami bűzlik, kint a kocsiban tele a sáv olasszal, még antenna nélkül, csupán a kocsikulcsot hozzáérintve az aljzathoz is hallani adást halkan, a garázsban a nagy 5/8-oson meg halvány a vétel. Hónom alá kapva egy akksit, meg a Stalkert, benne egy 30 centis dróttal, és mászkálva az udvaron, szépen rájöttem, hogy a garázs környékén egy becsapós fehérzaj van, semmi kattogás-zakatolás-ingadozás, egy szép egyenletes sussos sávzaj, amiben minden gyengébb jel elvész. És meg is találtam rövidúton a tettest, a garázs feletti szobában öcsém laptop tápja ontja a ganéjt. Mihint kihúzom, teljes csend lesz a sávon. Egyszer anno az eredeti elfüstölt, és kb. féléve vette ezt a feltehetően gagyit valami 6 ezer körül(nem is volt olcsó), hát kb. azóta van étercsend.......csak eddig ráfogtam, hogy biztos még nincs terjedés.....

Szóval mit ajánlotok? Tegyem be egy full zárt fémdobozba, amit még le is földelek akár, azt az egész szar zajkeltőt? Ferritgyűrűk a vezetékre érhetnek valamit?

Vennék akár egy másik tápot is neki, dehát mi a garancia arra, hogy az jobb lesz.

Elképesztő, hogy egy ilyen kis szar tönkreteheti a rádiózást......arra gondolni se merek, ha pl. a szomszéd vesz egy hasonlót.......akkor tényleg antennát bonthatok, és befejezhetem az ipart.

cb-cq jún. 11. Creative Commons License 32276

Mi "hotelalfások"természetesen az alsó sávot közép 1-40-ig értelmezzük (26.965-27.405)

minden üzem módban.

Desert Rat jún. 11. Creative Commons License 32275

"szeretnénk minden klubtagot megmozgatni" - azaz ebben az értelemben nem az átlagot írja

Előzmény: szőrmók (32273)
_nyunyuka jún. 11. Creative Commons License 32274

"Átlag CB": akik ilyen rádióamatőr tevékenységet folytatnak 27 megán, legtöbbjüknek minimum hekkelt Grantja, Stalija vagy valami komoly amatőrrádiója van, ott az alsó sáv se lesz gond.

Valami jóféle katonai lommal fogok majd figyelni.

Előzmény: szőrmók (32273)
szőrmók jún. 11. Creative Commons License 32273

Ha ez azt jelenti,hogy a közép 40 alsó csatornáin lesztek akkor Rendben.Ha ehhez olyan rádió kell ami az alsó sávot tudja mert ott lesztek ,akkor ezzel az átlag CB-s ki van zárva a játékból. Ami nem fair.

Előzmény: cb-cq (32271)
_nyunyuka jún. 11. Creative Commons License 32272

ezért ezt az aktivációt az alsó sávon fogjuk lebonyolítani.

Freki, üzemmód? Letesztelem egy nagyon magas épület tetején a gyorskitelepülős technikát.

Előzmény: cb-cq (32271)
cb-cq jún. 11. Creative Commons License 32271

Szentiván éjszakáján, ami idén szerencsésen szombatra esik, egy nagy éteri találkozót szervez az idén egy évtizedes Hotel Alfa Radio Club. 2014.06.21-én szeretnénk minden klubtagot megmozgatni, hogy a hozzá legközelebb található hegyre felmásszon és ezen az éjszakán onnan rádiózzon.

Kitelepülni nagyon jó és érdemes, mert természetben vagy, csendes, zajmentes környezetben rádiózhatsz, sokkal messzebb szólsz el és sokkal távolabbról vehetsz jeleket. A NAGY PERPÉ rendezvénynek az a célja, hogy ne legyen sikertelen a kitelepülésed, biztosan legyen ellenállomásod az éterben. Június 21-én 15 órától éjfélig érdemes az éterben keresni egymást, azaz az ország bármely magaslatáról megszólaló HARC tagokat.

FIGYELEM EZ NEM VERSENY!

Ez egy nagy buli, ahol egymást segíthetjük abban, hogy minél több összeköttetést hozhassunk létre 11 méteren. Ezért is szerveztük az akciót az esti órákra, hogy a napközben felállított antennát és állomást az esti, ionoszférikus terjedéstől már kevésbé terhelt időszakban is tesztelhessétek. 

Az alföldiek is települjenek ki! Számos korábbi kísérlet igazolja, hogy a víztornyokra engedéllyel feljutó, vagy magas toronyházak tetejéről rádiózó HARC tagok is tudtak szép troposzférikus DX-eket összehozni, ha előre meghirdették aktivációjukat. Egy ilyen DX napon pedig számukra is biztos a siker.

Persze érdemes előre tervezni, kivenni egy hegyi turistaház, vagy vadászház egy-egy szobáját és Szent Iván éjszakáján csatlakozni a nagy éteri körhöz. 

Ha biztosra vehető, hogy kitelepülsz, akkor ird meg a cbdx@freemail.hu e-mail címre, hogy pontosan honnan, milyen felszereléssel, milyen kimenő teljesítménnyel és milyen antennával fogsz belépni az éterbe. Az is fontos, hogy jelezd, melyik frekin szeretnél dolgozni. Ha sikerül szélessávú antennát magaddal vinned, célszerű elkerülni a 27.555 MHz és környékét, ezért ezt az aktivációt az alsó sávon fogjuk lebonyolítani. 

Előzmény: Berigeri (32270)
Berigeri jún. 10. Creative Commons License 32270

Üdv!

21.-én Hotelalfa aktiváció! Részletek hamarosan a weboldalukon!

73, DX! 109HA1559

Pferschitz Gergo jún. 9. Creative Commons License 32269

Van egy hódmezővásárhelyen is !

Balla Ímre 

Elekroműszerész, hangtechnikai Készülékek, Digitális berendezések szakszerű gyors javítása .

Hódmezővásárhely Lőrincpap u. 43 

Tel: 06-30-361-4095

Előzmény: Csaba_86 (32261)
Dragon4x4 jún. 9. Creative Commons License 32268

Köszi. 

Előzmény: cb-cq (32267)
cb-cq jún. 9. Creative Commons License 32267

Sok sikert az eladáshoz!

Előzmény: Dragon4x4 (32266)
Dragon4x4 jún. 9. Creative Commons License 32266

Sziasztok!

Kihasználatlanság miatt eladó egy 2x használt Midland Alan 42 Multi hordozható CB rádió.

Újszerű állapot, dobozában az összes tartozékával. 

2 év garanciával.

Ár: 29,000 ft

Budapesten személyesen átvehető, máshová postán/futárral tudom küldeni.

tel: 06-70-633-7776

_nyunyuka jún. 8. Creative Commons License 32265

Szeged megfelel? HA8DZ Dezső. A gugli adja a többit :-).

Előzmény: Csaba_86 (32261)
Radio Pripjaty jún. 8. Creative Commons License 32264

AN103-as van benne,na majd megnézem,de nem valószínű,hogy túlélte,az összes integrált áramkör tápbemenetén ott a teljes 13,8V és valószínű,hogy a 24-26V odarúgott nekik rendesen...

Előzmény: XANTIi (32263)