Keresés

Részletes keresés

b3nc333 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 33977

Egyetértek. Gondolom ez köszönhető a vívőjel nélküli kimenő jelnek.. Az SSB-nél úgymond kimaxolták az adott sávszélességen átvihető információ/hatékonyság tényezőt. A készülékek ára viszont borzadalom, ha figyelembe vesszük a legalitást. 

Előzmény: XANTIi (33969)
RCI-2970N2 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 33976

Eladóvá váltak az alábbi eszközök:

- Ranger RCI-2970N2, a rádió meg lett bontva mert gyárilag nem volt benne az export chip. USB/LSB/CW/AM/FM, 24-32Mhz, AM/FM 125 watt, SSB 200watt.

- Sirio ML 145 mágnestalpas antenna

- Albrecht SWR30 swr mérő

Mind újszerű állapotban, 1 hónapot voltak használva.

Ára: 110.000Ft

rci2970@freemail.hu

Sevastopol Creative Commons License 2015.04.05 0 0 33975

Szia! OLX.huoldalon már régen hirdetnek Superstar rádiót! Én is nem rég adtam el egyet amely adásban is hangolható volt 0- ás köztes és alfás frekik, és 20 ezerért adtam oda srácnak. Tökéletes állapotban.

Esetleg itt van egy amilyet keresel:

http://olx.hu/hirdetes/cb-radio-super-star-360-fm-am-fm-cw-usb-lsb-ID2X2Az.html#4c03925fb8

Előzmény: b3nc333 (33973)
Vosseler Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33974

Szentendrén lakom, de Május 23-24-25-én Siófokon vagyok egy rádiós találkozón, ha gondolod.

Előzmény: b3nc333 (33973)
b3nc333 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33973

Nagyon kedves tőled, és élnék is a lehetőséggel amennyiben időd/készüléked engedi. Egyébként én is a feeder botozás híve vagyok :) gyakorlatilag kezdetektől, leszámítva a 14-éves kezdeti úszózós korszakot. 

Magam is szeretnék majd egy SSB-s vevőt, de sajnos egyelőre nem áll módómban megfinanszírozni azt. Ezért jobb híján, egyelőre marad az FM. 

Superstar sajnos elég ritkaság számba megy az ilyen adok-veszek oldalon (én is azt néztem ki), legalábbis még nem sikerült belefutni túl sokba.. 

Nem tudom neked merre van a QTH-d, én Győr külvárosi részében lakom. Ha te sem nem veted meg a sört, szívesen meghívlak párra, és találkoznék veled valamikor dumálgatni. 

Előzmény: Vosseler (33972)
Vosseler Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33972

"...Nem vitattam hogy az USB hatékonyabb a nagyobb távolságok áthidalására."

Erről van itt szó kérem.

Ha horgász vagy, akkor pontosan tudod, hogy az eszközök árának a felső határa a csillagos ég, de mint ott is, a rádiózásban is lehet találni arany középutakat.

És akkor egy történet, ami velem esett meg.

Valaha én is teleszkópos botokkal és 40-es zsinórral kezdtem fenekezni és amikor megláttam az első feeder botot, nem akartam elhinni, hogy ugyanakkora halakat cibálnak ki vele 20-as madzagon, mint én a brutyák cuccommal. (csendben megjegyzem, hogy lényegesen több kapásuk volt, mint nekem)

Vettem én is egy feedert és megértettem. (azóta már kicsit másképp pecálok, /műlegyezek/ de ez itt már nagyon off.)

Szóval kipróbáltam, mielőtt mondtam volna rá bármit is.

Természetesen nincs harag, hiszen én is csak a véleményemet írtam le, de hogy ne csak a levegőbe beszéljek, fölajánlom, hogy egyszer elgyere hozzám, vagy én járok feléd és a gyakorlatban is bemutassam a két üzemmód közötti ÓRIÁSI különbséget. Szinte most borítékolom, hogy azonnal szeretnél venni egy ssb-s rádiót, ami nem is olyan elérhetetlen dolog. Egy jó Stalker IX-et, vagy egy Superstar 360-at 20 és 30 ropi között meg lehet venni.

Sőt tudod mit? Nekem van mindkettőből egy-egy. Szivesen kölcsönadom bármelyiket egy hónapra, csak hogy érezd a törődést.

Előzmény: b3nc333 (33971)
b3nc333 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33971

Ha legálissá tennék... És nem csak az 50e fölötti készülékeket... Talán még el is gondolkodna a hétköznapi ember egy ilyen készülék beszerzésén. 

Előzmény: lyanossd (33970)
lyanossd Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33970

"Ha egyszerre több állomás van jelen, nem interferálnak"

Úgy gondolom, ez a kulcsmondat, amiért akár erőltetni is érdemes lenne. :-)

Előzmény: XANTIi (33969)
XANTIi Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33969

Senki nem erőlteti az SSB-t. Egyéni választás kérdése. Szerencsére.

Egy mérhetetlen előnye van. Ha kipróbálod, rájössz milyen az amikor "átlátszóak" az állomások. Ha egyszerre több állomás van jelen, nem interferálnak. Egyszerre hallod őket, mint mikor ketten beszélnek hozzád élőben. Az AM és FM üzemben sajnos ez lehetetlen, ott az erősebb kutya elv van.

Előzmény: b3nc333 (33967)
b3nc333 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33968

Amúgy te is horgászol ahogy látom, én is. Rossz emberek nem lehetünk. :) Béke 

Előzmény: b3nc333 (33967)
b3nc333 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33967

Mindössze annyit írtam ha nálunk is használnák az FM-et CB-n, akkor nem kellene erőltetni az USB-t. Ehhez nem kell kipróbálnom az USB-t úgy érzem hogy véleményt alkothassak. Ahogy írták mások is, Lengyelországban, Romániában működik az FM... Az hogy nálunk miért nem, az megint egy másik kérdés. Nem vitattam hogy az USB hatékonyabb a nagyobb távolságok áthidalására. Nem olvastam bele semmi olyat amit nem írtál. 

Előzmény: Vosseler (33965)
Macs73 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33966

Üdvözlet

Szerintem egyszer majd fognak foglalkozni a cb-vel is,ebben az országban ez csak egy gondolat eg telefon a Pintér úrtól a megyei közlekedési osztályra .

Ha nem konkrétan a cb-vel akkor azzal hogy egyik kezedben a mike és az veszélyes lásd telefonálás ! Mi a különbség a telefonálás és a cb között ? Semmi az egyiknél a szád előtt a másiknál a fülednél van a kezed de nem a vezetéshez használod "baleseti veszélyforrás" akár még ezt is kitalálhtják .

Vosseler Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33965

Ne olvass ki olyat a mondatomból, ami nincs benne!

Természetesen lehet véleményed, de csak olyanról, amit már próbáltál. Legyen ez rádiózás, vagy sárgaborsó főzelék evése.

Amíg nincs összehasonlítási alapod, addíg nincs mit, mihez viszonyítanod, vagy véleményezned.

(FM vs SSB)

Előzmény: b3nc333 (33952)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33964

Ez az Audi véletlenül nem egy bevásárlópark szolgálati parkolójában szokott parkolni? 

Előzmény: Ny.BV Főtörm. (33963)
Ny.BV Főtörm. Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33963

Sziasztok! Én 84"-óta CB-zem,folyamatosan,nem lehet abba hagyni! Az első rádióm: Midland 100, Densei 2002 mikivel,s DV 27 mobil antennával,szép rádió hangjával! Valahol a padláson még +van. Abban a 80"-as években nem volt még mobilteló,s közl.balesethez is drótos telóval rendelkező állomást kerestünk,ill a 9-esen a "Szolnok 05"-töt! A mai napig autómban P.Grant üzemel, Trafót, s "egyebeket"lehet megtudni, hol ellenőriznek!stb.....Egyébként van nekem is jópár db. a gyűjteményben, itthon stabilban asztali CB-ét használok: Sommerkamp TS-740 SSB, FM-es: asztali,TEAM EURO 3102 típus üzemel......Jó CB-zést Mindenkinek! Szilver........

XANTIi Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33962

Olyat ismerős átélt, hogy mikor belépett a németekhez, bejelentette, hogy van nála magyar engedélyes CB. A mikrofont bekötötték egy kis zsákba, lepecsételték. Közölték, ha kilépéskor nem lesz rajta, akkor évekre kitiltják.

De nem genyáztak, flottul írták a papírokat, amit vinniük kellett. Kilépésnél megnézték, levették a plombát, megköszönték, jó utat. Egy tartalék mikrofonnal akár végig is beszélhette volna az utat.

De német kereskedő az akkor "Nur für Export" feliratú dobozból nem engedte a boltban kipróbálásra kivenni a rádiót, hogy az udvaron betegyük a kocsiba pár percre.

Előzmény: gbg (33961)
gbg Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33961

Szintén zenész.

Talán három darabot láttam tönkretéve.

Egy átfúrt (biztos sablon lehetett mert szét se volt csavarozva, szintézer, zajzár hangolótekercsek, ha jól emlékszem 10-es lyukak voltak) ebből a végfokot tudtam megmenteni, meg az előlapot.

A másik kettőből viszont nem maradt semmi. Odatetették a húzókerék alá és megkérték a sofőrt guruljon előrébb fél métert.

Nem tudom lefényképezni sajnos, már kidobáltam őket.

Előzmény: XANTIi (33959)
XANTIi Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33960

Az eset Gyuri bácsival a '80-as évek végén esett, mikor itthon csúcsrajárt a CB. A németek meg irigykedtek ránk az SSB miatt, náluk csak a kis CEPT rádiók voltak.

Előzmény: XANTIi (33959)
XANTIi Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33959

Pontosan! Kb 30 éve javítok CB-t. Lehet úgy évente 5-600 db. Régen ennek tízszeresét.

Százával vannak kamionos, teheres haverok. Mindenki hallott róla, de senki nem tudott egyet se mutatni. Még fotón sem.

Olyat igen, hogy kivetette a Grantot a német PostPolizei az autópályán egy parkolóban. A Golf-ból. Bezsákolták, a gazdáját beidézték a polgármesteri hivatalba. Ha nem perfekt német, simán aláírattak volna egy olyan papírt, hogy kitiltják 5 évre az országból. Ezt kidumálta, lévén külkereskedő volt. De 500 DM-je bánta,  plusz egy nap copás.

A régi amatőrök ismerték sokan HA5PH Gyuri bácsit. Igen sok ezer CB megvásárlásában segített a magyaroknak. A Peky's Funk dolgait segítette itthon.

Szóval kifúrt rádiókról a sok-sok év alatt csak szóban hallottam.

Előzmény: _nyunyuka (33957)
406 SW Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33958

Tökéletesen egyetértek veled!

Használok főútvonalon FM-et is (cégesben), értem kicsit a román nyelvet, arra elég hogy tudjam mi merre van. kérdezni is nagyon ritkán kell. Románoknál tényleg az a jó hogy ezren vannak. (vagy épp ez a rossz, hogy állandóan a 22esen beszél mindenki és zavar miondenki mindenkit máshova néha - na de ezt most hagyjuk).

Az SSB valóban más, ha nincs zajzár, akkor is elviselhetőbb. (bár azért használom)

Még Hajdú-Biharban nem találkoztam CB-s ellenőrzéssel, Nyíregyről pár kolléga mondta már, hogy előszeretettel nézegeti 1-1 rendőr a CB-ket. Önmagában a rendőr ugye nem tehet semmit vele, max feljelenthet. (persze az sem kellemes)

Ha annyira rá akarnának szállni az SSB-t használó CB-sekre, akkor úgyis a kamionokkal kezdenék (magyar rendszámúakkal persze).

Itt úgyis az a divat, hogy a hazait büntetjük mindenért (lásd majd szupertrafi, öv, sávváltás, stb), a külföldi szabálytalan meg mehet amerre lát, és ahogy akar...

Nem vagyok szabálytalan és gyorshajtó típus! Csak szeretem tudni, hogy mi van előttem. :-)

Erre pedig nagyon jó a cb!

Lehet akármilyen mobilalkalmazás, egyik sem ér fel vele.

Ez egy magávalragadó világ.

Kezdetben vettem egy Stalkert, csak azért hogy legyen cb és tudjam hol vannak a rendőrök.

Ma már nem ezért kell!! :-)

(jelenleg 8db CB-m van.) :-)

Előzmény: DeTomaso (33954)
_nyunyuka Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33957

Érdekee, több ilyen legendát hallottam, de egyetlen kifúrt meg szétlapított rádióval se találkoztam.

Előzmény: DeTomaso (33955)
109cb402 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33956

Meg talán az ssb szűrőnél azt nehezebb pótolni.(van egy grant kupakom majd lefotózom.)

Előzmény: DeTomaso (33955)
DeTomaso Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33955

"Sablonokkal jarkaltak az uton, es a sablon szerint valasztottak ki, hol lehet megfurni a radiot, hogy ne lehessen tobbe..."

Nekem ez rosszabb, mint freddy krueger, a kör, és az összes eddigi horrorfilm szummája.

Gondolom a pll-nél fúrták a szemetek..

Előzmény: Sikloernyos (33953)
DeTomaso Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33954

Nem bántásból írta Vosseler amit írt.

4-5 km-re, autóból autóba átbrekegni igazad van, tökéletes az FM. 20-30 rugóból be lehet tenni egy autóba mindenestől.

De az ssb-nek nem csak a hatásfoka többszörös, hanem kioldott zajzár mellett sem zavaró a hangja,- és van annak valami bája, hogy akár 30-50 km-re is "előre hall", vagy akár csak szignál nélkül előre is szól az ember. (most a terjedést hagyjuk ki)

A 20-30 éves rádiók ázsiója növekszik. Egyszerűen - működnek.

(gondolj egy 20-30 éves cápaorrú BMW-re, amin minden bütyök megy, és gyári értékeket hoz... azt is hirtelen mindenki értékeli)

Aztán beindul egy fertőzés, - és a legszélesebb tartományban szeretnéd a legtöbb üzemmódot ;-) Jólvanaz...

Nekem is van most cept normás szkennelős CB-m;az más dolog hogy nem használom jelenleg (két éve) semmire..

Talán pmr-re kellene cserélni, azzal könnyebben játszanak rendőrös-kommandóst a gyerekek is.

Előzmény: b3nc333 (33950)
Sikloernyos Creative Commons License 2015.04.04 0 0 33953

Egyebkent az ssb is legalis mar, europaszerte, es Magyarorszagon is. Az mas kerdes, hogy az engedelyezett mai radiok arban vetekednek egy jo amatorradioval, de amig nem ezerwattos frocskolovel nyomod ssb-ben, addig a kutya se foglalkozik vele, milyen keszulek log az antenna aljan.

A baj az az, hogy a magyarokbol kineveltek ezt az egesz cebezosdit, mikor elkezdtek kifurkodni a radiokat, de az osztrakoknal is eljatszottak ugyanezt.

Sablonokkal jarkaltak az uton, es a sablon szerint valasztottak ki, hol lehet megfurni a radiot, hogy ne lehessen tobbe mukodesre birni. Ez pl. lengyelben, romanban, csehben kimaradt, nemeteknel szinten van meg cb-s elet.

b3nc333 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 33952

Akkor most x évig nem lehet véleményem? :) Kedves tőled, neked is!

Előzmény: Vosseler (33951)
Vosseler Creative Commons License 2015.04.03 0 0 33951

Majd ha hosszabb ideig használtad mindkét üzemmódot, akkor formálj véleményt!

Az SSB-t nem véletlenül részesítik előnyben azok,akik használják.

b3nc333 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 33950

Nem gond, idővel talán rájönnek hogy érdemes megvenni egy legális rádiót és azzal tartani a kapcsolatot, mint usb-s cb-re költeni sok tízezret. Nyílván megvan a maga hátránya az fm-nek, de azért előnye is van.. A kamionos relatív ritka, és a közutakon legalább akkora lefedettséget biztosíthatnának a személygépkocsik is fm cb-vel adott esetben.

Előzmény: DeTomaso (33944)
Sikloernyos Creative Commons License 2015.04.03 0 0 33949

Mi itt Mosonmagyarovaron a PMR 10-11 kornyeken USB-vel probalkoztunk, 5 Wattal a szomszed faluba (15km) a stabilossal siman tudtunk radiozni, es o se hajtotta ki a radio belet. Semmi zavar, csak neha, gyors ritmusban elhalkult, mikor a hazak kozott mentem.

Előzmény: bfng (33948)
bfng Creative Commons License 2015.04.03 0 0 33948

Jah jah, de megvan ennek is az oka, hogy miért van így, kicsit más a domborzat, a másik dolog pár ember elmondása szerint, hogy 470-en már megy a dvb-t, eléggé elnyomja a PMR sávot hiába a 24 mhz távolság, inkább vesznek cb-t...

Előzmény: 406 SW (33947)