Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

406 SW szept. 9. Creative Commons License 32629

Köszi az infót! ;-)

Pont így mértem, valóban ahogy többen írtátok is, befolyásolja sok tényező.

(melyik autóban használom, milyen idő van, stb...)

FM-en mértem, pontosan a leírás szerint.

Előzmény: hejo (32628)
hejo szept. 9. Creative Commons License 32628

SWR méréshez kis segítség:

http://ha3hj.hu/letolt_elemei/SWR%20m%C3%A9r%C3%A9s.pdf

Ha már tudod, BOCS! ;)

Előzmény: 406 SW (32623)
hejo szept. 9. Creative Commons License 32627

Az a zavarszűrő nem a cb érdekében volt (még kötelező is), hanem a TV-sáv érdekében, hogy ne zavard a szomszéd (nóta)TV-jét :D! Ezek közül egyes fajták olyan silányak, hogy több teljesítményt megettek, mint amennyit segít!

Az SWR pont ugyan annyi AM-en, mint FM-en, ugyanazon frekin!!! Csak ne SSB-n mérd! ;)

Tankiszt szept. 8. Creative Commons License 32626

Üdv

Akkor venni kell a Tecsóban egy pár PMR rádiót. Olcsón van, ha csak erre kell, akkor ez is jó. Persze nem 50 km távolságra. Oda már a CB is imitt amott kevés.

De nyilvános vagyok, ha telefonon megbeszéljük, az is jó.

06 30 552 6369

Józsi

Előzmény: K.Edvin (32624)
XANTIi szept. 8. Creative Commons License 32625

Ez gyakorlatilag ideális felállás. A többi már az éteren múlik. Az FM-nél természetesen használni kell a zajzárat. Azért van.

A jó fül meg majd kialakul, hogy meghalld a zajban is amit szeretnél. De nagyon változik a napszaktól, időjárástól, helytől is a zavarok szintje.

K.Edvin szept. 8. Creative Commons License 32624

Két autó között kellene megoldani a kommunikációt de lehet hogy telefonon ezt könnyebben  megtudnánk beszélni

Előzmény: Tankiszt (32622)
406 SW szept. 8. Creative Commons License 32623

Értem, csak azt hittem - illetve mondták nekem is - hogy van valami zaj vagy zavarszűrő, amit az antenna és a rádió közé kell csatlakoztatni, és hogy az milyen jó...

kb 165 cm-es antennám van kb 2 m-es autó tetején.

SWR értéknek gondolom ez jó, nem? (szinte ugyanennyi Fm 1-en is mint 40-en.)

Az antenna a mostani helyén van a legjobb helyen, az értékek és a tapasztalatom is ezt mutatja.

A távolsággal sincs gond, lazán beszélek vele 10-15 km-t.(eddigi tapasztalatok alapján :-P )

Csak eléggé sistergős (föleg az FM)...

Persze le tudom venni "Squelch"-el, de ez így normális?

(Nem régóta rádiózom, csupán csak néhány hete, még tanulgatok, főleg innen a fórumról) :-)

Köszönöm a türelmet és a segítségeteket!

Tankiszt szept. 8. Creative Commons License 32622

Üdv

Milyen rádiót? Milyen célra? Milyen frekvencia tartományban? Stabil használatra? Mobil használatra? Milyen antennával? Hol akarja használni? Mire akarja használni?

És még sok-sok kérdés. A témában itt nálam sokkal okosabbak vannak. Én kizárólag a CB rádiózás témakörét szagolgatom. Úgy vagyok vele, mint amikor a sógorom, aki egy dr. megkérdezte tőlem (amikor itthon hegesztettem), jé te tudsz hegeszteni? Nem tudok, mondom, csak szoktam.

Józsi

Előzmény: K.Edvin (32621)
K.Edvin szept. 8. Creative Commons License 32621

Üdvözlöm József Edvin vagyok Szegedről,a topicban láttam hogy jártas a témában,és az érdekelne engemet hogy össze tudna e állítani egy rádiót magáncélra 50km.es hatótávolságra?

Előzmény: Tankiszt (32586)
Maketheworldabetterplace szept. 8. Creative Commons License 32620

Nálam mind zavar, bár ez DX-nél okoz gondot, gyenge ellenállomásnál.

Előzmény: _nyunyuka (32619)
_nyunyuka szept. 8. Creative Commons License 32619

Már amelyik. Ebben csoportelsők a LED-szalag meghajtók, laptoptápok, elektromos robogó-töltők.

Meg a különféle útdíj-ketyerék (toll-collect és társai)

Tudok mutatni olyat, amelyiknél csak be- és kikapcsoláskor hallasz a rádióban egy kattanást, több a zavarszűrő benne, mint a villanyt előállító alkatrész.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (32618)
Maketheworldabetterplace szept. 8. Creative Commons License 32618

A kapcsiüzemű tápok sajnos zavarják így is. :-(

Előzmény: XANTIi (32617)
XANTIi szept. 8. Creative Commons License 32617

Az egyetlen és hatásos zajszűrő a jó fajta és jó helyre tett antenna. Az áramforrás felől nagyon jól védettek a rádiók. Azt semmilyen szűrő nem tudja, hogy ukrán nyelvű adó ne jöjjön, csak magyar vagy angol.

Az antennát lehet rossz helyre tenni. Ami a közelsége miatt zajokat szedhet össze az autóból. Lásd a motorháztetőre tett csutka antennát egy terepjárón.

Előzmény: 406 SW (32616)
406 SW szept. 8. Creative Commons License 32616

Milyen zajszűrőt ajánlanátok CB rádióhoz?

Egyáltalán létezik-e ilyen, és milyet érdemes venni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

ha8lsu szept. 7. Creative Commons License 32615

Keresgéltem - nem találtam, de lehet, hogy nem jó helyen és nem eléggé mélyen kutattam elektronikus QSL-lap küldési lehetőségeket. Valaki tud ilyen oldalról CB-DX mániásoknak? Rádióamatőröknél létezik: eqsl.cc a neve.

73!

Pieee szept. 5. Creative Commons License 32614

Üdv! Mikor hívhatlak? Már próbáltam, de nem vette fel senki.

Előzmény: XANTIi (32613)
XANTIi szept. 3. Creative Commons License 32613

Jó.

Előzmény: Pieee (32612)
Pieee szept. 3. Creative Commons License 32612

Leghamarabb pénteken leszek szabad, mivel éjszakás vagyok. Remélem ez megfelelő a mérésekhez: 

Előzmény: XANTIi (32608)
gbg szept. 2. Creative Commons License 32611
Előzmény: Macs73 (32609)
XANTIi szept. 2. Creative Commons License 32610

Itthon a csatlakozók Paganinije a Gigatechnik. Csak a márkás cuccot tartják. De ami ott nincs, azt még ki sem találták. Meg a koax a másik profiljuk.

gigatechnik.hu

Előzmény: Macs73 (32609)
Macs73 szept. 2. Creative Commons License 32609
Üdv
Ha már amphenol ( pl 259 ) tud valaki olyan beszerzèsi helyet dnd -n túl ahol h155 re és vagy rg 58 ra crimpes kapható és esetleg n dugógóból és bnc -bõl ugyanez ?
XANTIi szept. 2. Creative Commons License 32608

Egy normális multiméter kell első lépésben. Az SWR mérő ehhez a hibához nem kell.

Ha gondolod, hívj fel és mondom mit és hol mérj. A honlap a nevemre kattintva elérhető.

Előzmény: Pieee (32607)
Pieee szept. 2. Creative Commons License 32607

Multiméter van, swr mérő beszerzése folyamatban, amint lesz írok.

Előzmény: XANTIi (32605)
oldrad szept. 2. Creative Commons License 32606

"Én azt hiszem az amphenol dugó néven sokkal közismertebb."

Valóban, de tanult olvtársunk rátapintott a lényegre: a csatlakozók dugójának és aljazatának nem véletlenül azonos az átmérője a banándugóéval...

(a külső zavarok kizárása érdekében született meg a ma is haszálatos árnyékolt forma, de már korábban is értekeztünk az Amphenol történetéről...)

Előzmény: szőrmók (32600)
XANTIi szept. 2. Creative Commons License 32605

Valószínüleg elhangolódás lehet benne. Illetve elhangolás. Magától a legritkább esetben mászik el. Ha van néhány alapvető műszered, akkor tudok távgyógyítással segíteni talán.

Előzmény: Pieee (32597)
_nyunyuka szept. 2. Creative Commons License 32604

Az aljzata meg SO-239. Csak hogy szegény kezdőt jól megkavarjuk :-).

Előzmény: Viscount (32601)
_nyunyuka szept. 2. Creative Commons License 32603

Ilyen néven még nem hallottam róla.

Előzmény: ha5kdr (32599)
szőrmók szept. 2. Creative Commons License 32602

És neked is igazad van!

Előzmény: Viscount (32601)
Viscount szept. 2. Creative Commons License 32601

Nálunk "amphenol", tőlünk nyugatabbra pedig PL-259 (az Amphenol cég terméke volt eredetileg, annakidején).

szőrmók szept. 2. Creative Commons License 32600

Én azt hiszem az amphenol dugó néven sokkal közismertebb. (:-))