Keresés

Részletes keresés

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37393

Még egy kérdés. CB-re csak SWR-t tudok mérni, powert nem. Power mérőm csak olyan van ami 120-500 Hz-ig megy 10/100W állással. Ettől kaphatok releváns eredményt kimenő teljesítményről vagy felejtsem el? Mert bevallom próbáltam, AM/FM-ben 3W-ig megy ki a mutató szóval ez kizárt. SSB-n ha belefütyülök 4-ig leng ki. UHF-en meg tök pontos.

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37392

Igen, kis imbusz a pálca rögzítése. A korong pedig műanyag erre esküszöm :D Ezért lepett meg, szerintem az csak dísz. De tettem köré próbának rézhuzalt, azzal se mászkál az swr. Csipkedjek egy picit? Mert ha pálcával kísérletezem, akkor se tudom kiszámolni mekkora kell mert meg van tekercselve a pálca is.

Előzmény: XANTIi (37391)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37391

OK! Ez nem az az antenna ami elsőre gyanítható volt. Itt a kis fém korong le-fel tologatásával lehet valamennyit hangolni, de elég keveset. Tegyél a pálca helyett valami drótot amint leírtam. Erőcsípő nélkül flex vagy köszörű lehet a szerszám.

De elötte más pálcán kísérletezz amiért nem kár. A fejbe egészen biztosan csavarosan van rögzítve. Sokszor imbusz csavar, ráadásul időnként nem is metrikus.

Előzmény: Moto76-reloaded (37390)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37390

:D kösz de nincs erővágóm :D 5mm vastag acélpálca... :D

Előzmény: Radio Pripjaty (37389)
Radio Pripjaty Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37389

Szia!

Sirioéknál gyárilag 5-10 cm-rel hosszabb az antenna mint amire gyártották...

Pontosan azért,hogy lehessen miből hangolni...

Az ML 145-öst pl 6,5 cm-ert kellett csípnem és ott lett jó...

Szerintem a tied is túl hosszúra van hagyva...(minél rövidebb annál magasabb frekin lesz jó)..

De inkább kisebbeket vágj többször,minthogy nagyon megrövidítsd...

Előzmény: Moto76-reloaded (37388)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37388

Na itt a kép az antennáról lehet szerintem ez 1 gyűrűs lehetett mert találtam ugyanilyet a neten. President Mobile CB antennára előadja ugyanezt.

http://indafoto.hu/motoreloaded/image/25392559-f3d3a298

Előzmény: XANTIi (37386)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37387

Micsoda jó kis praktikák :) Kösz. Amúgy ez a hangológyűrű akárhova van húzva, nem változik semmi. Ez nekem totál műanyagnak néz ki, ebből szerintem valami fém dolog hiányzik. Az a baj nem tudom van-e benne fém valahol gyárilag, de gondolom kéne hogy legyen ebben nem látok semmit. Nemsokára adok képet csak esik az eső :/

Előzmény: XANTIi (37386)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37386

Tegyél be egy közeli képet az antenna fejről. Szerintem ahhoz 2 db hangoló gyűrű tartozott új korában. Nagyon jól, élesen volt hangolható. Az egy rövidrezárt gyűrű, ami lecsökkenti a tekercs induktivitását. Kvázi lerövidíti az antennát. De játékból cseréld ki a pálcáját egy sima alu vagy vas drótra. annak a szabdalásával talán rátalálsz a helyes rezonancia pontra. vagy egy rövid pálca darab és egy kisrádió teleszkópjának segítségével. Amit leírtál, az túl hosszú pálcát jelent.

Vagy csinálj egy hangoló gyűrű utánzatot. Egy hasonló átmérőjű rúdra, seprűnyélre tekerj fel 4-5 mm szélesen valamilyen jól forrasztható csupasz drótot. MM fali villanydrót lecsupaszítva például. Feltekerés után forraszd egyetlen gyűrűvé.

Valami kis szivacs megtartja a tekercsen. A 2 gyűrűt állítgatva próbáljad behozni a normális freki sávba.

Előzmény: Moto76-reloaded (37385)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.16 0 0 37385

Ja mindent végig méricskéltem, kábel, pálcavég, stb. 26 megától alig van swr érték, a közép 10-ig. utána erőteljesen emelkedik, 40-en már 3. 

Előzmény: new badogrugdalo (37384)
new badogrugdalo Creative Commons License 2017.09.15 0 0 37384

Biztosan jól érintkezik a testtel? Ott úgy akármekkra kábellel kellene jól működni ha valami ordas hiba nincs.

Előzmény: Moto76-reloaded (37382)
gbg Creative Commons License 2017.09.15 0 0 37383

Mérd meg a rádióba betekert antennadugó közepétől a pálca végéig, hogy nincs-e szakadás.

A régi talp hajlamos volt olyan hibára ha nagyon meghúztad alul az anyát akkor a talp belsejében a rugós érintkezésnél megszakadt.

Ezért jobb az új, ott nincs rugó, egybe van az egész fém esztergálva.

Ja és remélhetőleg nincs zárlat a kábelen.

Azon a felszerelési helyen jónak kell lennie az antennának hiszen az egész tető fémlemez ott van ellensúlynak.

A kábel pedig ne legyen rövidebb 3 és fél méternél még akkor se ha rövidebb is elég volna a rádióhoz.

Előzmény: Moto76-reloaded (37382)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.14 0 0 37382

Kösz, igen vezeti az áramot. Ellensúly gond az lehet, de mivel elég hosszan kiér az a felfogató, csak oda tudtam tenni ahol a képen van, mert ha hátrébb teszem, az első mennyezetig rakott rakomány leszedi onnan :( 

Új a kábel is meg a csatlakozó is.

http://indafoto.hu/motoreloaded/image/25389065-31873d99

Előzmény: XANTIi (37381)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 37381

Egyébként a DV rendszerű antennáknál, főleg a kis rövid pálcáknál is előfordult, hogy az antenna csak méretezett kábel segítségével tud úgy ahogy normálisan dolgozni.

Mérj rá, hogy a pálca a felfogató szárnyas csavartól a hegyéig vezeti-e az áramot.

Az üvegszálas pálcáknál előfordult, hogy a fém hüvelyben nem érintkezik a pálcából kilógó kis vezeték végecske.

XANTIi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 37380

Ha nem kihangolható de a kábel biztosan jó, akkor talán ellensúly hiányban szenved. Vagy esetleg szakadt a tekercse. Ez a befogásoknál néha előfordul, ahol a drót a mechanikához rögzítve, forrasztva van.

Előzmény: Moto76-reloaded (37378)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 37379

Akkor: 2 féle DV talp van. A régi fajtánál a talpból áll ki egy rugós kis pucuka. Az újabb fordítva van.

Neked  a régi kell az elmondásod szerint. Az ebay-en is van még ilyen, meg kábellel szerelten is, csak drága a szállítás onnan is.

99%, hogy nekem van. Csak azt nem tudom mikor lesz időm előkeresni a szervizből haza dobozolt rengeteg motyóból.

Előzmény: Moto76-reloaded (37378)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37378

A dv tap az lukas, ez meg rugós pöcs de ha valamelyikőtök talál nekem rá csatit, nagyon megköszönöm. Az a kis csúszka az SWR-T HIVATOTT BEÁLLÍTANI ha jól tudom. Mi lehet az oka hogy akárhova húzom, nem változik az SWR?

Előzmény: XANTIi (37377)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37377

A végfokok többet kibírnak, mint azt az átlag halandó hiszi róluk.

Persze nem kell az oroszlán bajszát húzgálni, de minden rádiózás alapja a jó antenna.

Ha nagyon ráér, nekem biztosan van ilyen régi fajta DV csatlakozóm. Csak 2 m3 bezacskózott cucc között kellene megtalálnom.......

Előzmény: Moto76-reloaded (37376)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37376

Kösz de nem az 1600 Ft hanem nézd meg, a posta meg mégegyszer ugyanannyi. Egyik ilyen webshop se ismeri se a pick-pack pontot se a Weboxot, nagyon sokat vagyok úton ezért futárszolgálat nem játszik de az is 1600 Ft.. Azért ha találsz egyet és elküldöd postán, adok érte 2000 Ft-ot postaköltséggel. Előre is köszönöm.

Amúgy megcsináltam, az antennán az a kis csúszka semmit nem ér. Közép 1-10-ig még 2 alatt van az SWR, 40-en már 3 :/ F*szom tele van az egésszel.

A mágnestalpason cseréltem kábelt, csatlakozót, megpucoltam hogy legyen jó fémes érintkezés mindenhol, kiakad az SWR mérő. Az egy URH antenna. UHF-en tudok mérni ott 1.5 VHF rádióm most nincs. Pedig ezt egy taxitól vettem aki CB-vel használta mielőtt átment egy olyan társasághoz akik URH-znak :D Milyen lehet annak a CB-nek a végfoka? :D 

Előzmény: gbg (37375)
gbg Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37375

Az nem tűnik elegáns megoldásnak, főleg, hogy a "pöcs" rugós és azt a rátekert dugó teszi stabilan érintkezővé.

Az 1.600,- Ft szerintem nem olyan vészes és akkor korrektül árnyékolva van végig a kábel.

Körülnézek azért a lomosban hátha találok még ilyen régi csatlakozót. Ha lesz, azt odaadom ingyen.

Előzmény: Moto76-reloaded (37374)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37374

Köszi. Eddig az LC27-ig  én is eljutottam ma reggel. Biztos hogy nem fogok rendelni, mivel a "pöcs" is meg a menet is réz az enyémen, így rá fogok forrasztani egy valamilyen ma is létező csatlakozót és megoldom azzal.

Köszönöm a válaszodat.

Előzmény: gbg (37373)
gbg Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37373

Ezt a fajta talpat már nem gyártják. Mechanikailag nem volt stabil.

A félgömb fém a végén kilazult a műanyagból majd kitört, főleg oldalfali felszerelésnél ahol 90 fokban állt az antennapálca.

Van helyette ugyanilyen de nem rugós "pöcs" lóg ki belőle, hanem hüvelye van. A "pöcs" ott a dugóból lóg ki.

Szerelt antennakábelt még lehet a régihez kapni, dugót már csak az újhoz tudok adni.

(A menet egyébként ugyanaz mindkettőnél)

Nem reklám mert nem olcsó de itt van:

http://www.convoy.hu/spd/3592/CB-antenna-kabel-4m-RG58-DV-es-PL-veggel

esetleg itt:

http://www.tme.eu/hu/details/frn.lc27/cb-radio-antennak/farun/

Előzmény: Moto76-reloaded (37367)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37372

MA azért lecserélem a mágnestalpason a koaxot, nincs rá írva semmi még a végén kiderül hogy RG59 van rajta és az szivat. Egyszerűen sehol nem jó rajt az swr

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.13 0 0 37371

Köszönöm a válaszokat. Ma felfúrom az antennát és délután felugrok a Kendig-tetőre egyet kiabálni :D

Előzmény: XANTIi (37370)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.12 0 0 37370

Ebben a talpban az volt a bugi, hogy ezer féle pálcát lehetett és lehet kapni hozzá. Kis rövid csutaktól a 2,7 méteresig. Utóbbit kempingben, parkolóban lehetett használni. Álló helyben. De van 35 centis kis játék antenna is. A márknév csak annyit jelent, melyik kereskedő rendelte a dzsunkástól. Itt is igaz, hogy a méret a lényeg. 120 centi fölött kezd használható lenni.

Volt olyan pálca, ami egyenletesen volt dróttal végigtekercselve. Volt amiben egy gumó tartalmazta a tekercset. Volt ami sima üvegszálas pálca és a végén volt 10 cm sűrűn tekercselve. A legtöbb valamilyen módon hangolható. Pálca huzogatással, hangoló gyűrűvel, kis tárcsák fel-le huzogatásával.

Előzmény: Moto76-reloaded (37369)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.12 0 0 37369

Köszi. Akkor elektronikai boltban esélytelen a beszerzése gondolom. Egyébként halványan olvasható még az antennán a President logó.  

Ugyanez az antenna csak az alábbi talpon. http://www.kamionshopkft.hu/img/products/large/CB_ANTENNA_PRESIDENT_MAGNESES_MISSOURI_72CM_3430_2.jpg

Előzmény: XANTIi (37368)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.12 0 0 37368

DV 27 talphoz keress csatlakozót. Létezik külön forrasztással szerelhető, krimpelős és gyárilag 5 méter kábellel szerelt is.

A Sirio csak egy márka, aki használja. Régen ez volt az alapértelmezett CB talp. Talán a DND is tart ilyet. Esetleg kamionos bolt. Vagy az ebay. Sirtel néven is sok ilyen talpra való tartozék van.

Előzmény: Moto76-reloaded (37367)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.12 0 0 37367

Ehhez a típusú talphoz milyen típusú csatlakozót keressek? Hogy hívják azon kívül hogy Sirio DV? 

XANTIi Creative Commons License 2017.09.12 0 0 37366

Az alap az Unidennél készül. Ott egy nagyon jó rádiót csinálnak. Csak sokaknak kevés a teljesítménye.

Kisebb cégek építik át a végfokát. Ilyenből talán van több is. Lehet szerencsés is a mókolás.

Szerintem legjobb az eredeti. Azt 18 W-ig lehet általában felhúzni.

Akinek póver mániája van, inkább vegyen hozzá egy normális végfokot. Egy legalább 300-350-esnek mondottat. Amit csak akkor röffent be, amikor nagyon ordibálhatnékja van. Általános rádiózáshoz bőven jó a gyári felállás. SZERINTEM. Bár egy normális végfok is belekerül annyiba, mint a rádió.

A Markóban valamelyik fesz stabilizátor lehet meghalva. A freki meghatározó részek kettős, 10 és 5 Voltos stabon keresztül dolgoznak. De mindkettő faék egyszerűségű zener alapú.

Előzmény: Moto76-reloaded (37365)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.09.12 0 0 37365

Kösz a válaszokat. Nem, Xanti, kizárt dolog, hogy az enyém más gyárban készült és hogy bármiben is jó legyen. Jelenleg antenna gonddal küszködök, a mágnestalpasomon brutál az SWR CB-vel és 1.5 UHF-en pedig CB-nek lett véve. Vettem egy befúrhatóst, meglátjuk azzal milyen lesz, de gyanítom, ugyanúgy járok majd vele ahogy eddig az összes CB-vel, hogy vettem egy raklap kakit. Pedig legutóbb a Marko-t azért mertem megvenni mert az eladó szerint járt nálad bevizsgáláson, aztán az meg csak stabil tápról hajlandó működni, feszre elmászik. Az álló motornál 12,5 kevés neki, a járó motornál 14.4 meg sok, mászkál frekiben, csak stabil 13,8-ról érthető. Na kíváncsi leszek ez milyen lesz :/  Egyébként ez is export verzió.

Előzmény: XANTIi (37358)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.12 0 0 37364

Elvileg annak a Maas cuccnak 1,5 és 160 MHz között jónak kell lennie. A kis teljesítmény talán okozhat pontatlanságot. Jobb SWR-t mutat, mint ami a valóság. De elhangolni nem volna szabad a rendszert. Mert ugye itt 1 db antenna, 1 db hosszú kábel, 1 db műszer és egy db összekötő kábel alkot egy rendszert. Amik egymásra is hatnak.

Előzmény: Radio Pripjaty (37362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!