Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kovalszky- Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5111

köszi.

és az mitöl van hogy a baloldali elsö hátso ajtonyitásra leáll teljesen a beltéri egység mig a jobb oldali ajtokre marad a normál piros villogo készenléti mod.

valami test probléma nem lehet?? 

Előzmény: FeZ_ (5110)
FeZ_ Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5110

Távolról ezt nehéz megmondani, de az adagolón levő kis elektronika, ami az immo dekódolást végzi, be szokott halni idősebb korára.  (a piros-zöld együttes világítása kommunikációs hibát jelez)

Legvégső esetben kiiktatható az adagolón levő kis elektronika, de meg kell küzdeni a hozzájutással.

(vagy veszel újat, ha kapható még hozzá)

 

 

Előzmény: kovalszky- (5109)
kovalszky- Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5109

sziasztok.

 

 

a segitsségeteket szeretném kérni

 

citroen saxo 97es 1.5diesel.

 

hiba jelenség: vasérnap is jelentkezett de akkor 5perc alatt magához tért.

ma viszont nem. 

be parkoltam egy szupermarkethez és mikor menni akartam haza akkor az inditásgátlo nem engedett inditani.

egyszerre világit a piros és a zöld.

ha várok vele akkor egy idö után elkezd villogni a piros led de mihelyt megnyitom a bal oldali ajtokat abban a pillanatban megszünik a villogás és teljes sötétség, a jobb oldali ajtonyitás után folyamatossan villog ott nincs változás.

aku saru eltávolitás megvolt több percre is.

 

valakinek ötlete?? 

 

 

 

köszi elöre is

kazi30 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5108

Azt hittem, eladtad. Legalább rozsdásodni nem fog... :) 

Előzmény: vidi313 (5103)
vidi313 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5107

Elhiszem. Mivel nagyon jónak tartom ezeket a dísztárcsákat. Erre leginkább csak akkor jön rá az illető, ha megpróbálkozik a szupermarketekben kaphatókkal. Ezeket csak azért írtam, ha nem lesz felajánló használtra, nem marad más, mint a márkaszerviz. Ott van, csak drága.

Előzmény: blays01 (5106)
blays01 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5106

Hasonló okok miatt keresek én is ilyet. Az eddigiek nem voltak tartósak,pedig nem rallyzok vele. Alufelnit meg nem akarok rá,lehet már nem lesz nálam sokáig.Amúgy egy Saxo 1.5D-re kellene.

Előzmény: vidi313 (5105)
vidi313 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5105

Na ezek a "gyáriak" jó dísztárcsák nagyon. Azóta nem találkoztam megfelelő minőségű dísztárcsával, mióta nincs a Saxo. Ezek után már csak az alufelni, ami számításba jön.

Előzmény: blays01 (5104)
blays01 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5104

Sziasztok!

 

Keresek a képen is látható 4db jó állapotú gyári dísztárcsát 14"-s méretben.Ha lenne valakinek lécci szóljon.

 

Köszi! (A kép csak ill.!) :)

vidi313 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 5103

Megvan az is.  :-) Halmozom a használt autókat. :-)

Nagyon jó vezetni az A2 1,4 TDI-t, és jó utazni is vele, hosszú távon is. 100-150-es tempó között úgy viselkedik 5-ik fokozatban, mintha legalább 100 LE-s lenne, pedig papíron csak 75. Lehet benne egy apró chip tuning. Takarékos, kifejezetten csendes, dinamikus. Ez rendben is van, csak sajnos nagyon sokat költöttem rá eddig, és még nem vagyok a végén. "Ügyes" német tulaja volt, kihasználta belőle amit csak lehetett, megdöbbentően slendrián karbantartás mellett. Ennek ellenére a motor, turbó rendben, olajfogyasztás jelentéktelen, a többi részére ment rá eddig legalább 400.000 Ft. Jó vezetni, jó vele utazni, de a 12 éven át majdnem új állapotától használt 1,5D Saxohoz viszonyítva nem rentábilis (egyelőre még).

A Daihatsu Cuore úgy jött a képbe, hogy akartam egy nagyobb robogót, de azokat olyan irreálisan drágán mérik mostanában, így inkább döntöttem 1/4 pénzért egy kisautó mellett. Aztán véletlenül egy nagyon jóba botlottam bele. 2004-es évjárat. Rajta vesztettem járműveimen. A 3 autó közül egyiktől sem vagyok képes megválni. :-)

Előzmény: kazi30 (5102)
kazi30 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 5102

Mi lett az A2-vel? :)

Előzmény: vidi313 (5100)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.04.03 0 0 5101

A napi 20 km nettó városi közlekedés dobhatja így meg. Na meg, ahogy az előttem szóló is említette a vezetési stílus is sokat dob a latba. A spritmonitor 99 értékelés alapján amúgy 5,97 literes átlagfogyasztást ír erre a típusra. Amit tudna a tiéd is, ha az autópályás adatot nézzük. Próbáld egyszer ki vidéki úton, autópálya nélkül, "nagypapa" stílusban.

 

Üdv.!

Előzmény: Kotysoft (5099)
vidi313 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 5100

Szerintem normális egy ekkora benzines autóhoz a 13.000 km alatti 7,7-es átlag. A vezetési stílustól is sok függ. Lehetőleg minél kevesebbet fékezni, kihasználni a lendületet, hosszan gurítani üresben, amennyiben a forgalmi viszonyok lehetővé teszik. 

12 évig volt 1,5D Saxo-m, ami takarékosabb a benzinesnél.

Most nagyon jó állapotú Daihatsu Cuore van helyette, 100-120 közötti tempóval mértem 3,9-es fogyasztást. Ennél alacsonyabb valós fogyasztású benzinest nem tudok elképzelni.Télen csak városban 6 liter/100 km. 

Előzmény: Kotysoft (5099)
Kotysoft Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5099

Sziasztok. Műszaki segítséget keresek egy őskövülettel kapcsolatban:

 

 

Első autóm egy 96' Saxo 1.1 SX benzin 44kW (60Le). Eléggé lepukkant állapotban vettem, apránként folyamatosan javítgatom/javíttatom. Másfél éve van nálam, és először azt hittem, hogy én vezetek ilyen bénán, de próbálkozásaim ellenére sem sikerül egy mindenki által emlegetett városi átlagfogyasztást elérnem.

 

Kezdetektől írom a fogyasztást:

Legjobb: 5.24 (pályára felhajtva telitank, 100km/h átlag, majd pályáról lehajtva megint telitank, és így mérve)

Legroszabb: 9.95 (télen, csak város)

Átlag: 13.000km-re vetítve 7.7l/100km, ami szerintem brutál sok egy ilyen kisautóhoz

 

Munkába járásra használom dél-pesti kerületekben, napi 2x10km, valamint havi 2-3 alkalommal 100-200km pályán, 100-120km/h körül

 

Szerelőm nem igazán tud mit rá mondani... "Lehet ez, meg lehet az... " de diagnosztizálni nem tudja.

 

Nem füstöl, nem fullad, nincs víz az olajban, sosem villant fel a motorhiba jelző, motor kellően hamar bemelegszik. Kompressziót mértünk, egységesen 9.5 felett volt minden hengerben, szerelőm szerint ez OK az autó korát és 220.000 km-t figyelembe véve.

 

Korábban a reggeli indításokkor (télen/nyáron) volt olyan hibám, hogy 1-2 percig nem volt jó az alapjárat és fulladt a motor. Komplett pillangószelepházat cseréltünk (befecskendezéssel), azóta ez a hiba nem áll fenn. Ez a csere kb fél éve volt. Citroen befecskendezőt nem találtunk, a bontóban adtak helyette (egy pont ugyanilyen) VW-t, ami mindenben passzolt, és működött is utána ugyanúgy. A fogyasztás ugyanolyan magas volt előtte és utána is.

 

Extra fogyasztók nem nagyon vannak a kocsiban, és általában egyedül utazok. Minden csomag + én = kb 100kg.

 

Valakinek valami ötlete arra, hogy pontosan hogyan is lehetne költséghatékonyan diagnosztizálni a hibát? Mert persze, elkezdhetnénk lottózni a légtömegmérővel, hőmérséklet jeladóval, lamdaszondákkal, de nem szeretnék feleslegesen ennyi mindent kicserélni.

 

Előre is köszi a segítsége!

mbw169 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5098

Citroen lemezfelni 4 db újszerű állapotban eladó.

 

Mérete: 4*108 et 18 15 zoll

 

Adok mellé 4 db dísztárcsát is.

 

együtt az egész 8000Ft

 

 

Új ára :12ezer/ db

 

Nagykanizsán személyesen

 

Postázás kizárva

 

hoczakos@gmail.com

Ata61 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 5097
Ok,köszi.
Előzmény: FeZ_ (5096)
FeZ_ Creative Commons License 2017.03.28 0 0 5096

Akkor nem.

Előzmény: Ata61 (5095)
Ata61 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 5095
Szia FeZ...
Ha alvázszám verzios rádió van bent,akkor ezek szerit akku csere után nem kér kodot?
Ákos92xsara Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5094

Sziasztok,

 

Citroen Xsara II 1.6 16V 2001-es 5 ajtós autómhoz keresek első fényszórókat. A napokban 110-nél elém ugrott egy fácán és sajnos a lámpa teljesen összetört.. Szeretném kicserélni mindkettőt, mert a jobbos annyira matt és be van sárgulva, hogy már a polirozás sem segit rajta (azt meg nem akarom, hogy az egyik tök újnak néz ki a másik meg matt sárga és kopott). Viszonylag elfogadható állapotút keresek.

 

Esetleg, ha vkinek lenne vagy tud az ne tartsa magába.

 

Köszönöm előre is a segitséget!

pero091 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 5093

Szia!

 

Nekem is  hasonló a problémám.

 

Átmásolom amit a C4-es fórumba írtam:

 

"Részletes ajánlatot a héten küld e-mail-ben a szerelő, de a becslése szerint kb. 200.000 Ft-ból meg lesz a komplett vezérlés csere (szíj,görgők, vízpumpa), hengerfejtömítés olajcserével és természetesen a munkadíj. A vezérlés cserére munkadíjat nem számít fel, mert amúgy is le kell szedni a motorról és nem változtat a dolgon, hogy most egy újat tesz fel vagy a régit. Ezért is ajánlotta, hogy egyben legyen a két művelet. Mind a két esetben vagy gyári vagy magas minőségű alkatrésszel (Bosch).

 

Ha nincs más gond, akkor reggel viszem és este hozhatom el az autót, de nagyon maximum két nap. "

 

Egyébként ha már ennyire szét lesz szedve az autó, akkor érdemes lenne még cserélni valamit szerintetek? Mert valószínűleg arra is kedvezőbb ajánlatot tudna mondani, mintha külön csak egy adott dolog miatt mennék.

 

Előzmény: gret13 (5091)
vidi313 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 5092

Valójában, hogy mi okozza a hűtővíznek az olajjal történő keveredését, a hiba pontos oka csak akkor derül ki, ha le van véve a hengerfej. Jobb esetben csupán a hengerfej tömítés, de elképzelhetőek repedések is az alumínium öntvény hengerfejben. Az árak különbözőek régiónként, sőt a szerelőként is változik, még ha a munka színvonala azonos is.

Előzmény: gret13 (5091)
gret13 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 5091

Budapesten vagyok.Dunakeszin mondták ezt az árát vezérlés cserével együtt elvileg. Közben elvittem máshova is, hogy a hűtővíz olajos és nézzék meg,hát ott nagyon brutál árat mondtak, 200 fölött és vezérlés nélkül.

Előzmény: vidi313 (5087)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 5090

Bocsi az lemaradt, hogy egy

 

2005 1.4 benzines C4 Coupe-ról van szó. 

Előzmény: Törölt nick (5089)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 5089

Sziasztok!

 

A múlt héten néztem meg az olajszintet és észrevettem, hogy közelít a minimumhoz.

 

A motor baloldalán (szemből nézve) látható, hogy szivárog az olaj.  Csatoltam néhány képet amin látszik valamennyire:

 

https://www.kephost.com/image/wGMs
https://www.kephost.com/image/wGMb
https://www.kephost.com/image/wGM3

 

Természetesen elviszem szerelőhöz, de mivel nem ismerem túl jól ezért szeretnék valamennyire tudatában lenni, hogy mi lehet a hiba. 

 

Találkozott már esetleg valaki hasonlóval?

 

Köszönöm!

 

 

VHAdam Creative Commons License 2017.03.03 0 0 5088

Sziasztok ismet baja van a paripanak:-(

Bejott ez a jo ido es elkezdett iszonyat melegedni a kocsi. Korabban klimaval, nyaron, autopalyan melegedett(kozep tartomany fole ment) es beindult a venti. Most viszont szimplan 80km/h folott rogton megy kozep tartomany fole es indul a hutoventi. Ez igy gondolom nem ok, vagy ok?

Hutoviz van eleg, 90nel vissza vissza huti folyamatos ventilalas mellett de pl 110es tempot nem hut le.

Termosztat cseres lehet?

(1.4vts saxo)

vidi313 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 5087

Helyileg hol vagy, az ország melyik részén?

A 150.000 lehet sok is, lehet reális is. Attól függ mi a probléma. Ha csak hengerfej tömítés és bordás szíj csere, esetleg 1 db. feszítőgörgővel, az legalábbis a Dél-Alföld régióban egyértelműen sok. Ha más is okozza a hűtővíz keveredését az olajjal, mondjuk hengerfejrepedés, akkor már reális ár itt. Ez szétszedéskor derül ki.

Előzmény: gret13 (5086)
gret13 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 5086

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Most volt általános szervízen a kocsim (Citroen C2 1.4 VTR benzines)és én már tavaly jeleztem a szerelőnek,hogy olajosnak tűnik a hűtővíz. Erre akkor azt mondta,hogy nem akkora mértékű, hogy gond lenne. Most viszont már azt mondta, hogy lehet hengerfejes a kocsi és tömítést kell cserélni és akkor már vezérlést is. Erre mondta, hogy ez kb 150 ropi. Csöpögés nincs a kocsi alatt,csak annyi van hogy olajos a hűtőfolyadék és kicsit jobban fogy a víz. Szerintetek hengerfejes lehet? És tényleg ennyibe kerül az egész? Valaki jó szerelőt tudtok ajánlani?Előre is köszi a válaszokat!

FeZ_ Creative Commons License 2017.02.24 0 0 5085

A régebbiekhez kellett kód, az újabbak már az alvázszámmal vannak összelőve.

2008-ban már komolyan esélyes, hogy az alvázszámos verzió van benne, de alvázszám alapján kideríthető vagy a fejegység típusa alapján.

 

Előzmény: mahrcs75 (5084)
mahrcs75 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 5084

SZiasztok,

 

Kis segítség kellene. Egy 2008-as Berlingot vásároltam és nem kaptam rádió kódot hozzá, azt mondta az eladó, hogy ehhez nem kell. A neten azt látom, hogy de. Ez egy Clarion rádió, ami benne van, gondolom ez a gyári.

Mit tudtok, hogyan lehet ehhez hozzájutni ? A citroen.hu azt írja, írjak a legközelebbi kereskedésnek, ezt megtettem,de gyanítom borsos ára lesz. Nem tudtok vmi trükköt ?

 

Köszi,

mahrcs

mbw169 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 5083

Szia, 

 

Nekem ugyanez a motor van a Berlingomban es magat az autot en is szeretem hiaba egy dobozos es Francia. .

 

Premium markabol ultem ebbe at mert praktikus auto kellett de nem bantam meg!

 

Olajat es szuroket max 10ezrenkent cserelem es alkalom adtan kap kis premium benzint. 

 

Olajbol a Total Quartz 5w40 amit ajanlok! 

 

Meg sok problemamentes km-t kivanok 

Előzmény: mikc476 (5082)
mikc476 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 5082

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Van egy 2005-ös 1.6 benzin 5-ajtós lila C4-em. Valamiért nagyon megszerettem pedig volt már jó pár autóm frissebb évjáratból is de ezzel valamiért más a helyzet.Megkapja mindig a jobb minőségű alkatrészt és olajat,szűrőket és lehet,hogy még meg is hálálja.Nem kevés a javítás de akkor is össze rakom úgy ahogy azt kell!

Szóval nemrég egy ónos,lejtős szervízúton sikerült beesnem egy nem kis árokba.

Keresek bal első ajtót,első lökhárító héjat. Ezek azok amire még szükségem lenne!

Tudom-tudom! Vásároljak bontóból... De én a pénzemet inkább máshova tenném.Amúgy is elképesztő némelyik bontó,merthogy "az nincs és nem is tudom mikor lesz" De azért az is arany áron. Persze nyílván van kivétel.

 

Ha tudnátok segíteni előre is megköszönném!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!