w.ullrichfun Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180619

No-no! :)

Simán lehetett volna 4:1, vagy 5:2 oda, sőt, ha 3-4 nullra megy félidőben a Madrid, még csúnyább is ...

Ezen a meccsen nem érdemelt pontot a BVB, de Simeone fiai megtették, amire félidőben vártam, így az egy gólos győzelmük jogos, szerintem.

Viszont a Westfalenben lehet visszavágni, sokkal nyitottabb a továbbjutás, mint amit előzetesen éreztem - az Atletico védelme sem tökéletes, sőt, és mivel nem lesz meg a hazai pálya lejtése durvaságok terén (nem számoltam végig, de min. vagy 4-5 esetben nézett félre, ítélt fordítva/tévesen/enyhén a spori, var meg nem szólt rá, partjelző nem segített, amit csak az ilyen hazai meccseiken úsznak meg látványosan, mert nem akarják/félnek fokozni a feszkót ...) szóval érdemes, rá lehet menni a durva védőjátékukra. Pontrúgások, kiugrások, mert habozás nélkül szabálytalankodnak.

Jóval több sanszot érzek egy esetleges továbbjutásra mint a meccs előtt, és hihetetlen, de úgy néz ki, pont ez a káosz futball képes megfogni egy egyébként sokkal jobban összerakott, jobb játékosokból álló erősebb(nek tűnő???) csapatot, ld Milán, NC ... franc se érti, miért, hogyan :)

Előzmény: Datsyuk (180614)
Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180618

Ez egyszerűen nem igaz. Sanchonak nem volt jó megoldása. Az persze nem annyira szembeszökő, ha az oldal- és alapvonal közelében nem sikerül megjátszani a labdát - de hát lényegében egyszer sem sikerült neki.

Előzmény: w.ullrichfun (180616)
Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180617

Sanchot miben láttad jónak? Az első félórában egyetlen megoldása nem ült: nem olyanra gondolok, hogy kapura tört volna vagy ilyesmi, csak arra, hogy segítette volna lélegzethez jutni a védelmet. Cselezett kettőt, majd elvették tőle. Egyetlenegyszer nem tudott labdát megtartani, netán megjátszani Füllkrugot. A második félidőben konkrétan egyetlen jó megoldására nem emlékszem, mintha nem is lett volna a pályán.

Ehhez képest a védelem állandó nyomás alatt állt az első félidőben, a második félidőben pedig a feltolt vonal miatt a kontrák voltak életveszélyesek. Ezekben nyilván benne vannak egyéni hibák.

w.ullrichfun Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180616

Sancho kevesebbet hibázott. Mats meg nagyokat is ráadásul ...

Előzmény: Racilaci (180610)
zorc09 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180615

Minden esély megvan a továbbjutásra. Ha sikerül minimalizálni a bambáskodást hátul, akkor sikerülhet.

Datsyuk Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180614

Mats ezen a mérkőzésen rengeteg komoly hibával játszott. Sancho szerintem is jobb volt.

Remélem a következő BvB edzőnek legalább fele annyi szerencséje lesz mint Terzicnek. Ez most simán lehetett volna 2:2 is. Elképesztő az első félidő után.

Előzmény: Racilaci (180613)
Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180613

Nézz rá Mats statisztikáira!

Előzmény: zlotyi11 (180612)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180612

Jól állt mindkettő haja. (ma sajnos Mats is sokat volt bizonytalan)

zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180611

Mondjuk az elsőt annyira elbaszta minden téren, hogy nem volt nagy trükk behozni azokat, akikkel lehet is valamit kezdeni. És kellett az is, hogy a Madrid visszaálljon, de igen, a második rendben volt. Pech, hogy nem lett X, de legalább a visszavágón nem lehet lötyögni.

(mi lenne ha nem adnánk folyamatosan egy félidőnyi előnyt az ellenfeleknek...)

Előzmény: Racilaci (180609)
Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180610

És akkor a napi dilemmám: a Sofa mi alapján adott 7.0-t Sanchonak és 6.5-öt Hummelsnek?

Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180609

Hát ha kiegyenlített volna a BVB, akkor azt írtam volna, hogy Terzic egy dadaista taktikai zseni. Így csak egy dadaista "taktikus".

Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180608

6 labdaérintésből...

Előzmény: Datsyuk (180606)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180607

Sőt, még egy gól benne van. Ahogy Vili jósolta, teljesen visszaállt a Madrid.

Előzmény: Racilaci (180605)
Datsyuk Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180606

Haller ezt nagyon megérdemelte. Alig kap esélyt és még így is betalál.

Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180605

Esküszöm, benne van most, hogy 2:1-re alakul az állás.

zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180604

Van még akkor hova "fejlődni", de Terzicben megbízok, jó úton halad.

Előzmény: Racilaci (180601)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180603

Tévedsz és túlgondolod, mert szerintem még ennyi taktikánk sincs....

Előzmény: wdvarhel (180600)
Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180602

Tkp. az egész szezon erre a sémára épül. S ha azt nézzük: emberfeletti eredményt értek el ezzel.

Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180601

Giroud-nak volt a Chelsea-ben olyan meccse, amikor 90 perc alatt egyszer sem ért labdába. Ez lehet a végső cél.

Előzmény: zlotyi11 (180599)
wdvarhel Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180600

Most tényleg ennyi a Dortmund taktikája, hogy a kapus és védőnégyes passzolgatásából kihúzzuk a térfeléről az Atleticot, majd előrevágjuk, ahol Adeyemi vagy Sancho egyszerre lefut/kicselez 3 védőt? Én ennél többet nem látok ebben a játékrendszerben. Közben Can és Sabitzer ölbe tett kézzel nézik ezt. Miért is kockáztatnának meg egy indítást, hiszen ők csak szűrőnek vannak tartva, nulla feladatuk van a támadások építésében.

Ha erre a taktikára annyira ráfekszünk, hogy az első 5 percben 20-szor hátraadjuk a kapusnak, akkor számíthatunk rá, hogy a 21.-nél valamelyik védő vagy a kapus lába megremeg, és egy Atletico van azon a szinten, hogy ezt kihasználja. Annyira de annyira megérdemeltük mindkét gólt, és egyik játékost sem tudom hibáztatni ezért. Egyszerűen egy ilyen elcseszett taktikába kódolva vannak ezek a hibák.

zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180599

Terzic kihozza belőle amit csak tud, szóval tuti tud még rajta mit dolgozni...

Előzmény: Racilaci (180598)
Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180598

Teljesen igazad van, Füllkrugot a semmiért igazoltatta le Terzic. Most már több, mint fél éve Dortmundban van, s olyan, mintha meccsről meccsre egyre szürkébb lenne. Bár kérdés, hogy van-e még hová szürkülnie.

Előzmény: Datsyuk (180596)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180597

Mint az elmúlt meccseken....labdába alig ér. A taktika ugyanaz, a szerepe ugyanaz, de ő játszik...nem értem az egészet.

Datsyuk Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180596

És ugyan itt, mi Füllkrug szerepe eddig? Egy fizikailag erős, jól fejelő középcsatár, aki területet tud nyitni a többieknek vagy megtartja a labdát? Mert ebből semmi se látszik.

Előzmény: Racilaci (180593)
w.ullrichfun Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180595

Ezt Id. Lakat T. Károly vallotta, a Tatabánya legendája. Csank max átvette, de egyébként tényleg néha már zavartabbnak tűntek a hazaiak a félidő közepétől, ami érthető a kezdeti káoszból váratlanul 1-2 futballra emlékeztető megmozdulás miatt :))

Hülye egy meccs, és nem ezen múlik, de 3(!) durva bírói hiba a BVB kárára, azért az nem hiányzik pluszba, hogy a hazaiaktól parázó bíró és var még toljon az Atléti szekerén.

A második félidőben vajon mennyire az eredménytartás lesz a cél Simeone részéről, - ha nekiállnak tördelni, az nekik sem biztos, hogy jó. Mondjuk fél % esélyt sem látok, hogy lőne 2 gólt itt a BVB, viszont hogy kap még, az valószínű.

Előzmény: zlotyi11 (180591)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 1 180594

Elég durva ezt még leírni is.... mintha az általánosban az 5. osztályosok nyomnák a 8. osztályosokkal....

Racilaci Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180593

Az a legijesztőbb, hogy kb. Nmecha a BVB legjobbja.

zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 1 180592

Amúgy valami ilyesmit vártam a Bayern ellen, csak ott a Bajorok telibeszarták a meccset. Nah most a Madrid nem tesz így (sajnos).

Minden szinten szégyen volt ez a félidő.

zlotyi11 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 180591

Altatunk csak, Terzic a szünetben úgy felrázza a csapatot, hogy fordítunk 3-2-re. (ha már Csank is megmondta, hogy szünetben a 2-0 a legveszélyesebb eredmény) :))