Keresés

Részletes keresés

Future181 Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 3572

Az ember egy főemlős, minden ember fekete ősökkel rendelkezik.

Előzmény: Watchdog (3571)
Watchdog Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 3571

Ezt meg hol tanultad?

https://444.hu/2021/09/05/a-facebook-elnezert-kert-amiert-az-algoritmusa-foemlosok-cimket-rakott-egy-fekete-ferfiakat-mutato-videora

 

A Facebook kénytelen volt lekapcsolni egy mesterségesintelligencia-alapú algoritmusát, miután az egy brit bulvárlap posztjában szereplő, fekete férfiakat mutató videó után felajánlotta a nézőknek, hogy jelezzék, "továbbra is szeretnének-e főemlősökről szóló videókat látni".

 

12 voltos Creative Commons License 2021.08.21 0 0 3570

na ez érdekes, bár régóta használnak AI-t a chip tervezéshez, de valszeg ilyen öntanulót még nem. mi lesz ebből?

https://hvg.hu/tudomany/20210817_samsung_exynos_chip_tervezes_mesterseges_intelligencia

vak 7655 Creative Commons License 2021.08.21 0 0 3569

Annyszor lett már totál más világ. Újra más világ lesz. Nézzük a gyüjtögető, ősember korát, a fáraók, a királyok, a lovas népek, a lovaskocsik, a karavánok, most a kamionok, a benzines autók, az elektromos autók, az önvezetők stb. stb. A világ egyelőre viszonylag gyorsan változik. A túl gyors változás aztán bekonvergál és megáll. Nem változhat a világ örökké, ha ennyire gyorsan jönnek a korok egymás után. 

Előzmény: pert2 (3568)
pert2 Creative Commons License 2021.08.20 0 1 3568

En nem vagyok ragaszkodo, evtizedekig kerestem a spektrumokban a csucskat, es nagyon orultem hogy kesobb a szamitogepprogram megtette helyettem es mas ertelmes dolgokkal is foglalkozhattam. Es ezzel valoszinuleg mindenki igy van. Az utcasepro is majd kezeben sepru helyett jojsztkkel vidaman iranyitja az utcaseprorobotot.

Előzmény: vak 7655 (3567)
vak 7655 Creative Commons License 2021.08.19 0 1 3567

Sok ember ragaszkodik a komplex érdekes munkájához. Ez is természetes. De többen a munkáról úgy beszélnek, mint egy szükséges rosszról. 

Előzmény: pert2 (3566)
pert2 Creative Commons License 2021.08.19 0 1 3566

En nem biznek ennyire a sok szabadidoben. Mi pl bonyolult kiertekeleseket vegeztunk mereseken, aztan szazszorosara nott a szamitogepek sebessege, erre szazszor annyi merest szamolgattunk ki.

Előzmény: Helem3 (3563)
12 voltos Creative Commons License 2021.08.07 0 0 3565
jogértelmező Creative Commons License 2021.06.17 0 0 3564

A gépi szövegfordításhoz a gépnek nem árt értelmezni tudnia a fordítandó szöveget. Az értelmezéshez viszont "képzelőerő"-re van szükség. A képzelőerő szerintem valamiféle modellező-képességet takar.

( Én pl. mások olyan gondolatait tudom könnyen követni, megérteni és megjegyezni, amelyekről képek jutnak eszembe.)

 

Heuréka !!!

Olyan számítógépes programokat kellene írni, amelyek szöveg bevitelekor képekre asszociálnak, és mozifilm jeleneteket állítanak elő.

Ha ma lennék gondtalan fiatal, hobbiként ezzel foglalkoznék, és e tárgyú világversenyeket hirdetnék.

 

Eme eszmefuttatásomnak remélem lesz fejleménye a közeljövőben!

Helem3 Creative Commons License 2021.06.04 -1 0 3563

"Amikor egy olyan (önfenntartó, tőlünk független) világot teremtünk, ahol az emberek többségének már nem lesz szerepe/értéke/jelentősége – hacsak nem, mint (üzemeltető és az a néhány megmaradt tulajdonos, mint) nettó fogyasztó. Meghaladjuk magunkat, no.:-)"

 

Végül is nem lesz rossz ha kézben tzartjuk és nem járunk vele úgy mint egy-két esetben az atommal és talán most a vírussal stb.

 

Nem kell dolgoznunk. Mindig hétvége lesz. Lehet sportolni, utazni, művészkedni stb. Megoldja a gép a nehéz makacs problémáinkat. Betegségek, öregedés, energia, stb Amit fizikailag meg lehet oldani. Úgy fognak emlékezni az emberiség mostani korára, mint a káosz és tudatlanság, a lélekölő munka kora.

 

Egyébként szerintem ez nagyon hamar várható, csak meg kell élni azt a 10-30 évet. 

Előzmény: lxt (3562)
lxt Creative Commons License 2021.06.03 0 1 3562

Evolúció

 

Az MI, szoftver. A szoftver, evolúciós termék.:-)

 

Az intelligencia - ahogy arra utalsz is -, értelmi (nem mellékesen érzelmi) „képesség”. E képesség felismerhető, modellezhető, absztrahálható, ezért reprodukálható – végeredményként az IQ, RQ, EQ... mind életre kelthető.

 

MI

Mint egy nem ismerten véges, rekurzív ciklus – fut, amíg az lehetséges.

Vázlatosan:

hasznos, egyébiránt minden ismeret halmaza (folyamatosan bővül) ←→ feladatspecifikus szelekció (az aktuális, mint megoldatlan problémához kapcsolódó ismeretek leválogatása) ←→ felismerés/végkövetkeztetés (minden vonatkozóan/értelmesen lehetséges kimenetel vizsgálata, aminek eredménye(i) akkor/azért is hasznos információ, ha/mert nem vezetett el a probléma megoldásáig; amiből következően, a rendelkezésre álló információk halmazát az ismerten nem rendelkezésünkre álló fikciókkal, mint új, feltételezetten/ideiglenesen hasznos információkkal leszünk kénytelenek pótolni – amíg csak eredményre, megoldásra nem jutunk. Tanul.:-))

 

Amiről beszélünk, az (szigorúan véve) nettó számítása teljesítmény; úgy is, mint (akárhogyan is, de mindig kétpólusú) döntési lehetőség; és igen, gépies, mint ahogyan az emberi agy is az.:-)

 

Egy (de idővel Az) MI fejlettségének szintje/hatékonysága nem a bonyolultságában, hanem az ember képességeit meghaladó, nem specifikus komplexitásban rejlik (majd).

 

Rossz hír

Az automatizáció/robotizáció a fizikai, az MI pedig a szellemi munkát is, lényegében az embert teszi majd feleslegessé. Ez a technológiai fejlődés elkerülhetetlen velejárója... és úgy vélem: ezért (is) sokan vitatják/félik ma az (optimális esetben) elkerülhetetlen jövőt.

Amikor egy olyan (önfenntartó, tőlünk független) világot teremtünk, ahol az emberek többségének már nem lesz szerepe/értéke/jelentősége – hacsak nem, mint (üzemeltető és az a néhány megmaradt tulajdonos, mint) nettó fogyasztó. Meghaladjuk magunkat, no.:-)

Előzmény: jogértelmező (3558)
Manic Miner Creative Commons License 2021.05.30 0 2 3561

programhiba a kutyában :)

https://youtu.be/qvJ-uEEtFaQ

Manic Miner Creative Commons License 2021.05.23 0 0 3560

érdekes amúgy hogy mennyire el van mindenki foglalva azzal, hogy a különféle netes tevékenységünk milyen értékes adat a különféle cégeknek. de arról még nem olvastam cikket hogy a HOZZÁSZÓLÁSOK milyen értékesek lehetnek. ahogy a képfelismerést a képekkel tanítják, úgy valszeg a kommentek,  hozzászólások már jóval emberibb AI tanítására alkalmasak...

Manic Miner Creative Commons License 2021.05.19 0 1 3559

ósdi, elavult nézet hogy az ai nem kreatív. a tipikus vallásos-lélekhívők nézete.

 

ehelyett ez van:

Előzmény: jogértelmező (3558)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.19 -1 0 3558

Az intelligencia szerintem önálló, hatékony modell-alkotó képesség.  A számítógépek nem intelligensek, hanem csak "mankók".

jogértelmező Creative Commons License 2021.05.16 0 1 3557

"honnan tudod hogy nincsenek ilyenek?"

 

Erre nem tudok válaszolni, mert kérdésed hibás. Hibája, hogy hamisan állítja azt, hogy tudom.

(Amúgy én csak érdeklődtem arról, hogy hol tart a dolog.)

Előzmény: Manic Miner (3556)
Manic Miner Creative Commons License 2021.05.16 0 1 3556

honnan tudod hogy nincsenek ilyenek? nagy cégek meg nagyobb államok tuti használnak ilyeneket, csak éppen nem a világ jobbá tételére, hanem szavazatszerzésre :D

tuti hogy egy csomó AI rá van állítva a közvéleménykutatásokra, FB-s lájkokra, kommentekre...

 

de sosem arról van szó hogy átfogóan jobbá akarná tenni egy cég vagy állam a világot ezáltal, hanem csak a saját hasznukat keresik, ami főleg szavazatot jelent, vagy cég esetén nagyobb bevételt...

Előzmény: jogértelmező (3555)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.16 0 0 3555

Az AI - ha lenne - segíthetné az államgépezetet minél nagyobb bevételekhez jutni, a polgárokat és a cégeket pedig a terheik csökkentésében. Ehhez jogszabályokat értelmező és pénzügyi ill jogtanácsadó AI-kre lenne szükség.

Hol tart ez ma?

Manic Miner Creative Commons License 2021.05.15 0 0 3554

nem azt mondtam hogy kell neki, hanem azt hogy elérhető neki. pl. tud deepfake videókat csinálni. tudja az AI-t mindenfélére használni, amire eddig csak nagy cégek vagy államok tudták. 

Előzmény: jogértelmező (3551)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.15 0 0 3553

A nagy teljesítményű PC ventillátora még a szárításhoz is használható. ;)

Előzmény: Mungo (3552)
Mungo Creative Commons License 2021.05.14 0 2 3552

Átlagembernek mire kell erős PC? Milyen célra?

 

Hát például, ha kettő ilyet vesz akkor nem billeg rajtuk a teknő, miközben tisztára mossa a ruhát.

 

Előzmény: jogértelmező (3551)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.14 0 1 3551

Átlagembernek mire kell erős PC? Milyen célra?

Előzmény: Manic Miner (3550)
Manic Miner Creative Commons License 2021.05.14 -1 0 3550

a következő összeesküvés-elméletet találtam ma ki: mivel az AI nagyon sokat fog fejlődni a köv. években, ezért az átlagember számára elérhetetlenné teszik az erős pc-ket, úgy, hogy azok brutálisan megdrágulnak

Manic Miner Creative Commons License 2021.04.13 0 0 3549
fds4531123 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 3548

jó összefoglaló videó arról, hogy hol tart a képfeldolgozás AI, amikor 2d képekből kell 3d képet összerakni:

https://youtu.be/IDMiMKWucaI

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.15 -1 0 3547

Elég nehéz betegségek szerinti statisztikát készíteni a koronás elhunytakról. Gyakran eltérőek az írásmódok, és nem ritkák az elírások sem. Jelenleg kézzel válogatom ki ezek közül az általam azonosnak vélt betegségeket.

Mit tudna ezzel a problémával kezdeni a mesterséges intelligencia?

 

Valahogy definiálni kellene az egyes szavak távolságát.

Hamming-távolság?

 

Habár ez önmagában nem elég, mert a "fej" lehet "lábfej" is, a "nyak" pedig "méhnyak".

A "vér" pedig előfordul a "szívérelmeszesedés" szóban is.

 

 

Példák:

 

[stroke]
stroke.
stroke
stroke következményei
stroke utáni állapot
stroke utáni szindróma
stroke. agykárosodás
sztrók
sztroke
többszöri stroke
acm területi iszkémiás stroke
agyi érkatasztrófa (stroke)
agytörzsi stroke
akut agyi érkatasztrófa
iszkémiás stroke
korábbi iszkémiás stroke
korábbi stroke
lezajlott stroke

 

[tüdõgyulladás]
krónikus tüdőgyulladás
tüdőgyulladás.
tüdőgulladás
tüdőgyulladás
tűdőgyulladás
baloldali tüdőgyulladás
heveny tüdőgyulladás
hörgő- és tüdőgyulladás
kétoldali tüdőgyulladás
krónikus obstruktív tüdőgyulladás
pangásos tüdőgyulladás
süllyedéses tüdőgyulladás
vírusos tüdőgyulladás

újendi Creative Commons License 2020.12.12 0 0 3546

csiribumm

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.23 0 0 3545

Amelyik ezeket nem teljesíti, azt megsemmisítem.

 

Talán kezdhetnéd a mostani vírussal.

Egyes összeesküvés-elméletek szerint ezt is mesterségesen hozták létre. ;)

Előzmény: jogértelmező (3543)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.22 0 0 3544

Te csak 1 db vagy, de a Földön több 100 millió kisebb-nagyobb számítógéptulajdonos van . Ez nem fog menni neked !

Előzmény: jogértelmező (3543)
jogértelmező Creative Commons License 2020.10.22 0 0 3543

A mesterséges - de a másmilyen intelligenciától is - én a következőket várom el:

-biztonság,

-kényelem,

-élvezetek halmozása

 

Amelyik ezeket nem teljesíti, azt megsemmisítem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!