Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fisher22 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 335
Sziasztok.

Most készülök venni egy Skoda - Fabiat, kombit.
Mindenképpen dízel lenne.

A dilemma:
PD TDI motoros legyen, vagy SDI.

Azt hallottam, hogy jobb az SDI, a PD TDI nek drága a javítása és tönkre is mennek szeretettel.

Valamint olyan 120-130.000 km sok-e egy SDI-s, 2002-2003as Fabiaban? :R
noriel Creative Commons License 2009.09.21 0 0 334
Sziasztok!!

A segítségeteket szeretném kérni!!
Nagyon fontos lenne!
Ma megyünk átvenni a kereskedőtől a skoda fabia combinkat .
A gondom csak az,hogy mivel használt autóról van szó ezért egy kicsit be vagyok parázva,hogy nehogy átverjenek minket!!
Ami nekem kicsit gyanús az az,hogy a lökhárító a lámpáknál mindkét oldalon ugyanott egy kicsit kijjebb van ugyanannyival..
Erre mondta a kereskedő,hogy a skodáknál ez gyakori és nyugodtan nézzük meg a másik skodát (amit szintén ők árultak),hogy ott is olyan...
Valóban ott is kiállt egy kicsit de nem annyira mint amit mi akartunk megvenni.
Tudni kell azt is,hogy ez a kereskedő elég furi volt számomra mert nem az a rábeszélős fajta volt sőt!!
Az elején megmondta másik skodáról hogy törött volt az oldala ezért is ajánlotta a mostanit ami állítólag törésmentes.
Azt azért tudni kell,hogy azt a másikat a társa árulta nem Ő....
Amikor mondtam neki,hogy elég érdekes az értékesítési stílusa azt mondta ez azért van mert tudja sérülésmentes a kocsi és ha mi nem is majd más megveszi....Nyugodtan nézzünk körül máshol is...stb..Azt mondta elvihetjük a helyi szervizbe ami náluk van megnézetni a kocsit de természetesen annak költségét mi álljuk...
Az ablakon kavicsnyomok voltak ezért megbeszéltük vele a szélvédő cserét is...
Na ezért vannak kétségeim mert máshol is olvastam ha az illeszkedések között rés van akkor az törött volt illetve + úgy indítunk,hogy szélvédőcsere....
A véleményeteket szeretném kérni,hogy tényleg jellemző ez a kiállás a skodák szélvédőjénél az első lámpák mellett...vagy humbuk...
azért is fontos mert lehet már ma aláírjuk az adásvételit és így nem akarok belemenni ilyen kétségekkel:(
Lelike01 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 333
Sziasztok!

Köszi mindkettőtöknek. Igen, valóban az a kód :) 8151. Már ki is kevertettem a színt, most már csak neki kell fogjak a járgánynak. Ha szépre sikerül esetleg feldobok egy képet.
Még egyszer, köszi!
Üdv
Dulifuli Creative Commons License 2009.08.19 0 0 332
Bocs, de néhány napig nem voltam netközelben! És amúgy sem biztos, hogy mást dobna ki nekem a Google, mint Neked. Viszont szerencsére azóta kaptál még egy választ a 331-es hozzászólásban, azzal talán több szerencséd lesz.
Előzmény: Lelike01 (330)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.16 0 0 331

Sziasztok Kombisok!!

 

Ide még nem írtam, mert most találtam meg ezt a topikot.

 

Nos nekem egy jelenleg 3,5 éves latinvörös kombim van 1.4 PDTDI.

73 000 KM van benne, a kötelező szervizen kívül az ég adta világon semmi baja nem volt eddig. IMÁDOM.

Amióta bevezették a gyorshajtásért járó szigorú büntetési tételeket azóta az ólomlábat elfelejtve - a fogyasztásom 4,3-4,8 közé esett vissza az 5,5 ről. Szerintem ez igen baráti.

 

 

Szerintem a 16 os kerék nem  biztos hogy jó választás.

Nekem 6x15 ös van fennt 185/55 R15 méretben, ez a gyári 165/70 R 15 váltója , de adok egy linket ezen ki tudod választani a neked legjobban tetszőt:

 

http://www.autogumibolt.hu/ebolt/szolgaltatas/valtomeret/index.html

 

A latinvörös kódja:  lacknr: 8151 , legalábbis én ezt találtam

Előzmény: Tomcyboy (295)
Lelike01 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 330
Hali

Szerintem nem lehet az a színkód. Négy számjegyet kell tartalmazzon és ahol van a pótkerék ott az oldalán kell legyen felírva.
Megtennéd, hogy megnézed még 1x?
Köszi
Előzmény: Dulifuli (329)
Dulifuli Creative Commons License 2009.08.13 0 0 329
Némi (tényleg nem túl sok) "kuglizás" eredményeképpen azt találtam, hogy a Latinvörös színkódja 8T8T. Remélem, hogy korrekt ez az információ.
Előzmény: Lelike01 (328)
Lelike01 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 328
Sziasztok Skodások!!

Lenne egy olyan kérésem hozzátok, hogy mivel nagyon megtetszett a Latin vörös színe a járgánynak, hát le szeretném fényezni az enyémet is erre a piros változatra. Viszont az a gondom, hogy nem tudom a színkódot.
Légyszi ha valakinek van ilyen Latinvörös színű autója nézze már meg nekem hátul a csomitartóba a színkódot! Vagy esetleg benne van a szervízkönyvbe is írva.
Előre is köszi
Üdv, Levi
Tomcyboy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 327
Szerintem vidd el egy maszekhoz. Ha csak a szervízkönyvbe a pecsét miatt vinnéd a márkaszervízbe akkor felesleges.
Előzmény: borbely_levente (325)
Dulifuli Creative Commons License 2009.08.10 0 0 326
Ha márkaszervizről van szó, akkor körülbelül igen. Azoknál nemigen lehet olcsóbban megúszni. De ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy márkaszerviz legyen, akkor valószínűleg igen. Pontosabbat nem tudok mondani, mert eddig én is márkaszervizbe vittem, de ezután már nem fogom, azt hiszem. Egy kicsit ugyanis rossz néven vettem, amikor 85 ezres számlát kaptam egy kisebb generátor-hiba javításáról.
Előzmény: borbely_levente (325)
borbely_levente Creative Commons License 2009.08.09 0 0 325
Sziasztok!

4 éves 1.2 HTP fábia kombinál a 60.000 km-es szerviznél reális a márkaszerviz által adott 78.000.- Ft-os árajánlat?

Üdv: BL
Tomcyboy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 324
Természetesen nem az volt. Egy maszek szervízbe vittem. Mivel anno régen én is autószerelő voltam, így valamennyire tudom mi mennyibe kerül, és hogyan lehet leellenőrizni a munkát.
Előzmény: Dulifuli (323)
Dulifuli Creative Commons License 2009.06.23 0 0 323
De nem Skoda szakszerviz volt, ugye?
Előzmény: Tomcyboy (322)
Tomcyboy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 322
Nem Szlovákiában volt. A párom szülei Sajószögeden laknak. (Miskolctól nem messze). Oda vittem a kocsit előzetes megbeszélés után. Teljesen korrektek voltak. A megbeszélt időre vártak. Szóval én teljes mértékben meg vagyok elégedve.
Előzmény: Dulifuli (321)
Dulifuli Creative Commons License 2009.06.22 0 0 321
Na és hol volt ez? Szlovákiában? :-)
Előzmény: Tomcyboy (320)
Tomcyboy Creative Commons License 2009.06.22 0 0 320
Sziasztok.

A múlt héten voltunk a Skodrival szervízben. Nem tudtam, hogy az előző tulaj mikor vitte utoljára, és mivel nem olyan régen vettük a kocsit gondoltam ezt azt lecseréltetek. Teljes olaj csere motor váltó, fék, komplett szűrő csere (klímás a kocsi) megvolt 35 ezerből.

Dulifuli Creative Commons License 2009.06.15 0 0 319
Én sokallom, és alighanem a helyedben megkérdezném más szervizben is. Mármint nem feltétlenül szakszervizben. Viszont nem biztos, hogy jó, ha egyáltalán nem cserélteted, mert ha elszakad, akkor ennél jóval nagyobb kárt is okozhat.
Előzmény: bandi1.3 (318)
bandi1.3 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 318

Sziasztok!

Lassan egy éve vagyok boldog tulajdonosa egy 2005-ös 1.4 16v kombi fabiának. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Előtte 1.3 feliciám volt.

Most voltam Esztergomban 45000-es szervízen. Sajnos az átvizsgáláson és olajcserén kívül szilenteket is kellett cseréltetnem, amiért +30.000 ft-ot fizettem.

Miután átadták az autót, még másfél órát kellett várnom, mert a csomagtartót nem lehetett kinyitni. A szerelő szerint valamit elkódoltak. Felajánlották, hogy menjek vissza másnap, mivel már lejár a műszakuk. Ebből nem engedtem, nagy nehezen nekiláttak. Végül megoldódott a dolog. Nem részesültem sűrű bocsánatkérésbe, csak annyit mondtak, most már vihetem. 

Felhívták a figyelmemet, hogy a következő szervízelésnél esedékes lenne - 4 év után- vezérműszíj cseréje is, ami kb. 120.000 ft-ot kóstál. Bár a szervízkönyv, ezt 90.000 km-nél ajánlja. Szerintetek ennek ára reális?

 

Dulifuli Creative Commons License 2009.05.20 0 0 317
Ha szakszervizbe viszed, akkor egész biztos, hogy a végén sokallni fogod a számlát.
Előzmény: Tomcyboy (316)
Tomcyboy Creative Commons License 2009.05.20 0 0 316
Kicsit sokallom a 60 e. De lehet én vagyok nagyon félre tájékoztatva. Csak azért kérdezgettem, mert én sem olyan régen vettem a kocsit, és szeretném rendben tudni. Nem tudom az előző tulaj hogyan és miként szervizeltette.
budai morcos Creative Commons License 2009.05.17 0 0 315
Hello Tomcyboy !
Igen, de a nyarat váci telkünkön töltjük mindig,Vácnak Verőce felé eső határánál,kb.50 m magasról látjuk Váctól Visegrádig a kanyart.Szegény Skoda,olyan utakon kell járjon, ami te.repjárónak se semmi.A szervízt is ezen a környéken csináltattam,öröm vidéken tapasztalni,hogy az emberek itt EMBEREK ,mindent sokkal könnyebb intézni,vásárolni,az emberek itt/de általában vidéken/bíznak egymásban,jóindulatúak,segítőkészek,Pedig ez a város még közel van Pesthez!
Üdv budai morcos
Tomcyboy Creative Commons License 2009.05.14 0 0 314
Igazán nincs mit. A nevedből ítélve bp-i vagy?
Előzmény: budai morcos (313)
budai morcos Creative Commons License 2009.05.14 0 0 313
Hello Tomcyboy !
Köszi a segítséget! Most voltam kétéves szervízen /garanciális/ ,fékfolyadék csere is volt,meg a többi szokásos,60 e -ből jött ki,nem ismerem a többi szervíz árait,itt 6300.-Ft órabérrel számoltak.Szerintem ez elfogadható.Köszi mégegyszer,szia! budai morcos /sabel86@freemail.hu
tmart Creative Commons License 2009.05.12 0 0 312

Szia !

 

Én ennyiért az OBI-ban vettem, és az tökéletes.

Előtte egy ilyen volt, de nem volt igazán jó.

Ezt nagyon hátra kellett állítani, hogy a kéziféket

normálisan lehessen használni.

Előzmény: malacy (307)
Tomcyboy Creative Commons License 2009.05.12 0 0 311
Üdv a táborban!
Nemolyan régen cseréltem le én is a kocsit a Fabiára. Nagyon sok hasznos dolgot találsz a Sof.hu-n
A kérdésedre a válasz http://www.sof.hu/muhelytip.php?id=79
Ebben neked a cikk eleje a lényeges, mert a többi másról szól.
Előzmény: budai morcos (310)
budai morcos Creative Commons License 2009.05.09 0 0 310
Helló mindenkinek!Új fiú vagyok,egy 15 éves Astrát cseréltem le egy kétéves Fabiára,sajna valószinűleg egy szegény bankhitelesét/én Porsche szalonban vettem/.Nagyon jó kocsinak tartom,kicsit féltem az 1.2-es motortól,de jobban húz,mint az 1.4-es Astra !
Kérdésem:nem akarom bántani,de mégis:hogy lehet levenni,vagy fölhajtani/?/a motort fedő burkolatot?Jó,jó garancia meg mobilitás gari ,meg minden,de egy gyertyahiba miatt ott álljak,mint egy béna gyerek?
Előre is köszi az okosítást: budai morcos
Dulifuli Creative Commons License 2009.05.08 0 0 309
Na de milyen méretű? Ha 14-es, és a szélessége 5-ös, akkor engem is érdekelt volna, mielőtt vettem én is ötöt.
Előzmény: drstomi (308)
drstomi Creative Commons License 2009.05.07 0 0 308
 

Eladó 5 Db Skoda Fábia gyári lemezfelni! (csak együtt)

I. Ár 25.000Ft

 

TEL pannon /9 587 591

malacy Creative Commons License 2009.05.07 0 0 307
Sziasztok!
Vett valaki esetleg a Norauto jelenlegi akciójában könyöktámaszt? Passzol vajon a Fabiához??



katalógus
PITTA Creative Commons License 2009.05.07 0 0 306
Sziasztok! Asszony elvitte reggel a kocsit és úgy hozta vissza hogy világít az EPC és a check engine. Mi a túró lehet? A könyv szerint motorvezérlő elektronika és vészüzemben megy hogy el tudjak menni a szervízig, de nem érzek teljesítményromlást... Van rá esély hogy eccer csak megáll, vagy szerintetek még mászkálhatok vele egy darabig? Nem nagyon van most időm szervízbe menni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!