Keresés

Részletes keresés

Brunhilda Creative Commons License 2003.02.26 0 0 661
Ha ugyanaz az alkotmányjog tanárunk (Vastagh), akkor no para. Baromi rendes, habár szigorúnak tűnik. Én nem voltam ott írásbelin, de akik igen, azok mind 4-5-t kaptak, ugyanis ő most képviselő és baromi elfoglalt, lehet, hogy el sem megy a vizsgára, mint nálunk. Én szóbeliztem nála, szerintem írtam is élménybeszámolót és nagyon rendes volt, én négyest kaptam.
Ha megvannak a tételek, dobd fel a netre, hátha tudunk segíteni.
pénzügyből én felvoltam mentve, de utánanézek a többieknél, az tuti, hogy az bizony húzós volt!!!! Voltak kérdések amik még a tankönyvben sem voltak benne. De nem akarlak már most megijeszteni. Én sajna nem tudtam elmenni PR-ra, majd begyűjtöm én is az infókat róla.
Előzmény: Zlatko (660)
Zlatko Creative Commons License 2003.02.25 0 0 660
Ezen a héten kb. megkapjuk a szigorlat tételeket! Asszem, szép lassan nekiállok, mert a keresztféléveseket hallgatva nem lesz nagyon könnyű dolgunk. Ez lesz az első félévem, hogy tanulni fogok...
Az új PR tanár nagyon jó fej, és szerintem jól is ad elő. Nekünk legalábbis nagyon bejött :)))
Az alkotmányjog viszont riasztó. Tényleg nem lehet nála puskázni? Azt mondják, olyasmi, mint statisztikán volt.
Brunhilda, nincs véletlenül pénzügyből feladatsorotok? Előző félévben kaptunk, ami adott legalább egy kis segítséget, de azzal ijesztgetnek, hogy most nem lesz. Nagyon megköszönném!
Brunhilda Creative Commons License 2003.02.25 0 0 659
Szia!

Nekünk három szigorlat tantárgyunk volt, abból reggel húztál egy párosítást. Abszolút egyben volt a vizsgákkal, nekem előtte pl. PR volt, utána meg egy nappal valami más.

Előzmény: cyber.greg (657)
cyber.greg Creative Commons License 2003.02.25 0 0 657
Szijasztok!

Azt akarom kérdezni, hogy most második év végén a rendes vizsgákhoz képest mikor van szigorlat, és egyáltalán hány darab van?

Brunhilda Creative Commons License 2003.02.16 0 0 656
semmit nem tudok róla, mihelyst van infóm megírom.
Előzmény: Zlatko (655)
Zlatko Creative Commons License 2003.02.16 0 0 655
Brunhilda, tudsz valamit az új tanárról, aki a PR-t fogja tanítani? Most nagyon nem tudok mit kezdeni, mert már "majdnem" átmentem a médiamenedzserire, de most kicsit meginogtam. Hülyén hangzik, de most már kezd tök mindegy lenni, milyen szakon végzek, a lényeg, hogy a legkönnyebb legyen, befejezzem és minél hamarabb hagyhassam ezt a sulit feledésbe merülni...
Brunhilda Creative Commons License 2003.02.13 0 0 654
főleg keresztfélévesek vannak rajta III évfolyam, első félév, de vannak rajta mások is, akiknek mi mindig küldjük amit kérnek.
Előzmény: PadreMenar (653)
PadreMenar Creative Commons License 2003.02.12 0 0 653
És az a lev.lista csak keresztféléveseknek szól, vagy másoknak is?
di
Előzmény: Brunhilda (652)
Brunhilda Creative Commons License 2003.02.11 0 0 652
Gazdaságföci: vaktérképeket tudd, azzal hármassal is át tudsz menni.

Statisztika: hát igen, ide szerencse is kell no meg tudás!! De ne félj, sík hülye osztálytársaim is átmentek.

Egyet most jegyezz meg, ide nem tanulás kell, hanem mázli. Sokkal jobban fogod venni az akadályokat, ha nem tanulsz csak puskázol, legalább nem leszel ideges az eredmények miatt.
Ja és azt hiszem mindenki egyet érte velem ha azt mondom: ne hidd el az iskola egyetlen szavát sem, egyik kedves fórum lakó mondta volt: azt se hidd el amit kérdeznek! EZ NAGYON FONTOS. Olvasd el eddig miket írtunk ide és megérted mire gondolok.

Ha kell jegyzet vagy bármi más csak szólj. Addig is néhány cím:
www.puska.index.hu (bölcsészettudományok, kommunikáció)
www.extra.hu/sztebmi (itt a levelező listára is fel tudsz jelentkezni).

Üdv a csapatban.

Előzmény: Nyusszancska (651)
Nyusszancska Creative Commons License 2003.02.11 0 0 651
A gazdaságföci komoly? Minek az a kommunikáció szakra? És most riadtam meg totálisan, lesz statisztika is. Én a matekhoz ritka hülye vagyok, a földrajzot is utáltam. Az első diplomám jeles, tehát nem gyagya vagyok, csak vannak dolgok, amikhez nem konyítok. Nem fognak engem innen kivágni?
markym Creative Commons License 2003.02.11 0 0 650
Szia Brunhilda!
Kit tisztelhetek személyedben? :)
Brunhilda Creative Commons License 2003.02.10 0 0 649
Szia M.

Végre eltaláltál ide is?

Brunhilda

Előzmény: markym (648)
markym Creative Commons License 2003.02.10 0 0 648
Nagy csipásan beesek szombat reggel 9-re a brandnew KÖNYVTÁR-INFORMATIKA szak
kezdô elôadására, de amint beestem rögtön kitágult szemem retináján nagy kérdôjelek halmozódtak fel:
- Hol a fuckban vagyok? Egy RTL-es castingon?
- Álmodok?
Aztán konstatáltam a tényt - mivel az elsôsôkkel összevonva tartották az elôadást - hogy a
BMI-n tanul a barátok közt fél stábja.

- Juga Veronika
- Somorjai Tibor
- Kôváry Csaba
aztán a büfében megpillantottam a ValóVilágos ÁGI-t akit egy hihetetlenül nyálas szecska gyerek fűzött
Ekkor odalépett egy csoporttársam:
Basszus!! Itt a fél Barátok, ValóVilág. Ha a Zsanett is itt lenne kiiratkoznék a picsába!!
Az arcot ekkor betuszkoltam a fsz. 2-es terembe és visítva mondtam neki:
ITT VAN, ITT VAN!!!!
A gyerek elfehéredett egybôl!!!!!!!
Na, hozzáteszem a storyhoz, hogy nekem semmi problémám a 10perces TVsztárokkal (Ági, Zsani), fôként a Barátok Közt szereplôivel, de az már RÖHELY hogy a Mai Lap cikk (csatolva) azt hazudja, hogy Ronit maximális pontszámmal felvették!!!
KÖNYÖRGÖM! IDÉNTÔL NINCS FELVÉTELI!!!!!!!!!!!!
NINCS FELVÉTELI!!!!!!!!!!!!

bullseye Creative Commons License 2003.02.10 0 0 647
Ugyanmár, mindíg is jártak a BMIbe olyanok akik "köll diploma, van rá lóvé" alapokon gondolkodtak, netán azt hitték, hogy a rettenetes nagy hírnevükkel majd hejde kijárják a sulit haveri alapon.

Asszem az első nagy szórás másodikban esett meg közgazdaságtanból és jogból.

Szóval lehet, hogy nem olyan jónevű az intézmény, mint Oxford, de elfogadott a papírja és passz. Amúgy SZVSZ sokkal több gyakorlati oktatást kaptunk, mint legtöbb médiaszakon adnak. A szakma hitelét meg amúgy sem lehet a jelenleginél lejjebb vinni.

terasz Creative Commons License 2003.02.10 0 0 646
örüljünk.
Előzmény: Fáradt Vándor (645)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2003.02.09 0 0 645
ILyen nekem is volt, mikor a Népszabi internetes szerkesztőségében dolgoztam, a főszerk egyszer megkérdezte kinél tanulok. Mondom Havasnál. Mire ő: Nembaj, azért látom, tudod a szakmát... :-O
Előzmény: terasz (644)
terasz Creative Commons License 2003.02.09 0 0 644
ühüm..

hát ha erről lenne szó, én is felettébb meg voltam elégedve a körülményekkel.

de onnan kezdve, amikor kiejtem a suli nevét "idekint", az esélyeim meredeken zuhannak úgy állás, mint megítélés terén. sajna.

Előzmény: Fáradt Vándor (643)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2003.02.09 0 0 643
Én ugyan nem tagadom... nekem ugyanis nem voltak ilyen kellemetlen tapasztalataim, mint amilyeneket egynémely topictársaim mondtak ezen a topicon...
Előzmény: terasz (642)
terasz Creative Commons License 2003.02.09 0 0 642
gratulálok!
ezentúl te is tagadhatod, hogy pesten végeztél!

:))

Előzmény: Fáradt Vándor (641)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2003.02.09 0 0 641
Csak nem gondolod, hogy nem felvételiztek? Olyan gonosz, rosszindulatú vagy hogy csak na...

És még mielőtt komolyan vennéd: ;-)))

Szóval szombaton lent voltam Szegeden, és végre kézbekaptam a diplomámat... Olyan hihetetlen, hogy 107khuf a bruttó minimálom... :-)

Előzmény: wernig (640)
wernig Creative Commons License 2003.02.09 0 0 640
Üdv iskolatársak!

Nos Zsanett érkezése tagnapi napon realizálódott :(( Továbbá megjelent Ágika, valamint a Barátok közt sorozat 3 prominens képvisel?je :((( Egy kissé fel volt háborodva mindenki.
Lassan ott tartok, hogy egyszer?en nem akarom megemlíteni ha kérdik, hogy melyik suliba járok :((

Üdv:
W.

u.i.: most kezdtem a másodikat, és remélem, hogy fél éven belül eltünnek innen az 5 perces sztárok.

Dr.Gordon Shamway Creative Commons License 2003.02.09 0 0 639
Csak azt nem értem, mi a francnak kérik el akkor a vezetékes- és a mobilszámunkat, valamint az emilcímünket?
Egyébként részvétem.A TO-val már nekem is nagyon tele van a tököm. Csekküldésen kívül semmit nem tartanak fontosnak...
Előzmény: Brunhilda (638)
Brunhilda Creative Commons License 2003.02.08 0 0 638
Nem velem történt, de azért olvassátok figyelmesen! Egy évfolyamtársam levele a közös levelező listáról, a nevét levettem, mert nem kérdeztem meg a közlésről. :)

Sziasztok!

Ismételten mesélnék neketek egy kis szösszenetet.
Azt hiszem tanulságos mindenki számára!
Annak is aki már tudta, hogy azt se hidd el amit kérdeznek!!! (TO)

A sztori!

Mivel beteg voltam (arcüreg Gyuszkó) nme tudtam résztvenni a szigorlaton (de ezt már tudtátok, hisz írtam), nagy nehezen a Mártikából ki tudtam húzni, hogy Feb. 6-án (tegnap) 11-től Miskolcon le tudom tenni a Vizsgát a Zsolt Péternél.

Megjegyzem, hogy nem én voltam az egyetlen, hiszen mint azt már olvashattuk is más is járt így. (Ők is jöttek!!!)

Mivel Gyömrői vagyok ezért először be jöttem Pestre, majd onnan indultam a TVK IC- vel Miskolcra. 3 óra (2 helyett) alatt le is értünk, majd onnan fel az egyetemre. (5.30-tól ~10-ig utaztam!!!) Be rontottunk a tanulmányira és kifaggattuk őket, hogy hol vagyonk na meg a vizsga mikor és hol lesz. "Kihez jöttünk?
- Zsolt Peti
Ő nincs itt.
- Hol? Az egyetemen?
Nem, Miskolcon. Ő most Pesten van!
- Ezt nem mondja komolyan?
De. Nem jött le!"

Ez meleg?

Felhívtuk a ZsP-t!
Azt mondta, hogy neki a TO mondta, hogy megoldották azt,hogy szombaton vizsgázhassunk Pesten. (nem ő a hunyó!) Felhívtuk a Mártikát is!
"Hát mi nem tudtuk?"

Kérdden én honnan?
Ismét elfelejtettek szólni! Ez nem is lett volnabaj, mert már kezdem megszokni, de azért ez nagy szivatás.

Én vagyok a hülye, vagy ez tényleg alapvető lett volna?

Elb...tam egy egész napot és egy csomó pénzt teljesen feleslegesen.

Azért ezt már nagyon unom. Tényleg azt teszenk amit akarnak?

Nos?

Előzmény: terasz (637)
terasz Creative Commons License 2003.02.04 0 0 637
épp most hallom: gimnáziumokban fogják tanítani a mozgókép és médiaismeret c. tantárgyat. (sőt, ált. iskolában is 2005től)

valamelyik szerencsétlen államtitkár találhatta ezt ki..

terasz Creative Commons License 2003.02.04 0 0 636
ja, mint a töri szak
Brunhilda Creative Commons License 2003.02.04 0 0 635
Én nem akarok újságíró lenni, abból elég egy is a családban. Velem úgy történt, hogy unatkoztam és mivel idejár a húgom is jött az öltet, miért is ne? Majd választom a PR szakírányt. Mielőtt beiratkoztam még meg kellett erősíteni a dolgot, ott a kezem beremegett a nem rublika felett, de aztán belém bújt valami kisördög és bejelöltem az igent. Igen, ide akarok járni, tutira. Azóta már ezerszer megbántam, vertem a fejem a falba, hogy miért nem az első diplomámat fejlesztettem inkább tovább. Sebaj, a baj már megtörtént, akkor legalább próbálok elevickélni, ahogy csak tudok.
Manapság a továbbtanulásban a kommunikáció ugyanolyan jolly joker, mint pár éve a munkahelyeken az a pozíció, hogy manager. Mindenre jó, de senki nem tudja mit takar igaziból.
Előzmény: credoche (634)
credoche Creative Commons License 2003.02.04 0 0 634
és mielőtt engem is dilettánsan néznétek, bocs a félregépelésért: periodika helyesebben
credoche Creative Commons License 2003.02.04 0 0 633
Egyébként pedig akinek a Havas neve garancia, arra inkább nem mondok semmit...
credoche Creative Commons License 2003.02.04 0 0 632
Én csak egyet kérdeznék: mi a szösznek akar manapság mindnki újságíró lenni? Mit eszik mindeki annyira rajta? Én körbenéztem a környezetemben, sokan vannak akik nagy fellengzősen mondogatják hogy : "én kommunikációra jelentkezem" pedig a libának egy tinimagazinon kívül más peridodika életében nem fordult meg a kezében...5 kezem és három lábam kéne, de még talán akkor sem lenne elég ujjam ahhoz, ahány helyen ma kommunikációt és újságírást lehet tanulni.

Kinek érdeke az hogy tele lesz dilettánsokkal a média? Én nemrég voltam egy kereskedelmi tv-ben, és az egyik show "szerkesztő" beosztású alkalmazottja volt vagy 15 éves ránézésre, és amikor az bementem hozzá a műsor után az anygaiakat elintézni, a kiscsaj épp a barátjának cincogott a mobiljába, jogy milyen szép jégcsapot talált a Mafilm-telep egyik épületén...

ezek után tudjátok ki hisz a nyilvánosság mindenhatóságában...

A nyúl Creative Commons License 2003.02.04 0 0 631
nem mondod, tervezed az újraindítást?

harmadikos, keresztféléven

Előzmény: markym (630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!