Keresés

Részletes keresés

Auralianus Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5154

...ez nem ellentábor... ha ellentáborként definiálod, akkor nem lehetsz toleráns abban az értelemben, ahogy én definiálomezt... a
tolerancia ugyanis nem abban gyökerezik, hogy "ilyen a természeted" hanem annak belátásából, hogy a "fizikai megsemmisítés"
csak ront a helyzeten. Egy erőszakkal fenntartott egyensúly ugyanis instabil...

Vajon miért nem próbáltak meg soha egymás mellett élni békésen a törzsek az erőforrások fogytával? 

... a "legegyszerűbb módszer" az ellenfél fizikai megsemmisítése... ennél egy fokkal bonyolultabb és SOKKAL energiaigényesebb a

rabságban tartása, leigázása és dolgoztatása... MÉG nehezebb és ENERGIAIGÉNYESEBB az erőszak nélküli elnyomás, amikor olyan

rendszereket tartasz fenn, ami együtműködésre ösztönzi őket...

.. és mind közül a legrizikósabb és leg energiaigényesebben fenntartható amultikulti... az okokat (mármint miért nehéz fenntartani)

leírtad... én pedig az előnyeit fogalmaztam meg... a xenonyugger berendezkedés pedig azért kudarcos, mivel az 50-60 éves korosztály

TUTI nem fog tudni semmiféle háborút sem eredményesen megvívni... SŐT... erőszakrendszereket fenntartani sem képesek... nekik

bizony KELL a fiatalabb korosztályok segítsége... 

... a fiataloknak viszont egy egyszerűen szervezett társadalomban (ahol az erőszak az úr) nincs szüksége öregekre... ők csak ballaszt,

akik "pazarolják az erőforrásokat"...  viszont sokkal jobban szűrik és rendszerezik az infirmációt, a tapasztalataik miatt....

És EZÉRT van a fejlett, liberális társadalmakban sok öreg... és ezért van elenyészően kevés máshol... NEM NEHÉZ belátni... minél
fejlettebb egy társadalom, annál több "hasznavehetetlen" (reprodukcióra és önfenntartásra képtelen) egyedet tart életben "egyéb
szempontok" alapján....

... a xenonyuggerek és a neandervölgyi gyűlölködők EZEKET a tételeket nem látják át...  ahol a világ most tart, ők már képtelenek

lennének stabil társadalmakat létrehozni... anarciába és káoszba meg bárki képes taszítani az emberi civilizációt, AHHOZ látod nem

kellsok ész...

.. EZÉRT írom, hogy az egyetlen win-win helyzet a belátás és a tolerancia... minden más esetben a legjobb esetben stagnálást kapsz,

vagy az állapotok romlani fognak... számomra a vitának elméleti jelentősége van, mert a szaktudásom értékes... értékes annyira, hogy

se puskát nemadnak a kezembe, se nélkülöznöm nem kell, hacsak valami módon "hasznavehetetlenné" nem válok...a xenonyuggerek

azt nem fogják fel, hogy olyan világrend kiépítését szorgalmazzák, ahol RÁJUK van a legkisebb szükség... 

Előzmény: elemes (5153)
elemes Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5153

tehát nem a társadalom modell lehetetlen... hanem esetleg TE nem illesz bele...

Nem-nem. Az "ember" itt nem az én személyem, hanem a humánetológia által vizsgált ember általában. Természetesen az emberek sokfélék, de egy elég nagy többséggel az a helyzet, amit leírtam. Én magam kifejezetten a toleránsabbak közé tartozom (nem magamról gondolom ezt, hanem inkább megfigyelés, tapasztalat, excentrikus emberekkel is együtt tudok dolgozni), csak közben látom, hogy a többség nem, és ha mégis erre kényszerülnek, abból egyre növekvő feszültségek lesznek.

De szerintem ezt elég jól mutatja az elmúlt pár évben történt felfordulás, aminek annyi köze van a klímaváltozáshoz, hogy nem csak az olajkitermelés csökkenése és a népesség gyors növekedése (vagyis elszegényedés) volt a társadalmi robbanás oka, hanem (a törzsi ellentéteken túl) a mezőgazdaság ellehetetlenülése (a közelkeleten az elmúlt néhány évtizedben negyedével csökkent az éves átlagos csapadékmennyiség).

ezért is emlegettem a xenonyuggereket...

ééértem. tehát vagyunk mi, akik mindenkivel maximálisan a toleránsak, és vannak ők, a xenofóbok, az ellentábor...?  

Előzmény: Auralianus (5152)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5152

van új, persze :))) csak épp az ember biológiailag nem tudja követni a túl gyors változásokat.

tehát nem a társadalom modell lehetetlen... hanem esetleg TE nem illesz bele...  ezért is emlegettem a xenonyuggereket...
... valamiért igen kevés 30 év alatti klímaszkeptikussal találkoztam.... erről mi jut eszedbe? :)

Előzmény: elemes (5148)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5151

Ez társadalomfilozófiának zavaros, amit írtam, ahhoz nem kapcsolódik, és nem tárgya a topiknak.

Előzmény: Auralianus (5126)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5150

Mire hívja fel a figyelmet? A CO2 következtében a felmelegedésre, a felmelegedésre, vagy arra, hogy az 1960-as 20M lakosról 82M-ra nőttek és árasztással öntöznek a sivatag közepén...?

Előzmény: Auralianus (5129)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.17 0 1 5149

Erről a jogosdiról ez jut eszembe....

https://www.youtube.com/watch?v=sFBOQzSk14c

Előzmény: elemes (5147)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5148

Gyakorlatilag a globalizáció elterjedése egyedi állapotot teremtett

Igen, globalizálta a rabszolgatartást. Annak, hogy én itt pötyöghetek a laptopomon, kb egy tucat rabszolga teremti meg a lehetőségét. Csak -- mivel finnyás vagyok -- nem itt lebzselnek köröttem, hanem sokezer kilométerre innen rakják össze (nyomorban élve) az én laptopomat, varrják a farmeremet, és nyelik a szmogot. Nem kell látnom. Azt hiszem, megfizetem a laptopom és farmerem árát, miközben pont nem.

...  persze lehet azt mondani, hogy mindez NINCS egyedi hatással a társadalmakra... és hogy nincs új a nap alatt... de szerintem ez eléggé balga hozzáállás...

van új, persze :))) csak épp az ember biológiailag nem tudja követni a túl gyors változásokat.

még sosem találkoztam olyan tudóssal, aki egy kijelentést annak alapos vizsgálata nélkül vetett volna el. 

valóban -- ezt a laikusok szokták akik még olyan keveset tudnak, hogy fel sem tudják mérni mennyire keveset  tudnak. Dunning-Kruger hatás.

Előzmény: Auralianus (5146)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5147

Az idealista alapelvek leszögezése nélkülözi a realitásérzéket.

Alapjog az antigravitáció? Törvénybe iktathatjuk.

Előzmény: Auralianus (5146)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5146

Az internet megjelenése előtt lehetett tanulmányozni az emberi viselkedésre gyakorolt hatását?

A mobiltelefóniamegjelenése előtt tudta bárki is tanulmányozni a viselkedésre gyakorolt hatását?

A virtuális valósg megjelenése és elterjedése előtt lehet tanulmányozni a hatását?

Mi a helyzet a 4 alapszabadsággal? Volt VALAHA is lehetőség ilyen gyors és ilyen mértékű népességvándorlásra pl Európán belül?

Gyakorlatilag a globalizáció elterjedése egyedi állapotot teremtett...  persze lehet azt mondani, hogy mindez NINCS egyedi hatással a társadalmakra...
... és hogy nincs új a nap alatt... de szerintem ez eléggé balga hozzáállás... még sosem találkoztam olyan tudóssal, aki egy kijelentést annak alapos

vizsgálata nélkül vetett volna el.

Számomra eléggé bigottul hangzik ám a "ááá.... nézz csak vissza kétezer évre... ilyen még nem volt..." .. de akkor mégis hová tűnt a feudalizmus és
a teokrácia? Miért lettek egyenjogúak a nők? Hogy a fenébe jöttek létre nemzetközi bíróságok és miért lehetséges háborúk nélkül rendezni az államok

közötti konfliktusokat? Az az igazság, hogy a társadalmak folyamatosan változnak.. változnak a normák is... akár tetszik ez, akár nem...  ;)

Előzmény: elemes (5145)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5145

De mondhatom másképp is.

Felvilágosult, művelt, tanult emberek nem szokták megkérdőjelezni a fizika kutatási eredményeit.

Ugyanezen emberek miért ignorálják az emberi viselkedés evolúciójának kutatási eredményeit...?

Előzmény: Auralianus (5142)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5144

A tartós stressz az igazán jól élést is megmérgezi.

LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5143

Most latom Merkel SzociLibiElvtarsno egesz jo hangulatban Trump mellett...:-)

Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5142

akkor még nem éltél igazán jól...

Előzmény: elemes (5139)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5141

bosszantani

Előzmény: LifeIsGood101 (5140)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5140

Nem, nem ! A nyugdijamat en fizettem, plusz a foglalkoztato is hozza potolt ! Nincs szuksegem "fiatalokra", de az agyban egy csinos no felbir boszantani....:-)

Előzmény: Auralianus (5137)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5139

...de csak átmenetileg és csak egy határig.

Ha jól élek, egy hétig elviselem a szomszédba költözött pigmeus családot.

Ha jól élek, tartósan elviselem a szomszédba költözött görög családot.

De a pigmeus családot néhány hét után egyre nehezebben viselem el.

Lehet ezen szomorkodni, de attól még tény.

Ez nem poltika és nem rasszizmus -- a homo sapiens evolúciójának terméke, hogy a csoporton belüli agresszió nagyon alacsony -- a családnál nagyobb csoporthoz tartozást pedig a szokások, rítusok és szabályok bonyolult rendjéhez való igazodás szabja meg. Ha olyan emberekkel találkozunk, akiknek mások a szokásaik, rítusaik, szabályaik, ezt -- a körülményektől és leginkább a szociális érettségtől függő mértékben -- elviseljük, de a találkozás mindenképpen stresszt jelent. Ha rendszeresen és hosszú ideig kell együtt élnünk ezzel a stresszel, az mindenféle fizikai tünetekben is megjelenik, leginkább pedig a tolerancia mértékét fogja csökkenteni.

Előzmény: Auralianus (5138)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5138

a tolerancia mértékét a létbiztonság és a jómód kifejezetten növeli.... 

Előzmény: elemes (5136)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5137

Neked... a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer miatt... CSAK AKKOR érkezik a nyugdíjad a számlára, ha van valaki akinek levonják a béréből...

... ha xenonyuggerként elüldözöd a fiatalokat.... akkor NEM LESZ akinek levonják a béréből... a német nyugdíjasok imádnak engem is, meg

a családom is... mert tudják, hogy "ki fizeti a nyugdíjukat"... ennyire egyszerű a képlet... ilyen borzasztó egyszerű... üldözd el (biztosítsd nekik

másoknál rosszabb feltételeket) a potenciális munkavállalókat... 

.. aztán csodálkozz, hogy "miként történhetett ez meg?"... 

.. na... hát pont így... nem nehéz belátni...

Előzmény: LifeIsGood101 (5134)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5136

Nem tudom, mi az alternatíva.

Pontosabban: MÓDSZERT tudok, ami javítja a helyzetet.

De azt is, hogy egy ilyen vágyott multikulturális, toleráns világ nem létezik. Legalábbis emberekből (homo sapiensekből) nem.

Előzmény: Auralianus (5135)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5135

állíts neki alternatívát... tényleg... akár elviekben is...  

miként biztosítod a megfelelő mennyiségű, képzettségű, kooperációra képes munkaerőt MINDENHOL a világon globalizáció nélkül?  - sehogy

miként biztosítod a megfelelő mennyiségű, képzettségű, kooperációra képes munkaerőt BÁRHOL a világon tolerancia és migráció nélkül? - sehogy

A xenofóbia rendszerszinten már buktás...  

... én így látom... te miként látod ezt?

Előzmény: elemes (5133)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5134

Klimavaltozas letezik, de ha ezt akarod tanulmanyozni akkor vegezd onerobol !!!

Hal'Istenek Trump kabinetje az ertelmetlen kutatasokra egy qurva dollart se fog pazarolni .

CsillagUtazasAlmodasra sincs penz (20 Trillio adossag), az se biztos, hogy 2018-ban erkezik-e nyugdijam a bankszamlara !!!

elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5133

... a harmadik a win-win...

Jaja, ez a Watchtower-ben látott mennyország(karikatúra).

Előzmény: Auralianus (5132)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5132

képzeld el a világodat korlátlan mobilteleonálás és internetezés, pontos gps, megszakítás nélkül működő elektromos rendszerek nélkül...

adj hozzá némi áruhiányt + két-háromszoros árat elektronikai eszközökből... tedd a magas szintű egészségügyi szolgáltatásokat egyből
képzeletben a gazdagok kiváltságává...

... majd gondold át, hogy bárki aki össze tudja számolni az ujjait szeretne-e ilyen régiókban élni, holott élhetne ott is, ahol nyugi van,

nem csesztetik és ezétr semmi mást nem kell bevállalnia, mint a multikultit... ilyen pofonegyszerű ez az egész... ezt a világot fel lehet

építeni egy-egy államon belül is (lásd Latin-Amerika) vagy nemzetközi szinten is. 

Persze ha SZERINTED létezik az "árja nép" melynek minden tagja mindenhez ért, szuperszorgos és szuperhatékony, akkor rendben... 

is más dolguk, mint kiirtani a maradékot és idilli, homogén világ jöhet létre...

VAGY globális multikulti + tolerancia...

... nagyjából ez a három lehetőség áll előttünk... a harmadik a win-win...  a kettes verzió még nem sikerült senkinek, és épp az egyesben vagyunk...

.. egyre jobban terjedő gettókkal.... ha valami kimaradt, egészítsd ki nyugodtan a modellt :)

Előzmény: elemes (5130)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5131

Egyiptom (Szíria, India, stb) arra példa, hogy a népesség addig gyarapszik, amíg az erőforrások ezt lehetővé teszik.

Előzmény: Auralianus (5129)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5130

"mindenki tanuljon meg együtt élni a többiekkel"

értem én, de utoljára ilyent a jehova tanúinak újságjában láttam, az Őrtoronyban, hogy majd a mennyországban egymás mellett fog legelészni a kecske meg az oroszlán, és cuki gyerekek fogják simogatni őket (akik ugye gyerekkorukban haltak meg, csak amikor ezt megkérdeztem szegény jehova tanújától, akkor megsértődött)

Előzmény: Auralianus (5128)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5129
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5128

szerintem a "mindenki szeresse egymást" és a "mindenki húzzon haza" között rengeteg árnyalat van...

.. leginkább arról beszéltem, hogy a "mindenki tanuljon meg együtt élni a többiekkel"... erről szól a globalizáció kevésbé árnyékos oldala...

... és igen.. EZ az egyetlen win-win szituáció...  a specializált tudást MINDIG MINDENHOL nem fogod tudni kitermelni... nem is éri meg,

ezért az ilyen tudás birtokosai számára meg a foglalkoztatóik számára IS.. előnyösebb, ha mindig oda mennek, ahol szükség van rájuk

és addig maradnak, amíg máshonnan nem kapnak jobb ajánlatot....

... EZT hogy illeszted bele egy xenonyuggerer által eluralt, rettegő társadalom értékrendjébe? Leginkább sehogy...  az ilyen társadalmak szimplán

bukják a versenyképességüket... a specializált tudással rendelkezőket vagy egyenlő feltételekkel kínálod meg mindenhol, vagy simán különalkukat

fognak kötni (mint pl az Apple Írországgal) a többieknek meg sok szerencsét... de tényleg... és ERRE már rég rájöttek "az Elbától nyugatra"... ezért

tartja oda a "Mutti" a másik arcát is, amikor a befogadás ELVI oldalát kell védeni.... nem azért, mert "szarik a pollokra"... hanem mert tisztában van

vele, hogy az autógyárai IS meg kb az összes Tech cége lehasalna, hogyha megváltozna a közhangulat és kiveszne a multikulti....

.. aki már dolgozott bármiféle fejlesztési projektben, az tudja miről beszélek....

... persze lehet más űton is indulni... csak rohadtul nem fogja megérni SENKINEK sem...

Előzmény: elemes (5127)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5127

ha azt nevezed "egyetlen win-win megoldásnak", hogy mostantól mindenki szeresse egymást, akkor ezt már az első körben kiejthetjük és gondolkodhatunk a reálisabb stratégiákon.

Előzmény: Auralianus (5126)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5126

pedig genis idetartozik... azt mondtad NEM LEHET másként társadalmat szervezni, az "wishful thinking"...

... nos lehet... de ez az egyetlen win-win kimenete a jelen helyzetnek...  és a gond ott van, hogy a mostani életszínvonal NEM fenntartható magasan képzett

munkavállalói réteg nélkül. Akármit is hisz erről Trump, vagy pár xenonyugger, akik leragadtak ott, hogy az internet és a globalizáció meg a multikulti az csak

valami hülye libsi kitalálmány...

... kb 1 év alatt totálisan visszafelé sül el a polulista hőzöngés... ez egy tanulási görbe.. még 2-3 év... és a xenonyuggerekre támaszkodó politikusi réteg egyik
része kihal, a másik része meg rájön, hogy KI KELL egyeznie...  a többiek pedig mennek a neonácik mellé az 5%-os futottak még perifériára... VAGY költöznek

a csodásan illiberális demokráciák valamelyikébe, ahol ŐK vannak többségben....

Előzmény: lakol3 (5124)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5125

Egyébként akar a rosseb meggyőzni.

A cikkben szó sincs a CO2-ről. Azt az index tette hozzá.

Előzmény: Auralianus (5118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!