Keresés

Részletes keresés

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.04.03 0 0 20999

Üdv.

 

       Még taknyos, és nyafogós kis koromban, elvit apám moziba, a filmből csak annyira emlékszem, hogy volt egy fekete lovas aki a dombtetőn ágaskodót a lovával, ennyi maradt meg bennem. Később azt mesélték tőben ,hogy ez, Zorró a fekete lovas néma film volt, az Intim moziban, (Többet  megtudhatunk , Dalos László írásából.)

 

                

    

 

 

 

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.04.01 0 1 20998

Üdv. 

                                  A fákkal övezet lakótelep, 

                             https://youtu.be/G5XhWwco3DY

 

Faluvégi Creative Commons License 2018.03.26 0 0 20997

Szia!

 

Nem könnyű képet találni. Erzsébet nem a fasorokról híres. Néhány fotót találtam a múlt század elejéről, de nem látványosak. 

 

Hév állomás 1910 körül

 

Soroksári út 1910-es évek

 

Jutagyári kolónia 1920-as évek

 

Kossuth Lajos utca 1920-as évek

 

 

Előzmény: csernahajni (20995)
Faluvégi Creative Commons License 2018.03.26 0 0 20996

Szia!

 

Isten éltesse az apóst!

 

A Mártírok u. 47.  Anno Ferenc József utca. bal alsó sarok az iskola.

 

Kapitány utca nincs, Kapitány puszta létezik, ott van erdő.

Ilona utca 21 a Közért, valaha Általános Fogyasztási Szövetkezet fiókja volt.

 

Ha van érdekes története, akkor szívesen látnánk itt.

 

Előzmény: mcflurry (20994)
csernahajni Creative Commons License 2018.03.25 0 0 20995

Szép napot mindenkinek! 

20 évesnél régebbi fotókat keresek a Dobos u x Szt. Imre H. utca sarkán álló két platánról, valamint egyéb fasorokról a kerületből a 70-es éveket megelőző időszakból. Szakdolgozathoz gyűjtök. Köszönöm a segítséget! 

mcflurry Creative Commons License 2018.03.21 0 0 20994

Sziasztok! 

 

Bevallom, én nem a Ti hazátokban lakom, hanem a szomszédos Csepelen. Ez a hely mégis rabul ejtett, már hetek óta böngészem a régi képeket és a mesés történeteket. Csak gratulálni tudok hozzá!

 

Hozzászólásomnak az az oka, hogy segítséget kérjek. 

Apósom miatt kezdtem el böngészni ezt a fórumot, aki Erzsébeten született, '56-ot gyerekként élte át  és fiatal felnőtt koráig ott is élt. Máig a szíve csücske a kerület, még mindig nagyon sok történetet mesél. Mivel közeleg a születésnapja, szeretném meglepni egy könyvvel, amiben fotók szerepelnek a számára kedves helyekről. Nagyon sok ilyen helyet megtaláltam már, de vannak olyanok, amik még hiányoznak. 

Ilyen például a történetekben említett (elnézést ha nem jól, vagy pontatlanul írom, de Ti biztos tudjátok majd, hogy miről van szó) :

- Ilona utcai közért

- Hollósy tüzép

- Partizán utca

- Köteles utca és Kossuth Lajos utca sarkán lévő pékség

- Kapitány utca nagyerdő

- Mártírok út (47?) iskola

- Szigligeti - Mártírok utca sarki nyomós kút

- Munkácsy-Nyáry sarok tejbolt.

 

Próbáltam átnézni az eddig feltöltött képeket, de hetek alatt csak a 300. oldalig jutottam, így soha nem leszek kész. Bízom az idősebb, vagy szenvedélyesen gyűjtő fiatal fórumozókban, hogy ők tudják miről beszélek. 

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.03.19 0 0 20993

Üdv,  Mindenkinek.

 

                                     A Határ úti elágazás, és hátérben a volt vámház.

     

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.03.14 0 1 20992

Üdv. Pesterzsébet.

                  Mikor ezt a képet csináltam , a barátom kilencedik emeletének erkélyéről , nem gondoltam, hogy egy régi barátot elveszitek megint,és ő volt már a harmadik , több mint 60-éves barátság , sajnos. (Van egy ,olyan mondás. A nagy barátságok ,már gyerek korba kötődnek.) Aszt hiszem ez így igaz.

 

    

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.02.24 0 0 20991

Üdv. 

                                              Képek innen, onnan.

 

    

                                                    

BirgitF Creative Commons License 2018.02.22 0 0 20990

Kedves Laci/Zápolya!

 

A kiállításra kölcsönkaphatnánk?

 

Üdv,

Brigi

Előzmény: Laci/Zápolya (20989)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2018.02.20 0 0 20989

Kedves Brigi!

 

Ezt még mindig fel tudom ajánlani: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=100738413&t=9025417

A Bauer töltőtollas házához tartozó sufniban marad.

 

Előzmény: BirgitF (20987)
BirgitF Creative Commons License 2018.02.20 0 0 20988

Bocsánat, a helyes email cím: info@pesterzsebetimuzeum.eu

BirgitF Creative Commons License 2018.02.20 0 0 20987

Kedves erzsébetiek!

Év, végi karácsonyi kiállításunkhoz örömmel fogadnánk azon fotóikat és amatőr filmfelvételeiket, amelyek XX. századi erzsébeti teleket, adventi, mikulás és karácsonyi / fenyőfa/ ünnepeket, szilvesztereket örökítenek meg.  (A teljesség igénye nélkül: családi, óvodai/ iskolai, munkahelyi rendezvények, utca-  és életképek.)

Digitális formában a következő email címre küldhető az anyag: info@pesterzsebetimuezum.eu

Tárgyakat és dokumentumokat is várunk (amelyeket természetesen csak a kiállítás idejére kölcsönöznénk); ajándékokat, hirdetéseket, plakátokat, karácsonyi reklámanyagot (pl: szatyrok, csomagolóanyagok), díszeket, képeslapokat (utóbbiakat akár digitalizát formában is).

Hagyományos, nem digitalizált felvételek és bármely kérdés esetén, kérjük keressék a Pesterzsébeti Múzeumban Skaper Brigittát a következő telefonszámon: 0612831779

Segítségüket előre is köszönjük!

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.02.11 0 0 20986

Üdv. 

         Amíg elkészül, a strand, itt van két kép a hídról nézve, a strand kerítése , és a kis Duna közti                                                                           utat .

                                       

Laci/Zápolya Creative Commons License 2018.02.05 0 0 20985

"És szerintem a fürdő-épület és a kerítés között nincs annyi hely, hogy elférjen négysoros parkoló két szervizúttal."

Csaltak az emlékeim: van ott elég hely szemmértékre!

Előzmény: Laci/Zápolya (20984)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2018.02.02 0 0 20984

Szárnyashajó fog járni a Kis-Dunán? Akkor annyi az evezős-életnek!

 

És szerintem a fürdő-épület és a kerítés között nincs annyi hely, hogy elférjen négysoros parkoló két szervizúttal.

Előzmény: árpádutcaifölkel (20983)
árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.02.02 0 0 20983

                                           Üdv , mindenkinek.

        Le bontották az Erzsébeti strandot, Teljes felújítás lesz Így fog kinézni.

 

      

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.02.02 0 0 20982

Üdv. 

        A kis Dunánál is voltak, jobbra a Gubacsi Hídtól. Mikor még jó volt a Duna vize, fürdés után                                                 mentünk karalábét szerezni, a Bolgár földre.

 

Előzmény: h.apci (20980)
Szivonits Creative Commons License 2018.01.31 0 0 20981

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólást, visszaemlékezést és megjegyzést...!

h.apci Creative Commons License 2018.01.29 0 1 20980

Lehet, hogy ott is volt, mint ahogy akkoriban számos bulgárföld volt mindenfelé. Amiről én beszélek, az ott volt a Vécsey lakótelep helyén, ahogy írtam, s szép dolgokat termelt.

Előzmény: Faluvégi (20979)
Faluvégi Creative Commons License 2018.01.28 0 1 20979

Szia!

 

Én úgy emlékszem, hogy a bulgárföld a Mártírok útja mellett volt, a hatvanas években még láttam.

Előzmény: h.apci (20975)
árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.01.24 0 0 20978

Üdv.Pesterzsébet. Gőzmozdonyos nosztalgiavonat a 130 éves ráckevei HÉV-en

 

   https://youtu.be/_cp08YJAJuM

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.01.21 0 0 20977

Üdv. 

 Kristóf Tóth. Videója,2017, ,január,30. Pesterzsébet. éjjel. 

https://youtu.be/dzxt0jFyH40

 

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2018.01.21 0 0 20976

Üdv. Süli Andor, videója,2015, szeptember, 12.

       A vihar ledöntötte a keresztet, azóta már fölrakták az újat.

https://youtu.be/bQC_5gZEWgc

h.apci Creative Commons License 2018.01.18 0 1 20975

Csak foszlányokra emlékszem gyermekkoromból. Mi bulgárföldnek (kertészetnek) hívtuk. (Lehet, hogy a Szivovits bolgár név?) A mellette folyó (elég szennyezett, piszkos vizű) patakot valóban Kakastónak hívtuk helytelenül, az korábban máshol volt, talán a Köztársaság térnél. Nagyon szép zöldségeket termeltek ott. Arra már jobban emlékszem, amikor a feltöltés elkezdődött, s utána a cölöpözés. Bámultuk a cölöpöző gépeket, addig még nem láttunk hasonlót. Fogalmunk sem volt, mi lesz ott. A patakot becsatornázták a Köztársaság térig, s ma is abban a csatornában folydogál. Az Ady Endre téren laktunk, s a cölöpözés zaja nagyon zavaró volt. Nem kapkodták el, mert a lakótelep még csak félig volt kész, amikor már fiatal felnőttként ott kaptam lakást, de csak 1971-ben került az épületünk birtokba adásra. 15 évet húztam le ott a lakótelepen, s jól éreztem magam. :)

 

   

 

 

Előzmény: Szivonits (20973)
Faluvégi Creative Commons License 2018.01.15 0 2 20974

Szia!

 

Én még láttam azt a mocsarat. Sajnos sok emlékem nincs róla, mert kicsi voltam. kb. 8 lehettem amikor beépítették. Az Eperjes utcában csordogált a patak, és a Köztársaság térnél ment a föld alá.  

Előzmény: Szivonits (20973)
Szivonits Creative Commons License 2018.01.13 0 1 20973

Sziasztok!

 

A kerület azon részéről keresek információkat, ami a Virág Benedek utca, Külső Határ út (vasút), Kiserdő, Kakastó, 23-as busz végállomás határolta terület.

Ezen a területen volt egy szántó föld, amit Szivonics - vagy Szivonits földnek is neveztek, később rétes terület volt, majd egy lakótelep épült ott a 70-es években.

 

(Cölöpökre épült a lakótelep, mivel valamikor az a rész lápos terület volt. Az 1. és a 2. vh. között majd a 60-as évek folyamán lett folyamatosan feltöltve, majd a cölöpözéssel magas épületek építésére alkalmassá téve.)

 

Tehát, engem az említett területnek a lakótelep építése előtti időszaka érdekelne, minden vonatkozásban. 

A területen történt események, történések, sztorik, fotók, bármi, ami ehhez a területhez köthető információ.

 

Előre is nagyon szépen köszönöm azoknak, aki bármilyen információt megosztanak a témában.

 

Minden elismerésem a topic tagjainak...!

                     

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.12.31 0 0 20972

Üdv. 

               Boldog Újévet.2018,IS.

 https://youtu.be/i7gUXQIprpQ

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.12.22 0 0 20971

SZIASZTOK.

 

                     Pesterzsébet.
"Mit nekem te zordon Kárpátoknak
 Fenyvesekkel vadregényes tája!
Tán csodállak, ámde nem szeretlek"
S képzetem , Pesterzsébet havas képét látja.

 

      

 

 

 

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.12.13 0 0 20970

Üdv.  Pesterzsébet Szerda.       

                                  Most , nemvolt olyan nehéz, a bevásárló kocsi

 

   

                       

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!