Keresés

Részletes keresés

Böszőke Creative Commons License 2012.07.12 0 0 23604

LEGELÜNK:)

 

ÉS JÓLLAKOTTAN PIHIZÜNK..

 

 

 

 

Böszőke Creative Commons License 2012.07.12 0 0 23603

 

POMPONOK!

 

SÉTÁLNI INDULTAM...

 

 

FRIISEN NYÍRVA...

 



 

DŐZSÖLÜNK

 

 

dia213 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 23602

Szia!

 

Köszi a választ. Érden lakom.

Előzmény: AgathaChristie (23601)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.07.10 0 0 23601

Dia! A menhelyek dugig vannak minden nyáron! De a http://www.gemon.ro fórumán szerintem sok segítséget kaphatsz!

A fő kajája a fű, most szépen nő, a víz se eget rengető összeg, minőségi tápot lehet neten olcsón rendelni:

http://www.oldwarrior.kalmi.hu/termekek.htm

Asztalosnál ingyen van a forgács...

A bálás széna fillérekbe kerül...

És persze ahhoz hogy bárki segíteni tudjon, tudni kéne kb. merre laksz. (Város, kerület...)

Előzmény: dia213 (23599)
dia213 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 23600

dia213 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 23599

Kedves Fórumozók!

 

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem, tovább nem tudom eteni tengeri malacom. Kérlek ha valakinek módjában áll magához venni, segítsen.

 

e-mail: pergele@freemail.hu

 

Köszönöm :-((

 

A malacka 3 éves , fiú.

victoria0225 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 23598

Nagyon szépen köszönöm a segitséget!reméljük kislány:)

Előzmény: Böszőke (23597)
Böszőke Creative Commons License 2012.07.09 0 0 23597

Az első és legfontosabb: az állatorvos nem ért a tengerimalacokhoz!!(a csincsilla lesz ivarérett kb 6 hónaposan,de már azokat is célszerű 4 hónaposan külön tenni a papától!!)

A tengerimalacot pedig 3-4  hetesen!!Ha fiú akkor mivel pici még ebben a korban nem tudja megtermékenyíteni könnyen a mamát.

Ezen az oldalon mindent megtalálsz amire csak szükséged lehet!

 

http://www.gemon.ro/

 

szerencsés esetben lány a kicsi és akkor nem is jártál olyan rosszul,nem lesz egyedül és nem kell szoktatni,ráadásul a saját nevelésed,rögtön hozzád fog szokni!

Előzmény: victoria0225 (23596)
victoria0225 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 23596

Sziasztok!

tudnátok nekem segiteni??

Az egész úgy kezdődött hogy kb 1-2 hónapja vettünk egy állítlag 3 hónapos tengerimalacot. Na most ez a tengerimalac ellett...2 kismalac született, de az egyik meghalt, vagy halva született nem tudju, mivel nem is tudtuk hogy terhes:/

A másik kismalac egészségesnek tűnik...

Felhivtam az állatdokit és kiderült hogy min 6 hónapos volt amikor vettük mert fél évesen lesznek ivarérettek, és persze vemhes volt már...

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy akinek voltak már újszülött tengerimalacai, tudnának e pár tanácsot adni mit csináljuk ha esetleg nem fogja etetni meg bármi másban amiben csak tudtok megköszönném nagyon a segítséget!

előre is köszönöm mindenkinek

chriscc Creative Commons License 2012.06.26 0 0 23595

Szia! Persze tisztelet a kivételnek. Igazából arra gondoltam ott, hogy nagyon sokan megveszik a gyereknek, hogy nesze, itt van foglalkozzál vele, az meg azt se tudja hogy kell bánni vele, megszorítja, megnyomja, elfelejti a vizet utántölteni, stb. a szülők meg tojnak rá, a malackák meg szenvednek. Ahol a szülő is aktívan részt vesz a gondozásban, legalább felügyeli a gyerkőcöt, ott már nincs gond, de sajnos többségében azért nem ez a helyzet.

 

Viszont mindegy is, mert sikerült elhelyezni családon belül őket, így mi is nyugodtabban utazhatunk :)

 

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: atti69 (23594)
atti69 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 23594

Szia!Igazad is van,gyereknek semmit!Én is kb 13 voltam amikor haza vittem a tengerimalacot.Érdekes módon sokáig megvolt,és nem éhen pusztult,valami daganat vitte el. A 9 éves fiamnak most hoztunk egyet a menhelyről,mert azt kért a biziért.Egyszer mindenkinek meg kell tudni mi az.

Előzmény: chriscc (23589)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.06.24 0 0 23593

Jöttem beszámolni. Pénteken befutott az új családtag. Nagyon világos sárga szőrű 2 hónapos kisfiú személyében. Egyenlőre külön ketrecben laknak, takarítás közben voltak szabadlábon mindketten. Pici berregés volt a nagy részéről, egyébként alapvetően szimatolgatták egymást, nem volt semmi agresszió. Egyenlőre ismerkednek, egy hét múlva jövünk szabadságra, akkorra tervezzük az összeköltöztetést, mert a nap nagy részében itthon leszünk, figyelemmel tudjuk őket kísérni.

chriscc Creative Commons License 2012.06.18 0 0 23592

Szia!

 

Mindenképp felteszek pár keresztkérdést az illetőnek mielőtt odaadom őket, amit csak olyan tudhat aki ténylegesen tartott már malacot egy ideig. De szerencsére úgy fest lehet, hogy családban maradnak a kis szőrpamacsok, 1-2 héten belül kiderül. Mindenesetre köszönöm szépen a figyelmeztetést és a linkeket!

Előzmény: k-betti (23591)
k-betti Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23591

Szia!

 

Csak óvatosan, mert az ajándék (ingyen) malackákra lecsapnak a kígyótartók :( Még képesek képet is küldeni (amit a netről loptak) milyen helyre kerülnének....

 

Van egy másik oldal, nagyobb a forgalma, külön rész van az ajándék malackáknak: http://www.tengerimalac.gemon.ro/index.php

 

Illetve lehet, hogy a Magyar Tengerimalac-Védő Egyesület is tudna segíteni (ezt nem tudom biztosan)

 

http://hu-hu.facebook.com/pages/Tengerimalacok-Magyar-Tengerimalac-V%C3%A9d%C5%91-Egyes%C3%BClet/105015909634754?sk=info

 

 

Előzmény: chriscc (23589)
chriscc Creative Commons License 2012.06.13 0 0 23590

Hm, a képek valamiért nem jelen meg, tehát akkor szóközök nélkül:  https : / / picasaweb.google.com/101334278136420274265/Malackak

Előzmény: chriscc (23589)
chriscc Creative Commons License 2012.06.13 0 0 23589

Sziasztok!

 

Rég jártam erre felé, remélem minden malaccal minden rendben :) Nálunk azonban úgy alakult az élet, hogy költözünk Mexikóba és oda nem tudjuk magunkkal vinni a csöppeket. Ezért most bár fájó szívvel, de szerető és mindenkelőtt gondos gazdit keresünk nekik, aki jól bánna velük miután mi elmenünk. Tehát a "jaaaj a 13 éves kicsilányomnak pont jó lene most egy malac hadd tanulja meg mi az" jellegű ajánlatok teljességgel kizárva. Csak olyannak adnánk oda őket, akiknek volt már legalább egy / van most is esetleg malaca és megfelelően tud gondoskodni róluk. Természetesen teljesen ingyen odaadunk mindent (100x50 ferplast ketrec, 2 itató, 2 tál, 2 fa és 1 szalma házikó). A csöppek egyébként két fiú Batman és Dió. Képek itt: . Most két és fél évesek. Alapjaiban jól megvannak, néha van veszekedős birkózós korszakuk, de az nem szokott túl sokáig tartani. Alapvetően Budapest környékén tudnánk átadni őket, ha nincs messze a cím akkor elviszem őket házhoz.

 

Kérlek ha van aki befogadná a két kis rosszcsontot keressen a 06 (70) 4 310 320-as telefonszámon.

 

Köszönöm!

 

üdv,

Krisztián

Ricanta Creative Commons License 2012.06.12 0 0 23588

Panzióztatást vállalunk

Mint minden évben, idén is vállaljuk kis kedvenc panzióztatását

További infók a honlapunkunk: http://ricanta.gportal.hu/gindex.php?pg=30219279

Bármilyen kérdésed van írj vagy hívj

Elérhetőségeink:
Telefon: 06 20 99 23 556
E-mail: ricanta@gmail.com

Ficzek Úr Creative Commons License 2012.06.11 0 0 23587

Ennyire nem értek hozzá,ezért biztos igazad van,nem is vitatom.Csak pont azt írtam hogy a picinek nem tudják a nemét biztosra megállapítani,én is erre szaladtam rá.

Előzmény: Royston (23586)
Royston Creative Commons License 2012.06.10 0 0 23586

Igen, de ivaros hím mellé nem jó ivartalant tenni, nőstényt meg csak eü. okból, pl. petefészekciszta miatt ivartalanítanak. Ezért lenne jó egy picike hímet tenni az egy éves mellé, mert egyből adott lenne a dominancia kérdése. Persze a kicsi is kamaszodni fog, akkor még le kell majd játszaniuk a ki a főnök kérdés körét.

Előzmény: Ficzek Úr (23584)
qkszi Creative Commons License 2012.06.10 0 0 23585

A rágcsamentők fent vannak a faceboon és van is malacka bőven.

Előzmény: Ficzek Úr (23584)
Ficzek Úr Creative Commons License 2012.06.10 0 0 23584

Nálam külön ketrecbe vannak a malackák,de egymás mellett.A meglévő fiú malac mellé fiút akartunk és a kereskedő megesküdött hogy hogy amelyiket ajánlotta az valóban az.Frigyes lett a neve,de aztán kiderült hogy lány.A név maradt,de a külön ketrec is ami a szoktatás miatt amúgy is megvolt.Nekik nem az igazi mert időnként talán a hormonok hatására keményen beindulnak,zeng a ház tőlük,rágják a rácsot,de mivel imádjuk őket még ez is belefér.Több embertől hallottam hogy a nagyon fiatal malacka nemét nem könnyű megállapítani,ez a kereskedőnek sem sikerült.De talán ha a rágcsamentőktől szereznél másikat(persze ez sok mindentől függ pl a lakóhely),ott ha jól tudom ivartalanított malacokat adnak.Itt a fórumon régebben sokat írtak róluk,vissza kellene nézni. Üdv: Ficzek

Előzmény: Dr. Lucifer (23583)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.06.10 0 0 23583

Köszi a gyors választ. 1 éves a meglévő malacunk. Van két ketrecünk is, szóval arra is van lehetőség, hogy az elején rácson keresztül ismerkedjenek. A két tál nem gond, és némi átrendezéssel megoldhaó a külön kuckó is.

Előzmény: Royston (23582)
Royston Creative Commons License 2012.06.10 0 0 23582

Legcélszerűbb nála jóval fiatalabbat választani, ha több éves a malackátok, akkor legjobb lenne egy frissen leválasztott pici fiú. Semleges területen kell találkozniuk, szoba, folyosó, sok bújó lehetőséggel telirakva. Erre esetleg több órát, esetleg néhány napot is rá kell szánni, előfordulhat, hogy a nagy nem fogadja el első látásra a kicsit. Ha minden rendben, akkor lehet közös ketrecbe tenni őket, de alapszabály, hogy jól ki kell ecettel mosni, a berendezési tárgyakat is. Erre azért van szükség, mert territoriális állatok és a nagy ne érezze a saját szagát, ne akarjon birtokolni a kicsi elől mindent. Érdemes átrendezni másképp a kecót,  hogy ne legyenek szemkontaktusban egymással és legyen mindenből kettő, pl. két házikó, két etető tál, két itató, emelet, stb.

Előzmény: Dr. Lucifer (23581)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.06.10 0 0 23581

Megint kétrdeznék. A meglévő malacunk fiú. Most már elég bátrak vagyunk, arról beszéltünk, hogy vennénk mellé társat. Viszont nem feltétlenül szeretnénk szaporulatot. Két fiút össze lehet szokatni? Ha igen, akkor hogyan?

Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.06.01 0 0 23580

Valami gyógyszert kapott szuriban, de nem emlékszem a nevére. Viszont alakul a dolog, éjjel már egész tűrhetően eszegetett a nyomokból ítélve. Mára lesz pitypang, olyan helyről, ahol nem pemretes, nem kutyaszaros, meg ha minden igaz, lesz olyan zöldségünk, ami házi termelés, nem vegyszeres, nem műtrágyás.

Kínálgatjuk mi is, tegnap este már produkálta a "kaját kérek" műsorszámot, csak gondolom, most már valami egyebet várt volna a szénán kívül.

Előzmény: Böszőke (23579)
Böszőke Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23579

5-6 nap nem okoz gondot!Nálunk tovább nem tartott a krízis,de én tömtem bele áztatott tápot is és utána mindig evett egy kicsit ő mindig.

 

Nem kapott antibiotikumot???

Mert az hazavágja az étvágyát/emésztését és akkor kellene neki ellensúlyozni Laktifermmel,(nyulaknak való a jó nekik) vagy Bio Lapissal,ha semmi ilyesmi akkor a joghurt is jó ,azt mi nem próbáltuk,

Előzmény: Dr. Lucifer (23578)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23578

Köszönöm. C vitamint 3 adagot kapott szuriban. Már nagyon aggódunk. A foga mennyi idő alatt nőhet meg annyira, hogy zavarja az evésben? Tegnap a doki még megnézte, eddig rendben van. A kondija sem romlott eddig látványosan.

Böszőke Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23577

Szia,

adhatsz neki pitypang levelet szárítva és nyersen,ez vízhajtónak is jó,tisztítja a veséjét,szokták szeretni.

Azonkívül zsenge fűzfa gallyat levelestől és adj naponta fél marék zabot!

 

Étvágygerjesztőnek Béres cseppet reggel-este 2 cseppet vízzel hígítva fecskendővel,hozzá C vitamint,ezt injekció formában írass a dokival,de add szájon át, nem kell szurkálni,szívesen megisszák!

Előzmény: Dr. Lucifer (23576)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23576

Sziasztok!

Voltunk méga hét végén állatorvosnál. A malacnak nitrátmérgezése van. Három napig kapott injekciót. Elvileg főleg szénát kellene ennie, de még mindig nincs étvágya. Eszeget, de nagyon keveset. Tudunk valamit kezdeni ezzel? A vékonyabb szárú szénát nem ette, vettünk másikat (Panzi), ezt eszegeti, de minimálisat.

Böszőke Creative Commons License 2012.05.30 0 0 23575

Szia,

 

javaslom,hogy tanulmányozd ezt át,talán hasznodra lesz!

 

 

http://www.gemon.ro/arva.htm

Előzmény: everginzi (23574)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!