Keresés

Részletes keresés

trogertroger Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1044
Csak átkonvertálás után (amit nem ajánlok).
(Z, hadd kötöszködjem egy picit. :-))
Előzmény: Zombie (1019)
trogertroger Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1043
VirtualDub/File/Append
Előzmény: logoutx (1017)
trogertroger Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1042
Nem parázok. :-)
Csak ez volt a gondolatom a dologgal kapcsolatban. Legalábbis én már hallottam ilyeneket. Pl. 90-99 perces CD-kkel kapcsolatban is, hogy attól hogy azt meg tudja írni egy író, attól még nagy a valószínüsége, hogy más lejátszóval nem tudod lejátszani.
Na de mindegy.
Előzmény: Zombie (1013)
nebamun Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1041
Ezt az újrakódolást nem javaslom. Egyszerűen nem éri meg a macerát és a minőség is romlik. Több áramot fogyaszt géped az átkódolással, mint az a 90Ft amit a plusz egy CD jelent.
Ha mégis.... A bitrátát ekkor is ugyanúgy kell számolni, mindig 2-pass kódolást használj.
Igazán miniméterre belőni Gknot-tal lehet, de az elég nehezen kezel már tömörített avit-t (nekem valami AviSynth hibával elszáll), de bitráta pontos meghatározásához kiváló.
Marad a Nandub/Virtualdub. Beadod az új bitrátát, és csinálsz egy 2-pass újrakódolást. Nem árt a képméretet is csökkenteni ezzel párhuzamosan.
Elég nehéz ezt úgy elmagyarázni, hogy még nem csináltál végig egy dvd-rippelést. Arról vannak lépésről-lépésre leírások, az alapján meg lehet csinálni ezt is.
Előzmény: Ladiladida (1039)
Buvana Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1040
A megoldás a 2 menetes divx kódolás. Nagy pontossággal tudja kiszámolni a leendő mérethez a megfelelő bitrátát.
Előzmény: Ladiladida (1039)
Ladiladida Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1039
Megismétlem a kérdésem, de most mindenkitől kérdezem: ha úgy döntök, hogy 1 filmet mégis össze szeretnék kicsit gyömöszölni, hogy tudom a hosszát kábé megbecsülni? Az a baj ugyanis, hogy a kész divx filmre nem igaz a calculátorok számítása, legalábbis úgy látom.
Zombie Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1038
probald meg ezt az AC3 filtert, sokkal jobb mint az InterVideo fele.
Előzmény: crash__override (1036)
Ladiladida Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1037
Kedves Neba! Én csak felhasználó vagyok, s tevékenységem fő területe a nyomdaipar, a programozáshoz egyáltalán nem értek, a filmkódolást is inkább csak érdekel, mint értenék hozzá. Például fogalmam sincs, hogy egy már kódolt filmet hogy tudnék úgy átkódolni rövidebbre, hogy az annyi legyen amennyinek szeretném, ugyanis úgy veszem észre nem sok hasznát veszem ilyenkor a kalkulátoroknak. Arról nem is beszélve, hogy a divx 5 beállításai számomra túl sokat engednek, vagyis túl bonyolultak. Szóval ki tudna segíteni, hogy egy film átkódolásánál hogy lehetne kiszámítani, milyen beállítás kell adott hosszhoz?
Előzmény: nebamun (1032)
crash__override Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1036
Udv Mindenkinek!

szivok....uj gepet vettem, P4 2.4, es nem megy az AC3 dekodolas. (PII-n ment minden rendesen...) Divx5 illetve FFDShow +AC3Decode (iviaudio). A problema az, amikor elindulna az Ac3 dekodolas a lejatszasnal, kihal a dekodolo.

Visual Studiobol probaltam dekodolni, es ott hal meg, ahol az SSE utasitaskeszlet altal hasznalt regisztereket hasznalja, illegal instruction-nal. Viszont mas programok, amelyek hasznaljak az SSE-t, tokeletesen futnak.

Haver szerint az lehet, hogy a kodeket 16-bites modban hajtja a lejatszo, es azert nincs SSE...

Valaki talalkozott mar ezzel a problemaval?

thx.
Crash_

Zombie Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1035
DivFix arra valo hogy reszlegesen letoltott avi file-t is meg tudsz nyitni (keszit neki uj indexet), meg csekkolni tudja van-e hiba az audio/video streamben (ez mar csekkolva lett, hogy nincs). magyarul ebben nem fog segiteni.

nem artana tudni hogy milyen codeckel van kodolva, milyennel jatszod le, milyen hang, milyen player.
pl. ha VirtualDub playgombjaval inditod ugy is fagy?

Előzmény: nebamun (1034)
nebamun Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1034
Rosszul írtam, AviSplit 3.45 a legutóbbi stabil verzió.
Fagyogatásra a DivFix nem jó?
Előzmény: sztyopka_remixx (1033)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1033
"AviSplit 3.5 a célprogram" - en es a gugli csak 1.21-ös verziorol tudunk (bizsoft vagy valami...). mas progirol beszelsz?

Zombie! nincs lövesed a a fagyas-ra? mert az szep. hogy atirtam mpegbe es igy müxik, de joval kevesbe lehet alakitgatni...

Előzmény: nebamun (1032)
nebamun Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1032
Az AviSplit 3.5 a célprogram, avtomat darabol méretre/időre/felezve/harmadolva amit akarsz.
Egyedül a VBR mp3-ak fognak ki rajta, de azt eddig csak próba-cseresznye alapon bírtam méretre lőni. A VdubMod azt is pontosan csinálja?
(a Vdub meg nyílt forráskódú, ha érzel egy kis affinitást a C++-hoz, te is készíthetsz VirtualailadiDubMod-ot :)
Előzmény: Ladiladida (1029)
Ladiladida Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1031
Köszi, tényleg klassz. Nem is tudtam, hogy a virtualdubból ennyi változat van. Nagyon az elején vagyok ezeknek a dolgoknak még.
Előzmény: Zombie (1030)
Zombie Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1030
Mister VirtualDubMod a Te baratod, ha eloreviszed benne a kereso csuszkat, megmondja, mennyi helyet foglal a csuszkatol balra levo szekcio. Elgyalagolsz 1CDnyi adatig, kijelolgeted, es lemented.
Előzmény: Ladiladida (1029)
Ladiladida Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1029
Nem tudom ki hogy van vele, engem nagyon idegesít vagy inkább nagyon unom már a sok feliratot, ezért elkezdtem utólag szinkronhangra cserélni a régebbi filmeket. A gondom az, hogy a szinkron általában mp3, az eredeti pedig ha ac3 volt, akkor otrombán rövid lesz a film. Úgy gondolom nincs értelme sem a kódolást megváltozatni, sem az mp3-at átalakítani, mert ezt a hangkártyám sokkal jobban szereti, marad tehát a film összefűzése virtualdubban. Eddig menne is, csak a film szétvágásával vagyok gondban, honnan lehetne megtudni, hány percet kell különválasztanom, sőt egyáltalán hogy lehet ezt a lehető legegyszerűbben megcsinálni, hogy legalább az első fele megtöltsön 1 cédét?
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.03.29 0 0 1028
kinomban atnyomtam svcd-be a tmpeg-el. igy egesz jo lett. de azert csak furdal a kivancsisag, hogy miert nem tudtam a kifagyas problemat megoldani...
Előzmény: sztyopka_remixx (1026)
onager Creative Commons License 2003.03.27 0 0 1027
Sziasztok!

DivX-es szakemberek segítségét szeretném kérni a problémám megoldásához, sajnos a DivX tömöritö beállítgatásához semmit nem értek. Adott egy 3 perc hosszuságu nyersanyagrol grabbelt avi file. Ebböl kellene bizonyos paramétereknek megfelelöen egy divX-avi file-t készitenem. A felbontás 320x256, a file mérete 7-8 mega között kell legyen, a framerate 15. A video vágáshoz Adobe Premier-t használok 5.02-es DivX kodekkel. Sajnos a problémám ott kezdödik, hogy a hangot nem tudom hozzá betömöriteni, mert a renderelés elött egy hülye hibaüzenettel kiszáll a Premier. Továbbá a DivX codec beállításainál nem tudom, hogy mi mire szolgál, hogy tudnám az optimális minöséget elérni a fentieknek megfelelö paraméterekkel. Kérem, hogy aki tud, az segitsen, lehetöleg magánban, hogy ne terheljünk a hülyeségemmel másokat. kope@hello.hu
Köszönettel

K. Attila

sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.03.27 0 0 1026
kösz a tippet. a lenyere asszem ratapintottal :). a vdubmod szerint ugyan nem volt fagyott frame benne, de nem adtam fel. ranyomtam az avidefreezert. ez kb 3 MB-ot kivagott a filmböl. es most vegigjatsza. :)

DE

meg mindig kifagy a kep, ha TEKEREK a filmben, vagy KIKATTINTOK/Visszavaltok. Ez miert lehet?

az ffdshow nem tuti. a lenyeg, hogy a felvetel hordozhato legyen, tehat a forrasnak kell jonak lenni, mert nem biztos, hogy a mindenkori környezetben lesz olyan lejatszoprogi, ami tud valtoztatni...

Előzmény: Zombie (1024)
logoutx Creative Commons License 2003.03.26 0 0 1025
Köszi Zombie, müxik az összefűzés. De ha ez meg van, és meg is vágtam, et ludom meneni valahogy ezt az állapotot, hogyí késöbb le tudjam tömöríteni/máshogy is tudjak?

Ja, és a deinerlace filter nem szuperál túl jól. Ha kiválasztom a filtert, ott mit jelentenek amiket választani lehet? (Deinterlacing mode)

LogoutX, aki köszöni a segítséget

Előzmény: Zombie (1024)
Zombie Creative Commons License 2003.03.26 0 0 1024
Ha megall a lejatszas, elkepzelheto hogy hibas valamelyik frame, javaslom ezzel a VirtualDub modositassal vegignezni az anyagot hogy van-e benne freeze frame (Video->Check Video for Freezes).

fenyero, stb. allitashoz nem kell ujratomoriteni, ha ffdshow-val jatszod le, kismillio opcio kozott valogathatsz lejatszas kozben is.

Előzmény: sztyopka_remixx (1022)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.03.26 0 0 1023
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.03.26 0 0 1022
Van egy avi felvetelem (vhs-röl digiztek be), ahol az elsö tiz perc utan megakad a kep. a hang megy tovabb. ugy gondolom, hogy a digizesnel lett valami elszurva, s egy virtualdub-os ujratömöritessel megoldhato. A felvetel eleg rossz minösegü es arra gondoltam, hogy raeresztenek egy/vagy ket filtert. Egyfelöl tök szemcses a kep, masfelöl gyenge fenyviszonyok mellett lett felveve, talan egy kis fenyerö/kontraszt is kellene neki. Mit javasoltok?

1: Milyen kodeket (divx/xvid) hasznaljak, milyen beallitassal, a kep-megallas kiküszöbölesehez? -- ez a legfontosabb.
2: milyen filtert eresszek ra a virtualdubban? a fenyerö/kontraszt allitasahoz + talan egy kis feheregyensuly is kene...

kimentettem egy kepet a felvetelböl. Itt lathatjatok.

köszi.

Ladiladida Creative Commons License 2003.03.26 0 0 1021
Köszi a választ. Azóta a mhelyemen is kipróbáltam valószínűleg a hangkártyám a ludas, tényleg nem fagy le. Ha lesz egy kis pénzem, veszek 5.1 live-ot, azt mondják az jó az Ac3-hoz is.
Előzmény: eu_tanazia (982)
Vesper Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1020
Kellene egy kis help lejátszáshoz. Nem tudja esetlegesen valaki, hogy mi okozhatja a következő jelenséget?

A lejátszott film sebessége úgy 30-40 mp-enként felgyorsul kb. a duplájára. Ace codecs pakkot használok, de valszeg nem ez a ludas. Állítólag deszinkronizálódik a kép és a hang, de lehet az is hogy nem. Hogy is van ez? Előre is thx.

Zombie Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1019
termeszetesen kulonbozo video codecek vagy kulonbozo frameratetel rendelkezo videok nem fuzhetok ossze.
Előzmény: Zombie (1018)
Zombie Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1018
VirtualDubbal nagyon egyszeruen.

File->Open video file: ezzel megnyitod az elso file-t.
File->Append AVI segment: ezzel utanafuzod a masodik (harmadik, stb.) file-t.
File->Save as AVI: ezzel lemented az egeszet egy file-ba.

Azt erdemes tudni hogy ezzel a modszerrel CBR MP3 es AC3 hanggal rendelkezo file-ok gond nelkul osszefuzhetok (egymassal nem keverve). VBR MP3 hang eseten altalaban nem, viszont Nandub vagy VirtualDubMod ossze tudja azokat is fuzni.

Előzmény: logoutx (1017)
logoutx Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1017
Halihó! Ismét itt vagyok!

Tudnátok megint segíteni egy kicsit?:
Elsősorban Virtualdubba vagy akármibe (amit ajánlotok) hogyan lehet több AVIt összefűzni?
Köszönök minden leendő hozzászólást:)

Buvana Creative Commons License 2003.03.22 0 0 1016
Ja, én is elkövettem azt a hibát, hogy hirtelen kérdeztem, nem olvastam vissza a topicban.

Akkor ezentúl 32-vel osztató lesz!
Köszi!

Előzmény: nebamun (1014)
Zombie Creative Commons License 2003.03.22 0 0 1015
AC3 frame: 32ms
MP3 frame: 24ms (48 KHz)

hat ezert.

Előzmény: nebamun (1014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!