Keresés

Részletes keresés

caseyjones Creative Commons License 2016.06.30 0 0 10877

Bocsánat, a második link alatt ezt értettem:

https://www.facebook.com/puffinlekvarblog

Előzmény: caseyjones (10876)
caseyjones Creative Commons License 2016.06.30 0 0 10876

Sziasztok!

Nyitottam egy blogot, ami Bud Spencerről és Terence Hillről szól. Tudom, van már a Krumplishal blog, meg még pár ilyen oldal, de mindenképpen szerettem volna egy saját oldalt, saját cikkekkel. Nem áll szándékomban versenyi más oldalakkal, csupán én is szerettem volna készíteni egy blogot a kedvenc színészpárosomról. Még nagyon kezdetleges az oldal, de írtam már egy cikket indításként.

Ha tetszik az oldal, nyomjatok egy "Tetszik"-et a Facebookon:

Daller Creative Commons License 2016.06.30 0 0 10875

Én speciel szeretem, amikor a fiúk csajoznak. A Szuperhekusok talán a leggyengébb közös filmjük, de tetszett, hogy Steve (B. Spencer) összejött a kamionos, testépítő csajjal. A Különben dühbe jövünkben is jó, ahogy Kid (T. Hill) összeismerkedik a kötéltáncos lánnyal, kár, hogy aztán a szépséges Patty Shepard által játszott hölgynek nem jutott sok szerep.

Előzmény: Mantis Screamer (10874)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.06.30 0 0 10874

egyes vélemények szerint a Spencer-Hill filmek titka a szerelmi szál hiánya

sőt női főszereplők egyáltalán nincsenek, mellékszereplők is alig

Előzmény: Bokesz (10873)
Bokesz Creative Commons License 2016.06.30 0 0 10873

Volt sok olasz nevettető a filmvásznon, (Nino Manfredi, Vittorio Gassman, Lino Banfi, Roberto Begnini, stb.) de ő volt az egyetlen, aki mindig úgy nevettette meg az embert, hogy semmiféle társadalom-, vagy politikai kritikát, mély mondanivalót nem szuszakoltatott bele filmjeibe. Ilyen szinten pedig a maga nemében egyedi, s sajnos valószínüleg egyszeri.

Nyugodj békében, Mr. Pedersoli, Mr. Pofon a köbön!

Mantis Screamer Creative Commons License 2016.06.29 0 0 10872

F1 Hierro Creative Commons License 2016.06.29 0 0 10871

Bud Spencer - Bujtor István, Enzo Cannavale - Zenthe Ferenc - immár mind elmentek...

Előzmény: F1 Hierro (10870)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.06.29 0 0 10870

A TV2-n meg a Piedone Egyiptomban ment, ráadásul a Bujtor-szinkronnal.

Előzmény: ron89 (10863)
Carina_S Creative Commons License 2016.06.29 0 0 10869

Ő az egyik olyan nagy és kevésszámú filmszínészek egyike (volt), akinek a halála után legalább annyi ideig és annyiszor fogják még megnézni minden filmjét, mint amennyit és amilyen sok-sok évtizedig nézték és néztük mi is még az életében... ! Ő igazi halhatatlan filmművész... .. .

Carina_S Creative Commons License 2016.06.29 0 0 10868

86 éves korában elhunyt Bud Spencer olasz színész, egykori vízilabdázó.

86 éves korában elhunyt Bud Spencer, aki valószínűleg Magyarország kedvenc színésze volt. A család jelentette be a szomorú hírt a Facebookon a színész hivatalos oldalán.

"A legmélyebb szomorúsággal tudatjuk, hogy Bud továbbrepült a következő utazására"

Itthon nem telhet el úgy karácsony vagy húsvét, hogy ne valamelyik filmjét nézné a fél ország. Az ő és Terence Hill szövegeit pedig sokan fújják kívülről.

Bud Spencer imádta a magyar rajongóit, sokszor írt ki magyarul kedves dolgokat Facebook oldalára, gratulált például a Saul fia Oscar-díjához. Nagyon hiányozni fog mindenkinek.

A színész Carlo Pedersoli néven született Nápolyban 1929. október 31-én. Sikeres úszó és vízilabdázó volt, 4. helyet ért el az olasz válogatottal az Európa bajnokságon. Az aktív sportolástól 1967-ben vonult vissza, amikor aláírta első szerződését Hollywoodban. Utolsó meccsét éppen Budapesten játszotta.

Első Amerikában készült filmje az Isten megbocsát, én nem volt. A művésznevében a Spencer kedvenc színészére Spencer Tracey-re utal a Bud pedig a Budweiserre.

Szólóban a Piedone filmekben volt sikeres, de Terence Hillel közös filmjeik voltak a legnépszerűbbek. Az első közös filmjük a fent említett Isten megbocsát, én nem volt. A spagettiwesternek után váltottak a bunyós vígjátékokra, amikből szinte minden magyar idézni tud.

Nyugodjék békében! Béke poraira... .. .

ka_TARZI_s Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10867

Amúgy a wiki szerint eredetileg ez is egy Spencer-Hill film lett volna, csak Hill a Lucky Luke miatt nem ért rá:(

Előzmény: ka_TARZI_s (10865)
caseyjones Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10866

Az viszont nagyon nem szép dolog, hogy teletűzdelik borzasztóan felesleges reklámokkal. 1 óra 24 perc alatt négy alkalommal szakították meg a filmet.

Előzmény: ron89 (10863)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10865

Nemrég fejeztem be az Aranyeső Yuccában-t. Megunhatatlan film Moriccone talán legjobb filmzenéjével. De ez a film talán jobban passzolt volna az alkalomhoz:

Hát Bud/Carlo már nem csak fél lábbal van ott...

Petör Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10864

Áááááh.... Ő nem olyan, hogy csak úgy meghaljon, mondjátok meg neki, hogy minden meg van bocsátva

ron89 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10863

Az RTL Klubon most megy a Kincs, ami nincs!, Bud emlékére. Azért ez szép dolog!

Inner Circle Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10862

Ezen szerintem még ő (sőt: Ő, és ha rajtakapott volna, hogy megeszem a hagymás babját: "Őőő....") is nevetett volna :) a riksás se tudta elvinni Piedonét!

Előzmény: Yoshi Toranaga (10859)
farkzoli Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10861

Talán otrombaság, de leírom: nem érzek szomorúságot. Még a hír olvastán is, ha eszembe jutnak a poénok, pillanatok, apró kis hangulatok, atmoszférák, mind jó kedvre derít. A filmjeivel Bud életem végéig örökifjúként, ereje teljében itt lesz velem, baráti közelségben, bármikor számíthatok rá. Nem is tudnám összefoglalni hirtelen pár szóval, mit jelentek a filmjei (ti is tudjátok ezt), ez már szinte lélekbúvári mélység :)

bendeguz90 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10860

Nyugodj Békében, Bud! 

Yoshi Toranaga Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10859

Nagy kedvencem volt, nyugodjék békében! Filmjeit még most is bármikor szívesen nézem újra meg újra. Őszinte részvétem a hozzátartozóinak (és a koporsóvivőknek is)!

caseyjones Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10858
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10857

"Úgy hiányoztál mint sárgaláz a lepratelepre".

Ezt kétszer próbáltam IRL elsütni de pont olyanoknak akik nem látták a filmet vagy nem ugrott be nekik....

Egyébként nekem az első rész zenéje a kedvencem, sokáig a csengőhangom is ez volt. Később kiderült, Tarantinonak is tetszik, a sok buta amerikai meg a youtube-n kérdezgette, honnan vagy ki szerezte ?

Előzmény: Csűrdöngölde (10856)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10856

Egyik kedvencem az Ördög jobb és bal keze 2-ben, amikor a fürdőkádban ülve meglátja a testvérét, és rögtön a fegyvere után néz. :)

Előzmény: Mantis Screamer (10845)
BahnScorper Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10855

Most talán sírni illene, én mégis csak röhögök, különösen hogy a foci EB kapcsán is előkerült egy csomó mém vele kapcsolatban, meg most eszembe jutottak a "bunyós filmek", amelyeket hogy imádtam gyerekkoromban (akár a Piedone-sorozatot, akár a Seriff és az idegenek-et, de a legjobbak akkor is az És megint dühbe jövünk meg a Nyomás utána) - ezektől pedig csak csömört lehetett kapni, hogy mindig azokat nyomatták a TV-ben, de kinőni belőlük mégsem. Ha most majd megugrik ismét a nézettség meg a DVD-eladás, azon nem fogok csodálkozni, de Zámbó Jimmy-vel ellentétben ez egyáltalán nem lesz méltatlan dolog!

Jó szaxofonozást meg hagymásbab-zabálást odaát, öreg!

a_pisztacia_kifogyott Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10854

A 80-as évek végén az általános iskolámban levetítették a Szuperzsarukat.

Az egész iskola összegyűlt a tornateremben és a földön ülve néztük végig a filmet.

Életem legjobb moziélménye volt. KÖSZÖNÖM!

Nyugodj békében gyermekkorom elsőszámú hőse!

Lecso11 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10853

- Ki hiányzik?
- Wilbur Walsh, uram!
- Csak nyugodtan, Walsh, előttünk az egész nap...

Nyugodj békében legnagyobb!

caseyjones Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10852

Bud Spencer emlékére hadd rakjam ki a kedvenc hozzá köthető filmzenémet:

szdpp Creative Commons License 2016.06.28 0 1 10851

Kár érte, kiváló ügynök volt!

Nyugodj békében Bud!

Mantis Screamer Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10850

MC Snake Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10849

R.I.P.

Mantis Screamer Creative Commons License 2016.06.28 0 0 10848

"De igen uram, már kétszer is !"

és a nem csak a bajtársi, hanem a testvéri szeretet is:

"- Mondja jóember, nem látott errefelé három alakot ?

- Úgy érti három akasztófavirágot ?

- Ezeket ni ! Ők voltak ?

- Igen ők voltak, bizony, kiraboltak, még a csizmámat is majdnem elvették !" (és mutatja) "Csak meglátták magát és elszeleltek !

- Merrefelé ?

- Nyugatnak !"

Előzmény: Inner Circle (10847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!