Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2021.10.06 0 0 3662

Ahogy VTTM-et ismerem, azt már megkapta. :-)

Előzmény: Edmond Dantes (3658)
homerx Creative Commons License 2021.10.06 0 0 3661

marmint papi? :)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (3659)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2021.10.06 0 0 3660

Á, én már lemondtam az ízlésformálásról, neki kell megenni, rágódjon rajta, ha az ízlik. Mint ahogy a teljesen kiszárított rántottát és a mindkét oldalán megsütött "tükörtojást" is...

Előzmény: Edmond Dantes (3658)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2021.10.06 0 0 3659

Elég jó ízlése van kajaügyileg, tudja értékelni a jó ízeket :)

 

(Zeneileg és öltözködésben is megvan a saját stílusa, most metálban nyomja éppen, kicsit gothba hajlóan...)

Előzmény: homerx (3657)
Edmond Dantes Creative Commons License 2021.10.05 0 0 3658

Valóban, ezért a steakes gasztroterrorért papinak kinéz egy tényleges letöltendő életfogyt.

Előzmény: Vének Tanácsa TM (3656)
homerx Creative Commons License 2021.10.05 0 0 3657

es milyen igaza van :)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (3656)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2021.10.05 0 0 3656

Mi 2-3 éves korában lazackaviárral kergettük. Mi csippentettünk belőle kb. egy-egy szemet, a többit ő elcsipegette, csak úgy, magában. 😁

Mostanság a steakre kapott rá, de ugye az ő kapacitásával egy egész adagot nem bír megenni. Azt viszont kijelentette, hogy apjával nem osztozik többször, mert a well done nem jó 😊

Előzmény: Csokis (3655)
Csokis Creative Commons License 2021.10.05 0 0 3655

Nálunk az egyik vegán, de legalább magának főz. A másik így 15 éves korára elkezdett rákapni a halra, de csak lassan. Régebben csak a polipot, meg a tintahalat vette be szegénynek a gyomra. Kergettük is az asztal körül eleget.

Előzmény: Vének Tanácsa TM (3654)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2021.10.05 0 0 3654

Az enyém meg a homárra, polipra, szusira és társaira.  Amilyen kisétkű, olyan ínyenc. Csigát eszik, krumplit nem 😁

Előzmény: Csokis (3647)
CérnaSzáll Creative Commons License 2021.09.29 0 0 3653

Andrea a tv-s munkáival azért saját jogon se lehetett kispénzű (nyilván ehhez az az ideális, ha a másik se az, és nem kell bedobni a közösbe)

Előzmény: nagypapi51 (3652)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 3652

..Ha én is feleségül veszem majd Lölö után...

Máris benősültél a NER-be - minimum lyuksógori minőségben :))

(azt hiszem Andreának Bochkor mellett sem lehettek anyagi gondjai)

Előzmény: Hepci (3649)
Mazsola0070 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 3651

Ja, és hát kihagytam a legfontosabbat:

 

Éjfélkor töltöttkáposzta, kenyér (ehhez a hagyományhoz Lőrincék is ragaszkodtak), esetleg virsli mustárral.

 

Na és hát mérhetetlen mennyiségű pálinka, sör és bor (általában nem a legjobb fajtából) - mindehhez a helyi szintiboy és népies zenekara szolgáltatta a talpalávalót, Rod Stewart és Clayderman egy szál se. 

Előzmény: Mazsola0070 (3650)
Mazsola0070 Creative Commons License 2021.09.29 0 2 3650

Akkortájt több vidéki lagziban is jártam, két alternatíva volt:

 

Vagy un. sátoros lagzi volt, amit tényleg bazi nagy sátrakban tartottak, és előtte a rokon hölgyek, valamint az erre szakosodott helyi főzőnők sütöttek-főztek egy hétig.

 

A másik verzió a helyi kultúrban/müvházban, esetleg étteremben tartott esküvő volt, ahol a kaját is meg lehetett rendelni, de a süteményeket/tortát ide is általában a rokonság vitt otthonról.

 

A sátoros lagzikban kaja volt rogyásig, sokszor annyit csomagoltak utána, hogy alig bírtuk elhozni, a második verziónál viszont fordult elő gikszer.

 

Így volt olyan, hogy azzal kalkuláltak az ételrendelésnél, hogy a meghívottak 20%-a úgysem megy el, a gyerekeknek meg elég fél adag, de pechük volt, mert mindenki elment és a gyerekek is zabáltak rendesen, így a kaja pillanatok alatt elfogyott, a násznép meg morgolódott rendesen - az ifjú párt meg évekig úgy hívták utána a faluban, hogy sóher Pista, meg szarrágó Zsuzsi....:)

 

A menü megbízhatóan az alábbi volt, szerintem ez lehetett Lőrincéknél is akkortájt:

- Előétel: pogácsa, sós aprósütemények

- Leves: valamilyen húsleves, legtöbbször újházi tyúkhúsleves benne főtt hússal (ehhez hgymás tört krumpli, paradicsommártás), sátoros lagzikban esetleg bazi nagy bográcsban készített gulyás

- Főétel: rántotthús, pecsenye, ilyen-olyan pörkölt, esetleg hurka-kolbász 

- Köret: sültkrumpli, rizs, vegyes savanyúság

- Desszert: otthon sütött lakodalmas sütik, a helyi cukrászdából rendelt esküvői torta (általában puncs vagy csokoládé, esetleg oroszkrém). 

Előzmény: nagypapi51 (3648)
Hepci Creative Commons License 2021.09.28 0 1 3649

Ideje volt Lölönek megismerkedni a homárral, a mangóval, a fésűkagylóval meg a krémfressel. :)

Attól tartok, hogy ez az Andrea kissé költségigényes nő lehet, de egyelőre telik rá bőven az adónkból.

Ha én is feleségül veszem majd Lölö - és egy alapos fertőtlenítés - után, csirkepaprikás lesz a menü nokedlival és uborkasalátával. :)

Előzmény: nagypapi51 (3648)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3648

Azért szívesen látnám az első, '86-os esküvői menüt, amikor Lölö még kétkezi gázszerelő volt.

Csokis Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3647

Lássuk be, aki megeszik egy tál birkapörköltet, az:

 - meg már nem szívja;

 - a többi már nem fogja érdekelni. (Hacsak nem bélpoklos. :-) )

 

Enyim gyerekek meg már 8-10 évesen is rárepültek volna a birkapörköltre a gyerekmenü panírozott műkajái helyett.

Előzmény: nagypapi51 (3646)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3646

Ide írtam, csak mert Alcsút nem Pest :)

A gyerekek szívták meg (meg persze sok felnőtt is, akik nem nagyon tudtak mit kezdeni ezekkel a fogásokkal)

Esküvői menü dekódolva

Előzmény: Mazsola0070 (3645)
Mazsola0070 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3645

Ha már ebbe a topicba írtad, azt azért jegyezzük meg, hogy erre a vidéki vacsorára azért elég kevesen nevezhettek be, belógni meg szinte lehetetlen volt....:)) (Arról nem lehetett olvasni, hogy az ifjúkori jóbarát ott volt-e, mindenütt csak Rákayról és Dzsudzsák diplomata főfocistáról írtak.)

 

Állítólag az egészet Andika szervezte, így gondolom a kaja is az ő ízlése szerint került összeállításra, nekem is karcagi birkapörkölt, pacal, sós burgonya kombó lóg ki a sorból, biztos Lőrinc és a helyi meghívottak ezt szeretik. 

 

Nekem a desszertek közül hiányzik még valami jó tömény, falusi lagzikban felszolgált házi készítésű édesség, lenyomatni a berkát.

 

A gyerekmenűből a rántott csirke és bolognai spagetti mellől bántóan hiányzik a rántott sajt és halrudacska (szigorúan előre gyártott gyorsfagyasztottból) és a McDonald's hambi, magyar kölök csak ezeket eszi étteremben/vendégségben. 

 

Előzmény: nagypapi51 (3640)
homerx Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3644

hehe, vagy ilyen ayce kategoria, amikor hajitjak ki a _maradekot_ hogy ez is szar izu. jojjon az a rantott csirekmell meg a bolognai, abban nem lehet csalodni, a zasszony is azt kesziti hetvegenkent.

Előzmény: CérnaSzáll (3643)
CérnaSzáll Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3643

Csak szétosztották a maradékot méltóságék a falubeliek között, mint anno volt szokás.

Előzmény: nagypapi51 (3642)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3642

nyilván Creme fraiche akart lenni, de ettől sokan zavarba jöttek volna.

(amúgy jó lett volna álruhában elvegyülni, és jegyzetelni, hogy ki mit eszik, meg záráskor lemérni, hogy mennyi ment a moslékba)

 

Előzmény: CérnaSzáll (3641)
CérnaSzáll Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3641

Mi az a krémfresch?

 

(amúgy nem jól írta a HVG, a menütáblán úgy szerepelt, hogy gyerekEKmenü :) )

Előzmény: nagypapi51 (3640)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 3640

Nem szoktam bulvárra kattintani, de ezt idehozom (HVG-ből)

A szemem sem rebben, ez a tipikus gázszerelő ételsor:

Előételek

  • Homár-mangó krémfresch
  • Fésűkagyló-wakame / citrushínár
  • Polipsaláta
  • Szusiválaszték
  • Kaviár
  • Szarvassonkarolád – töksajtkrém
  • Konfitált libamáj – birsalma-vanília
  • Ázsiai wagyubélszín – wontoncsipsz
  • Magyar és francia sajtválogatás

Gyümölcsök

  • Salátabár – dresszingek

Leves

  • Ököruszály-, kakas-, fácánleves, kacsamájas tészta

Főfogások

  • Borjú bécsi – sajtos-krémes burgonya
  • Őzsült, cékla – sütőtökrizottó
  • Lazac, tintahal, polip, kalamataolíva – sült, töltött padlizsán, hollandi mártás
  • Lazactortellini, homár, kaviár, homárbisque
  • Bélszín, libamáj, demi szósz – szarvasgombás lapcsánka
  • Töltött csirkemellfilé – édesburgonya
  • Rántott vargánya — remoulade
  • Kacsamell – káposztával töltött gombóc
  • Karcagi birkapörkölt, pacal – sós burgonya
  • Sült zöldségek

Gyerekmenü

  • Rántott csirke – rizibizi
  • Bolognai spagetti

Éjféli vacsora

  • Töltött káposzta – friss kenyér, tejföl
  • Borjúpaprikás tésztában

Desszert

  • Macaron lollipop, Toffifee desszert, Mont Blanc kockadesszert, kakaóbab
  • Kockadesszert mangó-kókusz, Nuance eper-tonka
  • Dome 4 csokis
  • Amareno eckler

Kakukktojás a karcagi birka és pacal, ez nyilván a "csepeli szekció" miatt került be... :)

Hepci Creative Commons License 2021.07.24 0 0 3639

Kár, hogy most látom - pont túrógombócra gondoltam a Harcsa Csárdában, ahol azt már nem kínálnak.

Ettünk helyette csokiszuflét vaníliafagyival, elég jó volt (csárdai kontextusban).

Előzmény: nagypapi51 (3636)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.07.24 0 0 3638

Persze hogy nem, csak épp itt voltam, és elbambultam...

átlinkeltem a helyére.

-de ha éppen vki messziről jönne, szívesen látom ebédre, így akár a helyén is lehet :)

Előzmény: Amerigo61 (3637)
Amerigo61 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 3637

Biztos, hogy ezt ide szántad? :-)

Előzmény: nagypapi51 (3636)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 3636

Holnap zöldbab leves, túrógombóc, vasárnap rakott kel.

nagypapi51 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 3635

Ma már ez is 'Íz-emlék', talán lesz, aki tovább viszi ezt a vonalat, kár lenne veszni hagyni a helyet.

Az ajtóban Kati, Imre bácsi (és én) meg az 'étlap'

 

nagypapi51 Creative Commons License 2021.07.17 0 1 3634

Terazza :)

Előzmény: Edmond Dantes (3633)
Edmond Dantes Creative Commons License 2021.07.17 0 0 3633

Hol jártam? ;)

 

Előzmény: nagypapi51 (3612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!