Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2024.01.15 0 1 93871

Vedd ki belőle az adathordozót, a többit meg kirakhatod a kuka mellé.  :)

Előzmény: Laci-59 (93868)
szuri kata Creative Commons License 2024.01.14 0 0 93870

ja, ahogy a fuji megmakkant még a dell előtt sos-be vettem egy álló asztalit w7-tel, 

jófosás hirdetésben árulta egy pacák, kemény 9 rúgóért, szépen levolt takarítva a gép úgy várt.

el is hoztam egyből, nem nagy kockázat, ha bexarik és kukába kerül.

de nem , bírja, jól teljesít. kb. egy év után lett némi gondja, de egy fórumos olftárs tanácsára 

a kábelcsatlakozsók le-fel húzogatósdija után megoldotta a gebaszt, gondolom kontakt hiba volt. 

Előzmény: Laci-59 (93868)
szuri kata Creative Commons License 2024.01.14 0 0 93869

régi gép

tavalyelőtt beszart a fujitsu-siemensem , még w7-tel .

oda vittem , ahol annak idején vettem, a boltos fickó meglátta , hogy ddr2-es röhögött előre,

semmijük sincs hozzá- mondta, azért belenéznek.

1 nap múlva jött az imél, nem javítják meg, a gép kuka, megjegyzem, olyan nehéz volt mint a sár, dög nehéz.

mit tudsz adni helyette- kérdem-  ugyanannyiért amennyiért a fujit vettem, adott dell optiplex 790-est.

w10-zel, 240 ssdével, fekvő elrendezésű , sokkal kisebb házban, negyed akkora súllyal.

1 év gari volt rá, de az már le is járt, mondanom sem kell semmi baja nem volt eddig, meg most sincs. 

mivel zsiványból nincs kevés, a régi fujit még beadtam egy másik helyre, hátha, de ott is lemondtak róla.

jól van bazmeg, akkor ott hagyom hulladékba, én nem cipelgetem tovább azt a nehéz fost.

 

Előzmény: Laci-59 (93868)
Laci-59 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 93868

Itt a lenti fotón a bal felső részen van egymás mellet kettő csatlakozó 8 db vezetékkel. Ez a régi gépemben egy db ,és négy vezetékes. Gondolom,hogy ez már hiba. A lenti fotóm Wincsesztere jóval kiseb,mint a régi gépé,ennek csatlakozója is más méretű. Tehát vélhetően a régi gép tápegysége nem csereszavatos. Vagy mégis ? Ezért nem csináltam a régi gépről fotót.Egyébként a régi gép táp mérete beférne.

Egy bevizsgálást megejtek,tehát megnézetem szervizben. Ekkor eldől a gép sorsa.

Gondoltam,hogy a régi gépet is megnézetem a szerelővel,vagy felesleges ezt is vinnem ?

Megérzésem szerint nem javitatom meg,főként a w11 miatt nem.

Vagy inkáb azt javasolnád,hogy még a bevizsgálást sem érdemes eszközölnöm !?

Előzmény: innerimages (93867)
innerimages Creative Commons License 2024.01.14 0 0 93867

Bár az alaplapod is LGA1151 foglalatos meg az i7 8700 is, ennek ellenére sajnos nem működnek együtt mert az a CPU 300-as szériás lapot ill. chipsetet igényel. Így viszont nincs Windows 11 kompatibilitás sem (mert TPM2.0 sincsen a lapon).

 

Az sem látszik a képen, hogy ebben a gépben milyen tápegység van jelenleg, az meg végképp nem, hogy a régiben milyen van, ebből adódóan az sem, hogy kompatibilis e vele.

 

 

Előzmény: Laci-59 (93866)
Laci-59 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 93866

Igy nem hozzáértőként lefotóztam. Egy biztos,frissitéskor már régen kiirta,hogy nem alkalmas a w11- hez.

Annyit még kérdeznék.........megvan a kb 13éves régi gépem. Az ebben levő táp csereszavatos lehet e? Vagyis áttrakható e? Gondoltam,én igy mint egy vasmunkás,csak kitud tekerni néhány csavart,és a csatlakozásokkal is megbirhat.......feltéve,ha ezek is passzolnának.........A régi gép az xp miatt állitottam le,tehát a tápja jó.

Könnyen lehet,hogy igazad lessz,nem éri meg új tápcsere.

Egyébként van laptopom,bár ez is kiirta a w11 alkalmatlanságot,meg ezen kivül a mobilom is alkalmas internetre.Most is ez utóbbit használom

A vaku miatt lemaradhatott számozás,ha igy nem ismerhető fel,csinálok vaku nélkül fotót.....

Köszönöm a segitséged.......

Előzmény: innerimages (93862)
innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93865

15-öt mert az talán már lesz annyira jó, hogy nem kap KB5034441-et. :)

Előzmény: szuri kata (93864)
szuri kata Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93864

Windows 12-őt 

Előzmény: innerimages (93862)
innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93863

Ja és ez mind a kétszer lemaradt:

 

Üdv! :)

Előzmény: Laci-59 (93861)
innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93862

Mivel nem tudjuk, hogy milyen gép és milyen hiba így nem tudjuk azt sem, hogy megéri-e a javítást, mert 2025-ben a Microsoft az arcunkba tolja a Windows 11-et aminek a minimális gépigénye az Intel 8. generációs processzorainál kezdődik, szóval lehet, hogy akkor már előre menekülve érdemesebb lenne új gépet venned.

Előzmény: Laci-59 (93861)
Laci-59 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93861

Nagyon köszönöm a részletes irásod.

Ennyire azért nem igen értek hozzá,úgyhogy hétfőn beviszem a városba egy szervizbe.

Azért irtam,mert arra tippeltem,hogy csak valamelyik csoki,vagy csatlakozás megmozgatása segithetne,de e szerint ettől bonyolultab a probléma..... Múlt év elején volt hasonló hiba,már akkor tápra tippelt a szerelő,de akkor helyrehozta.

Üdv.

Előzmény: innerimages (93860)
innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93860

A konfiguráció alkatrészeinek listája, pontos modellszámokkal?

 

A konfigurációban lévő alkatrészek pontos típusszámai és az operációs rendszer ismeretének hiányában csak vakrepülés a találgatás, több hibaok is lehetséges amit felesleges leírnom, mert otthoni körülmények közt sem nem tesztelhető, sem nem javítható:

- Lemerült RTC elem: egyes lapok nem indulnak el, ha az alaplapi CR2032 elem terhelve 2.9v alá merül. Csak egy pillanatra megmoccannak a ventilátorok.
- Sérült BIOS / UEFI tartalom, ezt vagy újra lehet írni magáról az alaplapról, vagy csak külső eszközzel, akár ugyanarra a verzióra is: újabb alaplapokon a BIOS FLBK (BIOS Flashback) gombbal.

 

CMOS reset megpróbálható (CMOS reset helyesen):

 

- Kihúzol mindent a gépből, még a tápegységet is a konnektorból,

- benyomva tartod a gép bekapcsoló gombját 30 másodpercig,
- kiveszed az alaplapi CR2032 elemet (ehhez valószínűleg ki kell venned a VGA-t is),
- a CLRCMOS jumpert az 1-2 állásából átteszed a 2-3-ra fél percre, aztán vissza az 1-2-re,
- visszateszed a gombelemet (és a VGA-t),
- visszadugsz mindent amit kihúztál és visszakapcsolod a tápegységet,
- belépsz a BIOS / UEFI-be és "load default settings", majd elmented és újraindítod, utána megint belépsz a BIOS-ba és ellenőrzöd, hogy a CPU konfiguráció és szorzó megfelelően van-e elmentve, majd beállítasz minden mást, amit kell és megint elmented, majd újraindítod.

 

- Ha nem nyert, akkor megmérheted a 20 tűs ATX tápcsatlakozó 9-es (5VSB, lila vezeték) lábán a feszültséget: ha terheletlenül és terhelve (a számítógépet kikapcsolva és bekapcsolt állapotában) is megvan az 5 volt vagy kicsit magasabb akkor jó, ha beesik 4.5 volt alá, akkor hibás a tápod. Ha rendben van, akkor tovább kell méricskélni, mert lehet hogy egy másik ág terheltsége miatt pont leül, amikor be van terhelve (internetezés közben is lehet, mert a böngészők hardveres gyorsítást használnak, amit a VGA kártya biztosít és a hirtelen teljesítményugrások nem tetszenek a gyengébb tápegységeknek). Ha nincs csere tápod, csatlakoztass a tápodhoz egy max / min értéket tárolni képes multimétert feszültségmérő állásban, és nézd a feszültségeket (+12V - sárga, +5V - piros, +5Vsb - lila, +3.3V - narancs, a közös pedig a fekete) üzem közben, mennyire csökken, ha több, mint 5%-al a szabványos érték fölé vagy alá, az okozhat anomáliákat amikor letilt a táp védelme. Ha a 20 tűs ATX csatlakozó zöld vezetékét összekötöd valamelyik mellette lévő feketével, akkor a tápegységnek be kell kapcsolnia és a szürke vezetéken meg kell jelennie stabilan 5 voltnak (ez a PowerOK jel, ami nyugtázza az alaplapnak, hogy bekapcsolhat, mert a tápfeszültségek mind biztonságos tartományon belül vannak - fontos, hogy egyes újabb, brand tápoknál ez 12 volt alatt van valamivel).


- Az alaplapi PCIe, RAM, LAN és más csatlakozók foglalatát érdemes ellenőrizni, hogy nem ragadt-e a lábaik közé valami zárlatot okozó dolog.
- A RAM modulokat más gépben, egyenként tesztelni MemTest86-tal, legalább 12 órán át (modulonként).
- Esetleg hibás az alaplap vagy egy másik részegység (pl. a VGA kártya megáll, amikor 3D módba váltana a Windows betöltődésekor: ennek több oka is lehet a degradálódott GPU-tól kezdve az elégtelen tápellátásig, műszeres mérések nélkül az alkatrészek keresztbe tesztelésével szűrhető ki. Az is lehet, hogy a VGA kártya BIOS-a haldoklik: lehet elég neki egy újraírás, de lehet, hogy a chipet magát is cserélni kell. Ha CPU-ba integrált GPU van, akkor nem lehetséges, csak teljes CPU cserével.). Minden felesleges dolgot le kell csatlakoztatni az alaplapról és csak 1 db memória modullal elindítani, ha úgy működik akkor egyenként visszatenni a többi (alkatrész)t is, ahonnan nem indul az a hibás. Ha van másik CPU, VGA, RAM és tápegység akkor érdemes keresztbe tesztelni, mert az a legtisztább.

 

Ha nem jutsz vele dűlőre akkor megkereshetsz a fórumos mailemen a javításával kapcsolatban.

Előzmény: Laci-59 (93859)
Laci-59 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93859

Üdv mindenkinek.

Az asztali gépem nem indul. Bekapcsoláskor a ventilátor 5mp után megáll. 10mp után újra indul. A monitor csak az eső inditáskor volt fehér,utána minden indulás,leálláskor folyamatában fekete. A gép belső csatlakozóit enyhén megmozgattam,semmi változás. Az egér világit,ha felemelem,viszont a billentyűzet Num Lock zöld ledje nem világit.

Ha netán tudna valaki segiteni,megköszönném.......

A hiba másnap jött,semmi előtünet.......

innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93858

Jól gondoltam, hogy Q szériás de úriember biztosra nem fogad. :D

Előzmény: Gábor Nagy (93857)
Gábor Nagy Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93857

Samsung QE65Q9FNAT

Előzmény: innerimages (93856)
innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93856

Ebben az esetben, még mindig admin jogú parancssorból, diskpart-al meg kellene kínálnod:

- list disk (itt nézd meg a drive sorszámát, hanyadik lemeznek látja)
- select disk # (ide írd be az előbbi számot)
- clean
- create partition primary
- format quick fs=ntfs
- assign
- exit

 

Fontos: ez mindent töröl a meghajtóról! Viszont nekem NTFS fájlrendszerű meghajtón még nem okozott problémát Samsung TV.

 

Egyébként pontosan milyen Samsung TV ez?

Előzmény: Gábor Nagy (93855)
Gábor Nagy Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93855

Kedves innerimages, köszi, hogy segítesz :)

A TV Samsung valóban. Nem tartottam fontosnak, mert az látja, csak a laptopom nem. 

chkdsk /f D: -t lefuttattam rendszergazdaként, ami pár másodpercet vett igénybe és semmi sem változott. Ugyanúgy nem látja a gépem :(

Ez egy TV-nek dedikált meghajtó, csak arra használom, azonban filmet rátölteni vagy törölni a számítógéppel tudok. 

Van esetleg más 5leted? Előre is köszi!

Előzmény: innerimages (93853)
innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 1 93854

Egy klónozóban nem is lesz több, mert az nem belsőleg másol, hanem beküldi az adatot a szoftvernek majd onnan, ugyanazon az USB kábelen jön vissza a másik drive-hoz, tehát eleve feleződik a sebesség (full duplex / half duplex).

Előzmény: Maketheworldabetterplace (93852)
innerimages Creative Commons License 2024.01.13 0 1 93853

Csak a leglényegesebb infót hagytad ki, hogy milyen TV. Ha Samsung, akkor (bár az esetek 99.9%-ában ellenzem a checkdisk adat helyreállításhoz való használatát mert visszafordíthatatlan károkat tud okozni, de jelen esetben, újra letölthető sorozatoknál mindegy):

- Csatlakoztasd a logikailag sérült meghajtót a PC-dhez,

- ellenőrizd a logikailag sérült meghajtód betűjelét a saját gépben ill. a fájlkezelőben,

Adminisztrátori jogú parancssorból futtasd az alábbiakat - mindegyik sor begépelése után nyomj enter-t:

chkdsk /f [a logikailag sérült meghajtód betűjele, utána kettőspont] pl.:

chkdsk /f E:  - ha "E" a sérült drive,

Minél nagyobb a meghajtó, annál tovább tart rendbe tenni az indexeit, bár egy SSD-vel viszonylag gyorsan végez.

Azt hiszem, hogy az újabb Samsung TV-k néha belerondítanak a meghajtók index struktúrájába, ezért proaktív megoldásként azt javaslom, hogy egy külön, csak a TV-nek dedikált meghajtót lenne érdemes ilyen célra használnod.

Előzmény: Gábor Nagy (93850)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93852

Usb klónozóban 15MB/s szédítő sebesség. :) Mire végez csiga huss, elszalad.

Előzmény: innerimages (93848)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93851

Tv menüből másolása más adathordozóra?

Előzmény: Gábor Nagy (93850)
Gábor Nagy Creative Commons License 2024.01.13 0 0 93850

Sziasztok, Segítséget kérek :) Van egy külső SSD-m amit régebb óta használok de most "ssd: hozzáférés megtagadva" üzenet van a számítógépemen. Ezért nem is látom mi van rajta. Ami érdekes, hogy pl. a TV látja, a filmeket képeket megjeleníti hibátlanul. Mit lehet tenni? 

kisbetu Creative Commons License 2024.01.10 0 2 93849

Bocs, én írtam magyarul, te meg nem :(

Az 'ugyan az' nem ugyanaz, mint az 'ugyanaz'.

 

Az meg már csak poén, hogy az egyik kábel nem lehet ugyanaz a kábel, mint a másik, csak ugyanolyan lehet.

Ebédelni sem tudod ugyanazt, amit tegnap, mert annak az állaga már megváltozott.

Előzmény: Lambada7512 (93846)
innerimages Creative Commons License 2024.01.10 0 0 93848

Nincs szoftveres sebességkorlát. Hardveresen annyit tudnak az eszközök. De mást tud egy korai SATA II laptop HDD (55 MB/s körül) és mást egy mai 3.5" SATA III HDD (200 MB/s körül) illetve egy mai SATA III SSD (300-580 MB/s között). Ezek a valós értékek (MB/s), nem Mbit/s-ben adtam meg őket.

 

Illetve az 2.5" SSHD külön állatfajta, mert amikor elfogy rajta a villámgyors NAND cache akkor a HDD részének a sebességére lassul, mi általában 5400 RPM-es (nem 7200 mint a gyorsabb HDD-k).

 

"Akkor ez lehet a megoldás, hogy egy SATA portra be lehet tenni négy SAS csatlakozójú merevlemezt egy PC-be?"

 

Nem lehet.

Előzmény: Lambada7512 (93846)
innerimages Creative Commons License 2024.01.10 0 0 93847

A 40-45MB/s a régebbi 2.5", 5400 RPM-es meghajtóknál teljesen normális sebesség.

Előzmény: Gorcsev (93844)
Lambada7512 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 93846

Ezt most magyarul is megírnád?

 

A wiki-s lapon ugyan az a bekötése mindegyik SATA-nak, így feltételezem, csak szoftveres sebességkorlát van.

 

Ahogy Gorcsev írta, a névleges elvi maximális átviteli sebesség az kamu, a tizede a reális, így lényegtelen, hogy milyen SATA van rajta, a tényleges másolási sebesség valódi SATA merevlemezek között 30-45 MB/s, oszt jónapot.

 

 

Azon elgondolkoztam, hogy a wiki szerint a SAS (SCSII nagysebességű változata) is kompatibilis a SATA-val.

Webes kereséssel találtam is úgy 30 ezerért SATA-SAS átalakító kábelt, amire 4db merevlemezt lehet rátenni, mert a SAS sokkal több merevlemezt tud kezelni.

 

Akkor ez lehet a megoldás, hogy egy SATA portra be lehet tenni négy SAS csatlakozójú merevlemezt egy PC-be?

 

Előzmény: kisbetu (93842)
pimre Creative Commons License 2024.01.10 0 0 93845

"Gyors fejszámolással kb. tíz terányi helyre van szükség...". Azért én kíváncsi lennék arra a gyors fejszámolásra. 10 Terabájt meglehetősen nagy mennyiség. Mihez kellhet ilyen méretű tárhely? Filmarchívum?

Előzmény: Lambada7512 (93838)
Gorcsev Creative Commons License 2024.01.10 0 0 93844

"wiki-n megtaláltam a SATA fejlődését, hát azok nagyon elméleti számok, nálam soha nem sikerül 40-45MB/s-nél nagyobb másolási sebességet elérni két merevlemez között TC alatt másolva"

Gondolom ezek 'igazi' diszkek voltak, nem SSD-k. Azoknál teljesen jó ez az érték, kb. ennyit tudnak fizikailag, hiába unatkozik közbe' a drótba' a villany...

Előzmény: Lambada7512 (93841)
innerimages Creative Commons License 2024.01.09 0 0 93843

A csatlakozók ugyanolyanok meg a kábelek is, mert nincs különbség az egyes SATA revíziók belső csatlakozásai között. Mindegyik belső SATA csatlakozóban 2 adat differenciálpár, azaz 4 vezeték megy külön-külön és páronként is árnyékolva, azon kívül pedig van még egy harmadik réteg közös árnyékolás, amiből 3-3 ponton csatlakozik a GND a csatlakozóhoz (tehát a 7-ből 3 GND). Építettem magamnak a szabványosnál hosszabb SATA adatvezetékeket, szóval van vele némi tapasztalatom.

Előzmény: kisbetu (93842)
kisbetu Creative Commons License 2024.01.09 0 0 93842

Ugyan az a csatlakozó nem ugyanaz a csatlakozó :)

De ugyanolyan.

 

Az új gépben meg lehet, hogy már SATA3 van.

Előzmény: Lambada7512 (93841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!