Keresés

Részletes keresés

F1 Hierro Creative Commons License 2016.02.27 0 0 10986

A Stallone-féle Oscarban Linda Gray volt kicsit szokatlan Bencze Ilona hangjával (maga a film későbbi, mint a Dallas, de Magyarországra hamarabb jutott el), de igazából nem szinkronizálta rosszul. Az új Dallashoz, amit Szerencsi Éva sajnos már ért meg, akár elővehették volna őt is.

Előzmény: DAttis (10984)
bendeguz90 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 10985

"(Jeanny a boszorkány?) ami nálunk nem ment, "

 

 

A 2000-es évek elején a Viasat leadta. 

Előzmény: DAttis (10984)
DAttis Creative Commons License 2016.02.27 0 0 10984

Kétségtelen, hogy Ray Krebbs-ként ismerte meg fél Magyarország :)

Ahogy Larry Hagmant is Jockey-ként és bár volt egy humoros sorozatban (Jeanny a boszorkány?) ami nálunk nem ment, de külföldön láttam és még a Dallas előtt készülhetett mert fiatalabb volt Hagman is.


Apropó viszont nálunk ment az Ember az Atlantisztról (Patrick Duffy) valaki emlékszik ki szinkronizálta mert én nem , csak arra mindig siettünk haza (szombaton ment) hogy lássuk a következő epizódot :)   

Előzmény: F1 Hierro (10983)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.02.26 0 0 10983

A Nevem Senkiben például, még jóval a Dallas előtt, negatív mellékszereplőként tűnt fel. Igaz, Henry Fonda rövidre szabta a szerepét, és nem is szólalt meg.

Előzmény: bendeguz90 (10982)
bendeguz90 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 10982

Nekem eleve furcsa volt, hogy Steve Kanalyt más szerepben látni, mint amit megszoktam. 

Előzmény: DAttis (10980)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.02.26 0 0 10981

Most pedig elment Psota Irén... Ebben a topikban leginkább a klasszikus Flintstones-szinkron Vilmájaként említhetjük. Csákányival, Márkussal és Váradi Hédivel immár újra együtt vannak...

DAttis Creative Commons License 2016.02.24 0 0 10980

Most megy a a retró csatornán a Charlie angyalai, de már nem a klasszikus "angyalokkal", én valahol lemaradtam később (70es évek után) készült új szereplőkkel, de nem is ez a lényeg, a mai epizódban feltűnt mellékszereplőként Steve Kanaly alias Ray Krebbs és Barbinek Péter hangjával, elég durva volt azok után a fülem a színészhez Melis Gábor hangja rögzült be :P 

gunji jackdaw Creative Commons License 2016.01.29 0 0 10979

RIP :(((

 

Nagyon kedveltem, nagyon szerettem hallgatni, bármiben is szerepelt, bárkihez adta is a hangját, az utánozhatatlan volt.  Élmény volt hallgatni KITT-ként, vagy Higginsként cívódásukat Magnummal. Yodaként talán az ő magyar változata tetszett a legjobban (persze nem lebecsülve a többieket).

Szomorú, hogy az idősebbek közül ilyen gyakran mennek el :(

Előzmény: bendeguz90 (10978)
bendeguz90 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 10978
DAttis Creative Commons License 2015.12.21 0 0 10977

Köszi az infót

Más

Azt tudtam, hogy a Top Gun-hoz is 2 szinkron van, de a Duna TV tegnap a számomra "szarabbik" szinkronnal adta.

Az hogy A. Edwards-hoz megszoktuk Józsa Imrét a Vészhelyzetből, szerintem Rékasival jobb Goose hangja a másik változatban 
M. Ironside-hoz Végh Péter háát mit ne mondjak a másik változatban Hankó Attila ugye a hang és Tom Skeritt-nek Fülöp Zsigmond is jobb mint Forgács Gábor, akit ugyan szeretek (ha szinkronizál is) de Tom Skeritt eme szerepéhez?

 

Nem beszélve Val Kilmer hangja Galambos Péter Görög László helyett.. Pfff...

Úgy látszik a régebbi szinkront jobban megszerette (szokta) a fülem :P 

Előzmény: F1 Hierro (10976)
F1 Hierro Creative Commons License 2015.12.20 0 0 10976

Valószínűleg pont az az oka a Piedone-filmek újraszinkronizálásának, hogy az Afrikához addig nem volt. Bujtor viszont akkorra már visszavonult a szinkronizálástól, és a meglévő három film szinkronja egyébként sem volt egységes, eleve a Zsaruhoz az MTV, a Hongkonghoz és az Egyiptomhoz a Mokép rendelte meg, valamint Caputo hangja mindháromban más volt (Verebély, Bodrogi, Zenthe).

Előzmény: DAttis (10975)
DAttis Creative Commons License 2015.12.17 0 0 10975

most néztem az adatbázisban:

http://www.iszdb.hu/?audio=1865

Hogy-hogy, ennek nem lenne "Bujtoros" szinkron változata??


Egyébként miért Kránitz-cal kellett újra csinálni a szinkront 1999-ben?

Gyerkőcként akkor jól rémlik, hogy Bujtor hangjával láttam a moziban

Szentségtörés ha azt mondom Kránitz  nagyon passzol a Piedone (csak is ehhez a mackós rendőr alkatot megformázó Bud Spencerhez) szerephez??

Szerintem Kránizt Lajost egy ország a Dallas "Dzsokijaként" ismerte meg (akkoriban nekem is ismeretlen volt a neve), én egyszer színházban (Vígszínház) láttam kb 20 éve (sokan felhördültek a nézőtéren ez a "Dzsoki".)

Na szóval napokban az egyik mozicsatorna adja a Piedone-t végig, nem értem miért nem a Bujtor szinkronnal de Kránitz-cal is nézhető szerintem, ahogy Bud morog olasz zsaruként a mozivásznon. 

DAttis Creative Commons License 2015.11.29 0 0 10974

Köszi, ez jó összeállítás, meg voltam győződve, ahogy minap néztem a sorozatot, hogy  Fogarty az Szakácsi Sándor lehetett a régi változatban, ezek szerint nem

Előzmény: CSABEE (10969)
bendeguz90 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 10973
bendeguz90 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 10972

Amikor még gyereke voltam, akkor én már az "új szinrkonnal" láttam. Szóval nekem ez egy és egyetlen szinkron.

bendeguz90 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 10971

Pont tegnap olvastam egy cikket róla ez ügyben

 

 

http://www.origo.hu/teve/20061106azonedincsalad.html

Előzmény: DAttis (10968)
CSABEE Creative Commons License 2015.11.25 0 0 10970

Mondjuk én is Kristóf Tiborral ismertem meg gyerekként a sorozatot, de valljuk be, Helyei baromira illik Jameshez! :)

Előzmény: CSABEE (10969)
CSABEE Creative Commons License 2015.11.25 0 0 10969

Hello!

 

http://www.magyarszinkron.hu/?module=news&action=show&nid=80936

 

Amúgy azt olvastam anno, hogy a régi sorozatból nem vett meg minden részt anno a tv, szóval lett huszonvalahány új rész, aminek nem volt szinkronja, ezért inkább újra megcsinálták.

Előzmény: DAttis (10968)
DAttis Creative Commons License 2015.11.25 0 0 10968

Sziasztok !

Az Onedin család mikor kapott új szinkront és minek kellett?

Én még gyerekként emlékszem Peter Gilmore - Kristóf Tibor volt (talán éppen itt ismertem meg a nevét és hangját)


Igy utólag belegondolva mikor bejött a sorozat lehet Kristóf Tibor jobban illet hozzá viszont Helyei László is tökéletes hozzá, ha újonnan látnám a sorozatot azt mondanám mindig is ő volt a hangja James Onedin-nek

Káldy Nóra, Simon György  még aki rémlik (a többi régi hang már nem emlékszem)

Apropó valaki tud egy ilyen összehasonlítást mutatni (akár linken, akár ide leírva, bemásolva) ahol a két szinkron az adott szereplőkkel összehasonlítható?

Előre is köszi ha igen

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 0 1 10967

ightorn herceg, és tódi magyar szinkronhangok. amikor az ő hangjukat meghallom, fetrengek a nevetéstől na meg a szövegeiktől. ennél jobb szinkronhangokat nem is találhattak csurka lászló, és botár endre.    

Zajoncful Creative Commons License 2015.11.07 0 0 10966

Sziasztok! Szép napot! Megtudnátok nekem mondani  hogy aki a Libababőrben és a Münó a holdbéli manó-ban szinkronhang mint Baráth István,hogy őt hol találom meg?

 

Illetve ha ki szeretném magam próbálni mint szinkron hang akkor hol nézzek szét?

 

Csak Budapesten van ilyen lehetőség? Vidéken nincs?

 

Köszönöm a válaszokat.

derek Creative Commons License 2015.10.23 0 0 10965

Nem bírtam végignézni egyetlen X-aktákat sem, mióta ő Scully ügynök hangja.

De hát ő volt a kezdetektől a magyar hangja!!! 

Előzmény: Faluss (10963)
Faluss Creative Commons License 2015.10.23 0 0 10964

Úgy értem: elnézést, ha nem vagyok releváns... :)))

Előzmény: Faluss (10963)
Faluss Creative Commons License 2015.10.23 0 0 10963

Elnézést, ha nem vagyok irreleváns, én csak annyit fűznék hozzá, hogy Náray Erika hangját kifejezetten irritálónak találom. Túlintonált, túlartikulált, túlságosan mesterkélt, élvezhetetlen. Nem bírtam végignézni egyetlen X-aktákat sem, mióta ő Scully ügynök hangja. És bárhol bármikor belefutok, számomra elviselhetetlen, akárcsak a naftalin szaga. Remélem, csak egyedül vagyok ezzel, és mást nem kerget ki a világból, de számomra maga a rettenet. Még egyszer elnézést. :)

Ridley4Lev Creative Commons License 2015.10.19 0 1 10962

"Egyébként rosszul hallottam de mintha Hollósi és Kránitz hangján is megszólalt volna 1 filmben Darth Vader???"

 

Nálunk a Blu-ray kiadásra került rá az a bővített verzió ahol Vader és az uralkodó beszélgetnek a Birodalom Visszavág részében, ráadásul Ian McDiarmid lett oda montírozva a régi szereplő helyett. Mivel 2011-es kiadásról van szó, Kránitz Lajos sajnos addigra már meghalt. 

Előzmény: DAttis (10961)
DAttis Creative Commons License 2015.10.18 0 0 10961

Ezt hogy lehetett elkövetni?

http://www.iszdb.hu/?szinkron=811

Egyébként rosszul hallottam de mintha Hollósi és Kránitz hangján is megszólalt volna 1 filmben Darth Vader???


Han Solo nem lehet más csak is Csernák János :P 

DAttis Creative Commons License 2015.10.02 0 0 10960

Varga Gábor háát még a neve által se egy különleges megjegyezhető hang :P

Varga Rókussal keverem mindig, bár tudom nem ua a hang. 
Varga Rókus hangja jobban tetszik (Ben a Cobra 11-ből és Bali bég a Szulejmánból -ezekből jegyeztem meg a nevét és az orgánumát :P )

"...Schell Judit hangja pedig egyszerűen fenomenális abban a kevés jelenetben mikor a Die Hard negyedik részében Maggie Q mögül köszön vissza..."

Na igen különleges Schell Judit se gyakran szinkronizál

Előzmény: little_mina (10959)
little_mina Creative Commons License 2015.10.01 0 0 10959

Varga Gábor, Szabó Sipos Barnabás, Balsai Mónika, Schell Judit amit most így fejből tudok.

 

Nem tudom ki nézi az Odaát című sorozatot, de Szabó Mátéval szerintem nagyon mellélőttek Jensen Ackles mély, reszelős hangja után. Néha már kénytelen vagyok eredeti hanggal nézni a sorozatot, de mikor magyarul nézem valamiért mindig Varga Gábor hangját képzelem hozzá. Ez a legvonzóbb, legbúgóbb, legreszelősebb hang amit valaha hallottam. Ha lehet valaki szinkronhang rajongó akkor én hivatalosan is Varga Gábor fan vagyok. Nekem ő Dean Winchester tökéletes magyar hangja.

 

Szabó Sipos Barnabás értelemszerűen George Clooney visszhangja.

 

Balsai Mónika szintén olyan nagy kedvencem mint Varga Gábor. Ők a tökéletes páros nekem.

 

Schell Judit hangja pedig egyszerűen fenomenális abban a kevés jelenetben mikor a Die Hard negyedik részében Maggie Q mögül köszön vissza.

DAttis Creative Commons License 2015.09.28 0 0 10958

Köszi, néztem

Előzmény: qtari (10957)
qtari Creative Commons License 2015.09.27 0 0 10957

A Mafilm Facebook oldalán már kint van a Mentőexpedíció szereposztása: íme.

Előzmény: DAttis (10956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!