Keresés

Részletes keresés

branyiszko Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1115
Velem nem történt baj, de látom Téged letörölt a gonosz 7fejű moderátor:-)
De Te sem lehetsz Süsü sárkány, ha ennek ellenére hozzá tudsz szólni!

üdv
Előzmény: Törölt nick (1114)
exiefo Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1113

 

  Köszi szépen ! Megyünk

Előzmény: Törölt nick (1112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1112
2007. okt. 12.-14.
Előzmény: exiefo (1111)
exiefo Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1111

 

  Sziasztok !

 

  Tudnátok segiteni az idei Párkányi vásár időpontját illetően ?

  Annyit tudok , hogy valamikor októberben, de mikor ? 

                                                                                        KÖSZI

gyongyhaju lany Creative Commons License 2007.09.20 0 0 1110
Csináltam egy szurdokos topicot, írjatok ide mindenféle ötletet, tapasztalatot, képeket magyarországi és környékbeli szurdokokról. (Szlovák Paradicsomot kivéve, mert azt a saját topicjában már alaposan kivesézzük/tük.)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9168836
vzsozso Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1109
Köszönöm szépen. Pontosan ezekre az információkra volt szükségem.

Be fogok szerezni egy ilyen térképet.

Üdv.:

Zsolt
Előzmény: huricano (1108)
huricano Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1108
üdv

Tartalmazza de csak részben
benne van :
Domicai barlang és a környékén lévők
Szilicei fennsik
Alsó hegy
Felső hegy - csak részben ( a csúcsok Pipitke ( ha jól emlékszem) stb már nem - bár ez már a szlovák érchegység és nem a G.-T. karszt ha jól tudom)
Szádelői szurdok

nincs benne:
Pelsőci fennsik
Rozsnyótól északra lévő vonaltól már semmi
kelet felé pedig az Áj falucskánál ér véget

kb ennyire emlékszem fejből
üdv
huricano
Előzmény: vzsozso (1107)
vzsozso Creative Commons License 2007.08.27 0 0 1107
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni.

Ha esetleg megvan valakinek a Cartographia által kiadott Gömör-Tornai-Karszt és a Cserehát című turistakalauz, segítsen nekem egy picit. A kérdésem az lenne, hogy a kiadvány tartalmazza-e a felvidéki részeket is, vagy csak a magyarországiakat? Pontosabban a Szlovák-Karszt területe érdekelne, mert oda szeretnék kirándulni.

Előre is köszi!

Zsolt
bopat Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1106
Még ha Pozsonban lettetek volna, akkor még azt mondom ok, elfogadható egy 4 csillagos szállodában, node egy sima kis vendéglőben?
Ez túlzás, sehol nem kerül ennyibe a sör. Legalábbis Besztercebánya és környékén, de még a síközpontokban sem. Tavasszal voltunk a Skalnate Pleso-n és ott volt ennyi az ára, no de az hol van egy sima kis étteremtől?
Előzmény: kirgizke (1105)
kirgizke Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1105
Szia!

Én is meglepődtem egy kicsit az árán, de minden más (is) pontosan és tételesen szerepelt a számlán, ráadásul a párom szerint is pont ennyiért volt az étlapon. Tehát nem átverés volt, egyszerűen csak ennyi az ára azon a helyen. Biztos lehet találni olcsóbb éttermet is, nekünk ez lett szimpi az árnyas, kiülős terasz miatt, ezért választottuk.
Sajnos, egyéb vendéglátóegységi és bolti tapasztalataink alapján elmondhatjuk, hogy egyensúlyba értek a magyar és a szlovák árak. Ez kicsit el is szontyolított minket, de hát ez van, az EU. az EU., az árakban is beindult a felzárkózás.

Üdv:K.
Előzmény: bopat (1104)
bopat Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1104
Hát az a sör 60 sk-rt nagyon sok, az már turista átverés.
Bárhol máshol, akár Donovalyn pl. a 0,5 l csapolt Kelt 20-35 Sk között mozog.
Előzmény: kirgizke (1099)
kirgizke Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1103
Komáromi képek:

Selye János Egyetem


Európa-udvar


A Magyar Kultúra és Duna Mente Múzeuma
kirgizke Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1102
Íme:
kirgizke Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1101
Délben a városháza tornyán kinyílik egy kis ablak, s a huszár a szájához emeli a trombitát, és elfújja a Klapka-indulót.
:-))))))))))))
kirgizke Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1100
Szia!

Köszi a segítséget, de így még mindig drága egy kicsit, ezért tovább vadászom az olcsóbb lehetőségre.
Üdv: K.
Előzmény: Latya (K.L.) (1094)
kirgizke Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1099
Sziasztok!

Ma egy kis kirándulást tettünk Révkomáromba. Komáromig vonattal mentünk, majd a hídon átsétáltunk a szlovák oldalra. A belvárost két évvel ezelőtt már nagyrészt bejártuk, akkor újították fel a különféle középületeket és lakóházakat. Most már a java elkészült, így még szebb lett a városka.
A hangulat 10 óra körül kezd felpörögni, s délben éri el tetőpontját, majd délután megint kihalt lesz a város.
Megpróbáltunk bejutni az erődbe, de csak csoportosan (min. 10 fő) és előzetes bejelentkezés után látogatható, egyénileg sajnos nem. Így, erődtúrára marad a magyar oldal.
Ebédeltünk egy szimpatikus vendéglőben (Penita Restaurant): a Jókai-bableves (60 SK/adag) fincsi volt, de megállapítottuk, hogy a knédlis-káposztás husit (129 SK/adag) a csehek jobban csinálják.
Kávét a vendéglőben és egy kávézóban is ittunk, mindkét helyen 33 SK-t (/csésze) fizettünk érte. Egy korsó Kelt sör a vendéglőben 60 SK, egy üveg Pilsner a kávézóban 50 SK.
A kulináris élvezetek után egy kis kulturális feltöltődés következett: megtekintettük a múzeum kiállításait. Az állandó kiállításon kívül volt egy fotókiállítás egy magyar fotós műveiből, és egy Zambiában élt állatorvos gyűjteményéből. Az állandó kiállításnak van pár régészeti anyagot bemutató terme: kerámiák főként; kár hogy azok korszakok szerint meglehetős összevisszaságban helyezkednek el a tárlókban. Mondjuk, ez vsz. csak minket zavart. A szisztéma és a tálalás is ehte szoci-retró hangulatú. Összeszedettebb kiállítást is láttunk már. A belépő egyébként 40 SK.
Újdonságként konstatáltuk, hogy épült egy bevásárlóközpont: a neve Komarno Center, vagy valami hasonló. Egy Billa áruházat is felhúztak a központtól kicsit messzebb. Itt bevásároltunk a kedvenc csokifajtáinkból. Fidorka 7.90 SK, Banány 9.90 SK, Deli 8.90 SK.

1 SK ma 8 FT-t ért.

Üdv: K.
bopat Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1098
Milyen próba?
Előzmény: bahn (1089)
bopat Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1097
Ezt nem tudtam, de akkor is miért volt jó így összefirkálni?
Előzmény: szilkó (1096)
szilkó Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1096
1 éve már biztos összevan firkálva.Garamfőnél vettünk fincsi rókagombát a bennszülöttektől.
tjum Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1095

Minden magyar szégyelheti magát az ilyenek miatt. Nem érthető a normális ember számára, hogy mért akarják lejáratni saját hazájukat külföldön, akik ilyet tesznek.

Én az utobbi években heteket töltök Poprádon és Tátrában és nagyon sokszor szégyelem magam a saját hazám polgárai miatt, amit művelnek. Persze szeretném kihangsulyozni, hogy tisztelet a nagyon sok kivételnek.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1094
Ezt nézted már?
Előzmény: kirgizke (1092)
bopat Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1093
Nagyon szomorú vagyok.
A mai napon Poprad és Vernar között utaztam és minden egyes buszmegálló és betonfalon Gyurcsányt ocsmároló graffittik voltak. Nagyon sok és nagyon nagyok, mindent elleptek.
Aki ezt odaxarta hogy ott szakadjon le a keze, a büdös k..va nénikéjét ennek a szélsőséges baromnak.
Annyira feldühített a dolog hogy majd szétrobbantam mérgemben.
Miért kell ilyet tenni? Miért jó ez bárkinek? Miért kell külföldre vinni a mocskos magyar politikát , ocsmányságot, szembenállást?
Ha már ennyire beteg a magyar a magyar társadalom akkor legalább maradjon az országon belül.
Esküszöm mint Szlovákiában élő magyar állampolgár, mélyen szégyellem magam emiatt.

Mindenkit kérek ha ilyet láttok azonnal törjétek be az ilyen emberek fejét és pucoltassátok fel velünk.

Ha ez nagy nyilvánosságot kap, akkor ez megint egy jó pont MO-nak.
Gratula.
kirgizke Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1092
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy miként jutok el tömegközlekedéssel legegyszerűbben Pozsonyba? A Mávnak és a Volánnak teljesen lehetetlen ajánlatai vannak...
Arra gondoltam, hogy Rajkáig elmegyünk vonattal, aztán lehet, hogy gyalog kéne átsétálni a határon, de onnan mivel és mikor tudnuk továbbmenni? Visszafelé is ugyanígy szertnénk jönni.
Esetleg valami jó és olcsó szállást is tudtok ajánlani Pozsonyban?

Lehet, hogy csak én nem voltam ügyes a menetrendek böngészésében...

Előre is köszönök szépen minden segítséget!

K.
IMi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1091

Köszi,

Nekünk holnap a Magas Tátra lesz és a Szlovák Paradicsom, de a képek és az elmúlt hetek témája felvillanyozott, hogy a következő "tátrai túránkat" erre a vidékre tegyük át.

Előzmény: tacom (1088)
somosi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1090
Üdv mindenkinek!
Új vagyok a fórumon.
A Choc hegységben megyünk hétvégén(Lucky).
Tud vki túraútvonalat (néhány sorban) vagy térképet ajánlani?
bahn Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1089
Próba.
tacom Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1088
Térképrészlet:
Kis-Fátra NP
Az első, rövid túránk a Dolné+ Nové Diery volt. A második Stefánovotól a zöldön fel sedlo Medziholie-hoz, onnan piroson Velky Rozsutec és Maly Rozsutec, utóbbi tetejéről vissza sedlo Medzirozsutecig, onnan a kéken le a Horné Diery létráin lemászva (felfelé szerintem szebb élmény ez a szakasz), itt a végén a kereszteződésben a büfében fél liter hideg Kofola, majd a sárgán át Stefánovóba. Utóbbi térkép szerint kb. 6 óra, nekünk lett 7. A lengyel lakótársaink szerint a Maly Rozsutec túlsó oldala - amit mi, hogy a kör meglegyen, kihagytunk - lefelé baromi meredek.
tacom Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1087
Zsolna
Zsolna
Nagy-Rozsutec oldala
Nagy-Rozsutec oldala
Medziholie nyereg a Nagy-Rozsutecről
Medziholie nyereg a Nagy-Rozsutecről
Kis-Rozsutec
Kis-Rozsutec
Kis- és Nagy-Rozsutec
Kis- és Nagy-Rozsutec
Sztrecsnó vára a Vágról
Sztrecsnó vára a Vágról
Csicsmány
Csicsmány
Körmöcbánya
Körmöcbánya
tacom Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1086
Dolné Diery
Dolné Diery
tacom Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1085
Szállást úgy kerestünk, hogy Terchovában(Terhely) leparkoltunk, és elindultunk gyalog. Az első "Privát XY" helyre benéztünk, és nem is kellett tovább keresnünk.
Fényképek:
Előzmény: IMi (1084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!