Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16771

Ideiglenes purhab kinyomás az tudom kókler de Tavaszig nem lesz javításra pénzem.. ezzel ártok a karosszériásnak vagy megérti? Le fotózom az oszlopokat meg a belépőket a küszöbnél gyári fény és szeretném ha tényleg max a belépő aljáig vágnák szét tavasszal,megoldható? 

Előzmény: no_holy_shit (16769)
*Steve Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16770

ezzel jól átnyomtak a palánkon 

Előzmény: No Home (16768)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16769

az a gyari varrattömitonek nez ki. be kene legalabb dobozol

ha nicns penzed ra, akkor legalabb zard be a dobozt vhogy. (tablalemez 1.25mm-s MMA vagy popszegecs.) igy csak meg tovabb rohad eleg eros utemben

Előzmény: No Home (16768)
No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16768

Így lehet endoszkóp nélkül benézni egy küszöb belsejébe bontás nélkül... :D

Előzmény: No Home (16766)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16767

igen, ezert szoktam "befalazni" a lyukakat es az olyan lyukak gyakran olyan helyen vannak, h még uveggyapottal is be lehet fedni, csak hogy ne menjen be viz. nyilvan nem szep es jo megoldas, de ilyenkor szamomra a kerdes, h restauralom, vagy csak vmit megteszek, h ne keletkezzen meg nagyobb kar es kitoljam az elettartamot

Előzmény: hantel (16765)
No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16766

Alá feküdtem persze akna nélkül épphogy be fért a fejem és az emelési pont konzolját felfedeztem mármint a belsejét és láss csodát,purhab nyomor véltem felfedezni,azt se tartanám kizártnak hogy a tulajcsaj mégiscsak rejtett hibával adta el nekem,nincs kizárva hogy az alját ideiglenesen eladhatóvá tették és tavaly a müszakis se vette észre bár mondjuk nem egy kukacos fajta volt... Mutatom a jobbos belsejét endoszkóp se kell akkora a küszöbön a lyuk...  https://www.youtube.com/watch?v=XDdVsCWwvCc

Előzmény: hantel (16765)
hantel Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16765

Biztos, hogy van benne, de amíg meg nem bontják, addig nem tudnak pontos árat adni! Az én esetemben a külső dob lemez felületén keletkezett lukon át került víz a küszöbbe. Ha kellően ápoltam volna az autót, ezt észre kellett volna vennem, és akár egy olcsó megoldással is megelőzhettem volna a mostani munkát. Erre mondják, "a rest kétszer fárad". A karosszéria bonyolult dolog, nyilván van egy élettartam kalkuláció, (nem minden típusnál azonos év) ami gondos gazda esetén jelentősen meghosszabbodik. Viszont ha törött az autó, akkor a gyári karosszéria védelem sérül, tehát csökken az élettartam! 40 éve a művezetőm szeme kigúvadt, mikor felhívta a szerelő, hogy ennyivel fog a zsiga javítás többe kerülni, kérdezte eltud-e menni, vagy mi legyen? Ő, torka szakadtából üvöltve "minősítette"a karosszériást, és elviharzott. Másnap egy egész más, magába roskadt ember jött melóba, és akkor a ruszkik anyját gyanúsította azokkal a cselekedetekkel!

Előzmény: No Home (16764)
No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16764

De van egy érzésem hogy az új küszöbnek belül kéne lennie valami konzolnak ami tartást ad a baknak mert bele gondolva tegyük fel az új küszöb ami 1-es lemez ha rajta is van a gumibak a gyári emelő ugyanúgy be roppantaná nem?

Előzmény: bádogember86 (16759)
No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16763

Minden emelőbak megvan

Előzmény: bádogember86 (16759)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16762

(normalis allapotu 2-3-s golf van 500-1200 € korul.)

az atlagkereset allitolag netto 2000euro.(ezen lehetne vitatkozni - en vmi 1200-ra emlekeztem) ==>12000€-ert mar kapni ertelemes autokat

Előzmény: Stetten (16755)
bigboss00 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16761

Bp.-i fényezőt keresek micra teljes külső fényre. 4 "szaki nézte nekik nagy munka 1 teli fény...

Peti251 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16760

Na, sajnos soron kívül megnyertem a nagynéném '96-os dedrájának a lakatolását. Valaki tud hozzá küszöböt, vagy hajtogassam le?

bádogember86 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16759

Persze hogy büntiből! Ha komoly bünti lenne akkor három napig nem használhatnád a "küszöb, emelésipont és a rozsda" szavakat. ;) 

Az emelési pont helye megvan viszont az emelőbak nem része a küszöbnek. Megveheted bármelyik márkaszervízben vagy legyártathatod. 

A végén még csak közel lesz az a 116000/oldal...

Előzmény: No Home (16750)
No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16758

Ici picit több volt mint 540. (De nem úgy volt hogy nekem: "nem illik más tárcájában turkálni.") :D

Előzmény: no_holy_shit (16753)
No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16757

Végre elhatároztam hogy feladom és szakemberre bízom és mégis magam gyártsam le? :) Mintha utólag igazolnád hogy nem hiába kacérkodtam a gondolattal :) 

No Home Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16756

Nekem így írta a lakatos:"

Üdvözlöm!

Ha a küszöb eleje nem rozsdásodik, nem kell végig vágni, elég a hátulját. Összegben kb 25-50 eFt a lakatosmunka, attól függően, hogy belül mit találunk majd a felcsiszolás után! Fényezés 20-35 eFt.

Ezt egy oldalra írtam és feltételezve, hogy van hozzá javító ív, mert ha nincs, akkor nem tudjuk megcsinálni!"

"Javító ívet írt" de én a küszöböt írtam neki,lehet ez valami szleng szakmán belül :) Példul ez is tartalmazza az emelési pontot nem csak a komplett küszöb? (be karikáztam a hibás részt és ha alul be nézek az emelési pont mintha belül gyárilag valami kis konzolféle erősítené de már az is csak félig maradt életben azért kérdezem,feltételezem hogy maga a lemez behorpadna az emelőtől ha a belső konzol nincs meg? :))

Előzmény: contributor (16754)
Stetten Creative Commons License 2017.08.21 0 1 16755

azt szoktak mondani, h 3(-6) havi netto keresed magasagaban realis egy auto (annyit lehet megengedni normalisan)

Ez még Nyugateurópában sem jön össze, nem hogy a magyar keresetekböl.

contributor Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16754

Ha jól értem, neked utángyártott küszöb kell, nem? Ezen természetesen megvannak az emelési pontok. A javítóív szigorúan véve a sárvédő javításához kell. Egyéb esetekben inkább javító elemről beszélhetünk.

Előzmény: No Home (16750)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16753

azt szoktak mondani, h 3(-6) havi netto keresed magasagaban realis egy auto (annyit lehet megengedni normalisan) az nalad akkor 270-540eFt. ehhez mar ugyesen kell valogatni, n normalis e46-t talalj

masik oldalrol ha ennyit keresnek biztos neki allnek magam, es lehet h megprobalnam az elemeket legyartani magam 

Előzmény: No Home (16744)
Ricsi89 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16752

Rendben, köszi az infót.

Előzmény: Stetten (16751)
Stetten Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16751

2K-s akril festéket nem kell lakkozni, azt össze tudod polírozni vizes 1000-es papírral, aztán egyre finomabbal, végül pasztával.

A lakkozás csak az 1K-s bázislakkok esetén szükséges.

Előzmény: Ricsi89 (16706)
No Home Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16750

Köszönöm. (gondolom akkor büntiből nem kapok válasz hogy a javítóív tartalmazza-e az emelési pontokat? :) )

Előzmény: bádogember86 (16749)
bádogember86 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16749

Tőlem nem kell bocsánatot kérned! Nem bántottál meg csak a csapongásod egy idő után fárasztó. Azzal meg hiába hergeled magad hogy "bezzeg az mennyit keres!", ez nem ebbe a topikba tartozik. Itt szakmai oldalról kaphatsz segítséget meg tanácsot de ha kicsit lassítanál és megvárnád hogy a környékeden dolgozó szakik jelezzenek akkor már előrébb lennél. Sajnos ezzel a kapálózással elriasztod őket mert a szemükben Te vagy a "kukacos ügyfél". Nem bántó szándékkal mondom de tragikomédiát kreáltál egy küszöbcseréből. :) 

Van hogy az ember anyagi sz@rban van, én is szoktam és persze más is de itt a kérdés szakmai oldalával foglalkozunk nem a megrendelő vagy a javító szociális helyzetével. 

Kaptál itt egy árajánlatot amit eldönthetsz de kérjél máshol is hogy tájékozott legyél. Nézelődj és persze gyűjtögess. 

Előzmény: No Home (16747)
No Home Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16748

Keleten lakom én is,Úszilvás mellett és Cegléden érdeklődtem egy műhelyben ahol igen ennyit kalkuláltak egy oldalra. Te keleten hol tudsz lakatosműhelyt? Mert a te árad az már reálisabb nem kicsit! :)

Előzmény: Steven 68 (16746)
No Home Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16747

Olvastad a legutóbbi posztomat? Be láttam hogy nem tudok mit tenni,igazatok van,gyűjtenem kell és szakemberrel javítóelem csere lesz és üregvédelem.Tőled is bocsánatot kérek konkrétan.De nyugtass meg,a javítóelem tartalmazza az alsó részt is amin emelési pont van,köszi! :)

Előzmény: bádogember86 (16745)
Steven 68 Creative Commons License 2017.08.21 0 1 16746

Jól látok 116000 Ft-ért akar megcsinálni egyoldali küszöbcserét, ez azért már nevetséges. A másik dolog az,hogy a mesterek nem nagyon szeretik ha te mondod meg ( szakmailag ) miként csinálják az autódat. Ugyanis azt fogják mondani,hogy ha ennyire értesz hozzá csináld meg magadnak. Viszont ez nem azt jelenti,hogy nem lehet megbeszélni a dolgokat, csak ahhoz két értelmes ember kell. Itt a keleti országrészen 30000-Ft egyoldali küszöbcsere festéssel együtt,sőt még van aki ettől is olcsóbban dolgozik.

Előzmény: No Home (16720)
bádogember86 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16745

Egyre jobban tetszik ez a topik is... 

Úgy látom hogy hónapról hónapra jön egy-egy keményebb dió aki sikeresen tudja felkavarni az amúgy álló vízet. 

Amolyan periódikus ciklusokban érkeznek, először tanácsot kérnek, aztán jön a kevencem "az én akkor is jobban tudom!", és végül a "köcsög lakatos meg a fényező hogy mennyit akart rólam lehúzni!". Imádom ezt a folyamatot végigolvasni. Persze...

Vagyunk itt páran akik próbálunk tanáccsal segíteni (persze ha lehet), időt és karaktert nem sajnálva válaszolni akár egy-egy bugyuta kérdésre is.

Viszont rájöttem hogy van olyan figura akin sehogy sem lehet segíteni; vagy azért mert egy megválaszolt kérdést fúj, vagy azért mert nem hajlandó megérteni hogy ez javítóipar ahol vannak technológiák, vagy csak pusztán azért mert ő ilyen. Csak ez így egy idő után fárasztó és nem kevesen koptak innen is el emiatt az érthetetlenség miatt. 

De a legszebb még mindíg az mikor a másik pénztárcájában kotorászunk. :) 

Bár egyszer lenne annyi időm hogy azon kondolkozzak hogy mégis miért keres ennyit egy hentes mikor csak egy kése van és egy lapockát én is ketté tudok vágni!?  

No Home Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16744

Át gondoltam ma az egészet,inkább gyűjtök és szakszerűen javítóívvel együtt cseréltetem (Az tartalmazza az emelési pontot is egyébként?) és el mondom (egyébként aki írta hogy "ennyi idő alatt meg lehetett volna keresni az árát" hát én nem tartozom azok közé akik kevesebb mint 1 héten belűl össze szednek 1 kilót és ez még csak a jobb oldal ha a bal is hasonló akkor 2 kiló cakk pakk kb...) azt is bár nem tom volt-e valaki ilyen szituba hogy nekem tavaly November óta a fizum bizonyos százalékát levonják inkasszó végett 13 hónapon keresztül mert rokonban megbíztam és így jártam.... Ergó,most havonta levonnak 30.000-et és havi 60.000-böl kell megélnem,ez hátráltat és egész Januárig nem fog le telni,éppen ezért elnézést kérek mindenkitől de aki volt már ilyen cipőben az sajnos negatívan látja az egész emberiséget,elnézést kérek mindenkitől akit megbántottam vagy estleg goromba bunkó Bajor autósnak lennék elkönyvelve,még egyszer elnézést.Igazatok van javító ív és szakemberre fogom bízni,de ebből már csak tavasszal lesz valami...

hantel Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16743

A 80-as évek elején megkértem egy barátomat, hogyha meg az anyóshoz (DDR), hozzon már pár alkatrészt a trabimhoz. Azt mondta, adjak cseredarabot, mert anélkül nincs alkatrész. Kiderült, hogy nincs otthon kocsibűvölés, ha az illető bemegy melózni, annyit keres 1 nap, amennyiért a szerelő 1 napot dolgozik. Ez az igazi hatékonyság! Egy ügyes szakember -kellő felszerszámozottsággal - csodákra képes. Én is mindig munka mellett, a szabadidőmben javítottam meg az járműveimet. Horgászat  közben nem keres az ember, tehát ha karosszériázik, az ingyen van!:-)Persze ha munkaeszköz a kocsi, akkor nincs mese, szakemberhez kell vinni(nem lesz könnyű találni)!

Előzmény: no_holy_shit (16735)
M63FUN Creative Commons License 2017.08.21 0 0 16742

tisztelet az uraknak, pest környékén keresek valakit, aki vállal üregvédelemet. ha esetleg tudtok valami megbízható műhelyt

azt megköszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!