Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Leadfoot Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5246
Szerintem még annyit se lenne érdemes kifizetned.
Legalábbis én úgy gondolom, ettől a káresettől nem fog annyival fölmenni a köteleződ, hogy megérje zsebből kifizetni.

Az összeg ettől még vicces, ha meggondolom, hogy nemrég kacérkodtam egy teljesen jó állapotú ilyen jobbkormányos kocsival (nekem is hasonló van), aminek 390ezer volt az ára.
De ha egy márkaszervizben csinálnak rá árajánlatot + esetleg találnak még valami rejtett hibát, akkor szerintem az ottani óradíjakkal cakk-pakk fölmehet eddig az összeg.
Előzmény: Vecike (5239)
Vecike Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5245
A bal oldalán a sárvédő és az ajtó találkozásától az ajtó végéig egy csík meg az ajtón egy kisebb horpadás. Éppen összeértünk, az én Vectra A-mon csak az index tört ki meg a sárvédő hegyéről pattant le a festék! Sajátja volt a kocsi, nem bér!
Vecike Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5244
Ilyenbe Ugyan ilyenbe mentem bele.
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5243
ne aggódj sima ügy!

a baleset nem azért jött létre mert tilosban áltál hanem mert balfék volt tolatás közben a másik kocsi vezetője. rendőrségre ne menj mert téged is szabálysértésért megsuhintanak kb 10.000 Ft-ra
Előzmény: Mega Tróger (5235)
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5242
évekig fogsz vezekelni akár 1 ft kifizetése után is. de nem ez a lényeg. van olyan eset, hogy más biztosítónál ua. fokozat sokkal olcsóbb. szóval nem csak ez számít.
Előzmény: Vecike (5234)
Tufaaa Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5240
az összegbe beleszámít a kárszenvedőnek az autóbérlése illetve egyéb költségei is.

Milyen autóba mentél bele?
Előzmény: Vecike (5239)
Vecike Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5239
Őszinte leszek! 60-80-ezerig kifizetném, talán még a 100-at is kiszorítanám valahogy! Mert ugye kárt okoztam másnak, és kárpótolni kell ez idáig rendben is van! De az én véleményem és másé is akik látták a kárt, hogy max. 100-ezer a javítás(eléggé jártasak vagyunk autószerelésben hobby szinten evvel foglalkozunk) ehez képest 490 000 azért abszurd! Szép napot mindenkinek!
Biovadász Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5238
"Azért nem mindeggy az összeg mert nem szeretnék vagyonokat fizetni negyedévenként kötelezőre! Már bonus 7-ben voltam elég keveset fizettem. Nem szeretnék egy apróbb koccanás miatt évekig vezekelni! Köszönöm a válaszokat!"

Miért, ha csk 100-200e lenne akkor inkább kicsengetnéd zsebből?
Előzmény: Vecike (5234)
Béla6 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5237

hát célszerű nem belerajzolni a baleseti bejelentőn a helyszínrajzba a megállni tilost.

 

 

haviszont a belédtolató bambabéla szívózik, és nem akarja elismerni a felelősséget, akkor kénytelen leszel feljelentést tenni ellene, hogy a rendőrség állapítsa meg a tényálladékot.

 

ezesetben valszeg téged is megfarkalnak a szabálysertés miatt...

Előzmény: Mega Tróger (5235)
Béla6 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5236

Azért nem mindeggy az összeg mert nem szeretnék vagyonokat fizetni negyedévenként kötelezőre!

 

 

nade a kárösszeg nem befolyásolja a visszaléptetést, az összegfüggetlenül 2 bonusz.

 

 

Már bonus 7-ben voltam elég keveset fizettem. Nem szeretnék egy apróbb koccanás miatt évekig vezekelni! Köszönöm a válaszokat!

 

 

miért, ha valójában csak 30-40e volt a kár, akkor azt kifizetnéd zsebből, hogy ne léptessenek vissza?

Előzmény: Vecike (5234)
Mega Tróger Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5235
Sziasztok! Lenne egy kérésem, hogy szerintetek a kötelezőm fog-e fizetni.

Én: Parkoltam, 40. sz út mellett, belterületen, az út és a járda közötti széles murvás sávon, egy üzlet előtt. Menetirány szerinti, jobb oldalon betontól jó 1m-re. Asszony, kisgyerek ült a kocsiban. Nem is lenne kérdésem de mint utóbb kiderült volt egy megállni tilos tábla is.

Másik autó: kertből (jelölés és tábla nélküli "hivatalos" parkolója az üzletnek) kitolatott egy autó, amely az ellenkező irányba kívánt haladni, de eközben totál belement a farával az én faromba.

Fizetni fog ilyenkor a kgfb?

1. én tilosban parkoltam
2. a másik autó tolatás közben okozott balesetet
3. másik autó beletolatott egy álló autóba
4. telekről kihajtva okozta a balesetet
5. kis ívben fordult, balra tolatás közben - nem a saját sávjába, nem is a szemben lévő sávjába, hanem a murvába illetve a fölötte lévő autómba.
6. nem volt nála csak a csekk, amivel a biztosítót tudtuk azonosítani, de a kötvényszámot nem.

Köszi a véleményeket!
Vecike Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5234

Nem a rendőr győzött meg, már előre elismertem de ragaszkodtak hozzá. Azért nem mindeggy az összeg mert nem szeretnék vagyonokat fizetni negyedévenként kötelezőre! Már bonus 7-ben voltam elég keveset fizettem. Nem szeretnék egy apróbb koccanás miatt évekig vezekelni! Köszönöm a válaszokat!

szaki_pali Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5233
akár bele is nyugodhatsz ha nem akarod kifizetni (hiszen ezért van a biztosító)

de ha nagyon tudni akarod akkor kérdezz rá mire fizettek ekkora összeget, esetleg nincs-e olyan sérülés benne amit nem te okoztál.

vitába akkor érdemes sőt kell is szállni, ha valami nem stimmel, de nem tudhatod, hogy a megbontás során nem találtak-e valami nem látható sérülést
Előzmény: Vecike (5230)
Béla6 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5232

Rendőrt hívtak...

 

 

minek híttak rendőrt, ha te elismerted a felelősségedet?

(vagy csak azután ismerted el, miután a rendőr meggyőzött erről? :-))

 

 

...aki javasolta cseréljünk betétlapot és kész.

 

 

helyesebben: töltsétek ki a kárbejelentőt...

 

(de ez biztos egy vidéki rendőr lehetett... :-))

 

 

Ma kaptam a biztósítómtól egy levelet melyben 490 000-Ft-os kárt fizettek ki! Reális ez? Én nagyon sokallom!

 

 

nade neked nemtökmindegy?

 

a biztosító fizet, nemte... :-))

 

Előzmény: Vecike (5230)
Biovadász Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5231
kevés az információ a sérülésekről. :)
Előzmény: Vecike (5230)
Vecike Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5230
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne, Január 29.-én elbambultam és balra kanyarodás közben nekikoccantam egy autónak(Seat Toledo), a a bal oldalán keletkezett egy kis horpadás és egy csík a fényezésen, nekem csak az indexem tört ki! Rendőrt hívtak, aki javasolta cseréljünk betétlapot és kész. Elismertem, (képet készítettem) megírtuk a papírt. Ma kaptam a biztósítómtól egy levelet melyben 490 000-Ft-os kárt fizettek ki! Reális ez? Én nagyon sokallom! Nem kellet volna valamit a biztosítómnak küldeni, hogy nyujtotottak be kárigényt stb.? Lehet valamit tenni? Vagy nyugodjak bele? Köszönöm előre is!
Béla6 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 5229
szerintem fogd a zsét, és fuss... :-))
Előzmény: kordika (5227)
Béla6 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 5228

a vétkes fél biztósítója (Posta biztosító) megszemlézte és megegyeztek a készpénzes kárrendezésben...

...de most még kéri a bizt. a javítási árajánlatot is a fizetés feltételeként.

 

 

nemnagyon értem, hogy minek az nekik, deha ennyire ragaszkodnak hozzá, akkor írjon egyet... :-))

Előzmény: lautnermark (5222)
kordika Creative Commons License 2010.04.03 0 0 5227
Sziasztok.
Tanácsot kérnék:
Adott egy fiat ducato tgk.Egyéni vállalkozás autója napi használatban van kell a munkavégzéshez.
Két hónapja saját kárként végig lett húzva a jobb első ajtó,az oldafal és a jobb tolóajtó.
Szerencsére kaptam bontott elemeket fehér színben de nem lett megcsináltatva még mert egész egyszerűen nem tudom leállítani a kocsit mert pörög a meló.
Minap egy köbés csákó belém rongyolt bal oldalról és végig gyalúlta az autó teljes bal oldalát.
Mutattam a kárszakinek hogy megvannak a baloldali önkárhoz az anyagok és meg is lesz csináltatva de befotózta így és azt mondja hogy gazdasági totálkár lesz a a mostani balos sérülés miatt, de a kocsi tax értékének kb a felét veszi csak figyelembe mert a bal oldal is végig van törve
csináltassam meg gyorsan ajobb oldalát és mutassam be a biztosítónak vagy mit csináljak??
Köszönöm.
Z.
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.03 0 0 5226
Kellemes húsvéti ünnepeket és jó locsolkodást kívánok mindenkinek! Csak ti el ne ázzatok a lányokkal együtt!
szaki_pali Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5225
ha megegyeztek akkor az a kárfelvételin rőgzítésre került. talán elég lesz emlékeztetni a biztosítót hogy gyorsított lesz adják oda a számított értéket.
Előzmény: lautnermark (5224)
lautnermark Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5224

Bocs,akkor lehet,hogy a bíróságtól jött az a végzés.Az biztos,hogy jogerős.

Ő nem sérült,csak a vétkes fél.

Javítási számla?Hát ez az.....Augusztusban megszemlézte a Posta kárfelmérője és a srác a kp-t választotta,azaz megegyeztek a kártérítés összegében.Autó sk. kijavítva és még tavaly eladva.Most meg ahoz,hogy a pénzéhez jusson be kellene mutatnia a javítási árajánlatot.

Előzmény: szaki_pali (5223)
szaki_pali Creative Commons License 2010.03.29 0 0 5223
személyi sérülés esetén pláne ha 8 napon túli akkor nem a rendőrség dönt !

milyen sérülései voltak?

javítási számla?
Előzmény: lautnermark (5222)
lautnermark Creative Commons License 2010.03.28 0 0 5222

Üdv.

Egyik ismerősőm tavaly,2009.aug.20-n karambolozott,Ő volt a vétlen fél.Személyi sérülés miatt voltak rendőrők is.Pár nappal késöbb a vétkes fél biztósítója (Posta biztosító) megszemlézte és megegyeztek a készpénzes kárrendezésben (tehát a srác magának javítja),de addig nem voltak hajlandóak fizetni,amíg nem kapják meg a rendőrségi határozatott.Most a múlt héten megjött a rendőrségi hat. és bevitte a biztosítóhoz,de most még kéri a bizt. a javítási árajánlatot is a fizetés feltételeként.A kocsit még tavaly szeptemberben megcsinálta és utána eladta.Mitévő legyen?

szaki_pali Creative Commons License 2010.03.08 0 0 5221
kobun01!

én azt mondanám, hogy amennyiben októberi kár következő évi márciusra niincs rendezve, pláne olyan esetben mikor a harmadik vétlent már ki is fizették nos ekkor sürgősen feltenném a kérdést a biztossítónak, hogyugye van az a bizonyos felügyelet, oszt 2 biztosító 1-1 millával már megszívta, hogy szarakodott 3 hónapon túl az üggyel, szóval akkor mi legyen? nyílik a buxa vagy mén a levél a felügyeletnek? melyik verzió legyen?

tessék kérem választani! (érdekesen pl.: a KÖBE buxája kinyílt ennek hatására! : szerk.)
kobun01 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 5220

Szia!

 

Én is ugyanígy gondolom az egészet. A srácnál tényleg fura, hogy eddig várt, igaz azt már kezdetektől fogva tudtam, hogy külföldön dolgozik, illetve a kocsiján is alig-alig látszik (gondolom, ez is rátett egy lapáttal).

A biztosítóval kapcsolatban az az egyetlen félelmem, hogy nem tudok én bemenni hozzájuk, mivel nem tudom az ő kárszámát...

Nagyon elzárkózni sem akarok attól, hogy partner legyek az ügyének megoldásában, (mivel ő egyből tanusította, hogy hallotta, hogy először belémcsattantak, és csak utána mentem bele), de nem azon az áron, hogy én elismerem, és kitöltök egy kék-sárgát az én kontómra.

 

Olyan egyébként lehet, hogy ő már lezongorázta ezt az Alllianz-nál, kp.-ban megkapta az ítélt pénzt, mondván, hogy az ő kára minimális, most meg el akarja játszani ugyanezt az én biztosítómnál (Aegon)? Gondolom azért ez valahol kiderül, ogy már egyszer fizettek neki egy balesetnél...

Előzmény: Béla6 (5219)
Béla6 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 5219

Erre beszélt valami ismerősével (autókereskedővel), aki azt állította, hogy lehet azért szarakodik vele a biztosító, mivel az ő kárát én okoztam, igaz, hogy az én autómat a harmadik srác lökte rá, de lehet, hogy az egész amiatt következett be, hogy én túl közel voltam hozzá.

 

 

marhaság.

ilyen csakaz istvána királyba van: "Oly távol vagy tőlem, és mégis közel..."

a kreszbe nincs.

 

 

A kérdésem az, hogy szerintetek lehet olyan eset, hogy az Allianz azt hozza ki belőle, hogy mivel én túl közel álltam (akkor már mindetten álltunk, igaz mindketten satufékkel tudtunk csak leállni) hozzá, nem tartottam be a kellő követési távolságot, ők nem fizetik ki a kárt, hiába ismerte el a károkozó mindkettőnk kárát?

 

 

egy biztosítónál bármi megtörpénhet, de akkor be kell menni és ráborítani az asztalt az illetékes elvtársra... :-))

 

 

amúgy a károsult kartácsad elég egy tutyimutyi lehet, hogy 3 hónap után jut eszibe telefonozni, hogy mivanmá? :-))

Előzmény: kobun01 (5218)
kobun01 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 5218
 

Sziasztok!

 

Egy tavalyi ügyem kapcsán szeretnék tőletek újra ötleteket kérni.

Tavaly október végén volt egy balesetem, melyben belémjöttek, rálöktek az előttem álló autóra (én is álltam). A srác elismerte mindekttőnk kárát, kitöltöttük a kék-sárgákat, mellékeltünk hozzá egy részletes leírást is, amit mindeki egyetértően aláírt.

Én bejelentettem a kárigényemet, minden rendben is ment, kicsit hosszadalmas volt, de már másfél hónapja kész a kocsim.

A probléma ott van, hogy az előttem álló -akire az én autómat rálökték- ma felhívott, hogy hogy álll az ügyem.

Mondom én már rég elhoztam a kocsit. Ő állítólag decemberben leadta a kárigényét, megvolt a kárszakértő felmérése is, bevitte a kocsit a városi Ford szalonba, odaadta a papíriokat az Allianz-os ügyntézőnek (mivel Allianz-os a harmadik, a vétkes fél).

A héten felhívta a szalont, akik közölték vele, hogy még nem lett elbírálva, hogy valós-e a jogalapja. Erre beszélt valami ismerősével (autókereskedővel), aki azt állította, hogy lehet azért szarakodik vele a biztosító, mivel az ő kárát én okoztam, igaz, hogy az én autómat a harmadik srác lökte rá, de lehet, hogy az egész amiatt következett be, hogy én túl közel voltam hozzá.

A kérdésem az, hogy szerintetek lehet olyan eset, hogy az Allianz azt hozza ki belőle, hogy mivel én túl közel álltam (akkor már mindetten álltunk, igaz mindketten satufékkel tudtunk csak leállni) hozzá, nem tartottam be a kellő követési távolságot, ők nem fizetik ki a kárt, hiába ismerte el a károkozó mindkettőnk kárát?

Ezt követően nekem kell elismernem a kárt, és a saját biztosításomra intézni, majd esetleg az én biztosítóm harcolna értem az Allianz-szal?

 

Szerintem ez teljesen logikátlan, mivel az én autom elejét szó nélkül javították (és fizette ki ugyanaz a biztosító), ami pedig ebből kifolyólag sérült, illetve úgy gondolom, hogy ha hívtunk is volna rendőrt ott, és akkor, ő is azt állapította volna meg, hogy a harmadik fél rohant bele egy álló autoba, amit rálökött egy másik álló autora, és akkor nem ment volna a szarakodás, hogy mekkora távolság volt a kettő között.

 

Üdv

Tufaaa Creative Commons License 2010.02.27 0 0 5217
Budapesten hova érdemes menni szerintetek kárrendezésre? Belém jöttek, elismerte a felelősséget is. Fontos hogy jól csinálják meg, tehát megbízható kell (olyan hibája is lett amit nem tudnék megcsinálni így mindenféleképpen szerviz) illetve csereautó is fontos (munkavégzés..). Tipp esetleg? ( egy új swift az alany egyébként)
Béla6 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 5216

Az én kocsim oldala -az első,hátsó ajtó,a B oszlop,a futómű és az oldallégzsákok-elszálltak.

 

 

 

én inkább vennék 1 másikat, ezzel meg balylóggyon, akinek 2 annya van... :-))

Előzmény: Mendy79 (5206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!