Keresés

Részletes keresés

Zsefe Creative Commons License 2015.07.07 0 0 1635

Skóciába megyünk, komppal  át a csatornán így aztán végig autózunk Anglián. Skóciáról már régen gyűjtöm a látnivalókat, helyeket amit felkeresünk.

Úgy terveztem, hogy Anglián csak gyorsan keresztül megyünk és Skóciából hazafelé átkompozunk Írországba mert ott is találtam szép helyeket, ( pl. Giant s Causeway (Óriások útja))  . Az komp árakat nézve Angliából Írországba azt láttam, hogy autóval a komp elég sokba kerül, így lehet, hogy lemondunk róla, így aztán arra gondoltam ha van valami ( biztos sok van) igazán "kihagyhatatlan" Angliában akkor esetleg  megállunk út közben megnézni. Angliára nem készültem .

Előzmény: Flower2000 (1634)
Flower2000 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1634

Angliába mész vagy Skóciába is? A komp a Csatornán lesz?

Előzmény: Zsefe (1633)
Zsefe Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1633

Sziasztok!

 

Tudtok valami , természeti képződményt, valamelyik Nemzeti park csodás részét, ami kihagyhatatlannak gondoltok Angliában?

Flower2000 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1632

Nincs mit, ne aggódj, csak azért nem fordítom le szó szerint mert nem vagyok jártas az autós kifejezésekben. Azonnal jönne valaki és belekötne valamibe. 

Előzmény: Zsefe (1631)
Zsefe Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1631

Köszönöm

Előzmény: Flower2000 (1630)
Flower2000 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1630

A "Car"-nál kell neked jegyet venned. Nem a "van"-nél. A méreteket meg kell adnod. A te autód inkább autó szerintem is, mint teherautó. Ők is annak tekintik.

Előzmény: Zsefe (1629)
Zsefe Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1629

Köszi!

 

igen online, már néztem kompot , általában a P&O ferriest ajánlja az internet. Azt látom hogy a méreteket meg kell adni, igazából az nem egyértelmű nekem hogy a car nal kell kiválasztani a megfelelő méretet car > 2.4 m h  &/or  > 6 m  l mert ebbe esik a transit,

 

vagy van ( teherautonál ) kell  megadnom a méreteket mivel a forgalmi szerint teher autó.

 

De a leírásban  ez van:

 

Car-derived vans are defined as vans derived from passenger cars with part of the rear panelled and can be booked as cars according to their dimensions.

 

és ez nem tiszta nekem.

Előzmény: Flower2000 (1628)
Flower2000 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1628

Úgy látom plusz pénzt kell fizetned, mert magasabb az autó mint a normál méret.  Közölni kell ha kerékpárt raksz rá vagy bármi mással növeled még a méretet. 

Előzmény: Zsefe (1626)
Flower2000 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1627

Próbálom akkor kibogozni mi a teendőd ilyen autóval. Online akarod megvenni a jegyet?

Előzmény: Zsefe (1626)
Zsefe Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1626

igen , 1 Ford Transittal aminek a hossza 5.65 m a magassága 2.45 m. a forgalmi szerint teherautó de belül át van alakítva, nem árút szállítunk, turistaként megyünk.

Előzmény: Flower2000 (1625)
Flower2000 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 1625

KOmpra szeretnél szállni? Ha igen milyen autóval?

Előzmény: Zsefe (1624)
Zsefe Creative Commons License 2015.07.03 0 0 1624

Sziasztok!
Lefordítaná, értelmezné ezt valaki?
2. Booking and payment

i. Vehicles and trailers/caravans in excess of 6m long and/or 1.80m high must be declared at the time of booking, including where appropriate the addition of roof racks, cycles etc. Supplements may apply to such vehicles. Only trailers under 1.80m high may travel on fast craft sailings. Caravans cannot be carried on fast craft sailings. For the avoidance of doubt, vans are defined as vehicles built for commercial purpose with either (part of) the rear panelled and/or a load carrying space. Vans should be declared as such at time of booking. Car-derived vans are defined as vans derived from passenger cars with part of the rear panelled and can be booked as cars according to their dimensions. Minibuses are defined as vehicles with between 9 to 16 seats in addition to the driver’s seat. Refer to paragraph 3vi if commercial goods are being carried. Failure to advise P&O Ferries of accurate vehicle type and dimensions in advance of travel may affect our ability to carry your vehicle and may result in a supplement being charged or even refusal of travel.
Előre is köszönöm.

Zsefe Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1623

Sziasztok!

 

Írna valaki, hogy hogyan történik az átkelés az eurotunnel en.

 

Túrázott már valaki a Devil s Staircase (Ördög-lépcső) en, csak az egyik oldalát járnánk meg oda vissza. Melyik a szebb?

MMarika Creative Commons License 2015.06.07 0 0 1622

Elsősorban javaslom, hogy állj rá a nyelvtanulásra de nagyon :)  mert az létszükséglet. Egy hajóban evezünk egyébként, én is készülök kifelé :D viszont amíg itthon vagy indísd el a jelentkezést az angliai orvosi kamarába, mert a regisztráció a feltétele, hogy szakmában dolgozhass. Nemrég olvastam valahol egy segédanyagot ezzel kapcsolatban, megpróbálom megkeresni és akkor megírom ;)

Előzmény: SzikiJuli (1621)
SzikiJuli Creative Commons License 2015.06.03 -1 0 1621

Kedves Fórumozók! :)

Kérlek segítsetek nekem tanácsaitokkal, ki szeretnék menni Angliába dolgozni, de nem tudom hogyan is kezdjek hozzá.

Foglalkozásomat tekintve ápoló vagyok, 15 éve a szakmában. Angolul alapfokon beszélek...Mit tanácsoltok mit tegyek, ha szeretnék a szakmában elhelyezkedni...

Válaszaitokat előre is köszönöm,

Julianna

Csokis Creative Commons License 2015.04.16 0 0 1620

Nagyon leépült a kompforgalom, szerintem az egyetlen esélyes manapság a klasszikus Calais-Dover. A hosszú komputak már régen is veszett drágák voltak, szóval egyszerűbb volt Angliába menni és felautózni. De keress rá a P&O oldalán: http://www.poferries.com/en/portal

Mások:

http://www.dfdsseaways.co.uk/ferry-routes/ferry-to-france/cross-channel-ferries/

http://www.brittany-ferries.co.uk/

Meg egy gyűjtő:

http://www.directferries.co.uk/cross_channel_ferries.htm

Előzmény: Zsefe (1619)
Zsefe Creative Commons License 2015.04.16 0 0 1619

Sziasztok!

Egyenlőre nem mondtunk le a skóciai útról. Ford Transittal mennénk.

Van aki tudna tapasztalatokat írni amik segítenek a Csalagút vagy komp kérdésben?

 

Ki hogyan jutott el?

Komp : honnan - hová ?

klogg Creative Commons License 2015.01.03 0 0 1618

Mivel én még csak egyszer voltam, ezért nem vagyok mérvadó, de szerintem mindenképp foglalj szállást, egyébként nehéz lesz találnod, nagyon sokszor láttam a No Vacancyt kiírva.

A 40 font nem kiugróan magas, 30-35 font/fő/éj is előfordul, de az a ritkább. Nem olyan olcsó ország már, bár Norvégiát még nem érte utol. :)

Én keresgetésre simán a Google Maps-et használom, ott is szoktak lenni véleményezések, és sokkal közvetlenebbül is jutok a B&B-k honlapjához. Amelyiknek nincs honlapja, az meg nem is érdekel, foglalni amúgy sem booking.com-on és társain keresztül célszerű, hanem közvetlenül a tulajoknál.

Előzmény: Aurshyca (1617)
Aurshyca Creative Commons License 2015.01.02 0 0 1617

Sziasztok!

Skóciai körútra előre érdemes B&B típusú szállást foglalni, vagy ha kocsival körbemegyünk, akkor úgyis találunk ott mindenhol szabad B&B-t? Melyik az olcsóbb?

 

Tudtok esetleg olyan internetes portált ahol lehet B&B-k közül válogatni? A booking.com meglepően szegényes ebben a kategóriában, és drága. Vagy ez a 80 fontos átlagár per éj per 2 fő most normális?

 

Előre is köszi, májusban mennénk!

 

Aurshyca

Nolf Creative Commons License 2014.12.13 0 0 1616

Mi májusba megyünk (7-12) Ryanair Manchester-ig onnan kocsival fel.

Elég jó volt a jegy ár is kb. 2-3 hete vettem meg.

Flower2000 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1615

Ez a pénztárcától függ. Drága minden. A kérdésedre nem tudok jó választ adni.

Előzmény: N75 (1614)
N75 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1614

köszi az infókat. Tudom ez szubjektív, de szted 5-5 nap elég "délen" és a felföldön nézelődni?

Előzmény: Flower2000 (1613)
Flower2000 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1613

Szállásokat nem tudok, mert nekem mindig volt hol aludnom ott. Az esőből nem kell ügyet csinálni, Edinburghban nem esik annyit mint a nyugati oldalon. Az idő nagyon változékony.

Jég az nincs csak télen, de az is elolvad hamar.

Mindent én se láttam pedig évekig éltem ott.

Előzmény: N75 (1611)
topoly Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1612

Kartácsok, ha valaki fotózási céllal tervezne utat Skóciába, 5-6-10 fős társasághoz lehet, hogy társulnék, főleg azért, mert egyáltalán nem ismerem az országot, mert nem tudok angolul:) és költségoptimalizálási céllal.

Tartalmilag Edinburgh-Inverness-Portree útvonal érdekel nagyjából július 10-től vagy szeptember 10-től, akár velük is. Nem ismerkedni és nem inni szeretnék, hanem fotózni, azon belül is természetfotózni. Mondjuk úgy, hogy hangosan gondolkodom:)

N75 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1611

Szia,

hát igen, az eső kérdéses, bár ugye azt olvasni, ha nem tetszik az idő Skóciában, akkor várj 5 percet. :)

6 éves gyerekkel megyünk, így a pubok asszem kimaradnak.

Én úgy tervezem, h 5 napot lennénk Edinbourgh-ban és környékén, és kb uennyit a Felföldön Skye közelében. Ugye a gyerekkel fel kell keresni a "szörnyet" is, meg várakat. Bár ez képlékeny. Szted - a teljesség igénye nélkül, hisz túristaként az nem lehet - ennyi elég lehet arra, h nagyrészt lássunk mindent?

Északon meddig érdemes felmenni? Kocsit fogok bérelni, csak jég ne legyen :)

Esetleg vmi nem túl drága szállást is ismersz? ;)

üdv

Előzmény: Flower2000 (1608)
Flower2000 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1610

JET2 megy direkbe Budapestről, Ryanair pedig Pozsonyból.

Előzmény: N75 (1607)
Flower2000 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1609

fő= fű

Előzmény: Flower2000 (1608)
Flower2000 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1608

Legjobb időben mentek, nagyon szerettem a tavaszt ott. A nyár se melegebb nagyon. Rengeteg a nárcisz, én áprilisban voltam tavaly osztálytalálkozón, kaszálni lehetett a nárciszt, több volt mint a fő a parkokban. A botanikus kert ingyenes, menjetek el, a Golf áramlat miatt sok olyan növény él meg ami ezen a szélességi fokon amúgy nem. 

Nyílik tömegével a rhododendron, mindenféle színben, ahhoz bot. kertbe se kell menni mert hatalmas bokrok vannak a házak mellett, persze jó helyen.

A természettudományi múzeum ingyen van, ha esik akkor az jó program. A pubokat szintén látni kell: Last Drop pl. azon a téren ahol az akasztások voltak. 

Előzmény: N75 (1607)
N75 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1607

szia Flower2000

 

olvasom, h kinnt éltél, mi jövő májusban mennénk ki, ha lenne időd, kedved...esetleg szívesen vennék tanácsot, ötletet, túristakönyvől kimaradt, de mégis látni kell dolgokat.

az emailem publikus.

 

előre is köszi

üdv

Előzmény: Flower2000 (1603)
klogg Creative Commons License 2014.11.18 0 0 1606

Edinburgh jó kiindulópont, ahogy alant is írták, de valahogy iktasd be a Skye-szigetet mindenképp.

Előzmény: topoly (1605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!