Keresés

Részletes keresés

ametiszt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13992

55. § (2) Egy személy tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben (a továbbiakban: támogatási idő), beleértve a felsőfokú szakképzést is. A fogyatékossággal élő hallgató támogatási ideje négy félévvel megnövelhető. A támogatási időbe be kell számítania megkezdett államilag támogatott félévet is, kivéve, ha betegség, szülés vagy más, a hallgatónak fel nem róható ok miatt nem sikerült befejezni a félévet. A támogatási idő számításánál figyelmen kívül kell hagyni a támogatási idő terhére teljesített félévet, ha megszűnt a felsőoktatási intézmény anélkül, hogy a hallgató a tanulmányait be tudta volna fejezni, feltéve, hogy tanulmányait nem tudta másik felsőoktatási intézményben folytatni. Figyelmen kívül kell hagyni azt a félévet is, amelyet tanulmányai folytatásánál a felsőoktatási intézmény a megszűnt intézményben befejezett félévekből nem ismert el. A támogatási idő legfeljebb két félévvel megnő, ha a hallgató egységes, osztatlan képzésben vesz részt, és a képzési követelmények szerint a képzési idő meghaladja a tíz félévet. A részidős képzés ideje és a távoktatás ideje legfeljebb négy félévvel meghosszabbítható. A doktori képzésben részt vevő hallgató támogatási ideje legfeljebb további hat félévvel meghosszabbítható. Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy aki államilag támogatott képzésben valamely képzési ciklusban záróvizsgát tett, ugyanabban a képzési ciklusban nem vehet részt államilag támogatott képzésben. Ezt a rendelkezést alkalmazni kell a felsőfokú szakképzés tekintetében is.
  

/2005. évi CXXXIX. törvény a felsőoktatásról/
  

Előzmény: Törölt nick (13991)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13991
 Ha már itt tartunk, az állam hány félévet finanszíroz?
Előzmény: ametiszt (13990)
ametiszt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13990

Hali, itt ezt írják a "közérdekű információk" menüpont alatt:

 

I. A 2006/2007. tanévre elsőként beiratkozók költségtérítése:

Nappali tagozat jogász szak: 195 e Ft.
Nappali tagozat politológia szak: 115 e Ft.
Esti tagozat jogász szak: 165 e Ft.
Levelező tagozat jogász szak: 165 e Ft.
Levelező tagozat társadalombiztosítás szak: 125 e Ft.
Levelező tagozat igazságügyi szervező szak: 135 e Ft.
Doktori képzés levelező tagozat: 70 e Ft.

 

II. A már beiratkozott hallgatók költségtérítésének módosítása (a 2005. évi kb. 4,00 %-os infláció alapján)

 

Levelező tagozat jogász szak:

  • 2005-ös évfolyam: 160.000,- Ft – ról 165.000,- Ft-ra;
  • 2004-es évfolyam: 150.000,- Ft – ról 155.000,- Ft-ra;
  • 2003-as évfolyam: 140.000,- Ft – ról 145.000,- Ft-ra;
  • 2002-es és korábbi évfolyamok: 135.000,- Ft – ról 140.000,- Ft-ra.
Előzmény: szabina357 (13988)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13989
 Ezt nem tudom. Lehet, hogy inkább az iskolától kellene megkérdezned.
Előzmény: szabina357 (13988)
szabina357 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13988

Sziasztok!

 

Megkérdezhetem, hogy az Elte levelező jogász szakán mennyi a költségtérítés összege egy félévre?

ametiszt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13987

"első osztályú mumusok"

 

 

:)))))))))))))))))

Előzmény: tracy (13986)
tracy Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13986

ja, hát a Fazekas Mariannál többször is, meg persze a másik Fazekasnál, Józsefnél is többször, de őket nem sorolom az első osztályú mumusok közé. igazából én nem voltam egy jó tanuló, így asszem az átlagnál több vizsgáztatóval nyílt alkalmam megismerkedni.

de kétségkívül voltam Hacknál meg Németh Zsoltnál is, ez így kerek. 

Előzmény: Törölt nick (13984)
gmarc Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13985
Hehe, hát én Földivel és Basával indítottam első éven, harmadéven még ehhez jött Johnny, de végül Daisyt és Németh Ágit megúsztam:-) Viszont asszem a zv-n mindent visszakaptam: Szegvári, Szilágyi, Faludi, Bárd... :-)
Előzmény: ametiszt (13979)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13984

 Szép gyűjtemény. :-S Anyám... brrrrrrr.

 Én Daisyhez csak szemináriumra jártam (kétszer, elvégre harmadikban miért ne vágott volna ki a Szentirmay-Somlai páros), másodszorra már kívülről tudtam az összes poénját. Nem volt egészen korrekt a zéhákkal és az egyéb beadandó feladatokkal kapcsolatban, és szerencse, hogy nem vizsgáztam nála. Viszont nagyon tud a nő, úgyhogy örülök, hogy nála voltam.

 Ki van még ilyen... Á! Fazekas M. Őt kifejezetten szerettem. *jól van, befogtam*

 Ha már Kisfa: a liftben fecsegtek a negyedévesek, hogy visszakerült hozzá a gt, és állítólag Menyhárd (akitnagyonszeretünkmertbaromirendes) lett a tanszékvezető. Mivel a gt azon tantárgyak közé tartozik, amit időben megcsináltam, ezért nem érint már engem a téma, mindenesetre nem irigylem őket. Nagyon le lehetek maradva, de mi van Lenkóval? Vagy az egész "ki lett az új tanszékvezető" dolog kamu?

Előzmény: tracy (13983)
tracy Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13983

én több mumusnál vizsgáztam, akikről semmi kedveset nem tudnék mondani.

portfolióm gazdag: Johnny, Kisfa, Földi, Dézi, Éless és még sokan mások.

Előzmény: Törölt nick (13978)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13982

 *röhög*

 Ezt megértem. De ha öreg bácsi vagy akármilyen korú néni a kéménybúvár, az is félreértené a dolgot.

Előzmény: ametiszt (13981)
ametiszt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13981
Valszeg az volt a hiba, hogy nem mertem megsimogatni a zubbonyukat.... mégis... hát két fiatal srác volt, még félreértették volna:)))
Előzmény: Törölt nick (13980)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13980

 :-DDDDDD

 Két kéményseprő... szerintem ne add fel a reményt. Ez égi jel volt. ;-)

Előzmény: ametiszt (13979)
ametiszt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13979

Én valahogy mindig elkerültem a mumusokat, mind rómából, mind ppből és az, hogy mindkét félévben kifogtam Hackot be-ből, lényegében azt jelenti, hogy életem hátralevő részében felesleges lottót vegyek, mert kimerítettem a szerencse-keretemet:)

 

Jut eszmbe, tegnap találkoztam 2 kéményseprővel...de nem történt semmi:)

Előzmény: Törölt nick (13978)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13978

 Jó történet. :-))

 Egyébként szerintem mindegyik mumus tanárról tudna valaki valami nagyon kedveset mesélni. Én június óta Németh Ági-rajongó vagyok, jó élmény volt nála vizsgázni, korrekt volt, barátságos, és még jó jegyet is adott. ;-) Más ismerőseim viszont tikkelnek a neve hallatán.

Előzmény: ametiszt (13977)
ametiszt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 13977

Nagynét nem bántani!!

 

Naszóval annak idején úgy volt, hogy ZH-t kellett írni az angolokból-amerikaiakból, jegymegajánlásra, aki 4-5 lett, az megkapta, aki rosszabb, annak rendesen szóbeliznie kellett, de már a szlávokkal megfejelt, teljes anyagból.Na én egy ponttal lemaradtam a négyesről, újra játszhat tábla.

 

Nem volt szokásom készületlenül vizsgázni, de valahogy el voltam csúszva időben, elolvastam mindent, (még ma is emlékszem pl. a grazsdanszkoje szmerty fogalmára:), de tudtam, hogy nem volt elég időm az anyag rendes elsajátítására.

 

Bemegyek vizsgázni, erre megint az angol-amerikaiakat kérdezte, hát elég gyengén muzsikáltam. Na miközben én ott izzadtam, becsörtetett valami másoddiplomás s*fej és elkezdett ordítozni  Nagynével, (valami adminisztratív ügy miatt), olyanokat mondott, hogy ő egy tanár, hogy felnőtt emberekkel ezt nem lehet megcsinálni stb. Mindeközben látnia kellett, hogy én ott épp vizsgázok, vagyis hogy nem túl szép dolog felidegesíteni a vizsgáztatót, arról nem beszélve, hogy egyébként sem szokás hogy az ember egy nálánál csak úgy negyven évvel idősebb emberrel ordítozzon.

 

Na ez kész, én úgy éreztem, hogy nekem végem, mert ezek után itt biztos páros lábbal leszek kirúgva a feldühített vizsgáztató által, szinte pityeregtem.

 

Ehhez képest NSZK halál higgadtan eltávolította az agresszív ürgét, majd bájmosollyal visszatért hozzám, kérdezett még néhányat és én boldogan távoztam a kettesemmel.

 

 

Szal én örülök, hogy ezek szerint NSZK még megvan:)

gmarc Creative Commons License 2006.09.18 0 0 13976

Miután meglátogatja a viccgömböt*, utána rohamosan javulnak a jegyek. A vége felé érdemes bemenni. :-)

 

*úgy tartják:-))

Előzmény: tracy (13974)
Igneous Creative Commons License 2006.09.18 0 0 13975
Nem igaz, tapasztaltam.
Előzmény: tracy (13974)
tracy Creative Commons License 2006.09.18 0 0 13974
a fúkat szereti. azt mondják.
Előzmény: P.Cat (13972)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.18 0 0 13973

 A mi NSZK-s eájt-előadásunk annak idején jó volt. Ennek öt éve, azóta meg nem tudom, mi van. Vizsgáztam nála, bár én akkor a villámsebesen írjuk be az egyest, mert egyik tételt sem tudom  verziót választottam, szóval, rövid találkozás volt. Mások hosszabban tudnának mesélni. :-)

 

 *és a továbbiakban inkább bölcsen hallgat...*

Előzmény: P.Cat (13972)
P.Cat Creative Commons License 2006.09.18 0 0 13972
első találkozás Nagynével! huh, eddig el voltunk kényeztetve, mert mindenki használható előadást tartott, na ez nem az volt. összefüggéstelenül sorolta, hogy miket nem mond el, így semmit sem mondott abból amit akart volna. ilyen vizsgázni is?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13971
 Szerintem nézd meg őket a saját szemeddel. Mindegyiknek van valami bemutatkozó összeröffenése, ha érdekelnek, menj el, és hallgasd meg, miket mondanak, ez még nem kerül semmibe. Vannak Bibós ismerőseim, nem egy közülük már alaposan belemerült valamelyik tanszék munkájába. A nagy lózungokat ne hidd el, úgymint "igaz barátokra lehet itt lelni", "remek, vidám a társaság", "nagyon jót tesz a karrierednek", stb. Érdemes lenne olyanokkal beszélned, akik már egy ideje húzzák az igát a különféle bandákban.
Előzmény: P.Cat (13970)
P.Cat Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13970
Hello!

Minden előadáson beözönlik egy csomó ember, akik különféle szervezetbe próbálnak "elrángatni" A bibós srác először tényleg megijesztett, hogy itt vmi vallási szekta lesz ".... és életem legjobb döntése volt, megváltoztatta az életemet, új családra leltem....." mire rátért hogy honnét jött és mit árul... még mindig zsákból macskát. Ezekből van amelyik hasznos?
gmarc Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13969

Üdv a fedélzeten. :-)

 

Én idejében távoztam a süllyedő hajóról:-))) (papírom van róla) :-))

Előzmény: Törölt nick (13968)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13968

 Üdv a fedélzeten. :-)

 Én jelenleg büszke hatodévesként a "hadd ne kelljen ismét elvégeznem egy csomó szemináriumot, ha tavaly már teljesítettem őket, csak nem vizsgáztam le" hadjáratot folytatom le az érintett tanszékeken.

Előzmény: P.Cat (13967)
P.Cat Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13967
Halló halló!

Most kezdenék a műintézményben.... még nyaralni vagyon mindenki, vagy már a jelölti igát húzza? (nem olvastam vissza... az elején kezdtem, persze fel is adtam 2500-as gáton)
viszont, egészen jól tudtam tájékozódni a leírtak alapján valahogy így: ........áááááá ....
a kávégép..... jéééé a johnny ajtaja

azt vettem észre, hogy még mindenki nagyon nagyon optipista, menni fog ez nekünk,
mi a fene az a -60%, neeem azok nem mi vagyunk.... gondolom majd tisztul a kép


Törölt nick Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13966

 Köszi. :-)

 Idén vettem fel harmadszor, úgyhogy baromira ideje volt már megcsinálni.

Előzmény: gmarc (13965)
gmarc Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13965
Gratula! Németh Áginál 4-est kapni nem valami gyakori dolog...:-)
Előzmény: Törölt nick (13964)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13964

 Basszus... megvan a kötelmi jogi kollokviumom, Németh Ágnesnél négyes lett. Még fel se eszméltem. Komolyan, azt hittem, engem emiatt fognak úgy kirúgni az egyetemről, hogy a Holdig repülök majd. :-D

 Nem tudom, záróvizsgának fogok-e így örülni. :-))) *minden bizonnyal*

 Mázli, mázli, mázli... :-)

Tamás Creative Commons License 2006.06.21 0 0 13963

aki korántsem egy buta modell! Mint már említettem, szakmabeli (ő is ELTE-n végzett)

 

Tökmindegy. Biztos vékony, ezért utálni kell. >:-)))))))

Előzmény: kismoki (13960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!