Keresés

Részletes keresés

veroi Creative Commons License 2012.03.02 0 0 746

Üdv. mindenkinek!

 

segítséget kérnék Tőletek.

2010-eset használtam.De nem olyan sürün használtam.

Most a gépemen 2012-es lett.

Nagyon másnak tünik.

2010-est is nehezen állítottuk be anno.

 

Ha valaki leírná a fontosabb beállításokat az nagyon megköszönném.

 

2010-en fehér volt a tervező kép.

Most sötét 2D drótváz van alapba.

Ti is így rajzoltok?

 

 

Ha valaki leírná a fontosabb beállításokat az nagyon megköszönném.

 

 

 

Üdv.veroi

A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2012.03.01 0 0 745

Sziasztok!

 

Kijelölés és másolás parancs után feldobja, hogy "a másolás a vágólapra meghiúsult."

 

Mi a problémája, és mivel lehet orvosolni?(hol, hogyan, mivel, miért)

 

Várom a válaszokat, előre is köszönöm szépen!

 

 

pf_prg Creative Commons License 2012.02.24 0 0 743

Hello!

 

Amint azt az előző hozzászólásomban leírtam, az aktuális szituációban a Pont (_node) tárgyraszterre van szükség.  Az nem elegendő, ha bekapcsolod a tárgyraszter használatot, mert normális esetben nincs bekapcsolva sokféle tárgyrasztermód mert az csak zavaró lenne. Tehát a te gépeden bizonyára a Pont tárgyrasztermód nincs bekapcsolva.

Elég sokféle lehetőséget soroltam fel a Pont tárgyraszter tartós, vagy ideiglenes bekapcsolására. Ha bármelyiket használod (jól használod) akkor meg kell tudnod fogni azokat a beste pontokat.

 

A képernyő grafikus területének háttérszínét az Eszköz menü => Beállítások... menüpont => Képernyő fül => Színek billentyűjével megjeleníthető ablakban állíthatod be. Az Ablakelem: címkéjű legördülő listában kiválasztod a Modell lap háttere opciót, és a Szín: címkéjű legördülő listában választhatsz háttérszínt.

 

Előzmény: Törölt nick (741)
pf_prg Creative Commons License 2012.02.23 0 0 740

Ha a FELOSZT parancs használatára gondolsz, akkor az alapértelmezetten pontokkal (POINT rajzelem) jelöli meg a szakaszok határait. Ezek megfogásához kapcsold be  a Pont (_nod) tárgyrasztermódot.

 

Tartós bekapcsolás:

 

Eszköz menü => Rajzbeállítások menüsor => Tárgyraszter fül => Pont kapcsoló

Vagy:

Tárgyraszter eszköztár => Tárgyraszter beállítások... ikon => Pont kapcsoló

Vagy:

Parancssorban =>  rajzbeáll Enter => Tárgyraszter fül => Pont kapcsoló

 

 

Vonalrajzolás közben, csak a következő bemutatott pontra érvényesen:

 

Tárgyraszter eszköztár => Tárgyraszter Pont ikon

Vagy:

Ctrl + Bal kattintás => Helyi menü Pont menüsora

Vagy:

Parancssorban => _nod Enter

 

 

Biztosan van még egyéb módszer is.

 

Ha blokkokkal (INSERT rajzelem) történt a felosztás akkor a fentieket a Beillesztési pont (_ins) tárgyrasztermóddal kell végrehajtani.

 

Előzmény: Törölt nick (739)
mielikki87 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 738

Sziasztok!
Most kezdtem el használni az Autocad Civil 3D 2011-et. Eljutottam a keresztszelvényekig. Itt sehogyan sem tudom átállítani a pályaszint magasságát a megfelelő magasságra, mert csak az alapfelületet engedi kiválasztani. Mit kell átállítani, hogy a megfelelő helyre tegye a pályaszintet?
Másik kérdésem, hogy hogyan lehet leellenőrizni 3D-ben h jól rajzolta-e ki a program a dolgokat?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

pf_prg Creative Commons License 2012.02.06 0 0 737

A Nézet menü Nézetablakok menüpontjával megjeleníthető almenüben több (maximum 4 db.) nézetablakra oszthatod fel a grafikus ablakot.

 

Ha belekattintással aktuálissá teszed valamelyik nézetablakot, akkor a Nézet menü 3Dnézetek menüpontjával megjeleníthető almenüben beállíthatod, a nézet irányát.

 

Ezután bármelyik beállított nézetablakban szerkesztheted az állomány tartalmát.

 

Előzmény: Chiman (736)
Chiman Creative Commons License 2012.02.05 0 0 736

Ne haragudj, de ezekből a kulcsszavakból semmit se értettem, nem vagyok profi autocad-es, most tanuljuk egyetemen a használatát, alapokat.

Esetleg egy érthető magyar nyelvű leírást, videót nem tudnál linkelni, ahol részletesen levan írva, mit kell állítgatni-nyomogatni, hogy egy egyrajzlapon lévő felül és oldalnézetből kijöjjön az axonometrikus ábrám?!

Előzmény: március 15. Kristóf (735)
március 15. Kristóf Creative Commons License 2012.02.05 0 0 735

Nézet/Nézetablakok 2 ablak

Az egyiket isometricre állítod, a másikat felülnézetre.

Előzmény: Chiman (733)
március 15. Kristóf Creative Commons License 2012.02.05 0 0 734

Eszközök/Beállítások/Rendszer/ Egyrajzos kompatibilis mod nem kipipálása

 

Előtte, ha az nem aktív, SDI 1

 

Előzmény: epi85 (725)
Chiman Creative Commons License 2012.02.04 0 0 733

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy 2004es Autocad-ben lehet e dimetrikus axonometrikus ábrázolást csinálni, és ha lehet, akkor hol olvashatnék erről magyarul? Papíron meg tudom csinálni, dehát tökéletes vonalazással számítógépen elkészítve jobb lenne.Valaki tudna segíteni?

előre is köszönöm :)

Sencimary Creative Commons License 2012.01.10 0 0 732

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy autpcadben hogyan kell a pontszűrőt használni.

ttechnik Creative Commons License 2012.01.06 0 0 731

Sziasztok!

 

Azt szeretném megtudakolni, hogy valakinek van-e olyan kis lisp rutinja, amivel töréspontot lehet beszúrni vonalláncba? tudom, hogy az autocad is képes erre, de ott elég nehézkes a parancskiadás, nem kell semmi opció, csak szúrjon be oda pontokat, ahova mutatok.

 

Más: Tudja-e valaki, hogy létezik-e oylan funkció, hogy a vonallánc fölé keröljön fel egy szöveg a valami + (vonnallánc  hossz) adatával.

 

Előre is köszi!

Pinnkó Creative Commons License 2011.12.25 0 0 730

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni a 2006 autocad  magyarnyelvű használatához.

 

Faipari cnc célra készítettem eddig rajzokat cnc marásokhoz. A rajz elkészítése után blokként zártam azokat és nagyon szépen ki is tudták marni.

 

Jelenleg drotvázas motívumot rajzoltam meg és el is küldtem gravírozni rézlemezbe a  jelenség amivel találkoztam a gravírozó program a rajzomban szereplő összes vonalat külön külön kezelte úgy mintha nem érnének össze és a kést kiemelte és megint visszatete ugyan oda ahol abbahagyta a gravírozást.

 

Igy az összes pontba ahova visszatette a kést készített egy századmilliméter berezgést a felületbe és ez szemmel nagyon látható.

Nem egy összefüggő vonalként kezelte a két vonalból álló hullámívet vagy akármelyik vonalat a rajzban hanem az összesset külön vonalként kezelte.

 

Elolvastam a sugót de nem nagyon akarja összekötni csak a két vonal találkozását és azt is csak egyenként.

Ha kijelölöm a két vonalat és megadom a parancsszót ( vledit ) akkor össze köti a két vonal végpontját de nem a vonal és a félkörív találkozását .Nem értem miért nem csinálja pedig előtte elérést is használtam.

 

Kérlek segítsetek hogyan tudom egy rajzon belül összekőtni a vonalakat úgy hogy az egybefűggő drotvázként kezelje a maró program.

Milyen parancsszót kell megadni hogyan kell csinálni ?

ed20 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 729

Sziasztok!

 

Autodesk Inventorral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

 

Két problémám van:

1. Összeállítási rajzban kitörést készítenék egy zsákfurat megmutatásához.
Azonban, mikor a rajznézetek panelban lévő kitörés parancsra kattintok, majd pedig nézetet választok, a következő üzenet jelenik meg:

"A nézet nem tartalmaz zárt profillal rendelkező vázlatot"

2. Ha szöveget akarok írni (pl. megjegyzésszöveg) akkor a begépelés után a rajzon az nem jelenik meg.

A sugóban nem találtam megoldást erre a problémára.
Vajon mi lehet a hiba, mit csinálok rosszul?

Andree601 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 728

Sziasztok!

 

Rendereléssel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mi lehet a gond nálam?

Szeretnék szép fényszóródásos képeket számoltatni a masinával de csúnyán elakadok.

Csinálok egy rajzot (mondjuk egy téglatest és azon egy gúla), beteszek egy pontfényt, ilyenkor felajánlja a program (2012 HUN), hogy ugyan, kapcsoljam már ki az indirekt megvilágítást. OK, kikapcsolom és rendernél szépen ott a fény, meg az árnyékok. De ez elég művi és szeretném szebbre. Nosza nézzük mit lehet tenni. Körbejárom a google-t és örülök, mert ráakadok egy oldalra, ahol szépen bemutatják, hogy miként lehet élethűbb fényeket varázsolni a renderbe.

 

http://www.cadtutor.net/forum/showthread.php?35688-3D-AutoCAD-Render-Tip-Quick-settings-with-great-results

 

ez az a link.

 

Örömködve nyomogatom a gombokat és tényleg egyre szebb a renderelt kép.

 

Ám a harmadik fázisban, ahol a globális megvilágítást kapcsolja be a tag, nem egy helyre kis képet kapok, hanem egy büdösnagy fehér testet, mintha elképesztő mértékű megvilágítás lenne.

 

Próbálkoztam sok mindennel, de mire a végér érnék a lehetőségeknek, megőszülnék.

 

Kérlek, ha van ötletetek, illetve tudjátok, hogy mi lehet a defekt nálam, segítsetek!

 

Előre is köszönöm!

Andree

pf_prg Creative Commons License 2011.12.19 0 0 727

Hello!

 

Mondjuk csinálj egy uninstallt, és telepíts fel egy magyar nyelvű inventort.

Előzmény: hermeny (726)
hermeny Creative Commons License 2011.12.10 0 0 726

Sziasztok!

 

Feltelepítettem az inventort, amiben van magyar mappa, de csak néhány kb. Hogyan lehetne magyarosítani,  mert angolból igen gyenge vagyok.

 

Köszi előre is.:K.P.

epi85 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 725

Hello!

 

Segítségre lenne szükségem.Autocad 2008-t használok a melómhoz.Olykor kapok olyan rajzokat ami már affeletti verziókba van mentve és nem tudom megnyitni,ezért leszedtem a trueviwert.Viszont bekavart az autocad-nek és azt csinálja anányszor megnyitok különböző rajzokat akkor annyiszor külön indítja magát a programot,mert régen egyszer elindította a cad-et és azon belül nyitogata a rajzokat és így sokkal könnyebb volt ugrálnom a rajzok közt.Ugye bár van az SDI parancs (1 ill. több ablakos használat) ahol az étéket 1 és 0 között állíthatjuk.Ezt hiába állítom ugyan úgy minden rajzhoz elindítja a cad-et is.Valakinek mentő ötlete,hogy lehet visszaállítani hogy csak egyszer indítsa magát a programot?Előre is köszi!

 

Üdv.: epi85

pf_prg Creative Commons License 2011.12.02 0 0 724

Hello!

 

Ha olyanra van szükséged, amely kezeli az aktuális és a jövőbeni DWG verziókat is, akkor valószínűleg csak fizetős megoldást találhatsz.

 

 

RealDWG

 

DWG Data Miner .NET - DLL to read/write AutoCAD DWG files

CAD Import VCL 8.0 

 

Előzmény: Voro5 (723)
Voro5 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 723

 

Sziasztok!

 

Kedves pf prg köszönöm a választ az előző kérdésemre.

 

egy újabb kérdésem lenne remélem valaki tud nekem segíteni.

 

Szeretnék készíteni egy olyan kis appot, amivel

egyes fóliákon lévő vonalaknak az össz hosszát,

bizonyos blokkok egyes attribótumainak értékét tudnám kinyerni.

 

ezzel nincs is gond, ezt vba val meg is csináltam, egy gondom van vele, hogy meg kell nyitnom a rajzot (rajzokat)

autocaddel, és le kell futtassam a makróimat.

 

Viszont nem mindig vagyok olyan gépnél, amin van autocad, nem tudtok valami olyan dll-t, vagy mármi kódot, amivel

csak a dwg-ből (autocad és bármi egyéb cad progi nélkül) ki tudom valahogy csalogatni, hogy mik vannak a rajzon, milyen rejzelemek.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.11.28 0 0 722

hali !
Használt már valaki AutoCAD Mechanical 2010es verziót?

trophy sprint Creative Commons License 2011.11.26 0 0 721

Jobbat kérdezek.

AutoCAD 2000 kompatibilis 2007-el? 2000-ben megnyithatók a 2007-es fájljai??

trophy sprint Creative Commons License 2011.11.26 0 0 720

Sziasztok!

Az autoCAD 2002-ben van Mechanical desktop alapesetben??

Nem tudom hogy kell menetet készíteni/előhozni. Nem találom a rendszerben.

Angol verzió, nem egyszerű...  :/

 

 

pf_prg Creative Commons License 2011.11.25 0 0 719

Hibás linket adtam meg!

 

Ez a helyes link

Előzmény: 0TYOSI0 (717)
pf_prg Creative Commons License 2011.11.25 0 0 718

Hello!

 

Milyen jellegű segítségre van szükséged?

 

Attribútumok tartalmának kinyerésére ITT találsz példát.

 

Egy-egy attribútum tartalmának megjelenítéséhez TEXT rajzelemmel, a következő kódot használom:

 

<pre>
(defun c:attr-text ()
 (while (setq elem (nentselp "nVálassza ki az attribútumot"))
  (setq
   elem (car elem)
   eleml (entget elem)
  )
  (if (= (cdr (assoc 0 eleml)) "ATTRIB")
   (if (> (vl-string-trim " tn" (cdr (assoc 1 eleml))) "")
    (if
     (entmake
      (list
       '(0 . "TEXT")
       (assoc  8 eleml)
       (assoc  6 eleml)
       (if (assoc 62 eleml) (assoc 62  eleml) (cons 62 256))
       (assoc 10 eleml)
       (assoc 40 eleml)
       (assoc  1 eleml)
       (assoc 50 eleml)
       (assoc 41 eleml)
       (assoc 51 eleml)
       (assoc  7 eleml)
       (assoc 71 eleml)
       (assoc 72 eleml)
       (assoc 73 eleml)
      )
     )
     (progn
      (setq bp (cdr (assoc 10 eleml)))
      (setvar "LASTPOINT" bp)
      (command "_.move" (entlast) "" bp pause)
      (if (equal (getvar "lastpoint") bp 0.000001) (entdel (entlast)))
     )
    )
   )
  )
 )
)
</pre>

 

Az új TEXT rajzelem tulajdonságai a kiválasztott attribútumtól öröklődnek.

 

 

Előzmény: 0TYOSI0 (717)
0TYOSI0 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 717

Sziasztok!

 

kéne nekem egy olyan lisp ami a blokk atributumait kiírja egy szövegbe a megadott helyre valami ilyesmi müködésben:

1. blokkra klikk

2. szöveget megkérdezi hová szurja be

3. beszürja a szöveget

 

Valaki esetleg tudna ebben segiteni.

 

üdv

Tyosi

0TYOSI0 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 716

Szia Abaqus!

 

használd a vpsync parancsot ez a nézetablakokat szinkronizálja egymáshoz amire elsöre klikkelsz azt veszi alapul és a többit igazitja hozzá.

Szerintem ez neked hasznos lehet.

 

üdv

Előzmény: abaqus1 (713)
Kriszti2108 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 715

Sziasztok! Én fősulis vagyok és használnom kell a tanuláshoz egy CAD programot. Nekem az AutoCAD elég drágának bizonyult, ezért kerestem egy másikat. Szinte ugyanúgy működik, ahogy az AutoCAD, csak olcsóbb. ProgeCAD-nek hívják, van magyar nyelvű változata is. Nagyon jó, próbáljátok ki :)

_Nyuszi Creative Commons License 2011.11.13 0 0 714

Hát, én úgy csinálnám (illetve csináltam egyszer), hogy létrehoztam egy fóliát, amit úgy állítottam be, hogy a rajta lévő objektumokat ne nyomtassa ki (és valami mindentől elütő színt állítottam hozzá), ezek után 410×297-es téglalapokat rajzoltam, 10-es átfedéssel, és a nyomtatásnál a téglalapok sarkát jelöltem ki. A jelölővonalakat nem nyomtatja, mert olyan fólián vannak, és csak nyomtatáskor kellenek, úgyhogy ki is lehet kapcsolni a fóliát ezután, ha zavaró.

Előzmény: abaqus1 (713)
abaqus1 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 713

Sziasztok, kedves Guruk!

Lenne egy kérdésem.

Előljáróban annyit, hogy nem vagyok Autocad szakértő, nem tervezek Autocadben, csak éppen mindennapi munkámhoz néha szükséges a használata. Nos a problémám a következő: nagyon nagy méretű rajzokkal dolgozunk, nyomtatónk viszont csak A3-as van. Ezért amikor a nagyméretű rajzra nyomtatott formában van szükség ( építkezés helyszínén, áttekontéskor stb), úgy oldom meg, hogy kézzel kijelölöm a nyomtatandó területeket és elküldöm egymás után a nyomtatóra őket, majd ezeket összeragasztom. Itt jön a kérdésem: van-e olyan leheőség, hogy pl.: megmondom, hogy automatikusan ossza fel a nyomtatandó területet 6 részre ( vagy akárhányra) úgy, hogy pl.: 3 vízszintes osztás legyen benne és két függőleges, majd automatikusan jelölje ki magának a nyomtatandó területeket és nyomtassa ki. Ha igen, még habként a tortán: lehet-e olyat kérni, hogy egy cm-es ráhagyást hagyjon körben az összeillesztések miatt? Remélem érthetően fogalmaztam és lesz olyan hozzáértő, aki segít megoldani a problémáimat. Sokszor van úgy, hogy hat-nyolc darabból kell összeragasztanom egy rajzot és a kézi kijelölés nagyon pontatlan, eltérő méretű nyomtatásokat ad, ezért az összeragasztás után ez a pontatlanság nagyon zavaró.

Mint mondtam, nem értek az Autocadhez, főleg nem a programozásához, tehát olyan válaszokat légyszi ne adjatok, hogy " írj egy olyan programot" stb. mert nem tudok programot írni.

A verzió mindegy, jelenleg 2011-es magyar verzió van fenn a gépemen, de a korábbiak sem jelentenek problémát.

Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv

abaqus

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!