Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56632

Hát ha behúzod a Rockenbauer 130-at, akkor a Kinizsi már nem lesz nagy kihívás. :-)

Előzmény: LSVF (56629)
posztok Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56631

A 40-es távról nincs valamilyen hasonló táblázat? :)

Előzmény: OZ Juice (56617)
Öregnándi3 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56630

Ha ez az idősebb úr a rom lépcsőjén üldögélt, és egy Heinekent iszogatott (azt amit Sistergőtől kapott még a Mátrabérc céljában) akkor az Öregnándi volt.

Előzmény: Ogzen (56578)
LSVF Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56629

Köszönöm.

Ilyesmikre számítottam.

Pest és környéke nekem messze van. Az iszinik-en viszont gondolkodtam, mint próba.

Nekem a zalai és a zselici túrák maradnak felkészülésre, na meg a Badacsony oda vissza. Ezeken is van emelkedés bőven és kövek hogy szokjam :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56627)
tomiwalker Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56628

OK.

Csak akkor miért ez a feszülés a nevezéssel. Én megoldottam mindig, nekem nem okoz problémát.

Viszont szerintem relatív sokan e miatt nem indulnak. 

Én így is élvezem a túrát, sőt ha belegondolok, az első felében kicsit túlzsúfolt is, csak akkor egyenesebb

lenne ezt komunikálni, hogy ez a Encián döntése, senki másé. 

Előzmény: Ermak (56594)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56627

Felkészülés:

• sok túra fokozatosan növekvő távokkal, bármelyik tájegységben, ahol van szintemelkedés
  • ajánlott 2018-ban a Gerecse 50 a helyismeret miatt, és például a Sárga 70, mert az időben és távban is a Gerecse és a Kinizsi között van
  • néhány éjszakai túra.

További olyan túrák, amelyek érintik a Kinizsi útvonalát, és segítenek a helyismeretben: Szuperkatlan, Iszinik, Iszkiri.

Előzmény: LSVF (56624)
tomiwalker Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56626

4-5 évvel ezelőtt,a K100 előtt két héttel a Hungaroringről vitt el a mentő, mert elnéztem egy utolsó fél lépcsőt, és aláfordult a bokám, hideg verejtékes izzadás, enyhe 

hányinger, Baleseti Intézet, részleges bokaszallagszakadás, 6 hét gipszet javasoltak.

Felhívtam az orvos barátomat, aki sportólok rehabilitációjával foglalkozik illetve prevenciós kezelésekkel. Megnézte még aznap, azt hiszem vasárnap volt, azt kérte

másnapig óránként jegeljem, és tartsam felpolcolva. Hétfőn elkezdte a kezelést, ion indukciós kezelés, gyógytorna, gyógymasszázs, tape, majd egy pár nap múlva

még a lökéshullám terápia. A K100 előtt 3 nappal megvizsgált újra, konzultált a kollegáival akik végezték a kezeléseket, és az mondta, hogy HAJRÁ!

Ha hagytam volna a 6 hetes retro gipszes kezelést, akkor ki kellett volna hagynom a K100-at és még nyáron is csak a rehabnál tartottam volna. 

Azóta sem volt problémám a bokámmal! Kop, kop, kop... A gyógytornát komolyan kell venni, és olyan szakemberhez kell menni aki folyamatosan képzi magát! 

Előzmény: _ZE (56622)
gurtnis Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56625

Jaj, ez olyan vicces nekem :)  Nagyon jó, csak miért a 899 (én) van elől?   Tiszta sprint volt az utolsó szakasz :)  Köszi a táblázatot, igazán jó ötlet volt!  Üdv.: gurtnis   P.S.:  Azt tudtátok, hogy a beérkezési időm nem ez volt, csak a cél 21:00-kor nyit ki?  :D

LSVF Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56624

Sziasztok!

Első sorban gratulálok mindenkinek, aki részt vett a K100-on!!! Jó meleg volt...

Irigykedve olvasom a beszámolókat, akár teljesített akár feladott, mert legalább ott volt,

én 2 éve készülök eljutni, de valahogy sose jön össze. ( a zasszony szerint ez felesleges időpocsékolás, nem ért hozzá :-D )

Most 2018 a cél, talán összejön. Az se érdekel ha 400 km-t kell levezetnem ezért (200 oda-200 vissza),

mert egyedül indulnék. Vagyis nem tudok hasonló vállalkozó kedvű egyént a környezetemben.

Másfél év után újra kezdtem a futást, 10km-nél többet nem toltam akkor, sík terepen az igaz, de azt nekem jó tempóban ( bő 60 percen belül megvolt a 10km),de ezt idén próbálom felhúzni 12-15 km-re.

Néztem a túranaptárat is (TTT), kinéztem pár túrát a környéken, java részt 30 és 50 km.

Kérdésem az lenne, hogy a felkészüléshez még mit próbáljak tenni a sikeres teljesítés érdekében?

Tudom, a felkészülés 1 dolog, éles szitu az egy másik, hisz bármi adódhat és ami a legjobb adódik is.

(Régen nagyon bírtam a gyaloglást hőségben-fagyban, mert olyan volt a munkám, de mára elirodistásodtam :-) -ezt nem sértésként jegyzem meg, csak mint a kondim állapotát az elvárthoz képest.)

Félcipőben teljesíteném a túrát, nem bakancsban. Ez a terv.

Ha eljön az ideje még kérdezek mást is.

A segítséget előre is köszi!

Ermak Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56623

Tizenhúszévesen jópárszor megbicsaklott a bokám. Szalagszakadás nem volt, de egy repedés igen. Szóval megnyúltak a szalagok, az tuti.

Aztán harminc körül egy Kinizsin a Kevélyre menet bicsaklott meg a bokám - annyira, hogy megállni nem kellett, de azért csúnyákat mondtam. Továbbmentem, pár kilométer után már semmi gondom nem volt. Azóta futóktól olvastam, hogy enyhébb bicsaklásra jobb rádolgozni, mint pihentetni.

Idén meg Kinizsi előtt két héttel estem le a létráról, és még induláskor is éreztem halványan a sarokcsontomat. Gondoltam is rá, hogy lehet, hogy a Kinizsi miatt több hónap pihenőre fogok kényszerülni. De nem, a túra utánra teljesen elmúlt a probléma.

Előzmény: Ogzen (56610)
_ZE Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56622

Majd néhány év múlva tessen visszagondolni erre... Anno sok éve a Kötők padjánál, (Bp. terep kupa félmaraton) fordult ki a bokám. Csillag számlálás, miegymás megvolt, pihegés, bicegés lefelé, aztán csak végigtoltam szintidőn belül... Na lehet, hogy ezt pont nem kellett volna.

Előzmény: Ogzen (56610)
panareaTJ Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56621

A nappalival csak az a probléma, hogy annyira későn este érnénk vissza, hogy akkor meg a sörözés nem férne bele a napba. Legalábbis a tavaly előttin éppencsak sikerült elérni a Dorogról Pestre menő utolsó buszt :) 

Előzmény: OZ Juice (56620)
OZ Juice Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56620

Én támogatom, csak ne éjszakai legyen, az megborítja az egész hétvégét és utána hetekig hallgathatom az asszonyt ☺

Előzmény: München11 (56618)
panareaTJ Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56619

Köszi! Azta... Gete-Mogyi között sikerült 2,93-as átlagsebességet produkálnom... "Halál a katlanban" jeligére :) de innen volt szép nyerni! :) Jövőre azért úgy tervezem, hogy a sörözés is beleférjen a Kakukkban...

München11 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 56618

Köszönöm, a bakancsnak is átadtam:-)

Jövőre a bejárás után le kellene ülni egy kicsit sörözni a lábaid tiszteletére:-)

Jobbulást!!

Előzmény: OZ Juice (56606)
OZ Juice Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56617

Csináltam egy excelt az időeredményekből, az átlagsebességről, a szakaszonkénit sebességről és az áthaladások sorrendjéről, ha esetleg valakit érdekelnek a részletek. Nem vállalok érte felelősséget :-)

http://indabox.hu/DpPvHl

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56616

Hát ez az!

Előzmény: CsST (56613)
gurtnis Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56615

Nem volt itt semmi időbeosztás, csak haladtam előre  (KET) !  :)

Előzmény: Ogzen (56578)
gurtnis Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56614

Örülök, hogy találkoztunk! :)

Előzmény: _ZE (56603)
CsST Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56613

Szóval akkor ez még nem az? :)  (*)

A deszantosokon, az első pontokon az egyre több áthaladón én is meglepődtem :)

Szerintem az lehet, hogy kihagytak pontot vagy nem működött az elején valami. Az előzetes statban minden esetre én a maximális értéket vettem mint az indulók feltételezett számát.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56612)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56612

Szerintem ez a statisztika még nem az a statisztika.

Mindenesetre érdekes, hogy az első három mérési ponton vízszintesen és függőlegesen is növekedett az áthaladók száma. Voltak deszantos túrázók is?

Előzmény: Ermak (56584)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56611

Nahát, reggel még találkoztunk is, aztán csak utólag szólt nekem a Facebook, hogy pont születésnapod volt!
Azért pótlólag boldogat! Szépen ünnepeltél.

Előzmény: J a a t (56599)
Ogzen Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56610

Nem ellentmondani akarok, csak megemlítem, hogy nekem pont a tavalyi Kinizsi előtt fordult ki a bokám csúnyán, egy közös 32 km-es terepfutásra igyekeztem innen tanyáról, és azt figyeltem, hol kellene kaszálni a gebéknek, ezért gödörbe léptem. Ott ültem egy darabig, számoltam a csillagokat fényes nappal, és eltemettem a Kinizsit. 
Aztán ahogy csökkent a fájdalom, óvatosan tovább bicegtem, majd futogattam, és a vége az lett, hogy simán végignyomtam azt a kört, majd 2 hét múlva a Kinizsit is. 
A boka még hetekig dagadt volt, és oldalirányba hajlítva fájt is, de a futásban nem zavart. Én sem értettem, hogy ez hogy lehetett. 
De persze úgy általánosságban sérülten ne menjünk ilyen erőkifejtésre! 

Előzmény: München11 (56605)
CsST Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56609

Köszönöm, és igaz, az a stat van, de ez a stat (vagyis ilyen, szóval a részletesebb) még nincs :) 

http://www.kinizsi.org/k100/k100_stat_2016.html

Előzmény: Ermak (56584)
CsST Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56608

Frissítettem a "Nagy Kinizsi Százas táblázatot", és el is kezdtem feltölteni videókkal, beszámolókkal.

Aki készített még videót, írt beszámolót, vagy tett fel valahová galériát, nyugodtan jelezze (mailben elsősorban), és beleteszem a táblázatba. Köszönöm!

http://csetneki.hu/kinizsi/

pucros Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56607

"az ember kíváncsi az okokra"

Erről a gyermekemmel folytatott párbeszédek jutnak eszembe, amikor szeretne valamit (pl. elmenni Mekibe, ilyenek), és azt mondom, "nem".

Ilyenkor gondolkodás nélkül visszakérdez: "Miért?" Mondhatnánk erre, hogy a gyermeki kíváncsiság mennyire természetes dolog - de valójában az ő értelmezési kerete ilyenkor cseppet sem az ismeretszerzés. Hanem kőkemény rábeszélés; kéri a következő akadályt, amin túl kell jutni a vágyott kedvezmény felé :)

Előzmény: CsST (56602)
OZ Juice Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56606

Gratulálok neked és a bakancsodnak ☺

Előzmény: München11 (56605)
München11 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56605

Ez abszolút korrekt hozzáállás. Még akkor is egyetértek, ha magam sem teljesen ép bokával álltam neki. Viszont volt egy tervem, ami nem szólt egyébről, mint a teljesítésről, és 24 órán belül. Tavasz elején váltottam egy nagyon könnyű bakancsra. Az okokat anno leírtam (rövidebb túrákon 4-5 bokaficam, és volt feladás is emiatt), majd nem volt mese, váltani kellett. Fájó szívvel bringázni, és sétálni használom a S.....n túracipőmet..

A Százason (és előtte is) nem egyszer "megmentette" az életem, persze átvitt értelemben. Pélinél most pl. a forrásoknál estem akkorát, hogy mindenki összerezzent, mert kifordult a lábam egy kövön. Boka egyben, én tovább.

Minden elismerésem a futóknak, de ismerem a korlátaimat, és, ahogy valaki egyszer megemlítette, 24 órára fizetett be, már magam sem látom másként:-)

Ettől persze még kisülhet egy 20 óra alatti idő is, szokjuk egymást a bakival.

Előzmény: _ZE (56603)
_ZE Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56604

Nem csak a DINPI-től kell engedély, ők csak az egyik pecsétet adják.

Előzmény: Ermak (56586)
_ZE Creative Commons License 2017.05.29 0 0 56603

Itt is gratulálok - nekem most a "nem nyert" jött össze, úgyhogy 6:2 - de legalább az első kiosztott levescetlit én kaptam :-)

Saját tanulságok: Ha vasárnap meg ráadásnak kedden kimegy az ember bokája, és motivációban sem teng túl, akkor nem biztos, hogy érdemes nekivágni. És mégegy, főleg a fiatalabbaknak: Ha csak kicsit, és csak egyszer húztad meg abokádat, azt is tessék szigorúan pihentetni és kivárni, hogy rendbe jöjjön.
Igazából nincs is olyan, hogy "kicsit", csak olyan van, amit nem szabad ellinkeskedni. A sok ilyen "kicsi" túlterhelés, meg szalagok meggyötrése évek alatt nagyon ingataggá teheti az izületeket, és ez, pláne a bokánál olyankor is visszaüt, amikor nem is gondol rá az ember. Én idén megtanultam ezt a leckét - kár, hogy a saját káromon. Mostanra elmúlt nagyjából a fájdalom, de az, hogy nagyon könnyen sérülhetek, az megmaradt. Hogy lesz-e 9. nekifutás jövőre vagy később? Nem tudom, de az biztos, hogy sokkal többet kell készülni, sokkal jobban rá kell hangolódni, és lehet, hogy bakancsra kell váltanom, hogy valami tartsa a sajnálatosan laza bokámat.

Mindenkinek, aki elindult, nagy gratuláció - ha beért, ha nem - hiszen az indulással már megtette azt a lépést, ami a saját határait feszegető teljesítményhez kell. Köszönöm mindenkinek a társaságot, azoknak is, akikkel csak pár szót váltottam, meg azopknak is, akikkel hosszabb-rövidebb szakaszt együtt tettem meg - jó buli volt, remélem, minél többeteknek sikerült legyőzni önmagát és ezt a közel 100km-es távot!

Előzmény: gurtnis (56548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!