Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

danekadoki Creative Commons License 2021.08.09 0 0 35781

Sziasztok

Ezzel az index kapcsolóval lehet valamit kezdeni,hogy ne maradjon kint az irányjelző állandóan.

Ki lehet valamivel programozni?Másik meg hogy ha leállítom és valamerre megnyomom,ne égjen a helyzetjelző mert már többször lemerült az akksi.

Gugliztam erre a problémára de nem találtam semmit,csak engem zavar?

bpavideki Creative Commons License 2021.08.03 0 0 35780

Sziasztok,

 

adott egy 2005-ös B zafira 1.8-as motorral.

Mostanában állandóan dobja a kevés a hűtővíz üzenetet, annak ellenére, hogy rendesen fel van tötlve a hűtő! Hol lehet a gond, esetleg lehet-e cserélni a kiegyenlítőnél valami érzékelőt vagy csak a komplett kiegyenlítőt?

A másik probléma, hogy vezetékszakadás miatt nem nyílik a bal hátsó ajtó, sehogyan sem! Ezt ha leszedem a burkolatot belülről (egyáltalán le lehet?), akkor hogyan lehet kinyitni?

 

Előre is köszi, sziasztok

 

ignoop Creative Commons License 2021.07.24 0 0 35779

Sziasztok! Zafira C, 1.6 turbo. Hidegen alapjarat ugrál, majd hamar stabil lesz, de alapjáraton továbbra is pöfékel, meg rázogat. Húz rendesen, nem rángat, erős a motor, nem eszik többet, gyújtas, trafók rendben. Van ötlet mi lehet a baja? Lehet ezzel menni egy hosszabbat szervíz előtt?

zaf2005 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 35777

Sziasztok,

Zafira b 1.8 benzin relékiosztása van valakinek?  Konkrétan az érdekelne melyik tartozik a klímához. Nem indul a kompresszor, csak egy búgó hangot ad, a ventillátor elindul. Gáz van benne rendesen.

 

Köszönöm ha segítetek!0

pallac Creative Commons License 2021.07.12 0 0 35776

egy 2012-es modell C zafira diesellel vannak gondjaim. A kiolvasott hibakód szerint a 2 és 4 hengernél lévőnyomásérzékelős izzítógyertya és a részecskeszűrő nyomásérzékelőjét hibás. Mindegyik ki lett cserélve és továbbra is ugyanazt írja hibának.

Én is és több szerelő is tanácstalan. Tud valaki segíteni? Esetleg találkozott ilyennel?

Köszönöm László

lipoka001 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 35775

Üdvözlet. Kérdezném , hogy 2015 zafira tourer 1,6 tdi autómban nagyon lassan melegszik a víz. Valaki tudja , hogy mennyi idő alatt melegszik be, ill. hogy milyen termosztát kell bele és az a gépkocsiban hol található? Kösz

hetzlan Creative Commons License 2021.07.06 0 0 35774

szia,

 

Köszi, reggel megvettem, bent van, működik.

Én is remélem, hogy egy darabig rendben lesz..

 

üdv:

András

Előzmény: gaborozzo (35773)
gaborozzo Creative Commons License 2021.07.05 0 0 35773

Szia!

 

Nekem rosszabb volt: nem nyílt ki :) Úgyhogy a benzinkútnál kellett kihúznom nőgyógyászati módszerekkel gyorsan, hogy tankolni tudjak.

Nemrég vettem 5ezer forintért én is a bontóban. Kipróbáltam 10x egymás után, nyit-zár. Jó volt. Gondolom egy darabig elmegy... Az enyém 4-5 nyitás zárás után már füstölni kezdett aztán már nem is nyitot.

 

üdv,

Gábor

Előzmény: hetzlan (35771)
_ape Creative Commons License 2021.07.05 0 0 35772

Sziasztok,

 

Z19DT motorkódú B Zafírán klímakompresszor mágneskuplungot kell cserélnünk, de a legtöbb helyen (beszállítóknál) nincs alkatrész. EU-ból tudnánk jó áron rendelni de hosszabb átfutási idővel viszont a hétvégén már szükség lenne az autóra... Nincs valakinek elfogadható bontott, vagy ötlet újra gyorsabban? Delphi kompresszor, 13124752 a típusszáma, és sajnos komplett az egész kell (tekercs, ékszíj- és menesztőtárcsa)

 

Kösz, Péter

hetzlan Creative Commons License 2021.07.03 0 0 35771

sziasztok,

 

Nemrég vettem észre véletlenül, hogy a tanksapka ajtó nem záródik (Zafira B).

Kivettem a motort, néha megy, de inkább nem, viszont rámérve nem kontakthibának tűnik. Olvastam, hogy másnak is volt már evvel gondja, mennyire jellemző hiba ez..?

5e ft-ért tudok szerezni bontottat, az utángyártott 18e. Be lehet vállalni a használtat? Pár hónapig elvileg vissza tudom vinni, bevált helyről venném (Tamina car parts, ha valaki ismeri).

 

üdv, köszi:

András

Attila75XI Creative Commons License 2021.06.26 0 0 35770

Sziasztok, kérlek segítsetek.

2011-s zafirám 17DTR motorkóddal furán kezdett viselkedni. Indulásnál minden rendben 1-s 2-s ok, 3-ban viszont gyorsításnál el kezd dadogni és füstölni éles kattogó hang kiséretében. Ez leginkább melegben jön elő 25-30 felett biztos.

Autópályán minden rendben van 4-5-6 fokozatokban. Olaj+szűrök lettek cserélve üa. is. 1,5 éve lett felújítva mind a 4 csúcs és a turbó is. Éves szinten nem megyek 10e km sem. (fura de olyan mintha a kipufogóból jönne a hang) 

 

Találkozott már vaklaki ilyen problémával.

Atomix1 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 35769

Sziasztok!!

Vettem egy B zafirát (benzin 2014 es)

Van egy probléma vele ha nyomom a dudát hangosodik a rádió.Állítólag ez típushiba ennél az autónál is javították már vagy háromszor de a régi tulaj nem tudta megmondani hogy pontosan mit kell cserélni hozzá..Ezt szeretném orvosolni ,aki tud benne segíteni hogy milyen irányba induljak el megköszönném...

 

OPC-007 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 35768
Előzmény: Kati Pásztor (35767)
Kati Pásztor Creative Commons License 2021.06.15 0 0 35767

Szép jó napot kedves csoporttársak.Tető Csomagtartót keresek opel Zafira(B) kocsihoz Ha esetleg valakinek van eladó kérem jelezze.Martfűi vagyok.

 

mongoose70 Creative Commons License 2021.06.13 0 0 35766
Előzmény: Dhanten (35764)
kocolaci Creative Commons License 2021.06.12 0 0 35765

Szia!

Szinte bitosra vehető, hogy a vezeték(ek) vannak elszakadva/megtörve. Az ajtót kinyitva, az ajtó felől van az átvezetőn egy kék gyűrű. Ezt kell benyomni és a csatlakozót kihúzni. Utána a szürke rögzítőt vedd le, húzd hátra a gumi borítást és valószínűleg látod több vezetéknél is a szigetelés sérülését vagy egyes szálak szakadását. Egy magyar srác készít javítóköteget (gyári is kapható, sokszoros áron), azzal tökéletesen javítható a hiba. Amikor készen vagy, a gumi belsejébe gazdagon fújj szilikon spray-t és soha többet nem lesz gondod rá. Érdemes mindkét hátsó ajtót ellenőrizni/javítani/szilikonozni, valamint a csomagtérajtónál is. Az első két ajtóra nem jellemző ez a hiba.

 

Javítóköteg: Tarr Szabolcs, facebook, Astra H Magyarország csoport

 

Üdv

Előzmény: Dhanten (35764)
Dhanten Creative Commons License 2021.06.10 0 0 35764

Sziasztok! Olyan problémával szembesültem, hogy megadta magát a bal hátsó ajtóm központi zárja (Opel zafira B). Abban nyilvánul meg, hogy nem nyitja és zárja a központi zár az ajtót, viszont a lezárt autón kinyitja az összes ajtót, ha megnyitom a bal hátsót. Mi lehet a probléma? Ha megszakadt volna a vezeték akkor nyitná az összes ajtót? Vagy maga a motor adhatta meg magát?

kopasz szuzukis Creative Commons License 2021.06.09 0 0 35763

Opel Zafira A Njoy 2003-as. Csak a középkonzolon van egy szivargyújtó aljzat, de nem szabványos. Nagyobb lyukátmérő, rövid beltér. 
Van viszont egy kábeles elosztóm 2 szabvány aljzattal. Hová lehetne bekötni úgy, hogy a meglévő szivargyújtót ne kelljen kiműteni. 

PTamás75 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 35762

Üdvözlet

 

2014-es Zafira B, a klima ereszt, valahol a műszerfal mögötti párologtató/evaporator/valami résznél.

Eddig 6 szerelő nem vállalta ("klimás időszak van, nincs rá ideje", "háez 5 munkanap" stb... okokkal)

Erre keresnék valakit aki megcsinálná, feltöltené hogy nyáron ne pusztuljunk el a Balaton felé az M7-en.

Budapest környéke előnyben.

 

 

HA5UZ Creative Commons License 2021.06.06 0 0 35761

2014-es CDTI Zafira-B autóm van.
A téli gumin "eredeti gyári" TPMS jeladóval rendelkezem és a hozzávaló TPMS felélesztő kütyüvel azonnal "rendbehoztam" a kerekeket és megjelent a kijelzőn a keréknyomás érték.
A nyári gumis felnikbe a szerelő új jeladókat szerelt. Sehogyan sem tudjuk elérni, hogy a kijelzőn ne csak négy vonal jelenjen meg.

Ki ismeri, hogy mi lenne a teendőnk? beszéljünk telefonon:

06-T-kilenc-öt-negyvenöt-hét-negyvenegy

sunone Creative Commons License 2021.06.06 0 0 35760

17011-es hiba utóélete,

A szenzorok számítógépes lekérdezése nem mutatott hibát, a motor csek jel ki lett oltva, az autó azóta is vidáman működik, a fogyasztás továbbra is baráti.

Előzmény: sunone (35759)
sunone Creative Commons License 2021.05.30 0 0 35759

Sziasztok, XER18-as B Zafirán lecseréltem a téli gumit, másfél év városi használat helyett mentem egy hosszabb, nyugalmasabb vidéki utat kikapcsolt légkondival, és a fogyasztásom 8,5-ről 7,5-re esett vissza. Kb eddig tartott az öröm, mert a 17011-es hibakódot kaptam, amit furcsálok, mert tavaly volt teljes diagnosztikán a kocsi, és hibátlan szenzot képet mutatott, azóta pedig pandémiailag nem volt hajtva.

Amiben gondolkozom, azért kaptam a 17011-et mert a futás jelleg miatt lecsökkent a fogyasztás, vagy valóban tönkre ment valamim, és az mellékes, hogy keveset fogyaszt a kocsi?

Egyébként a gép teljesen kezes, kívülről semmi nem látszik rajta, megy ahogy szokott.

kocolaci Creative Commons License 2021.05.25 0 0 35758

Szia!

 

A motórkód az alábbi helyen található:

Azonban nem értem, hogy ha a vizsgáztató sem találja a motorszámot, akkor miért kételkedik a forgalmi hitelességében. Egyébként a két motor teljesen megegyező, az L változat szofveresen 120 LE teljesítményű, az a R szokásos 140 LE.

 

Üdv

Előzmény: RockKéró (35757)
RockKéró Creative Commons License 2021.05.20 0 0 35757

Sziasztok,

 

2015-ös Opel Zafira 1.8 esetén hol és hogyan lehet megnézni/fotózni a motorkódot? Ugyanis úgy jártam ma, hogy elvittem vizsgára és nem akarják levizsgáztatni, mert szerintük a motorkód nem A18XEL hanem A18XER (L helyett R betűvel) kezdődik. Ez ahogy mondta nem a 125 LE, hanem a 140 LE típus kódja.

A kép amit készített nekem nagyon homályos, nem olvasható, de a vizsgáztató ragaszkodik ehhez. Ilyenkor mi a megoldás? A forgalmiban, a számlán, mindenütt az A18XEL van feltüntetve.

 

Köszi. RK

Fiesta1982 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 35756

Szia.

Szerintem nézesd meg azt az akkut. 

Előzmény: kiraly001 (35754)
kiraly001 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 35755
kiraly001 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 35754

Sziasztok.segitségre lenne szükségem elakadtunk adot egy opelA zafira z18xe .kb 1 évet állt az auto most müszakira felkészitve be lett inditva hogy ki álljunk a garázsból  vel aksi kivetük másnap beltéve az aksit nem idúlt multiméterel az aksi sarúnal 7 v volt és ment lefele sarút levéve és rá.mérve 12,36 v volt tehát aksi jó diagnosztika nem igazán megy mert kevés a Volt  nem let meg mozgatva semi a motortérben most már átnézve kipucolva a csatlakozási pontok relék bisztik  akoris szivja le valmi ,kinti bisztositék táblán végig menve fentŕöl a 2 bisztit kihuzva renben visza jön a 12,36v ,de igy a diag nem megy ha vissza rakom akor meg éppen hogy ki olvas egy két adatot a kérdésem az lenne hogy mere induljunk tovább nagyon ugy értelmezem  ecu hibás lett de mi töl ha nem is volt használva .be rakom a képeket amit a diagal let csinálva köszönöm a véleményeteket  elöre is.

VImi-opel Creative Commons License 2021.04.20 0 0 35753

Igen első legyen a hidraulika folyadék megnézése. Lehet utána kell tölteni. Persze akkor az valami miatt fogy, vélhetőleg a kinyomó csapágynál folyik akkor el. Szinte ugyan így jártam. Kinyomó csapágy csere lett a vége, a kuplungtárcsa még bőven jó volt (150000 km).

Előzmény: bellatrix64 (35751)
Fiesta1982 Creative Commons License 2021.04.20 0 0 35752

Szia!

 

Annak tűnik, de nem az, a kuplung környékén keresném a hibát. Folyadék van a féktartályban, munkahenger, tárcsa? Kb így indulnék neki.

Előzmény: bellatrix64 (35751)
bellatrix64 Creative Commons License 2021.04.20 0 0 35751

szervusztok.

 

családi autónk (2011 zafira B 1,8 benzin) tegnap megállt... ha jár a motor nem lehet sebességbe rakni. ha áll a motor betehető sebességbe, és persze ha az ember eltalálja a fordulatszámot még váltani is tud - persze ésszerű határok között. sikerült haza érni de persze ehhez már igazi szerelő kell nem házi bütykölés.. nem, nem magam fogom

csinálni csak érdekel, hogy mi a t*k*m romolhatott el.. a hajtáslánc "jónak" tűnik.. csak épp működő motornál nem emel ki a kuplung.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!