Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

W124E300TDT4MATIC 2014.04.10 Creative Commons License 1482

Nem a gyorsan villogó, hanem a másik...

Előzmény: mango06 (1480)
mosogep-szerelo 2014.04.09 Creative Commons License 1481

Egy kis szünetet szokott tartani két sorozat között, nem hosszú, de határozott szünet.

Előzmény: mango06 (1480)
mango06 2014.04.09 Creative Commons License 1480

Szia Sanyooo ! Köszi a válaszodat..:) A kérdésem....( csak hogy egy nyelven beszélünk e ) az rossz hír hogy nem lehet megszámolni a villogásokat mert amíg nincs kihúzva a konnektorból addig Non Stop villog ??!!! :) 

Előzmény: mosogep-szerelo (1477)
W124E300TDT4MATIC 2014.04.09 Creative Commons License 1479

Konkrétan a Whirlpool gyártja.

Előzmény: harait (1478)
harait 2014.04.09 Creative Commons License 1478

Sziasztok

Mosógép vétel előtt állok. Találtam egy masinát de tipus alapján magyarnyelvű infot nem találtam róla a neten. Esetleg tud valaki érdemi tapasztalatot ezzel a géppel vagy a gyártóval kapcsolatban? 

Bauknecht wat primeline 92di

Ahogy elnézem a whirlpool-hoz is köze van és arról tudom hogy nem egy időtálló jószág. Köszi előre is.

mosogep-szerelo 2014.04.08 Creative Commons License 1477

Szia!

Villog a "lámpája"? Számold meg hányat villog két szünet között! 1-12(16) között szokott, és addig ismétli, míg ki nem húzod a konnektorból, ez a hibakód!

sanyooo

Előzmény: mango06 (1476)
mango06 2014.04.08 Creative Commons License 1476

Szia Sanyooo ! Egy kérdésem lenne hozzád...ill.bárkihez aki tudja a tuti megoldást ! :) Tehát: Indesit WT 102 gépsárkány kb 1 hónapja össze vissza kezd működni benne a programozás....ha van kedve végig fut a program..de mostanában inkább a program kapcsoló gomb csupán körbe körbe jár...végig kattog...és persze nem mos ! :(

Érdemes lenne kicserélni a program kapcsolót vagy Game Over van a gépnek ??? Majd elfelejtettem...most lett 10 éves ! :)

Köszi a válaszokat előre is ! :)

Előzmény: mosogep-szerelo (1474)
lóbagolyné 2014.04.02 Creative Commons License 1475

Sziasztok!

2010- ben vásárolt, 100 ezren fölüli AEG fölültöltős mosógépem 2 hét után panelhibával megadta magát. Garanciában javították, az alkatrészt Németből kellett hozatni, 3 hétig voltam mosógép nélkül 5 fős családdal. Az élmény maradandó nyomokat hagyott bennem. De... bármely gép lehet gyártási hibás, nem akartam tapasztalokat levonni. Alig múlt 3 éves, leégett a motor, hogy miért, a szerelő sem tudja. Valószínűleg ez is gyártási hiba. Most itt állok megint mosógép nélkül és sírni tudnék. A javítás 30-60 ezer Ft körül lenne. 

Csak azért, hogy irtam le, nem lehet ám biztosra menni a vásárlásnál. Én nem bízok már egyikben sem.

Előzmény: Mse2005 (1464)
mosogep-szerelo 2014.03.31 Creative Commons License 1474

Szia!

Egy bevizsgálást megér, szerintem. A motort meg lehet javítani, ki lehet cserélni, meg lehet tekercseltetni, stb.

sanyooo

Előzmény: Andriska318is (1473)
Andriska318is 2014.03.31 Creative Commons License 1473

Sziasztok,

A hozzáértő szerelőket kérdeznéma  következőről:

Bosch mosógépünkben 7év után megadta magát a motor legalábbis a hibakód alapján. Hia továbbá, hogy nem öblített előtte sem rendesen. Érdemes foglalkozni a javításával vagy inkább egy újat vegyünk.

A

mosogep-szerelo 2014.03.31 Creative Commons License 1472

Az "öröm" kölcsönös! :)

Előzmény: sayuar (1470)
W124E300TDT4MATIC 2014.03.31 Creative Commons License 1471

1. Olvasgass NETIKETT-et is. Tegeződünk a neten.

2. Ha te nem, akkor mi miért áradozzunk egy gépről??

3. A "vállalja önmagát" az nem a rejtett mailcímet jelenti egy hozzászólással.

4. Meggondoltam.

Előzmény: sayuar (1470)
sayuar 2014.03.30 Creative Commons License 1470

...hm..."egy hozzászólásos nick"  

"Drága" Dudás Sándor mosógép szerelő!

Talán azon el kellene gondolkodni, hogy: 

1. van akinek a mosógép egy eszköz: egyszer megveszi és utána évekig használja, ergo nem az a hobbija, hogy fórumokon egy termékről áradozzon. Egy használati tárgyról beszélünk, nem egy élvezeti cikkről!

2. van becses foglakozásom, és ez nem a mosógép szerelés vagy eladás. Más szóval kívül esik az érdeklődési körömön ez a téma.

3. Ha 8 évente aktuális egy javítás, akkor miért baj az, hogy az elmúlt 8 év (mosógép-meghibásodás nélküli) évben nem írtam ide, a fórumra? Nonszensz.

4. A bizalom. Kinek és miben is kellene megbíznia? Magának vagy nekem? Mert ha az első soraim között olvasott volna, akkor megértené, hogy tanácsot-segítséget kértem. Ezt a segítségkérést akár a maga javára is fordíthatta volna: eladja a szaktudását, más szóval felkínálja a szolgálatait, pl. mosógép javítás formájában. Vagyis itt én beszélhetek bizalomról, hiszen én engedtem volna be a lakásomba, én rendeltem volna meg egy munkát, én bíztam volna meg egy idegenben, én adtam volna a forint bankjegyeket a "mosogep-szerelo" -nek.

5. Az ember vállalja önmagát. Nem kell minden fórumra író nick mögött egy NAV ellenőrt képzelni. Amúgy is az féljen, akinek van mitől.

Köszönöm, hogy megoszthattam gondolataim.

Utólag örülök annak, hogy nem kerültünk semmilyen üzleti kapcsolatba: a hozzáállása nem bizalomgerjesztő.

Előzmény: mosogep-szerelo (1469)
mosogep-szerelo 2014.03.29 Creative Commons License 1469

Én nem írok egy hozzászólásos nick-nek, a bizalom első feltétele, hogy az ember vállalja önmagát!

Előzmény: sayuar (1467)
W124E300TDT4MATIC 2014.03.29 Creative Commons License 1468

Mit vársz, írjuk le ugyanazt, ami az előző pár oldalon is van? Olvass vissza. Pár évig kibírod, bármit is veszel, utána meg úgyis veheted az újat...

Előzmény: sayuar (1467)
sayuar 2014.03.29 Creative Commons License 1467

Naiv voltam...azt hittem, hogy 2 hét alatt csak idetéved egy mosógép szakmához értő, jó szándékú fórumozó, aki majd ellát tanácsokkal. Tévedtem.

Nem panaszkodom, végül saját elgondolásból vásároltam egy új mosógépet, azt hogy jót-e, majd az idő eldönti.

Előzmény: sayuar (1459)
mzweitakt 2014.03.25 Creative Commons License 1466

Szia!

Legfontosabb nem a töltés típusa, hanem a Te igényeid.

Egyszerűbb, ha elmesélem az én igényeimet, abból esetleg meríthetsz, talán szempontokat, ha mást nem is...

1) Legyen rajta gyors (nem gyorsított) program (AEG, Electrolux, Zanussi ezért kilőve) mert egy éjjel becsurrantott gyermek ágyneműjét elég 30 perc alatt kimosni.

2) Sok vízzel mosni is lehessen vele, mert a homokozómocskot az enzim nem viszi ki, csak a jó sok víz.

Ide tartozik, ha naponta mosol, és nem 40l hanem 100l egy mosás, akkor havi szinten ez 1,8m3 víz. drága helyen is max 2000,-Ft/hó... De a derága, csitti-fitti mosógépek "antiallergén" programja csak abban különbözik a többitől, hogy sok vízzel mos...

3) Legyen a dobja nagy, ne csak a kg érték, mert egy paplan azért férjen bele! (Centivel mérd meg a dobok átmérőjét, szélességét, érdekeseket fogsz tapasztalni! Nincs egyenes arányosság a dob űrtartalma, és a kg érték között)

4) Legyen egyszerű kezelni!

5) Nekem csak a fölültöltős fér be.

6) Úgyis szar az összes, attól függően, hány szerelőt kérdezel, előbb-utóbb minden márka a "Jesszuscsakolyatne!" kategóriában végzi, tehát neked tessék.

7) SOHA ne hidd el, ami az elejére ragasztott cimkén van! Töltsd le, szerezd meg a kinézettek kezelési útmutatóját/műszaki adatlapját, ott vannak az igazi adatok.

PL: A Zeggyik mosógépgyártó főmérnöke nem tudta megmondani, melyik típusuk moas a legtöbb vízzel normál 40°C pamut programon....

Előzmény: TeeJayTrance (1460)
mosogep-szerelo 2014.03.23 Creative Commons License 1465

Szia!

Ha fontos a csendes üzem, és nincs sok pénzed, vedd az LD DD típust! 6 kiló ruhát ugye nem akarsz bele gyömöszölni egy keskeny gépbe???  :)))

A többi amit leírtál parasztvakítás kategória :))) ne törődj vele!

Ha sok pénzed van vegyél aeg inverterest, ha még több, akkor 260.000 Ft-tól kapsz Miele-t, az örökös, mint a nyomorúság! :)))

sanyooo

Előzmény: Mse2005 (1464)
Mse2005 2014.03.23 Creative Commons License 1464

sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni, mosógép vásárlás előtt állok, alapvetően a fórumot olvasgatva -és egyéb honlapokat nézgetve- a Samsung Ecco Bubble , LG direct drive  gépek között vacilláltam, fontos hogy előltöltős legyen, és a mélysége 40-45 cm legyen (a hely miatt). 6 kg  ruhakapacitásúakat néztem, és centri (1000) 1200 fordulatos elég lenne.

Tegnap elmentem személyesen is megszemlélni a masinákat, és az eladó a Samsung Bubble kapcsán elmondta, hogy eléggé hangos (negatívum), ugyanakkor ugye a hidegvizes, habzós technológia, és a gyémánt dob kíméletesebb a ruhákhoz, és energiatakarékossabb. Valóban így van, tényleg hatékony a hidegvizes, habzós mosás, vagy csak jó reklámfogás? Tényleg nagyon hangos?

Az LG-re azt mondta, hogy az viszont csendesebb, és ugye a motor más technológia, 10 éves motor gari, ebben meg ez a vonzó.

Kérdeztem ha nem ezt a kettő típust, akkor mit ajánlana és egy AEG gépet mutatott, igaz hogy ez árban már kicsit magasabb kategória, de több program van rajta, ugyanúgy 10 éves gari a motorra? (jól emlékszem?), ProTex vagy miféle rendszere miatt szintén kíméletesebb a ruhákhoz, van csendes funkciója, ami nem mindegy mondjuk egy társasházban -ha véletlenül este muszáj mosni- aqua stop, és nem csak standby-ba áll a mosás végeztével hanem ténylegesen ki is kapcsol.

Szerintetek melyik márkát (és azon belül melyik típust?) éri megvenni igazán, melyiket kell gyakrabban javítani, mik a tapasztalatok?

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv:

Emese

vascso2 2014.03.20 Creative Commons License 1463

nekem 1 honapos samsung eco bubble most romlott el.lasd mosogep forumnal.

Előzmény: timcsi1982 (1452)
mosogep-szerelo 2014.03.18 Creative Commons License 1462

Öreganyám mosás közben a fatekenyő fölött énekelt is, miközben a ruhákat csapkodta! Ja és fél ötkor már javában dolgozott! Te már jobban jártál!

:)

Előzmény: Chelsey (1461)
Chelsey 2014.03.18 Creative Commons License 1461

Kb. 3 hete vettem egy LG F14B8Q mosógépet, amivel eddig teljesen meg vagyunk elégedve. Maximális töltet 8 kg, a motorhangot nem lehet hallani, de a beáramló vizet igen, ezért lakásban éjjel nem használnám, bármilyen halk működésű gépről van szó. 

Ami engem meglepett, a késleltető működése, amit természetesen el sem olvastam, hisz már mindenféle gépemen van késleltető. Így aztán az új mosógép rögtön a család szívébe lopta magát, amikor szegénykém 5 órakor neki állt vizet szivattyúzni, mert kiszámolta, hogy akkor lesz készen fél 7-re. Este én úgy terveztem, hogy majd a gép fog ébreszteni bennünket. Ez meg is történt, csak éppen másfél órával korábban a vártnál :D

Egyébként ügyes, okos :)

Előzmény: timcsi1982 (1456)
TeeJayTrance 2014.03.18 Creative Commons License 1460

Tisztelt Szakértők.

Szüleimnél a héten elhalt a vezérlőpanel egy Electrolux 8040W elől töltős mosógépben amit a kihívott szervizes mondott, ráadásul megvizsgálta a dobot és mondta hogy csapágyas is szóval azt is hamarosan cserélni kell majd.

Ennek örömére úgy gondoltuk amibe kerülne a javítást azért inkább már vesz az ember újat.

Tanácsot szeretnék kérni hogy mégis mit vegyünk mert annyi félét olvastam már hogy ember legyen a talpán

aki el tudja dönteni mivel szopik majd a legkevesebbet...

Első és legfontosabb kérdés lenne hogy elől vagy felül töltőset nézzünk?

Hely van bőven, családi házba lesz, eddig csak elől töltős volt (60x60 méretben) és mivel 3 szintes a ház a földszinten van a mosó a hang nem lényeg, nem hallatszik fel az emeletekre már.

Másik kérdés pedig hogy melyik márkában lehet még bízni esetleg?

Most Electrolux volt aminek 4évig semmi baja nem volt, ősszel cseréltünk benne fűtőszálat mert az elment, azóta nem volt baja csak most meghalt. A szerelő is mondta hogy a mai gépeket 5évre tervezik max, utána úgyis tönkremegy mind.

én újra Electroluxot vennék, a Zanussi sem rossz de gyengébb beállításokban, AEG-re meg nincs pénz pedig az lenne a király... kb. 80ezret tudnánk rászánni abba belefér 1000 fordulatos A+-os 6kilós elől és felültöltős Electrolux is annyi hogy a felültöltős picit drágább pár ezerrel. Euronics-ban Whirpool-t akartak mindenképpen rám tukmálni meg 100ezer körül LG DirectDrive motorosat hogy az mennyivel jobb és erősebb és satöbbi satöbbi... mondta mindezt egy 45kilós bányarém eladónő akinek inkább nem hinnék, ráadásul lebeszélt az Electrolux és AEG-ről... itt már gyanús volt a dolog.

LG-t nem ismerem, nem tudom bír-e annyit mint az Electrolux, ráadásul megér-e 20ezerrel többet...

Amit néztem az ez lenne

Electrolux EWP1062TDW : http://www.electrolux.hu/Products/Mos%C3%A1s-sz%C3%A1r%C3%ADt%C3%A1s/Mos%C3%B3g%C3%A9pek/El%C3%B6lt%C3%B6lt%C5%91s_mos%C3%B3g%C3%A9pek/EWP1062TDW

Electrolux EWT1062TDW : http://www.electrolux.hu/Products/Mos%C3%A1s-sz%C3%A1r%C3%ADt%C3%A1s/Mos%C3%B3g%C3%A9pek/Fel%C3%BClt%C3%B6lt%C5%91s_mos%C3%B3g%C3%A9pek/EWT1062TDW

szóval 80ezerig melyiket vegyem, esetleg ezen kívül mi az ami ajánlott lenne még?

Nagyon szépen köszönöm előre is a szakik válaszát hiszen ki más tudna jobb érvet mondani mint az aki nap mint nap szereli eme "csodás" eszközöket és amiket manapság már tényleg csak annyira terveznek hogy kihúzza a garanciaidőt :(

sayuar 2014.03.16 Creative Commons License 1459

Üdv!

8 éves mosógépem beadta az unalmast.

Kb. 1 hónapja elkezdett hangosabban centrifugázni. Ma leszereltem a hátulját, és mintha a csapágy lenne a ludas.

Olyannyira hangos, hogy már elviselhetetlen.

A típus: indesit WI 102

Kérdés 1: lehet ezzel valamit kezdeni, egyáltalán érdemes-e? Mert fórumon azt olvastam, hogy felejtős.

Kérdés 2: ha új gépet kell vegyek mit érdemes? Elöltöltős és egyszerű legyen. Bosch és AEG felé kacsingatok, de nem vagyok márkafüggő. Kérhetnék márkát és típust? Nagy segítség lenne...

Előre is öszönöm, üdvözlettel, Sanyi

timcsi1982 2014.03.13 Creative Commons License 1458

Köszi a kiigazítást!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1457)
W124E300TDT4MATIC 2014.03.13 Creative Commons License 1457

Ha szimpatikus, vedd meg bátran. Egyébként nem mile, hanem  MIELE. :-)

Előzmény: timcsi1982 (1456)
timcsi1982 2014.03.13 Creative Commons License 1456

Tudom, hogy Mile és Aeg a legjobb, de sajna a legdrágább is. Max 100ezret szánok az új családtagra. Több ember is az LG-t ajánlotta, és itt is az áll a 3. helyen. Ez lesz a befutó, egy elől töltős, 7 kilós 1200 fordulatos, direk drive-os motoros masinéria. Erről van vélemény, tapasztalat???

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1455)
W124E300TDT4MATIC 2014.03.13 Creative Commons License 1455

Miele, AEG. A sámson sem rossz, de az ekobuborék című marketingvakert ne vedd komolyan, földműves ember látáskorlátozása az egész, kicsi eltéréssel.

Előzmény: timcsi1982 (1452)
W124E300TDT4MATIC 2014.03.13 Creative Commons License 1454

Tetszik/ nem tetszik alapon. A műszaki tartalom gyakorlatilag ugyanaz...két évet biztosan kibír... :-)

Előzmény: Ritty74 (1453)
Ritty74 2014.03.13 Creative Commons License 1453

Mosógépet szeretnék venni, max 80.000 Ftért. Ezt a kettőt néztem: Zanussi ZWP581 és Whirlpool AWE6519. Ebben az árban ez a kettő kapható a helyi műszaki boltban. Neten vásárolni nem akarok. Eddig Whirlpool AWT2288/3 volt, szerettem.Segítséget kérnék, mivel nem tudom, hogy mi alapján döntsek. Köszi.