Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Vappali 2013. szept. 23. Creative Commons License 1341

Na ma megvettük a Gorenje-t. 3 év gari van rá. Ez azért bíztató.

Előzmény: xXXxxxXxxxxxX (1339)
Stefidzsí 2013. szept. 23. Creative Commons License 1340

Sziasztok!

Engem is érdekelne a Samsung mint mosógép, mert vonzó a 2év gari. Egy éve vettünk egy Electrolux EWS 105416 A-t, de a bekrepált vezérlés miatt most (garis)csere jön. Most az alábbiak versenyeznek:

SAMSUNG WF60F4E0N2W/LE

ELECTROLUX EWS31054EDU

Esetleg tudtok más gyártótól 40cm mély elöltöltős, 5kg-os, (legalább) 1000-es fordulatú gépet ajánlani?

Előzmény: Vappali (1336)
xXXxxxXxxxxxX 2013. szept. 23. Creative Commons License 1339

Ez jó link!

Vegyél LG-t, akkor nem veszünk össze! :)

Előzmény: Vappali (1338)
Vappali 2013. szept. 23. Creative Commons License 1338

A gorenje helyesn:

GORENJE W 749

Köszi a jelzést! 

xXXxxxXxxxxxX 2013. szept. 23. Creative Commons License 1337

Én csak a samsungot látom, nem hibáztál a linkelésnél? 80 ropiért nem drága egy 1200/perc centris mosógép!

Vappali 2013. szept. 23. Creative Commons License 1336

Üdv Mindenkinek!

Megadta magát a motyógép, így újat kell venni. 

A 2 kinézett gép:

SAMSUNG WF70F5E0N2W

GORENJE W 749

Mi a véleményetek ezekről a gépekről? 

Samsungot mint mosógépet abszolút nemismerem. Hogy váltak be úgy általában? Ez a típus, figyelemmel a tudására így jó árunak tűnik.  

Billy Pilgrim 2013. szept. 12. Creative Commons License 1335

Köszi :-)

Két török szolgám van, a hűtőm is Beko :-D (és az általános [meg persze nevetséges és tervezett elavulás-gyanús] "törékeny fagyasztófiók" problémán túl nincs is vele gond).

Előzmény: xXXxxxXxxxxxX (1334)
xXXxxxXxxxxxX 2013. szept. 12. Creative Commons License 1334

Gratulálok hozzá, remélem sokáig mos rátok! Elmondhatod most már, hogy egy török szolgád van! :)

Előzmény: Billy Pilgrim (1333)
Billy Pilgrim 2013. szept. 12. Creative Commons License 1333

Üdv ismét egy nagy hallgatás után.

Megnézettem a gépet még egy szerelővel. Aki legalább számlát adott a kiszállásról.

A már bevált szöveget mondta. Úgyhogy maradtam az új gépnél.

Egy Beko WMB 51031 lett, tud extraöblíteni és 1000-es a centrije. Kijelzős, ami legalábbis nem pluszpont, de árban a legolcsóbbak közt volt, és én a Bekóval álmodtam anno, szóval nem variáltam, az első megérzésre hallgattam. 2 év garanciával adták (ami ugye a Zanussiról nem mondható el, amit előtte nézegettem), ha lejár a hitel, megveszem a kiegészítő garanciát is, hogy 5 évig nagyon jó lehessen nekem.

Viszont a Whirlpool maradt itthon, hátha egy kis pénzt sikerül még kapnom érte (vagy egyes részeiért), vagy találok egy kihívásokat szerető szerelőt (micsoda alliteráció...).

Köszi a segítséget mindenkinek :-)

Előzmény: Billy Pilgrim (1240)
Szatura 2013. szept. 11. Creative Commons License 1332

A búgó hang olyan volt, mint amikor a betonkeverőt bekapcsolva a belekötött anyag miatt alig akar elindúlni, esetleg rá kell segíteni :)

Múlt hét csütörtökön elvitte a gépet a szállító, tegnap a szervízből azt az infót kaptuk, hogy bedöglött az elektronika, megrendelték amit cserélni kell.

Valszeg az a motor vezérlő panel amit itt már említettek, remélem a motor nem károsodott a néhány "eröltettett" mosás alatt

Előzmény: Sokatír (1326)
walle 2013. szept. 11. Creative Commons License 1331

Nagyon szépen játssza a Pisztrángdalt a Samsung, tisztán, csilingelően.. :-)

Előzmény: Sokatír (1327)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 9. Creative Commons License 1330

Igen, az az. Nem szervi baj, csak átmeneti méltatlankodás. :-))

Előzmény: Sokatír (1329)
Sokatír 2013. szept. 9. Creative Commons License 1329

Az is elképzelhető... ha jól emlékszem UE volt a kód és az pont a kiegyensúlyozatlanságot jelzi... most már mindegy, inkább nem erőltettük... :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1328)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 9. Creative Commons License 1328

Biztos, hogy nem a kiegyensúlyozatlanság miatt reklamált? ;-)

Sokatír 2013. szept. 9. Creative Commons License 1327

Most olvastam vissza teljesen. Akkor az a búgó hang nem az a búgó hang, amire én gondoltam. A miénk inkább morgás, de csak akkor amikor forog a dob. Jobban zavar egyébként a hangos tilinkózása, mikor bekapcsolom / programot választok / beállítom és a mosás végén eljátsza a saját kis indulóját - bár még mindig jobb, mint az egyik Samsung mosógépnél a Pisztrángdal Schubert-tól... :)

Sokatír 2013. szept. 9. Creative Commons License 1326

A búgó hang megmaradt, de más mosógépek viszont hangosabbnak tűnnek, pláne centrinél, így már nem zavar. :)

Egyelőre szépen teszi a dolgát, heti 3-5 mosással - múltkor hülye voltam mert betettem egy paplant, szépen kimosta, de a centrifugánál sípolt 4-et és jelezte, hogy túlterhelt. Hozzátrartozik, hogy nem "blanketre" állítottam, de azt hittem már a súlypróbánál jelezni fog. Tanultam belőle. :)

Előzmény: Szatura (1306)
Gardo20 2013. szept. 4. Creative Commons License 1325

Megvettük, holnap próbamosás, aztán remélem vagy 10 évig nem kell másikat nézni. :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1324)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 4. Creative Commons License 1324

Talán még a felültöltős jobban bírja a mechanikai igénybevételt - minden határra van méretezve, és ez az elöltöltősöknek nem kedvez.

A designról: az válassza ki, aki használni fogja...sok problémát megoldasz vele. ;-)

Előzmény: Gardo20 (1323)
Gardo20 2013. szept. 4. Creative Commons License 1323

Köszi, egyenlőre maradunk az 1 poronytnál.. :) A hely miatt felültöltőset kell vásárolnunk, bár ahogy néztem, elöltöltösből jóval nagyobb a választék és talán designosabbak is. Egyéb szempontból remélhetőleg nincs jelentős különbség a 2 konstrukció között... sokáig bírja és "csendben", jól működjön, ez a lényeg. :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1322)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 4. Creative Commons License 1322

Teljesen megfelel a célnak...még akár két porontyot is elbír. ;-)

Előzmény: Gardo20 (1321)
Gardo20 2013. szept. 3. Creative Commons License 1321

Sziasztok! Kinéztem egy ELECTROLUX EWT31264TW mosógépet az Euronics-ban, 95e Ft -ért elvihetem. Leginkább a hozááértőket kérdezném, jó választás lesz ez a mosógép egy 3 tagú családnak, vagy ajánlanátok mást helyette (akár márkán belül)? Árban sajnos -e fölé már semmiképp nem tudunk menni... Köszi, Üdv!

W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 3. Creative Commons License 1320

Kaland az élet?! :-D

Előzmény: xXXxxxXxxxxxX (1319)
xXXxxxXxxxxxX 2013. szept. 3. Creative Commons License 1319

" Semmi kedvem félhomályos fürdőszobákban másfél négyzetméteren (jó esetben) szétszedni a gépet a család és a kedvec blöki társaságában"

Én a fürdőszoba ajtóban szoktam kinyitni a ládát, hogy gátolja őket a nyomulásban,  a kutya símán átugorja, hogy képen nyaljon :))) a háziasszony átlépi, visszafelé szokta felrúgni, mert elfelejti, hogy ott van!! Mindennapos eset! :(

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1316)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 3. Creative Commons License 1318

Akkor sem értem, mert tulajdonképpen ebből él a cég...másnak meg az a baja, hogy nincs elég meló... :-)

Mondjuk azért túlzás ennyit ülni a gépen,de van egy általánosan elfogadott javítási idő, azután piszkálni kell őket, elvégre javítani kell, nem legyártani...pláne nem raktárazni.

Előzmény: Szatura (1317)
Szatura 2013. szept. 3. Creative Commons License 1317

Csak sejtésem van miért hujjog, valszeg sok a hasonló eredetű gépekkel a nyűg, nem kérdeztem rá.

Értem amit írsz!

Lehet kényelmes vagyok, rohadt kellemetlen ez az egész, főleg mert egy hónapos a gép, és ha minden olyan gyorsan megy mint az általában szokott, akkor nehéz lesz gép nélkül  (legutobb 7 hétig ültek a garanciális javítás alatt lévő vibrációs tréningpadon)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1316)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 3. Creative Commons License 1316

Nem igazán értem a hujjogást...

Van garancia a gépre? Igen? Élnek a garanciális feltételek? Akkor akár búcsúban is lőhettem négy pálcáról, akkor is él a garancia. Hol itt a gond?

Az elszállításról:  én sem dolgozom a helyszínen. Elviszem a gépet, és megjavítva visszaviszem. Semmi kedvem félhomályos fürdőszobákban másfél négyzetméteren (jó esetben) szétszedni a gépet a család és a kedvec blöki társaságában, aztán mindent otthagyva elmenni alkatrészért, szerszámért...aztán kiderül, hogy mégsem az kell, és kezdődik (folytatódik) elölről. Tisztában kéne lenni avval, hogy a mosógépek kissé összetettebb szerkezetek a faéknél...ráadásul sokszor időigényesek is. Arról nem beszélve, ha célgépet igényel a javítás.

Előzmény: Szatura (1315)
Szatura 2013. szept. 3. Creative Commons License 1315

Bejelentettem a hibát, kérdezte a diszpécser hol vásároltuk a gépet, mondom dobozsérült blablabla....már hujjogott is a néni.

Valami nem stim ezekkel, vagy csak nekem nincs szerencsém, nem az első eset.

...persze nem jön ki szerelő megnézni, hanem elviszik  :/

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1314)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 1. Creative Commons License 1314

Emiatt ne legyenek aggályaid a sérült, leesett és egyéb dolgok miatt...mióta tele van pakolva mikroprocesszorral, meg miniszámítógéppel a mosógép bármi, és annak az ellenkezője is előfordulhat.

Hibakód meg akkor van, ha olyan a hiba, amit beprogramoztak.IGBT ágakat külön nem figyel a proci, áramfelvétel meg limitált.

Véleményem szerint nincs köze egyébként a sérülésnek a hibához: nekem ez elektronikának tűnik. Bár a motorcsatlakozó is lehet...(fejvakarós ikon)

Előzmény: Szatura (1313)
Szatura 2013. szept. 1. Creative Commons License 1313

Sokat segítettél, mert még egy hónapos sincs a gép, és mikor első használatkor meghallottam ezt a búgó hangot rögtön körbenéztem ez ügyben, azt mondták normális, de akkor félreértés volt, vagy csak elmagyarázni nem tudtam rendesen.

Mikor a napokban megállt tudtam, hogy ez mégsem normális, viszont nincs hibakód.

Holnap hívom a szervízt!

Köszi a felvilágosítást.

Ez viszont hátha másnak tanulság.

A gép "dobozsérült" külföldön forgalmazott darab, spóroltam rajta pár tízezrest, nem tudom, hogy lehet e köze a hibának ehez, de részemről soha többet...

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1312)
W124E300TDT4MATIC 2013. szept. 1. Creative Commons License 1312

Hogyne létezhetne... A motorvezérlő leéégésének 100 %- a az ilyen (indulási) búgó hang után keletkezik.

Ami a szép az egészben, hogy a motor megússza a mutatványt a nyolc év garanciájával, a vezérlő meg kifekszik jelentős mennyiségű magyar FabaTkáért, amire ugye nem vonatkozik a nyolc év garancia... :-(

Előzmény: Szatura (1310)