Keresés

Részletes keresés

nevetoe Creative Commons License 2005.03.02 0 0 166
huha nagyon nem értek hozzá , milyen pasztát.-)
Előzmény: Beebite (165)
Beebite Creative Commons License 2005.03.02 0 0 165
De az büdi:) Vegyél inkább ilyen pasztát a teszkóban:) Vagy a benzinkútban:) Vagy akármelyik barkácsboltban:)
Előzmény: nevetoe (163)
Zitka Creative Commons License 2005.03.02 0 0 164

Bármilyen háztartási boltban. Leánykori neve: denaturált szesz. :-)  (ha esetleg az eladó nem lenne túl tájékozott ;-) )

Előzmény: nevetoe (163)
nevetoe Creative Commons License 2005.03.02 0 0 163

Sziasztok!

 

Hétvégén fondü partyt tartunk, valaki mondja meg nekem, hogy hol lehet venni spirituszt.

Köszönöm szépen.

em Creative Commons License 2005.03.01 0 0 162

de jól hangzik!

egyből éhes lettem:))

Előzmény: Angiszeged (161)
Angiszeged Creative Commons License 2005.03.01 0 0 161

Sziasztok!

A sajt fondue elkötelezett hívei vagyunk rég:). Mi símán ugyanabban az edényben melegítjük elő gáztűzhelyen, ezután mécsessel tartjuk a kívánt állagot. Picit mindig lekap, de le lehet kaparni, és nagyon finom az is a végén!

 

Hétvégén tsokifondue volt, háááát, ezserossz:). 3dl tejszínt melegítettem !!!símán a mécsesen, ehhez nem kell tűzhely!!! , ment bele egy tábla ét-, egy tábla tej-, egy tl fehércsoki, reszelt narancshéj, illetve citromhéj és őrölt korianderrel ízesítettem.

Mártogattunk bele síma babapiskótát, banánt, almát, narancsot. A megmártott falatkákat őrölt magokba forgattuk (mandula, mogyoró, dió, stb..) hmm

Zitka Creative Commons License 2005.03.01 0 0 160

Régen volt egy nagyon jó Fondü bár a Keleti Károly utcában, viszonylag közel a Mechwart térhez. Legalább 15 éve nem jártam ott, úgyhogy a minőségre nem tudok garanciát adni. :-)

Hopp, meg is van:

http://fonduebar.fw.hu/

Előzmény: Hétszünyű (159)
Hétszünyű Creative Commons License 2005.03.01 0 0 159

Sziasztok!

 

Tudtok v.mi éttermet ahol mostanság igazán jó SAJTFONDÜT lehet kapni?

 

Köszönöm a segítséget!

em Creative Commons License 2005.02.14 0 0 158

szia!

hogy sikerült a fondü?

milyet csináltatok, odaégett, nem égett, finom lett?

 

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.13 0 0 157
Sikerült a pasztát is beszerezni. Már leadtam a rendelést fél kila ementálira, gündel fondue lesz valószínű. Előtte lőtérre megyünk lődözni, vicces lesz remegő kézzel fonduezni. :)

sziasztok!
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 156

bocs, ha félreérthetően fogalmaztam, zselés=paszta. Szóval inkább zselés állagú.  Ahogy tegnap írtam, 790/3 db.

Ez van ráírva: Husch Sicherheits-Brennpaste

Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.10 0 0 155
Szerencsére levehető a dolog, így mehet a paszta. Még azt kérdezném meg, hogy mibe kerül az ilyen égőzselé?
Előzmény: Zitka (151)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.10 0 0 154
Igen fémből van, de mintha lenne rajta vmi bevonat (de ennyi pénzért kétlem hogy vmi nagyon olasz teflon) szal talán nem fogok leégetni semmit :) Pasztát megnézem, köszönöm! Hétfőn izzítjuk! :)

sziasztok!
Előzmény: em (153)
em Creative Commons License 2005.02.09 0 0 153

szia!

jól látom, hogy fémből van a szerkezet?

majd számolj ám be az első kísérletek eredményeiről! :-)

 

Előzmény: Törölt nick (148)
nemisbéka Creative Commons License 2005.02.09 0 0 152
Nem sokkal több macera, ha a fondüt megcsinálod a tűzhelyen, átöntöd ebbe, aztán elég alá a teamécses melegen tartónak. Én legalábbis így csinálom.
Előzmény: Törölt nick (148)
Zitka Creative Commons License 2005.02.09 0 0 151

Ha a fémrácsot és a szivacsot  le- ill. ki tudod belőle venni, akkor valszeg jó hozzá a paszta. A mi régi égőnknek nem lehetett levenni a fedelét, csak denszeszt lehetett beletölteni. Egyébként ha már ég, nem annyira büdös a szesz sem.

A KIKA-ban (B.őrsön) a pénztárak közelében lévő állványokon volt a 3-as zselés paszta.

Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 150
azt hogy kell megnézni hogy jó e bele a paszta? ez egy letakarható nyeles fémtartó, benne volt szivacs és fémrács. Remélem pasztás a kicsi, nem akarom a kis lakást spiritusszal büdösíteni. 790 pénzért vetted a kikában? csöppet hülyének érzem magam, kikában 5000ért találtam (netes katalógus)...na mind1, örülök neki
Előzmény: Zitka (149)
Zitka Creative Commons License 2005.02.09 0 0 149
Én a KIKA-ban vettem a múltkor, 3 db-os volt 790 ft (ha jól emléxem). De nézd meg, hogy ebbe jó-e a paszta, mert pl. a mi régi (eredeti svájci) készletünk égőjébe csak folyékony denaturáltszeszt lehetett beleönteni. Az újban már lehet mind a kettőt égetni.
Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 148
Sziasztok! Hát cselekedtem. Ezt a szerintem szépséges fondue szettet vettem a Oktogon utáni Kátayban 4995 forintért (van vagy 10 féle egészen 50.000HUFig)
Pasztát hol találhatok?

üdv!

Fondue
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 147

No meg egy fondü bárt is kinéztem ahova elvinném (Valentin nap az évfordulónk :)) így ha mondanátok pár fondüt amit bátran kikérhetünk így első alkalommal, nagyon örülnék! Vmit ami mindenkinek ízlik :)

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 146
Sziasztok!

Kedvesemet szeretném meglepni egy fondue szettel de abszolút amatőr vagyok a témában. Tudnátok javasolni pár helyet ahol viszonylag olcsón hozzá tudok jutni egy készlethez? Mire kell figyelni a vásárlásnál?

előre is köszönöm!
NMN
iergjer Creative Commons License 2005.01.13 0 0 145

Szasztok!

 

Mi is kulon edenyben csinaltuk ovatossagbol,de legkozelebb siman a vas-edenyben csinaljuk mert nem eg le. Egy gerezd fokhagymaval dorzsoltuk ki elotte,(meg palinkaval is kioblitettuk bar szerintem nem sok haszna volt).

Amugy égőpasztát Veszprémben a Radnóti téren levő Nagykonyhaipari boltban kaptunk (200g-os 400Ft). ilyen: http://www.hunniakristaly.hu/09/09_0019.htm 

nemisbéka Creative Commons License 2005.01.03 0 0 144
:) Fondü :). Mi is felavattuk a tavaly karácsonyra kapott kis készletet, ez kerámia edényes. Én sima fémedényben a tűzhelyen megcsináltam a cuccot (kaptunk svájci fondüsajtos cuccot :) ), aztán átöntöttem a kerámiába, ami alatt csak egy teamécses tartotta melegen (és melegen tartotta). Szolidan kenyérkével és almával mártogattunk, meg mandarin volt még mellé. Finom volt szerintem, az embernek nem ízlett :), úgyhogy valami sima sajtos házikészítésű lesz a következő. Meg a csokis :).
em Creative Commons License 2005.01.02 0 0 143

wow! ez nagyon jó hír! eddig nem mertem kipróbálni, vissza is csomagoltam a dobozába nagy szomorúan...

de most, hogy mondod hogy nektek működött a sajt-fondü dolog az öntöttvas edényben is, akkor én is nekiállok kísérletezni!:))))))

mivel kentétek ki a művelet előtt az edényt? fokhagymával? olajjal?

 

Előzmény: iergjer (142)
iergjer Creative Commons License 2005.01.02 0 0 142

Sziasztok!

Mi is karira kaptuk a fondü készletünket (öntöttvas). Égőpasztát sehol nem kaptunk, de tiszta alkohollal, vagy denaturált szesszel tökéletesen működik, és nem is büdös.

Persze azért óvatosabban kell bánni vele, hogy ki ne boruljon.

Em-nek üzenjük, hogy sajt-fondüt készítettünk szilveszterkor, és nem égett le. A többieknek meg köszönünk mindent, mert nagyon sokat segítettek abban, hogy egyáltalán neki merjünk állni.

 

em Creative Commons License 2004.12.27 0 0 141
köszi szépen!:)
Előzmény: Zitka (140)
Zitka Creative Commons License 2004.12.27 0 0 140

Zománcos edényben készítem el a gázon. Először kidörzsölöm az edényt 1-2 gerezd fokhagymával, utána beleöntöm a recept szerinti mennyiségű fehérbort és melegítem. A reszelt sajt(ok)at közben fokozatosan szórom bele. Jó tempósan kell kevergetni, mert hajlamos összeállni egy "gumitömbbé". Borssal és reszelt szerencsendióval fűszerezem. A végén egy kupica cseresznyepálinkában elkeverek egy-két kiskanál étkezési keményítőt, és megfelelő állagúra besűrítem. Ekkor átöntöm a kerámiatálba, alágyújtjuk a spirituszégőt, és lehet mártogatni a kenyérkockákat. Érdemes a villára szúrt kenyérkockákkal egyben kevergetni is a masszát, hogy ne kapjon le az edény aljára.

Előzmény: em (138)
Zitka Creative Commons License 2004.12.27 0 0 139

Találtam egy képet egy sajtfondühöz való kerámiaedényről, csak hogy tudd, mit kell keresned.

A miénk is kb. ilyen alakú, ugyanilyen bumszli :-) nyéllel. Kívül sárgás-drappos-barnás, belül pedig vörösesbarna mázas.

Előzmény: em (136)
em Creative Commons License 2004.12.27 0 0 138

te hogyan készíted a sajtot? először zománcos edényben osszeolvasztod a gáztűzhelyen, majd átöntöd a kerámiába, és abból falatoztok?

köszi!!

Előzmény: Zitka (137)
Zitka Creative Commons License 2004.12.27 0 0 137
Én nem tenném rá, de esetleg kérdezd meg a boltban.  Báááár, sajnos manapság az eladók többsége annyira nem ért a szakmához, azt mondja, amit hallani akarsz. :-( Erre az olasz típusú mázas kerámiaedényre talán rá lesz írva, hogy mit szabad vele csinálni.  Esetleg lángelosztóval próbálkozz, akkor nem csinálsz benne maradandó kárt.
Előzmény: em (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!