Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2019.02.27 0 0 14356

Bugibba környéke, arról meg sokat lehet itt találni. Én inkább Sliemára szavaznék, ha lehet.

Előzmény: zsolo61 (14355)
zsolo61 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 14355

Sziasztok, hirtelen felindulásból / és persze a 9000 ft-os retur ryanair repjegynek köszönhetően :)/ 5 napot Máltán leszünk március közepén. Már mindent elterveztem, melyik nap mit néznénk meg, foglaltam szállást is Sliemában. Tudom, hogy ugyis csak este leszünk a szálláson, most mégis elcsábultam egy másik szálloda szolgáltatásai és képei láttán. Ez Viszont Qawra-ban van, a Dolmen hotel. Gondoltam Sliema azért lenne jobb, mivel csak kisétálunk a kikötőbe és áthajózunk Valettába, és esetleg este is nagyobb élet, nyüzsgés lenne. Akik már jártak ott, esetleg kint élnek, mi a vélemény ha átfoglalom a szállást, esténként ott is van mit csinálni, nézelődni, sétálni, fogalmam sincs csak térképet nézve eléggé a sziget "végén" van:) Megköszönöm ha segitetek. Ja, meg este 22.15-kor szálllunk le, tömegközlekedés ha jól láttam már nincs, mivel tudunk baráti áron a szállásra jutni?

Kod62 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14354

Köszi. Írtam nekik emailt, még nem válaszoltak. Úgy tudom az emlegetett Dallos Tamás náluk dolgozott, már nincs ott. Először az ő telefonszámát hívtam. Várom a válaszukat, mert közelebb lennének, mint a swift kölcsönző. A cég feltételei között nem láttam a teljes körű biztosítást.

Előzmény: Bordányi Andi (14353)
Bordányi Andi Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14353

Mi a merlincarhire nevű cégtől béreltünk eddig mindig az utóbbi 3 évben. Nálunk lehet a reptérre kérni az autót. Sőt ha jól emlékszem akkor lehet náluk teljeskörű biztosítást kötni. Illetve ami még nem elhanyagolható van automata váltós autójuk. 

mch@merlin.com.mt

Előzmény: Kod62 (14351)
JFloo5 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14352

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, amikre szeretnék reflektálni is!

 

  1. Wizz Air hitelkártya végett pontokból szeretnénk utazni.
  2. Dunaújvárosi lakhely miatt a bécsi indulás sincs elvetve.
  3. Az időpont kötött: július közepe. Csak minimálisan tudunk illeszkedni a repjegy áraihoz.

Kalkuláltam egyet bécsi indulással is, ami egészen kecsegtető. Ha sikerülne fejenként max 50 000-ért venni oda-vissza plusz "sallang", akkor már tényleg megérné (a bécsihez képest!)  A kérdés, hogy van rá esély, hogy lemenjen akár 20 000 Ft közelébe a jegyár egy útra, ebben az időszakban?

Előzmény: S.úr (14327)
Kod62 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14351

Köszönöm, hogy segítesz. Igen, én pontosan azt szeretném, hogy nagyobb összegű biztosítással szeretnék kölcsönözni autót, full cascoval, letét és önrész nélkül. Még a külső biztosító általi önrész csökkentő biztosítás sem annyira érdekel. Háttere az ügynek, bár már lehet, hogy írtam, hogy Szardínán összetört a férjem egy bérelt autót, amit ha ki kellet volna fizetni, hát....nyöghettük volna. Szerencsére ott is teljes körű biztosításunk volt. azóta nem merünk másképpen bérelni.

Előzmény: dundalk (14347)
Kod62 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14350

Lehet, hogy rosszul értelmezem. Szóval végigcsinálom a foglalást, az autó árához hozzáadom a Super Relax Cover biztosítását. /az én esetemben kb. 100 euro, ami több, mint a kocsi kölcsönzési díja.Ezután legörgetem a "Terms and Conditional " fülecskét, és a következő van benne: ezt bemásolom

  1. The applicable rate includes:

    1. V.A.T. and local taxes.

    2. Unlimited mileage.

    3. Compulsory car insurance in compliance with current legislation, collision damage waiver (CDW), theft (TP) with excess, and passenger liability insurance. (Theft cover applies to the vehicle and/or any of its components, not including the personal belongings of the customer and passengers.) The amount of the excess varies based on the type of vehicle hired, with the costs being established as follows:

      - Groups 4A/A1/A2/AA/B1/B2/BB/C1/CC & CG: 1.100 €

      - Groups D/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/S/T/TA/V & VV: 1.400 €

      - Groups GG/GW/I/J/JJ/DE/M/O/P/PP/PW & Q: 2.000 €

      - Groups DD, G & K: 2.500 €     

én nem tudom eldönteni, hogy akkor most mi a szitu

Előzmény: dundalk (14349)
dundalk Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14349

hol van ez a letét rész? 

Előzmény: Kod62 (14344)
Woodyka Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14348

Nem arra kell koncentrálni, hogy nem akart kötni a cikkben hanem , hogy csak azt fogadjuk el és írjuk alá,ami le van írva! Neki is kicsit kétértelmű a dolog a leírása szerint (van-e letét vagy nincs), én olyankor már azért gyanút szoktam fogni és jobb olyankor előbb azért körbejárni a dolgokat.

Előzmény: dundalk (14347)
dundalk Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14347

olvassunk már azért mielőtt a kérdezőt végképp összezavarjuk!

azaz én nem zavarom össze..

a cikkben szereplő ügyfél nem akart biztosítást kötni, az itt kérdező topiktárs pedig pont megakarja kötni, hogy ne legyen önrész és ne legyen letét!!!

Előzmény: Woodyka (14345)
Woodyka Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14346
Előzmény: Woodyka (14345)
Woodyka Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14345

Én törődnék vele, hasonló ez a sztori, a "nem ugrik át"...

Előzmény: Kod62 (14341)
Kod62 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 14344

Kösz! Ezeket megtaláltam, sak az zavart, amikor belementem a foglalásba élesbe, még a feltéletelekben ott volt a letét, és önrész. De így biztos a "kötvény"ben már nem szereplne.

 

Azért még filózok, mert a reptérre visszamenni is 1 óra. nem akarunk 6 napra bérelni, csak az ünnepnapokra. Azokra nem találam menetrendet. Biztos figyelmetlen vagyok, de csak hétfőtől péntekig találtam meg, és valami ilyesmit, hogy szombat,vasárnap és ünnepnap ritkábban járnak a buszok.

Előzmény: dundalk (14343)
dundalk Creative Commons License 2019.02.20 0 0 14343

aszongya a Goldcar oldal :

Take advantage and take out cover Super Relax to be 100% protected. Without it you will have to leave a deposit as a vehicle guarantee.

Super Relax Cover   See Video

 Take out fully comprehensive cover for the car.

 Without excess and without charging a deposit to your card.

 Possible damage is covered

 24/7 free roadside assistance throughout your car hire period

 

 

4) DEPOSIT

When customers sign the Agreement, they must make a deposit proportional to the rate for the vehicle to ensure compliance with the general and special terms and conditions set out in the Agreement.

 

A Super relax biztosítással meg ugye a szerződésben az lesz, hogy zéró önrész, zéró letét. és ennek megfelelően zéró önrész zéró letét lesz.

 

Kár lenne 1 órát buszozni egy autóért, mikor ezt a feltételt minden reptéri kölcsönző tudja, ha kifizeted a biztosítást.

Előzmény: Kod62 (14341)
Kod62 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 14342

Bocs. a kölcsönző neve: swiftcarhire. Esetleg valaki foglalt náluk?

Előzmény: Kod62 (14341)
Kod62 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 14341

Én is így gondolom, de amikor beírom, hogy adja hozzá a super relax-ot utána mégis ez van a feltételekben. Lehet, hogy ez általános szöveg és nem ugrik át, de eléggé elborzaszt. Ne törődjek vele?

 

Most nézek egy helyi céget, /switch talán a neve/ ahol be van építve a full biztosítás a napi árba és nincs deposit. ott meg az a gond, hogy Buggiaban van a cég. 1 óra a szállásról busszal, amíg odaérnénk. Persze a reptér is kb. annyi. 

 

Dallos Tamás már nincs az autókölcsönzőnél.

Előzmény: dundalk (14340)
dundalk Creative Commons License 2019.02.20 0 0 14340

Goldcar-nál Super Relax mellett nincs önrész, nincs letét. ..és kb. mindenki másnál ugyan ez ha megveszed az önrész biztosítást.


Előzmény: Kod62 (14339)
Kod62 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 14339

Újra AUTÓBÉRLÉS!

 

3 napra szeretnénk autót bérelni a 6 napból. Láttam, hogy a Goldcarról rossz vélemények voltak, de egyedül náluk láttam a foglalásnál, kb 95 Euróért a Super Relax Cover-t, ami elvileg mindent fedez. A terms and conditions-nál viszont továbbra is ott van a bankkártya zárlati díj, 1000 E-tól felfelé. Akkor értsem úgy, hogy a majd 100 e-s biztosítás csak a casco? A depositra nem érvényes?

 

Egyébként már sok országban foglaltam autót, de itt egy káosz nekem Azért kellene mégis foglalnunk, mert nagypéntek, húsvét vasárnap benne lenne a bérlésben, és úgy gondolom az egyébként sem kiszámítható busz közlekedés még rosszabb lesz. Egyébként 5 felnőtt leszünk Mondjuk ezt csak a kommentekből gondolom.

 

Van akinek sikerült teljes körű biztosítással, 0 önrésszel, deposit nélkül foglalni autót Máltán?

 

 

 

 

 

Woodyka Creative Commons License 2019.02.18 0 0 14338

Mi meg se néztük, ami ki volt írva, bíztunk benne, hogy majd jön. A Maps.me meg mutatta, hogy hova tartunk és hova akarunk. Igaz, azért tekintélyes hibaszázalékkal ki ki maradtak járatok a menetrendből, meg volt,amikor indulás után majd 10 perccel jött ki a buszhoz kávéval a sofőr és úgy indult. De turistaként ez nem akkora tragédia, a reptérre meg kinéztünk a tervezetten elégségestől eggyel korábbi járatot , úgy nagyot nem bukhattunk elvben. (Kettő egymás után a reptériek közül csak nem marad ki.)

Előzmény: S.úr (14336)
Jahno Creative Commons License 2019.02.18 0 0 14337
Itt is inkább a Futár mutatja térképen, mint a Google.
Előzmény: S.úr (14336)
S.úr Creative Commons License 2019.02.18 0 0 14336

Itthon vagyok Magyarországon, tehát jött a busz :-) Én mint lehetőséget említettem meg a googl buszos navigációját. Vagy googl vagy Talinja app. Persze lehet brutál áron autót bérelni és belemerülni a bal oldali közlekedés rejtelmeibe. De szerintem azt Máltán csak negyon erős idegzetűek vállalják csak be. 

Előzmény: Jahno (14335)
Jahno Creative Commons License 2019.02.17 0 0 14335

"hogy újra tervezd az utadat, esetleg egy pár percre levő másik megállóból."

 

És ha ott a Google szerint jön a busz, akkor tényleg jön?

Előzmény: S.úr (14331)
*Iguana* Creative Commons License 2019.02.17 0 1 14334

jah, csak a google a hivatalos menetrendet használja, a tallinja meg gps alapján mutatja, mikor ér oda a busz

utóbbi okán ajánlottam, nem az útvonaltervezés miatt

google nem tudja, hogy dugóba került a buszod, és 2 sarokra áll fél órája, a tallinja "my next bus" opciója meg de, csak a bsuzmegálló nevét (számát) kell beírnod/kiválasztanod a térképen

Előzmény: S.úr (14331)
S.úr Creative Commons License 2019.02.17 0 0 14333

Ok, de most a tömegközlekedésről volt szó. Az Igo meg nem mutatja a buszokat, indulásokat, vonalakat. Egyébként, most néztem október 21-25 bécs-málta, oda-vissza 2 fő 60 euro! Wizzair. De szinte bármikor lehet venni 100 euro alatt. Egy győr-bécs transzfer oda-vissza gyüjtőkörben 15000, 2 főnek. Vagyis győr-bécs-málta-bécs-győr megvan 2 főnek 35000 forintból. Maga málta nekem annyira nem jött be, de a bluelagun miatt még egyszer visszamegyek. Megasztán az asszony már bánja, hogy ő nemugrott le a szikláról a kristály öbölben.

Előzmény: Woodyka (14332)
Woodyka Creative Commons License 2019.02.17 0 0 14332

Nekem navigáláshoz Maps.me és IGO, offline, nem nyúzza állandóan a netet és a tárhelyet se zabálja.

Előzmény: S.úr (14331)
S.úr Creative Commons License 2019.02.17 0 1 14331

Próbáltam, de nekem sokkal jobban bejött a googl. Bárhonnan odanavigált gyalogosan egy buszmegállóhoz, és és túdtam kombinálni, hogy mivel menjek. Mivel ugyanoda több bsz is megy, csak másik irányba, ezért nem feltétlen kell várni csak azt az egyet. Pl Marsaxlokk-Buggiba  bus 210-bus 31, bus 85- bus Td9, bus 85-bus 45. A googl végig jelzi a térképen hol vagy. És nagyon jól jön akkor amikor nem áll meg a kinézett járat, hogy újra tervezd az utadat, esetleg egy pár percre levő másik megállóból.

Előzmény: *Iguana* (14330)
*Iguana* Creative Commons License 2019.02.16 0 0 14330

tömegközlekedéshez érdemes használni a Tallinja alkalmazást, ami valós időben (hahaha) mutatja az érkező buszokat

 

Előzmény: S.úr (14326)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 14329

 Wizz Air klubtagok vagyunk, így elsősorban ez a légitársaság érdekelne.

Hacsak nem pontokból utazol, akkor sztem fölösleges ragaszkodni a wizzhez a klubtagság miatt, amikor esetleg a ryannél olcsóbb a jegy. 

Előzmény: JFloo5 (14318)
Jahno Creative Commons License 2019.02.15 0 0 14328

"de tudnátok egy irányárat írni, amin már érdemes lecsapni rá?" Ami a költségedbe belefér.

Előzmény: JFloo5 (14318)
S.úr Creative Commons License 2019.02.15 0 0 14327

Valószínűleg jobban járnál ha az olcsóbb repjegyhez tennéd az időpontot, és nem időpontra akarsz jegyet foglalni. Ha mindegy lenne az időpont akkor tudnál jó jegyeket venni. Mi is mindíg wizzel megyünk mindenhova. Tavaly elött szeptember eleje Róma oda-vissza 2 fő 24000. Idén Eidhoven június oda-vissza 2 fő 15000. Máltára ha jól emlékszem 96000 volt a jegy de ebben prioriti és hely jegy is volt. Viszont én végignézem az összes lehetséges időpontot amit lehet. Wizzel málta szerintem sallangok nélkül 2 főre oda-vissza Budapestről 60-70 között valahol már jónak tűnik. Bécsből olcsóbb, de oda ki is kell jutni. Amit a jegyen nyersz a Magyar-Bécs transzferen bukod. Pestről meg nincs macera.

Előzmény: JFloo5 (14318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!