Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

krilin 2015.01.12 Creative Commons License 168936

Nem a talpadat feszíted hátra, hanem a lábfejedet. Rosszul fogalmaztam.

Előzmény: krilin (168935)
krilin 2015.01.12 Creative Commons License 168935

Akkor talán emiatt a kissé csoszogós stílus miatt van egyfolytában hátrafeszítve a talpad, ami az erős izomlázat okozza.

Elrugaszkodás után, amikor a lábad előrehozod nem emeled elég magasra a cipőd.

Ezért, hogy az orra ne akadjon bele a talajba felfelé feszíted a talpadat.

Ez azt is megmagyarázná miért hosszú kihagyás után kezdtek el fájni ezek a sípcsonton lévő izmok. Elszoktak ettől az állandó terheléstől.

Lehet, hogy a túlsúly is, de szerintem inkább a térdedet véded ezzel a módszerrel, kerülöd a térdből rugózást.

Ha ez így van, akkor te tuti többet használod futásnál a farizmod :)

Persze nem láttalak futni, mindez a csoszogás csak tipp.

El fog múlni akkor idővel, ha azok az izmok újra megerősödnek. Nem hinném, h változtatnod kellene bármin.

Hosszú kihagyás után egyébként én is érzem azokat az izmokat pár napig. De én a sarokra érkezés miatt. Mert amikor a sarokról átgördül a talp, ezek a sípcsonti izmok is részt vesznek a becsapódás elnyelésében. Minél nagyobb az 'overstride', annál inkább.

Nagyon látványos izomlázat tud produkálni még egy TT futás után, ahol sok a szintkülönbség, sokat fut az ember lefelé. Ott is sokat kapnak ezek az izmok, az állandó fékezés miatt.

Akár gyalogos teljesítésnél is.

Előzmény: Spenót (168932)
Tompus999 2015.01.12 Creative Commons License 168934

Jó pár hónapja említettem ezt a fenékből futást. Talán egy fél éve. Akkor olvastam valahol, hogy a legtöbb amatőr futó túlságosan combból fut, azzal tolja magát előre, és a farizom a kelleténél kevesebbet dolgozik. A cikk szerint pedig jobban kéne vele dolgozni, mert a combnál 'erősebb' (vagy kitartóbb?). Lásd sprinterek hatalmas fara :)

jaja, ezt mondja a feleségem is mindig, aki gyógytornász és pilates tréner. úgyhogy rámentünk a farizomra

Előzmény: krilin (168927)
Csempa 2015.01.12 Creative Commons License 168933

Megnéztem Cucuzella-t, és rájöttem, hogy már korábban is néztem, és miatta próbálgattam a hajlítottabb térdet is. De a nevekkel nem mindig maradnak együtt a fejemben a látottak.

Azt tapasztalom, hogy a tempó határozza meg leginkább a futóstílust. Jelenleg még lassan futok, mert csak nem rég értem el a MAF pulzusomat. A jelenlegi tempómon és kicsit visszafogott lépésszámomon nem fog magasan röpködni a sarkam, de nagyon kellemes számomra a hajlítottabb térd. Gondolom, hogy amikor majd 1,2,3 perccel gyorsabb kilókat tolok, akkor majd a stílust is meg kell hozzá találnom.

A fenékből futást megnézem, bár a szavaid alapján valszeg az is csak gyorsabb iramnál lesz hatékony.

Spenót 2015.01.12 Creative Commons License 168932

Szerintem én nem futok nagyon hajlított térddel. Inkább az a bajom, hogy alig emelem föl a lábam. Valszeg a meglévő túlsúlyom is rossz hatással van a stílusra. Remélem, ezt nyárra sikerül leküzdeni, bár ebben kissé hátráltat az a kézműves chilis libatöpörtyűkrém, amit a napokban fedeztem föl. Ezt képmutatás lenne fehér kenyér helyett puffasztott rizzsel enni. :-) 

gyuszmó2 2015.01.12 Creative Commons License 168931

Üdv Kollégák

Ha vkit érdekel felső kategóriás H2o L es softshell írjon

sigyula@gmail.com

krilin 2015.01.12 Creative Commons License 168930

Fura figura, mert az egyik lábszára egy rugóban végződik. Ha a másikban valami hangszerre emlékeztető van, akkor könnyen lehet, hogy testvérek :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (168929)
Sánta Kutya (SK) 2015.01.12 Creative Commons License 168929

Az a Vuvuzela testvére?

Előzmény: krilin (168928)
krilin 2015.01.11 Creative Commons License 168928

Talán a Cucuzella aszfalton mezítláb futós videója adta az ihletet, mert azon számomra úgy tűnt kissé lentebb van a súlypontja, hajlítottabb a térde mint az átlag futónak. Lehet, hogy direkt, hogy így óvja a lábát.

krilin 2015.01.11 Creative Commons License 168927

Amikor a chi futáshoz hasonló tartást próbálgattam, akkor az elején én is jobban hajlítottam a térdemen, hogy kicsit rásegítsek erre a bokából dőlésre. De egy idő után úgy éreztem, hogy így túl sokat elnyelek a becsapódás erejéből. Olyan nyúlós érzés volt. Nem is nyúlós, inkább ragadós. Már olyan értelemben, hogy túlságosan és túl hosszú ideig a földhöz ragasztott. Eltűnt a ruganyosság, a pattogás, nem éreztem hatékonynak, és a kelleténél a combomat is jobban fárasztotta. Érthető is, hiszen minél hajlítottabb a térd, annál jobban kell a combfeszítőnek dolgoznia, hogy megtartsa a súlyt.

(Hogy egy montis kifejezéssel éljek: túl nagy volt a 'sag' :))

Úgyhogy rövid próbálgatás után visszatértem az ennél picit nyújtottabb térdű, eredeti pozícióra.

Mai futásnál utolsó pár száz méteren meg a fenékből futást gyakorolgattam. Kissé talán el is túlozva a dolgot, mert combból szinte alig rugózva, szinte rögzített térddel 'toltam hátrafelé magam alatt a talajt'.

De laza futás tempójánál ez is egy ragadós érzés, és a combhajlítót is eléggé megterheli. Gyorsabb tempónál viszont valószínűleg már jobban használható.

Jó pár hónapja említettem ezt a fenékből futást. Talán egy fél éve. Akkor olvastam valahol, hogy a legtöbb amatőr futó túlságosan combból fut, azzal tolja magát előre, és a farizom a kelleténél kevesebbet dolgozik. A cikk szerint pedig jobban kéne vele dolgozni, mert a combnál 'erősebb' (vagy kitartóbb?). Lásd sprinterek hatalmas fara :)

Fire your glutes, valami ilyesmi címe volt.

Rávezető gyakorlatok is voltak, 'glute march', 'donkey kicks'.

Borzasztó mennyi féle módon lehet futni :)

Előzmény: Csempa (168875)
krilin 2015.01.11 Creative Commons License 168926

Nem volt jó üzlet. Karácsonykor 3-4 napig 21% volt a kedvezmény :)

Előzmény: sneci (168873)
krilin 2015.01.11 Creative Commons License 168925

Na és gyakran váltogatja az ismerősöd a partnereit? Csak, hogy teljes legyen a kép :))

Ha rég volt urológusnál és elmúlt 50 éves, amúgy is indokolt lenne meglátogatnia egyet.

Már ha férfi az illető :)

Előzmény: pom-pom57 (168905)
krilin 2015.01.11 Creative Commons License 168924

Írtam Elmnek részletes helyzetjelentést, hogy mi a helyzet egy komoly sérves barátomnál.

Csak egyet hadd emeljek ki.

Neki a neurológián, ahol volt a sérve megjelenésekor, azt mondta minden ott dolgozó akivel beszélt, hogy a műtött gerincsérvesek nagyon gyakran újabb műtétre, műtétekre szorulnak.

Ugyanis az első műtét után azt gondolják 'ok végre túl vagyok rajta, ennyi volt', és nem változtatnak életmódot, elhanyagolják a sérvet, ami természetesen kiújul. És újra le kell szépen csippenteni.

Tehát önmagában a műtét nem gyógyít meg senkit véglegesen/tartósan. Ehhez kell a porckorongot gyilkoló életmódon, tartáson való változtatás is.

A másik dolog, hogy egy sebész természetes , hogy műtétet javasol. Mindenki azt ajánlja, abban hisz amivel ő maga gyógyít, amivel a kívánt eredményt eléri.

Ha lehet hinni a Bene Máté Zoltánék féle honlapon írottaknak, akkor ha valakinél porckorong műtétre kerül sor, akkor az illető vagy a konzervatív terápiával gyógyíthatatlan sérvesek kis százalékának táborához tartozik, vagy ahhoz a sokkal nagyobb táborhoz aki egyébként konzervatív módon gyógyítható lenne.

Kitartást Elm, még csak most kezdődött a torna, adj időt a dolognak, hogy hatni tudjon!

Előzmény: krilin (168921)
Spenót 2015.01.11 Creative Commons License 168923

Ez esetben akkor B :-) 

Előzmény: pom-pom57 (168922)
pom-pom57 2015.01.11 Creative Commons License 168922

Hitetlen vagy.Olyat még nem hallottál,hogy 1: a milliárdhoz véletlen  stimmeljen?

Előzmény: Spenót (168920)
krilin 2015.01.11 Creative Commons License 168921

Abból kell kiindulni amit a porckorong.hu-n írnak, h az esetek túlnyomó részében a műtét elkerülhető, és csak a legsúlyosabb esetek szorulnak műtétre. Persze ebben nyilván kell, hogy legyen valamennyi reklám, hogy elmenjenek hozzájuk tanácsért a már reménytelennek mondott esetek.

De bakker,  még csak 1 hete gyógytornázol, nem értem milyen gyógyulást várt a dokid önmagában a fekvéstől. Attól még senkinek nem múlt el a sérve.

A homorítások, meg csigolya eltávolításos gerinc nyújtó gyakorlatok tudják idővel szépen visszatolni, korrigálni a sérvet.

Ne hagyd magad rábeszélni a műtétre.

Olvasgasd a Benéék blogját, hány reménytelen esetet hoztak helyre a korrekciós programjukkal.

El kell menned hozzájuk ha műtéttel kezdenek riogatni.

Megkérdezem az ismerősömet, aki vígan éldegél komoly sérvvel, h tud-e hajolni, ill ha igen meddig.

Kitartást, javulni fog!!!

Előzmény: Elm (168901)
Spenót 2015.01.11 Creative Commons License 168920

Akkor a válasz attól függ, hogy hány %-ban egyezik az illetővel a dns mintázatod.  :-) 

Előzmény: pom-pom57 (168915)
pom-pom57 2015.01.11 Creative Commons License 168919

köszi 

Előzmény: gyuszmó2 (168918)
gyuszmó2 2015.01.11 Creative Commons License 168918

Ok

Előzmény: pom-pom57 (168917)
pom-pom57 2015.01.11 Creative Commons License 168917

74 kg   adok egy e-mail címet,mert itt  a falnak is füle van,vagy mert ez a platform nem bírja el  

kekeckedo@citromail.hu 

Előzmény: gyuszmó2 (168913)
gyuszmó2 2015.01.11 Creative Commons License 168916

Bocsánat azt hittem eliras :)

Hát en Meg néztem ram jó, 180cm 85kg 

Előzmény: pom-pom57 (168915)
pom-pom57 2015.01.11 Creative Commons License 168915

igen

Előzmény: Spenót (168912)
Spenót 2015.01.11 Creative Commons License 168914

Ez elég lassan javuló dolog. Még senkitől nem hallottam, hogy valódi gerincsérvből 2 nap alatt kijött. Azt viszont igen, hogy gyógytornával el lehetett kerülni a műtétet és hosszú évekig tünetmentesen lehetett sportolni. 

Sok türelmet és kitartást a műtét elkerüléséhez! Szerintem megéri!

Előzmény: Elm (168901)
gyuszmó2 2015.01.11 Creative Commons License 168913

174 kg ? :)

Sajnos nem tudok, mert magán személytől van, nem bolt. 

Szerintem igen, mert jól szellozik

Előzmény: pom-pom57 (168911)
Spenót 2015.01.11 Creative Commons License 168912

Csak a és b válaszok közül lehet választani? ;)

Előzmény: pom-pom57 (168905)
pom-pom57 2015.01.11 Creative Commons License 168911

L-es méret az szerintem jó nekem. 174cm  alacsony vagyok és 174 kg. Nyáron is használható esőben?Tudsz egy kinket adni,hogy megnézhessem ,mert csak nőit láttam a netten.

Előzmény: gyuszmó2 (168908)
gyuszmó2 2015.01.11 Creative Commons License 168910

Sajnos csak annyi van benne, hogy north face, de azt hiszem apex, vékony szél álló 70%  es a csapadékot is nagyon jól tűri, valamint par dkg

Előzmény: Alg (168909)
Alg 2015.01.11 Creative Commons License 168909

Pontos típusnevet tudsz?

Nézegettem szél ellen dzsekiket, amire jutottam:

Amim van, az meleg, kényelmetlen, nem szeretem.

Nulla fok körül még simán futok 1 póló+1 vékony polárban, -5-ben aláöltöző+vékony polárban.

Azaz valami nagyon vékony, nagyon könnyű cucc kellene, ami tényleg csak a szelet fogja és semmi mást, vagy csak egy mellény, vagy valami olyan vékony pulcsi, aminek a mellkas-váll része szélálló (Ronhillből láttam ilyet, de az 25k...)

Előzmény: gyuszmó2 (168908)
gyuszmó2 2015.01.11 Creative Commons License 168908

Hát 40000 körül. 

Mekkora méret kellene ? Lehet hogy 15 körül lenne egy L es

Előzmény: pom-pom57 (168907)
pom-pom57 2015.01.11 Creative Commons License 168907

Ez engem érdekelne,tudnál nekem valamilyen kapcsolatot,hogy megvehessem én is kézalól?. És mennyi az új ára?

Előzmény: gyuszmó2 (168906)