Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lassú Nyíl 2014.11.24 Creative Commons License 168294

Akkor mégsem te lehetsz, akire gondoltam... a túrasízés nem tartozik a fí-csőreim közé :-)

Előzmény: rufusss (168289)
rufusss 2014.11.24 Creative Commons License 168293

Nekem oldalt szokott fájni a térdszalagom (?) ha jóval hosszabbat futok terepen, mint a szokásos. 1-2 nap után nálam is elmúlik. Tegnap már futás közben előjött, de mostanra enyhült. No pain no gain gondolom :)

Dehidratációtól meg simán fájhat a fejed, főleg mert hidegebb időben sokan keveset isznak. Hosszabb futás után 1-2 órával jön elő nekem, ha nem ittam eleget, ilyenkor leerőltetek 1-2 liter vizet/gyümölcsteát és lassan elmúlik.

Előzmény: Alg (168291)
rufusss 2014.11.24 Creative Commons License 168292

Hosszanti szerintem nincs, a héten meg megpróbálok eljutni dokihoz.

Előzmény: Bozótkutya (168290)
Alg 2014.11.24 Creative Commons License 168291

Én szombaton voltam Normafán úgy hogy vittem futózsákban magammal váltóruhát... de ha mínuszok lesznek, nem fog működni, két polár+egy vékony nadrágnál több nem fér a 10l-be... A Városligetben meg nem sok kedvem van hétvégén napközben hosszúfutni - lehet megnézem a Rákos-patakot.

Más: Szombaton futás után elkezdett furán fájni-zsibbadni a bal térdhajlatom, hátul. Este egy rossz mozdulat után szinte ráállni sem tudtam, reggelre viszont semmi baja nem volt. Utoljára tinédzser koromban volt ilyen gyakran, azt ráfogtam a növésre :) Van valakinek ötlete, mi lehet ez?

Illetve arra, miért fáj néha a fejem megerőltető edzés után (hosszú (hegyi)futás, 50k túra...)? Dehidratáció?

Előzmény: Spenót (168288)
Bozótkutya 2014.11.24 Creative Commons License 168290

Hosszanti boltozat süllyedésed is van vagy csak a haránt? Nem oly biztos, hogy kell az a stabil, én is dokit javasolnék aki megnézi a lábad. 

(nekem is van némi harántsüllyedésem, csini cipőben fáj is a talppárnáknál rendesen, de nem hordok csinit :)

Előzmény: rufusss (168282)
rufusss 2014.11.24 Creative Commons License 168289

Ha turasizel akkor lehet hogy futottunk mar egyutt :) 

Betetre en is gondoltam, jo labdokit tudna ajanlani valaki?

Előzmény: Lassú Nyíl (168287)
Spenót 2014.11.23 Creative Commons License 168288

Esős témában teljesen igazad van, de ki lehet terjeszteni ezt a hidegre is. Ma Zalaegerszegen futottam. Az asszony kitett az erdőben, hogy fussak haza a rokonaihoz, amíg ő a többi rokonait látogatja meg. 

A lábam már szinte rendben van, de egy kicsit még feszülget, emiatt óvatosan futok. Egy lejtőn jutott eszembe, hogy jó nagy slamasztikában lennék, ha az erdőben elhagyná magát a lábam. Futni jó volt az idő, de földön fetrengeni vagy hazasántikálni már nem. Nem is kellett 😃

Előzmény: Elm (168285)
Lassú Nyíl 2014.11.23 Creative Commons License 168287

Lehet, hogy neked nem is kipárnázott cipő kell, hanem harántemelőt (vagy komplett betét) kell használni. Ha összedőlt a boltozatod, akkor azt kell kitámasztani. Én a helyedben szépen elmennék egy orthológushoz, és kikérdezném orvostudományból. Amíg pedig dokihoz jutnék, kipróbálnék egy odagumizható / öntapadós harántemelőt... viszont előbb a gyulladásnak kell megszűnnie... (nagy levegő) pihentetéssel + kencével + ficével + nádihegedűvel + tájmasszázzsal... Tudom, nehéz :-(

Egyébként te vagy az a ru-fuss, akivel annó futottam is néha apján?

Előzmény: rufusss (168284)
gyuszmó2 2014.11.23 Creative Commons License 168286

Köszi 

Előzmény: Elm (168285)
Elm 2014.11.23 Creative Commons License 168285

Ha doortodoor futsz, akkor az eső nem számít semmit, éppen csak annyi kell, hogy ne ázzál direktben. Még hidegben is, szóval egy vékonyka dekás kabát van nálam ilyenkor, ami egyáltalán nem vízálló, de éppen egyensúlyban tartja a meleget. Belülről az izzadás miatt úgyis ázol, csak ne fújjon át a szél. 

A szabály annyi, hogy amíg mozogsz addig nincs gond. Ha meg kell állnod, akkor van baj. Úgyhogy esti futáshoz, otthonról otthonig nem kell semmi különös esőben sem. Ne fázz át, vagy csak a végére, akkor úgyis jóhet a meleg fürdő.

Előzmény: gyuszmó2 (168273)
rufusss 2014.11.23 Creative Commons License 168284

Anno amikor vettem, az egyik futóboltban egy párnán kellett szaladgálni, és az alapján neutrálist ajánlottak, a másikban meg a kamerás-futópados módszer szerint stabilat. Végül nekik hittem, stabilat vettem és sokáig nem is fájt sehol. Most viszont stabil cipőben nem találok olyat, ami elég párnázott lenne elöl ahhoz, hogy ne érezzem benne a fájdalmat, ezért kézegetem már a neutrálist is :(

Előzmény: sogormail (168283)
sogormail 2014.11.23 Creative Commons License 168283

Felveszed a cipot es meg kell nezni kameras futopadon. Ott egyertelmuen latszik a kikockazott felvetelen, lassitason, hogy mennyire billen ki a labfejed. 

Szerintem ezt senki nem tudja megmondani forumrol, hogy neked az jo vagy sem.

Nalam pl. nagy kulonbseg volt a stabil es neutralis cipo kozott es a neutralis a megfelelo. A stabil gyepalta a terdem is.. de itt sem mindegy mennyire eros a tamasza a stabil ciponek es parnazottsagban sem egyformak a neutralisak.

Előzmény: rufusss (168282)
rufusss 2014.11.23 Creative Commons License 168282

Sziasztok! Úgy néz ki metatarsalgia szerű problémám van, a talppárnám fáj főleg aszfalton futásnál, de mostanában már sima cipőben is állandóan érzem. Harátsüllyedésem is van, ezért stabil cipőben futok (saucony guide 6). Próbálgattam futócipőket, hátha találok olyat, aminek elöl is jó a csillapítása, egyelőre a nike pegasus a legkényelmesebb, viszont az neutrális cipő, félek, hogy még jobban hazavágná a lábam... A nike structure-t pl, ami stabil, már ugyanolyan keménynek érzem elöl, mint a mostani cipőmet.

Szóval merjek neutrális cipőt venni, vagy tényleg nagy a különbség, és nem tenne jót?

Lassú Nyíl 2014.11.23 Creative Commons License 168281

Csak nem??? :-o Nekem volt 1x a legutolsó, bár nem futás, hanem evezés után: a Szentendrei-sziget felső csúcsától az alsóig 3 órám (nem hendi) és összesen fél liter vizem volt, döghőségben... kis híja volt, hogy én is hozzájáruljak :-DDD Égető inger (még utána is)+ egér-produktum --> nem kis szorongás (a normalizálódásig)

Előzmény: krilin (168278)
rrroka 2014.11.23 Creative Commons License 168280

rengeteg villogó, fényvisszaverő és fokozott figyelem kell olyankor és olyan helyen, amikor autós nem számít arra, hogy ott ember fut. :)

Előzmény: Zsazsi (168276)
rrroka 2014.11.23 Creative Commons License 168279

Úgy érted, hogy ugyanahhoz a tempóhoz a futópadon magasabb érték tartozik, mint utcán? Mert amúgy az is lehet, hogy csak simán lassabban futsz a padon, mint kint.

Előzmény: Roger Preed (168277)
krilin 2014.11.23 Creative Commons License 168278

Erre nem árt figyelni.

Roger Preed 2014.11.23 Creative Commons License 168277

Szokott valaki futópadon edzeni?

Most vegyesen megyek ki szabadtérre illetve futópadra és azt tapasztalom, hogy a futópados edzéseken állandóan jóval magasabb a pulzusom, mint kint.

Ennyit számít, hogy nincs rendes hűtésem?

Zsazsi 2014.11.22 Creative Commons License 168276

elmondom milyen jo tortent velem pentek reggel:

eppen a garazs eloot igazitottam a szerelesemet, ami terdnadrag es egy vekony hosszu ujju volt, amikor a hegyrol ket futo vagtatott le az utcankban ket vidam kutyaval, talan golden retrieverek voltak. Egybol vigyorgtam, h nem csak en vagyok ilyen hulye fle 7-kor.

mondjuk, Disodon meg majdnem kivasalt egy teherauto.:o(

Spenót 2014.11.22 Creative Commons License 168275

Valami olyan vicc jutott erről eszembe, hogy Ukrajnából skypeol haza egy cserediák, kérdezik tőle, hogy hány fok van náluk. Mondja, -7. Mindják neki, hogy itthon -10. Erre válasz: Jaaaa, hogy kint....

Előzmény: Zsazsi (168274)
Zsazsi 2014.11.22 Creative Commons License 168274

A lakasban? ;o)

ahhoz kifejezetten meleg. :o)

Előzmény: gyuszmó2 (168273)
gyuszmó2 2014.11.22 Creative Commons License 168273

Csak itthon futok, és 6perc km kb, nyugis oreges tempóban, a terdem fajdogal :-( 

Előzmény: rrroka (168272)
rrroka 2014.11.22 Creative Commons License 168272

Nem tudom milyen időjárásban, mennyire hidegben, milyen tempóban szeretnél edzeni benne, de egy polár béléses szoftshell kabát szerintem sok futáshoz. Nordicwalkinghoz, túrához és más alacsony intenzitású sportokhoz szokták ezeket felvenni. Futásnál jobban jársz több vékonyabb réteggel, amit könnyen tudsz le-föl venni szükség esetén.

Persze ha Svédországban, terepen, 4+ órás LSD futásokat csinálsz, akkor más lehet a helyzet.

Előzmény: gyuszmó2 (168271)
gyuszmó2 2014.11.22 Creative Commons License 168271

Köszönöm szépen 

Én olyan softshell re gondoltam, ami polar beleses. Amúgy szakadó esőben amúgy sem futok, max ha szitál. A lényeg inkább ez, meg a szél 

rrroka 2014.11.22 Creative Commons License 168270

A softshell, amiben még lehet futni, vagyis nem nagyon merev, vastag, az vízlepergető, hőtartó és szélálló, semmikép sem vízálló, de erre igazából nincs is szükség, mert átlagos futáshoz átlagos időben a softshell szerintem túl meleg.

A polár cuccok 100% poliészterből vannak, vékonyak, ehhez képest nagyon hőtartóak, valamint nagyon hamar száradnak, de semmilyen vízállóságuk nincs, esőben csak alsó rétegnek alkalmasak, amúgy 0 fokig egy rétegben teljesen okésak. 

Minden futócuccból megteszi az olcsó, ezek a műanyag dolgok szinte elpusztíthatatlanok, van egy öt éves kalenji futókabátom, idén lett először sérülése, lejött a hátáról egy fényvisszaverő matrica. :)

A blogunkon itt van pár általános futócucc tipp téliekről is, meg fényvisszaverősökről is: http://hosszutav.blog.hu/tags/fut%C3%B3cucc

Előzmény: gyuszmó2 (168268)
Spenót 2014.11.22 Creative Commons License 168269

Esőben semmi sem jó igazán futáshoz. Ami nem ázik át, dunsztos. Ami lélegzik, az meg drága és annyira azért nem is lélegzik. Én a Lidl-ben vettem softshell felíratú cuccot. Jó lesz hidegben, de nem úgy tűnik, mintha teljesen vízálló lenne. Nem is baj. 

Nyáron nem gáz megázni, de télen az lehet. Ilyen hidegben én szakadó esőben vagy nem futok vagy bevállalom lélegző dzsekiben, ami mindenképpen dunsztos. Szerintem ilyenkor a lényeg, hogy ne fázzunk meg.

Nekem ez a softshell marketing dumának tűnik. A passzentosság pedig szerintem ízlés kérdése.

Előzmény: gyuszmó2 (168268)
gyuszmó2 2014.11.22 Creative Commons License 168268

Szívesen vennék több véleményt, tapasztalatot a softshell anyaggal kapcsolatban. Úgy látom ideális futashoz rossz időben. Mekkora kell, passzos, laza? 

Tényleg jó esőben, szélben? 

Csak a drágább jó, vagy az olcsóbb is megteszi?

Köszönöm 

gyuszmó2 2014.11.22 Creative Commons License 168267

Kedves kollégák

Segítséget kérek, a hétvégén vennék a vatera n softshell felsőt, van polaros, es sima ua.az eladónak. 

Melyik érdemes futás hoz venni, hidegebb időre ? A polár ba nem fogok megfoni ?

Egyáltalán nem ismerem ezt az anyagot, mi a tapasztalatok vele ?

Fontos lenne

Köszönöm

malactarja 2014.11.21 Creative Commons License 168266

izé... széndioxid.

Előzmény: malactarja (168265)
malactarja 2014.11.21 Creative Commons License 168265

Kösz a gratulációt! A 45 hetet gyorsnak nem nevezném, de az a része az egészségemnek kezd helyreállni. A labor eredményeim a testsúlycsökkentésem alatt rendben voltak, és javuló tendenciát mutattak. A vasmegkötő kapacitást hogyan mérik? A vér-oxigénem inkább vér-szénmonoxid lehet. :(

Nem tudom, milyen a tökéletes légzéstechnika, de ha nem hajtom túl magam, akkor ritmusosan, egyenletesen veszem a levegőt.

Előzmény: viktor a takarító (168263)