Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

amatőr Creative Commons License 2015.02.22 0 1 169547

Na igen.
Lehet, hogy a márciusi szigetfutásra kimegyek, rajtszámmal. És végigviszem azt a szép sárga papírt egy körön át.

Mivel tegnap teljesítettem az idei év második futását, épp 5,35 km-t.
Ez azért, beláthatod, Sajó, remek dolog és reményt ébresztő.

Amúgy az egész hozzászólást azért a szép V betűért csinálom, amire Spenót hívta fel a figyelmet!

Előzmény: pom-pom57 (169531)
Jozsef Creative Commons License 2015.02.22 0 1 169546

A Polar melletti +, hogy el lehet számolni egészségpénztárra.

Előzmény: Roger Preed (169545)
Roger Preed Creative Commons License 2015.02.22 0 1 169545

Néhány példa GPS órára (pulzusmérővel):

Polar M400 - kb 60 ezer Ft

Garmin Forerunner FR 15 - hasonló ár

Garmin Forerunner 210 - kb 70 ezer Ft

Suunto Ambit 2 R - kb 80 ezer Ft

Ez alatt szerintem nem igazán találsz órát, ami pulzusmérő és GPS egyben.

A tudásukat jól össze lehet hasonlítani a dcrainmaker.com oldalon, eléggé alapos teszeket szokott csinálni az órákról a srác.

Előzmény: Ogf_Soron (169544)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169544

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy milyen GPS-es sportórákat kellene keresnem, amik megérik az árukat, és tényleg megbízhatók? Igazából eléggé elegem van ebből a telefonos bohóckodásból, hogy azzal méregessem az edzéseimet,  holott szeretem az endomondot, mert mutatós, jól áttekinthető, de kényelmesebb lenne, ha mindent órával mérnék.

Ki milyen órákat használt eddig, mik azok, amik bátran ajánlhatók? Kb. mennyibe kerül egy ilyen óra? A pulzusmérő pánt még pluszban mennyit kóstál? (Természetesen a prémium kategória felejtős, nincs 100 ezer Ft-om ilyesmire, de 60-65 beleférne.)

Előre is köszi!

Smancs Creative Commons License 2015.02.22 0 1 169543

na hja, az áttöltő az nagy találmány tuti.

amúgy meg, kb így vagyok ezekkel a progikkal, nélkülük is ellennénk, de..

.

Előzmény: Spenót (169542)
Spenót Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169542

Eléggé telefonfüggő a dolog. Kinek ez jön be, kinek az. Nekem speciel a Sós Gizi.

Ezzel az áttöltögetővel viszont tényleg arra vált az ember, amire akar.

Előzmény: Smancs (169540)
Smancs Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169541

telót meg ígyis úgyis vinnem kell sajna... vagy kizrólag éjszaka futhatnék.. az meg míg nincs meleg... brrr...

Előzmény: Smancs (169540)
Smancs Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169540

:)) ok értem.

Én csak telóval nyomom, abban tök ok a runtastic pro... . a többi meg... valamelyik 10kmen plusz 2-2 és felet csalt pluszba :O :O áááááá... no komment :)

Előzmény: Spenót (169539)
Spenót Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169539

Visszatöltöttem a Runtasticra a futásaimat. Kaptam egy csomó levelet az új rekordjaim miatt... spanyolul... :)

Előzmény: Spenót (169538)
Spenót Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169538

Leginkább azért, mert a BT Smart pulzusmérő, amit kimondottan a Runtastichoz ajánlottak, tök megbízhatatlanul működött vele. Endomondo csont nélkül felismeri és használja. Runtastic nálam olyat is csinált, hogy pl. kaptam egy sms-t és akkor suttyomban leállította az edzést. Az Endo nálam sokkal stabilabban működik. Persze vannak a Runtasticnak is előnyei (pl. a futás közben készült fotókat önállóan hozzáadja a futáshoz és szurkolásként az alap változatban is jól rá lehet kiabálni az ismerősökre a saját hangunkon).

Ezzel a szinkronizélő progival viszont lehet hogy visszatöltöm a futásaimat a Runtasticra is, mert ott PRO vagyok és nagyon karaj a statisztikája is. 

Előzmény: Smancs (169537)
Smancs Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169537

miért költöztél át? :O

Előzmény: Spenót (169534)
Spenót Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169536

Ez megnyugtató.

Előzmény: sneci (169535)
sneci Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169535

Köszi! Nekem nagyon hasznos, hogy végre egyben láthatod a futásaidat.

sneci

Előzmény: Spenót (169534)
Spenót Creative Commons License 2015.02.22 0 0 169534

Átköltöztem az Endomondora a Runtasticból. A tavalyi edzéseim meg ott voltak árván A Runtasticon. Ma találtam egy SyncMyTracks nevű alkalmazást, ami térképpel és minden adattal prímán átköltöztette az edzéseket. Sokféle progit ismer. Igaz, hogy 800Ft a letöltése, de nekem megérte, hogy egyben lássam a futásaimat. Hátha másnak is hasznos és csak emiatt nem vált edzőprogit...

barefootBushman Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169533

Nekünk ilyesmi volt, ennyiért meg is éri, mert van hozzá felfogatókonzol -ami egyébként egy vagyon.

Előzmény: sogormail (169532)
sogormail Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169532

Van itt valaki aki gyerkoccel egyutt fut "babakocsival"? Bico utan teheto utanfuto erdekelne, amibe teheto elso kerek futashoz:) Hatha van itt valakinek tapasztalata az ugyben.

pom-pom57 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169531

"Ez lesz, vagy megfontolom pom-pom ajánlatát". Szerencse a szerencsétlenségemben,hogy Hacsek kezdi reálisan látni a dolgokat.

Előzmény: Spenót (169520)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169530

Ez a  magyar egészségügy.Be kell csapni a betegirányítót,és eljátszani ,hogy sántítok,hogy egyáltalán megnézzék a sarkam. Sajnos én nem vagyok olyan jó színészi képességgel megáldva  ,mint az a pasi a reklámból,aki igen hitelesen adja elő,hogy krónikus szívbetegségben szenved.  Azért

"bírom én az iramot!!!"

Előzmény: Spenót (169520)
6600GT Creative Commons License 2015.02.21 0 1 169529

Szia, nekem fontos az óra, megszoktam már, egy Timex Ironman Global Trainerem van, nagyon szeretem, viszont telefonnal nem tudnék futni.

Én 2 tájfutó versenyt, egy Spartan race-t, 8 félmaraton versenyt, és 2-3 kisebb terepversenyt futottam, fantasztikus a versenyek hangulata, pláne Pesten. Viszont én is leálltam a versenyekkel, mivel nyerni úgysem tuok, ahhoz meg túl drágák a nevezési díjak, hogy csak úgy fussak egyet, pláne mivel feleségem is megfertőztem a futással, így ketten nevezünk, vagyis mivel már kisebbik fiam is fut, ő is futott tavaly 6,5 kmes versenyen Füreden. Hozzájön a benzin, evés ivás, bizony drága, így inkább csak magunknak futunk már. Mondjuk egy hivatalos maratont szeretnék azért futni, csak egyet.

Lábam fáj, azaz a sarkam, mint kiderült talpi bőnye "gyulladás" ami igazából nem gyulladás, hanem mikroszakadások a túlterhelés miatt, viszont nagyon makacs sérülés, nagyon lassan, és nehezen gyógyul, mivel munkámból kifolyólag is agész műszakban sokat kell állnom, járkálnom. Most itthon vagyok, de most is rajt a hátrafeszítő zokni a lábamon, amit magam barkácsoltam, ettől várom a javulást. Javul, mert érzem hogy kevésbé fáj már, tegnap az új cipőben futottam is pár métert, semmit sem fájt, de ha ráfutnék, tuti visszajönne, mivel reggelente érzem még a jobb sarkam. A bal már szerintem futható. Sajnos senki nem tud egyértelmű gyógymódot, dokinál is otthagytam 30 ezret a semmire, mint ahogy tavaly is 60 ezret  sípcsontfájdalmamra, amit végül csak ki kellett pihennem 6 hónap alatt. (sípcsont ínhüvely gyulladás, amire ráestem kerékpárvázzal 2 nap alatt kétszer ugyanúgy, ezért lett egy vérömleny a csonton, ami lassan szívódott fel).

Tavaly én is vettem egy bicajt (KTM Cross Trekking), keresztedzésnek, bár Ausztriában montenbájkozok a hegyi utak miatt, de sajnos a sérülésem a tekerést sem engedi. Már teljesen elpuhulok, csak a fitnesz tréning maradt jelenleg, mint sport. Sajnos(vagy nem), sportmániás vagyok gyerekkorom óta, minden nap edzek valamit, anélkül lelkiismeretfurdalásom van...

Előzmény: Norbyd (169526)
lallaj Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169528

Én akkor megyek, amikor éppen az időjárás engedi. Igazából mindegy mikor futok, mert szeretek futni. Gyerekek nincsennek, a feleségem pedig elfogadja, hogy eltünök időnként futni. Ja és munkám sincs most. Egy hónap múlva kezdek dolgozni megint, kicsit félek, hogy az edzések kárára fog menni.  Most hétfő kivételével minden nap futok. A héten 8.5 órákat, de ez nőni fog, mire elkezdem a melót. És ráadásul fizikai munkát fogok végezni. Máshoz nem is nagyon értek. Jó lesz keresztedzésnek. 

A telefonos kérdésnél, nem vettem figyelembe, hogy valaki azon méri a teljesítményét. Bocsi. Csak a telefon funkciót vettem figyelembe. Ha már majd én is nagyobb km-ekre megyek el és nem a szokott helyemre, akkor persze viszek majd én is telefont, meg fényképezőt is, de addigra beszerzek valami jó tatyót. 

Előzmény: Smancs (169511)
Norbyd Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169527

Mi történt a lábaddal?

Előzmény: 6600GT (169525)
Norbyd Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169526

Üdv! Én utóljára 5éve használtam pulzusmérőt, de elegem lett, hogy évente lemerül, és meguntam.,. Azóta semmit. .. Max az időt nézem, vagy a kiismert távokon, tudok számolni viszonyítani.. Én évek óta futok de soha, semmilyen versenyen nem voltam:-) csak bringa versenyen, futón soha.

Előzmény: 6600GT (169525)
6600GT Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169525

Én szeretem az órát, mert rögzít mindent, össze tudom hasonlítani az erőnlétem a korábbiakkal, látom a távot ha új úton futok, voltam iramfutó is félmaratonon, ott is nagyon szuperül működött, ezenkívül nagyon jó az intervall edzéshez is.

Csak ez a rohadt talpi bőnye engedne már futni...4 hónapja nem futottam egy métert sem.

Előzmény: Norbyd (169523)
Smancs Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169524
maganorbos?? arra nem.kell honapokat varni. en mindenkeop megnezetnem ortopedussal.
Előzmény: pom-pom57 (169519)
Norbyd Creative Commons License 2015.02.21 0 1 169523

Üdv!

Tök jó, hogy van lehetőséged kint is futni Ausztriában, biztos szép:-) Én ha szülőkhöz haza megyek ott szoktam futni, meg ahol életvitel szerűen vagyok, ott. Ja... A görögországi nyaralást sem bírtam ki pár óra futás nélkül... Én is nagyon jól el tudok elmélkedni futás közben, de a havas erdei éjszaka a kedvencem,  viszont ez lehetetlen  fejlámpa nélkül, mert semmilyen fény nincs, azt a pár utcát leszámítva, amikor vissza érek, a házak közé és itt max őzek, nyulak, vaddisznók vannak, meg nappal voltak már itt erdészek. Az évek alatt egy kutyát láttam ezen az útvonalon szabadon, igaz az pont engem ugatott meg, de semmi gond nem volt, amikor viszont szülőknél otthon futottam,  na ott kergetett meg 2németjuhász. Én semmiféle órát nem használok, és nem is használtam, mármint külön futásra:-)

Előzmény: 6600GT (169516)
Norbyd Creative Commons License 2015.02.21 0 0 169522

Üdv! Nagyon szépen köszönjük a javaslatokat, észrevételeket, valószínűleg kipróbáljuk. Most, még semmiféle problémát nem okoz, mert egy métert nem futott, de pár éve megpróbálkozott a sport ezen változatával, de pár hét alatt abba hagyta, a folyamatos fájdalmak miatt, de most kicsit utána járva a dolgoknak, ismét megpróbálná.

Köszi!

Előzmény: Levus55 (169510)
Spenót Creative Commons License 2015.02.20 0 0 169521

Azt jelenti, hogy kinek, milyen régi a nickje.

Spenót Creative Commons License 2015.02.20 0 0 169520

Én a helyedben bemennék egy sebészetre és mondanám, hogy tegnap teniszezésnél meghúzódott. Sántíts egy kicsit, hogy jobban sajnáljanak. Tudom, hogy eszméletlen hosszú a várólista. Én fülészetre kaptam úgy 3 hónapja időpontot. Persze nem is tudok elmenni, mert az lesz a második nap az új munkahelyemen...

Előzmény: pom-pom57 (169519)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 169519

Szakorvos még nem látta.A János kórházban műtöttek meg 24 évvel ezelőtt.Látta egy belgyógyász teniszhaverom a meccs után..Meglepődött ,mert nem látta a mozgásomon játék közben.Jól megvertük őket,pedig   egy 78 éves volt a partnerem.Ő azt mondta,hogy lehet a varrat szakadt el,és kérjem el a leírást a kórházból.Megtettem.Nincs már meg,mert volt egy beázás.A egyik doki már nyugdíjas,a másik meg betegállományban van,talán már nem is fog visszajönni.Komplikált műtét volt,mert másodszor szakadt el.Gondolom a megerőltetéstől dagadt meg,mikrószakadásokra gyanakszom,ott ahol összevarták az ínt..Nehezen tudom elképzelni,hogy egy részleges szakadásnál még a nyomásra sem fáj.Ortopédiai szakrendelésre hónapokat kellene várnom,olyan hosszú  a várólista.

Előzmény: Spenót (169513)
Smancs Creative Commons License 2015.02.20 0 0 169518

Bruhuhu.... nem jutok géphez ... padfone ön vagyok (:-(

Előzmény: Spenót (169517)