Keresés

Részletes keresés

Mr. Long Creative Commons License 6 napja 0 0 178234

Tenyleg autogumibol keszult saruban nyomjak, legalabbis a born to runban azt irjak.

Előzmény: gurtnis (178232)
Mr. Long Creative Commons License 6 napja 0 0 178233

152->146->138->135

Mindjart 100 alatti atlaggal fogsz futni.

Előzmény: Ermak (178230)
gurtnis Creative Commons License 6 napja 0 0 178232

Saruban???  Jó hogy nem fapapucsban!       Tényleg csak poénnak írtam, nem akarlak bosszantani! :D

Előzmény: budai10 (178224)
Mr. Long Creative Commons License 6 napja 0 0 178231

Kisebb kiszerelesben, 2-4 napos tavlatban tervben van fukirandulas a kektura utvonalan. Egy kis hatizsakba belefer minden, ami kell, par valtas futoruha, egy kis torulkozo, tusfurdo, meg muzliszeletek. Par szallast elore le kell foglalni, mivel kenyelmesen szeretek aludni es nem kell ebben az esetben satrat cipelni. Ja es telefontolto,mert az oraval kell trackelni :)

Előzmény: bellone72 (178229)
Ermak Creative Commons License 6 napja 0 0 178230

Mindig meglep, mennyivel kisebb terhelést ad az alacsonyabb pulzus.

Azt már korábban megtapasztaltam, hogy 21 km 152-es pulzussal megterhelőbb, mint 24 km 146-tal. Izomláz (ha nem is túl sok) mindkettő után volt.

Tegnap futottam 20 km-t 138-as pulzussal, és mára vártam egy kis izomlázat. Ehhez képest ma reggel is kimentem 10 km-re (pulzus 135), és még futás közben is épp, hogy csak éreztem a tegnapot a térdeimben, más semmi.

Jó tapasztalatok ezek ahhoz, hogy ne fussam el a K100 elejét.

bellone72 Creative Commons License 6 napja 0 0 178229

Nagyon romantikus, ahogy elképzelem magam tarahumaraként. Az autógumi sarumban rovom a hegyeket és völgyeket, egyiket a másik után. Nem akadályok ezek, hanem a természetben töltött életutam diadalmas jelképei! Az eggyé válás diadalát pedig (előtte és utána egyaránt) 8 liter házisörrel és varázspipával élvezem, néhány felajzott, lenge indiánlány körében.

Sajnos, az itteni életembe mindebből csak a minimálcipő-marketing próbál betüremkedni.:)

Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178228

Igen. Az a lényeg, ha minden rendben, amkor ésszel adagolva, növelve a terhelést nem okoz gondot a futás hegyen sem. Az én problémámból nem akarok általánosítani, igaz hegyi indián sem vagyok.

Előzmény: budai10 (178224)
Mr. Long Creative Commons License 6 napja 0 0 178227

Mar jo par eve allando program baratokkal az irottko teljesitmenytura osszel es az iden paran mar futva megyunk, ha minden jol megy. Ajanlom, szerintem az orszag egyik legszebb resze, a balaton utan.

Ha minden jol megy es sikerul helyet foglalni, akkor jovore megyunk ub-re csapattal. Nem az igazi kerules, de valahol el kell kezdeni. A teljes korbol mar reszletekben meg van 28km :D

Előzmény: afaith (178226)
afaith Creative Commons License 6 napja 0 0 178226

A Kőszegi hegység ilyen szempontból még kimaradt, a Balaton az alap - holnapután kezdődik a kerülő.

Előzmény: Mr. Long (178208)
afaith Creative Commons License 6 napja 0 0 178225

Az Ódor felé is jó nagyon és közeleg a rókagomba szezon :), vagy persze a Stimecz felé a Vörös-kőre fel a forrás felett direktben (nem jelzett), aztán a Tar-felé... Egerben laktam 3 évig a Bükk elképesztő télen-nyáron minden héten fent voltam. Kimeríthetetlen - ellentétben velem :)

Előzmény: Ati_66 (178206)
budai10 Creative Commons License 6 napja 0 0 178224

Laza térdszalagra megfelelő izomcsoport edzés mellet a műtét a megoldás?

Amerikában eléggé elterjedt a ultra/terepfutás,Mexikóban a  Tarahumara indiánok a hegyekben nyomják saruban a 200-300km versenyeket ha rendben van az ember nem rokkannak le azért mert a hegyekben futnak.

Aki a videóban szerepel annak a mestere futott 5000km versenyen minden nap 100km hegyen völgyön 50 napon át.

Előzmény: Ati_66 (178222)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178223

Egyébként hogy mi baja a térdemnek és miért, nem az én saját elméletem.

1996-ban olyan orvos mondta, aki látta már néhány sportoló térdét és térd röntgen felvételét.

Ő volt: https://www.dvsc.hu/szakmai-stab/dr-piko-karoly 

Előzmény: Ati_66 (178222)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178222

Kösz! Én már tudom, remélem a térdem is hallotta és ehhez tartja magát. :-)

Komolyra fordítva. Kicsit lazák a térdszalagjaim, ezért nem szimplán csukló mozgást végez a térd, főleg lejtőn lefelé futásnál. Ha csak síkon  és hegyre fel futnék semmi gondom nem lenne, de én a hegyről lefelé is futok és olykor rendesen betámasztok hogy lassuljak... Az első komoly tünetek is az után jelentkeztek, hogy egy téli szezonban minden második hétvégén Mátrafüred-Kékes és vissza vagy Mátrafüred-Háza két kör volt az adagom. Azért Kékesről a déli sípályán Házára és onnét a patak völgy mentén Füredre leszáguldani 80 kilósan rendesen ad a térdnek lábtartástól függetlenül. (Akkoriban még minden edzésen útvonalcsúcsra törekedve futottam.)  Egyébként nem a széle kopott el, hanem a közepe a térdkalács alatt...   

Elméletileg lehetne (lehetett volna 20 évvel ezelőtt ?) javítani a helyzeten megfelelő izomcsoportok edzésével hogy az izmok tartsák feszesebben térdet, de a kondi edzések nem az én világom.

Ja a csontozatom, porcaim megedződhettek volna akkorra, mert serdülőként, juniorként is futottam 20km feletti távot is.

Előzmény: budai10 (178221)
budai10 Creative Commons License 6 napja 0 0 178221
Előzmény: Ati_66 (178219)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 6 napja 0 0 178220

eddig nem olvastam el :) Csak miután egy már hete nem tudok hasgörcs nélkül befejezni egy esti futást sem, kíváncsi lettem. 

Soha egyetlen gyógyszernek sem tapasztaltam még mellékhatását, ez viszont eléggé kiüt. De már csak 4 nap, és csak két futás. 

Előzmény: Ati_66 (178218)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178219

Az én térdeimben már olyan vékony a porc réteg, hogy a fájdalommal a kialakuló hiányokat jelzi nem az egyszerű túlterhelést.

Előzmény: budai10 (178213)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178218

Te nem hallottál még róla, hogy nem szabad elolvasni a szedett gyógyszer mellékhatásait? 

Előzmény: 9:3-at tippeltem (178214)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 178217

Én szedtem valami tablettát (nem emléxem, hogy mi volt), aminek achilles ín szakadás volt a lehetséges mellékhatása. Elképzeltem, hogy ülök a fotelben és, hopp, elszakad. :) 

Előzmény: budai10 (178216)
budai10 Creative Commons License 6 napja 0 0 178216

Gyulladáscsökkentő ami úgy rendbe rak,hogy megeshet,hogy sírba tesz. :)

Előzmény: 9:3-at tippeltem (178214)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178215

Autóztam egy órácskát és mivel szóba került ma Felsőtárkány, közben eszembe jutott, hogy még a nagy havak idején eldöntöttem, hogy egy szép márciusi hétvégén ellátogatok Felsőtárkány mellé megnézni a Vöröskői forrást, mert bőven van a karsztban víz.

Aki teheti nézze meg. Most lehet nagyobb a szökőkút mint ezen a 2013 április végén készült fotón. Mivel időszakos forrás nyáron nem szokta ezt az arcát mutatni.

Otthonról oda-vissza 40 km így eldőlt off topic montival edzem hosszút a hétvégén. 

9:3-at tippeltem Creative Commons License 6 napja 0 0 178214

ha már gyomor. Egy hete szenvedek a futással, ezért ma végre elolvastam a kapott gyulladáscsökkentőm tájékoztatóját.

"A leggyakrabban észlelt mellékhatások:
- gyomor-bélrendszert érintők, mint gyomor-/nyombélfekély (peptikus fekély), valamint gyomor- vagy bélátfúródás és/vagy -vérzés, melyek egyes esetekben végzetesek lehetnek, különösen idős betegeknél. Hányingert, hányást, hasmenést, puffadás, székrekedést, emésztési zavarokat, hasi fájdalmat, szurokszerű székletet (meléna), véres hányást, fekélyes szájnyálkahártya-gyulladást, a fekélyes vastagbélgyulladás (kólitisz ulceróza) és a Crohn-betegség súlyosbodását jelentették."

Így azért már érthető, miért szabadkozott az orvos is, amikor felírta. 

Előzmény: budai10 (178213)
budai10 Creative Commons License 6 napja 0 0 178213

A térd dolog az egyik(gyomor még rosszabb)amire nem lehet edzeni vagy fokozatosan terheled és alkalmazkodik vagy túlterheled és büntet.

Előzmény: Ati_66 (178210)
rrroka Creative Commons License 6 napja 0 0 178212

Egy ideális világban, ahol a futó tájékozódik és felkészül kicsit, a gyenge támaszos olcsó cipő nem volna rossz megoldás, de a realitás az, hogy a kezdő futó tojik mindenre, csak egyre több km-t akar posztolni endomondóból FB-ra, ebben az esetben pedig jó, ha van a cipőben pár három betűs rövidítés, ami kicsit megvédi az elején, amíg vagy be nem kerül egy olyan társaságban, ahol olvas ilyenekről, vagy le nem sérül és a) abbahagyja a picsába, b) utánaolvas, és bekerül egy olyan társaságba... :)

Előzmény: gurtnis (178177)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 178211

Bassszus! Pont ez a tervem! Leszel az edzőm? :) 

Előzmény: Zsazsi (178209)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178210

Kösz!

Nem a távval van gondom, hanem a súlyommal. December végén, január elején már futottam több 30km körülit és 38 km-t is. A korábban betett két útvonalból a Mezőkövesd-Bükk kör 38 km volt, 20km a laposon és utána fel a hegyre és vissza.

Akkor már csak 87kg voltam de a térdem január elején még így is egy hónap pihenőt követelt. Ami majd 2 hónappal visszavetett az időket nézve, mert közben híztam is 90 kg-ra. Most már vigyázni kell a térdemre, nincs időm ismét kihagyni a futásból 1 hónapot. Július végén bírnia kellene egy 4ó30' vagy kicsit gyorsabb maratont. Szóval 20-24 km fölötti távra már csak majd május júniusban megyek, és remélem addigra  elértem a 82-83 kg körüli versenysúlyom is.  

Előzmény: Ermak (178207)
Zsazsi Creative Commons License 6 napja 0 0 178209

Ez nyirmogas akart lenni?! Mert annak nagyon gyenge... :o)

odamesz, lefutod, oszt'jonapot. ;o)

Előzmény: Spenót (178182)
Mr. Long Creative Commons License 6 napja 0 0 178208

Halottak napjan voltam Felsotarkanyban turan, sokat kocogtam is benne, nagyon szep kornyek, a balaton és koszeg kornyeke utan nekem a kedvencem.

Előzmény: afaith (178205)
Ermak Creative Commons License 6 napja 0 0 178207

>az talán nincs 40km - de erre még nem vagyok felkészülve.

A lábad már felkészült, max. fejben nem vagy rá felkészülve.

Mondjuk az igaz, hogy én se vettem még rá magam sohasem, hogy edzésen 20-25 km fölé menjek, versenyen mégis megy többször ennyi (belegyalogolva, ahol kell).

De ha egy huszas után úgy érsz haza, hogy "ez jólesett, akár futhatnék még" és másnapra is csak enyhébb izomlázad van, akkor a lábad simán készen áll negyvenre is.

Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 178206

Az a baj, hogy ha Várkúttól lefutok Tárkányba, az már kb 15 km és még nem indutam el a fennsíkra. Onnét még haza is kellene futni, de én nem ultrákra készülök :-)

Van elképzelésem egy túrafutásra itthonról Tarkő érintésével Bánkútra, hazafelé autóval az talán nincs 40km - de erre még nem vagyok felkészülve.

Előzmény: afaith (178205)
afaith Creative Commons License 6 napja 0 0 178205

Tárkánytól lehet futni jókat (meg mászni is)

Előzmény: Ati_66 (178203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!