Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 2024.02.26 0 0 229555

Tényleg konzisztens, és ami a pulzus illeti, lehet hogy kezdett meleged lenni?

 

Tegnap a Margit-szigeten edzettem és rengetegen futottak a külső körön. Az emberkék többsége téli cuccban volt. A legdurvább látvány egy sapkában és hatalmas téli sálban futó fiatal srác volt.

Amúgy vasárnap déli tavasz volt, rajtam 3/4-es nadrág és rövid ujjú póló, halálra izzadtam magam, és még így negyed órát álldogálva a villamos megállóban sem fáztam.

 

És hallotessek-nek, aki Stryd tulajként értékeli: akkorát futottam, hogy a négy hét mindenfélét tartalmazó edzés után még mindig csak 270W-on álló CP-t felnövelte 291W-ra :)

Az ilyen inkonzisztenciák miatt nem bízok a Stryd verseny teljesítmény javaslataiban. Bezzeg a Garmin Connect 1:27:35-ös félmaraton jelzőt mondott reggel, 1:27:26-ot futottam, elég jól saccolt. A Garmin jelenleg jónak tűnik, de ha tovább edzek, be fog durvulni, nemsokára 1:24-en belüli fm időket fog jósolni, ami már elképzelhetetlen. Valamit valamiért: ekkor majd a maratoni becslése lesz reálisabb.

Előzmény: O/O (229552)
Szajrés Creative Commons License 2024.02.26 0 0 229554

Pénteken este beszéltem a reumatológussal, elmondtam neki az állandó alacsony húgysavszintemhez kötődő aggályaimat a diagnózisával szemben. Azt mondta, hogy akkor szerinte sem köszvény, de van még pár ötlete. Majd ha három hónap múlva megyek kontrollra, akkor végez valami izotópos vizsgálatot.

Ez kicsit arra a viccre emlékeztet engem mikor a paraszt mondja a csodarabbinak, hogy az összes jó tanácsa ellenére megdöglött a tehene. Mire a rabbi mondja neki, hogy kár, pedig még annyi jó ötlete lett volna.

Közben szombat délben kipirosodott a gyerek arca, mintha ki lenne melegedve, csak úgy is maradt. Tegnap elkezdtünk a neten keresgélni, hogy mitől lehet, és szembe jött a hír, hogy lepkehimlő járvány van, aminek ilyen arcpír az egyik tünete és akár Ízületi gyulladást is okozhat.

Előzmény: Spenót (229549)
hallotessek Creative Commons License 2024.02.24 0 0 229553

Elég konzisztens vagy :)

Előzmény: O/O (229552)
O/O Creative Commons License 2024.02.24 0 0 229552

Ma futottam egy félmaratont, jótékonysági futóverseny volt. Ezen futottam tavaly is, készülni nem készültem rá és nem is hajtottam ki magam. 4:30-4:40-re terveztem fejben és bíztam benne, hogy 150 bpm-be beleférek. 15 km-től már 150 bpm + 2-3 ütés volt, de az átlag 147 bpm lett, és nem lassultam szinte semmit. Összevetettem a tavalyival, mert azt gondoltam, hogy tavaly sokkal jobbat futottam, szinte ugyanaz lett, picit más volt az útvonal, de mégis szinte ugyanaz lett :)

O/O Creative Commons License 2024.02.24 0 0 229551

Szerintem simán csak bazi sok pontból állhat a track. Volt már ilyen. basecamp programban látni a pontok számát, meg lejjebb is lehet venni. Nálam 9932 pontból áll a track, ez szerintem feleslegesen nagyon sok.

Előzmény: Asztrofizikus (229550)
Asztrofizikus Creative Commons License 2024.02.24 0 0 229550

Nem hiszem, hogy a kereszteződés okozta a galibát a trackben, mert máskor is használtam már olyat gond nélkül. És érdekes módon most itthon kétszer is betöltötte, mondhatni simán, kevés akadással. Múlt héten ott a terepen pedig három-négy próbálkozásomnál is teljesen megállt a load képernyőn az a körbe forgó izé, ami mutatja, hogy dolgozik, és úgy fél-egy perc mozdulatlanság után elfogyott a türelmem. Nem tudom, van-e ennek bármi köze ahhoz, hogy most máshol voltam és nem ott. Különös. Ha legközelebb Gánton járok, és addig nem felejtem el, és még ez az órám lesz, akkor kipróbálom megint ott.

Előzmény: Pinyo (229540)
Spenót Creative Commons License 2024.02.23 0 0 229549

Engem néhány éve meggyanúsítottak köszvénnyel. Magas volt a húgysav értékem is. Azonnal gyógyszert írtak rá, de nem akartam szedni. Olvastam, hogy sok esetben a kevés folyadékfogyasztás okozza. Elkezdtem 2-3 liter vizet inni naponta és le is ment a normál szint aljára egy hónap ivászat után.

Előzmény: Szajrés (229548)
Szajrés Creative Commons License 2024.02.23 0 0 229548

Köszvényes rohamnak hívják, amikor fájdalmasan begyullad egy ízületed a húgysav kristályoktól.

Most már én is erősen kétlem, hogy nekem ilyenem van.

Szombat reggelre fájni kezdett a jobb lábam negyedik (gyűrűs) ujjának második ízülete. Piros és duzzadt volt, nap közben bejáródott, alig éreztem, de vasárnap éjszaka már csak fájdalomcsillapítóval tudtam aludni. Hétfőn próbálkoztam közgyógy keretein belül orvoshoz jutni, de mint tudjuk, ez kb lehetetlen küldetés még ismerős segítségével is. Telefonos elbeszélés alapján közölte a reumatológus, hogy köszvényes rohamom van, írassak a háziorvosommal rá gyógyszert. Felhívtam belgyógyász barátomat, ő mondta, hogy akár az is lehet, de ő azért csak megnézné a húgysav szintet a véremben előtte.

Azóta olvasgatok a témában, a köszvény kialakulásáért egyértelműen a magas húgysav szintet (hiperurokémia) teszik felelőssé, aminek több oka is lehet. Azt is megjegyzik azonban, hogy a roham idején már nem feltétlenül magas a vér húgysav szintje.

Kedd reggelre sikerült egy magán vérvizsgálatot egyeztetnem, szerda délelőttre pedig egy magán reumatológus is fogadott. Ő szintén köszvényes rohamot diagnosztizált, ennek megfelelően kezdte meg a terápiát Flector porral és Colchicum Dispert köszvény gyógyszerrel.

Azóta megnéztem a korábbi leleteimet (a pajzsmirigyem likvidálása óta évente legalább egy laborom van), amikben mint kiderült mindig néztek húgysav szintet. Az utolsó tavaly októberben volt, de a húgysav érték mindig a normál tartomány alsó felében helyezkedett el, még a közép szintet sem érte el sosem.

Ma este hívom a reumatológusomat, hogy akkor hogy is van ez.

Előzmény: Pinyo (229545)
O/O Creative Commons License 2024.02.23 0 0 229547

Nagyszerű! Gánton foglalok asztalt ;) 

Előzmény: Pinyo (229546)
Pinyo Creative Commons License 2024.02.23 0 0 229546

O/O képzeld, kiderült, hogy fiam is ráér, tegnap nevezett a jövő heti Gántra. Szóval majd eggyel több főre foglalj asztalt :) Hol jobbak az éttermek, Gánton vagy Csákváron?

Előzmény: O/O (229524)
Pinyo Creative Commons License 2024.02.23 0 0 229545

Szerencsére nem. Azt hittem, a köszvény az egy állapot, mint a reuma, ami mondjuk kicsit rosszabbodik, ha jön a front.

Előzmény: Szajrés (229538)
rrroka Creative Commons License 2024.02.23 0 0 229544

úgy látszik ez ilyen időszak lehet, a 100 km után nekem is feljött 3 kg két hét alatt, mert kevesebbet futottam pihenés miatt, és többet ettem a regenerálódás miatt. 74-ről most megyek lefele.
Pinyo, a te magasságodhoz 70 kg alatt lenni nagyon durván jó futáshoz! 

Ati_66 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 229543

Nekem ehhez nem kell svédasztal, csak egy bőséges családi hétvégi kajálás és azt követően minden maradék eltakarítása a hűtőből csütörtökig + a szokásos csoki nassolás. :-)

(A párom nem tud keveset főzni + a sógorom is olyankor lep meg hétvégén valami saját kreatív kajával amikor egyébként is tele a hűtő. Kaját kidobni pedig nem szeretek csak amikor már tényleg nem ehető valami miatt)

 

Egyébként egy ilyen párnapos + 2-3 kg sport nélkül is lemenne kb egy hét alatt, ha lenne lelkierőm minimál kalóriát bevinni. 

 

 

Előzmény: hallotessek (229539)
hallotessek Creative Commons License 2024.02.22 0 0 229542

Én is reménykedem egy gyors lejtmenetben, ahogy "kiürülök" :) 1-2 nap alatt, nyilván ami rövid idö alatt jön, az gyorsan is megy, ha egy hónap alatt szedtem volna fel 3 kg-t az más mintha 2 nap alatt, az majdnem hogy csak egy kiadós sz*rás hehe.

Aztán ahogy mától újra megy az IF + vegetáriánus étrend, nincs kétségem felöle hogy rendben leszek, csak durva látni a mérleget, 68,5-öt tippeltem volna.

Jó lenne ha 2 héten belül sikerülne (a 3. már a versenyforma hete kéne hogy legyen).

De úgy öszintén, én nem bánnám ha maradna ez a kis plusz súly, 66-67 kilósan még az én szememmel nézve is rossz rám nézni.

Előzmény: Pinyo (229541)
Pinyo Creative Commons License 2024.02.22 0 0 229541

December 24-én - mit sem sejtve - 69 kg voltam, két napra rá 72 kg csúcsot értem el, ami nagyon hamar visszacsökkent 70-re. Január elseje óta pedig másfél hónap kellett a további -2 kg-hoz, most tehát 68 kg-on állok. Ez már szinte tökéletes, versenyre készen 67 szoktam lenni.

Előzmény: hallotessek (229539)
Pinyo Creative Commons License 2024.02.22 0 0 229540

Lehet, hogy mert a bánya előtt önmagát keresztezi a pálya?

Előzmény: Asztrofizikus (229536)
hallotessek Creative Commons License 2024.02.22 0 0 229539

Tanultam valami újat magamról. Ha egy héten keresztül napi 3x a világ összes étele elém van rakva, és 4-5x fordulok a svédasztal és az asztalom között, amin felül bezabálom a gyerekek esetleges maradékait és néha még becsúszik egy kis fagyika + egy hamburger két étkezés között, akkor egy hét alatt képes vagyok több, mint 3 kilót (+5%) hízni 🙈 

A következö kísérlet, hogy ez mennyi idö alatt megy le :D óra indul.

Szajrés Creative Commons License 2024.02.22 0 0 229538

Valakinek közületek volt már köszvényes rohama? Milyen volt a kezelése, utókezelése?

Számomra több furcsa dologgal találkoztam.

O/O Creative Commons License 2024.02.22 0 0 229537

Oké. akkor megyek Gántra. Kocsinak jobbulást :)

Straváról szedtem le a track-et, olyantól, aki volt a hivatalos pályabejáráson. PC-n Connect-be importáltam és küldtem az órára. Nekem is feltűnt, hogy kicsit tovább töltötte be a megszokottnál, de működött. Közben már nem volt lassú. 

Előzmény: Asztrofizikus (229536)
Asztrofizikus Creative Commons License 2024.02.21 0 0 229536

Na, sajnos mégse tudok jönni a hétvégén, mert elromlott az autóm, addigra nem lesz kész, és pont kölcsön se tudok kérni aznapra. Úgyhogy kénytelen leszek itthon futni hosszút, ha már tervben van, neked meg jó Gántot!

 

Ja, amúgy múlt vasárnapra feltettem azt a Gánt Trail útvonalat az órámra, amit belinkeltél ide, hogy lefussam egy szakaszát. De nem sikerült elindítanom, mert minden betöltési kísérletnél lefagyott tőle az Forerunner 945. Neked nem volt vele gondod? Mindegy, futottam amerre láttam, és találtam felhagyott bányát így is :)

Előzmény: O/O (229530)
9:3 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 229535

sziasztok, esély sincs, hogy visszaolvassak. Remélem, mindenki fut (amatőr felmentve) és jól van.

 

Nekem megszakadt a négyéves betegségmentes időszakom, elkapott vmi vírus, ami annyira nem volt erős, hogy kikészítsen, de két hétig folyamatosan gyengének éreztem magam. Plusz sok a munka, úgyhogy a január siralmas lett. 

Spenóttól tanulva a futásaimat láthatatlanra tettem a straván, nem azért, mert szégyellem, hanem mert el szeretném kerülni a veszélyét, hogy azzal hajszoljam bele magam az ideálisnál gyorsabb terhelésfokozásra, hogy régebbi futásokat böngészek, esetleg másokhoz hasonlítgatok.

 

Most tényleg semmi cél nincs. Nyáron Balaton-átúszás helyett (nem leszek itthon) benevezek a bp-i öbölúszásra (4,5 km), szeptemberben meg szemezgetek a Tisza-tavi triatlonnal. 

 

Addig szép nyugisan futok, amennyit éppen kedvem van, plusz úszom. Meg talán a bringát is előhalászom a sufniból. 

 

 

Pinyo Creative Commons License 2024.02.21 0 0 229534

Na ezzel a terepes dologgal én is így voltam, vasárnap én is egy kb. Gánt trailnek megfelelőt futottam.

Jó kis izomlázam lett tőle, de most legalább tudom, hogy minimum két nevező embert reménytelen lesz megközelíteni.

Az egyik, akit lentebb is írtam, egy 1:55-ös bejárást csinált nemrég, a másik tavaly 3:45-ös kilométerekkel futott a SPAR maratonon :)

Előzmény: O/O (229530)
amatőr Creative Commons License 2024.02.21 0 0 229533

A fórum törzstagok talán helyesbítenek, hogy 24 éve nem futok rendszeresen. :) :)

amatőr Creative Commons License 2024.02.21 0 0 229532

Hahó, fiúk, olvasva titeket, lassan úgy érzem, ki kellene mászni a barlangból, mert úgy 4 hónapja nem futok érdemben, aztán itt vannak lassan a tavaszi versenyek! :)

 

rrroka Creative Commons License 2024.02.21 0 0 229531

ott laksz az erdőben, és aszfalton futsz? :) én minden hétvégén azt várom, h végre kimehessek az ösvényekre, főleg most, h már süt a nap. kínlódás ben tülni az irodában miközben kint napfényes idő van, és este futni sötétben...

Előzmény: O/O (229530)
O/O Creative Commons License 2024.02.20 0 0 229530

Ha már nálam fagyott be a topik, megpróbálom kiolvasztani :)

Vasárnap futottam 25 km-t terepen, előtte 4 hónap csak aszfalt volt. Mindenem fáj a lábamban :) Sarkamtól a térdemig minden izom szalag sajog, combom izomlázas, csípőmet is fáradtnak érzem. Elszoktam tőle, nem gondoltam volna. Tempó ment, meg felfelé is tudtam futni olyan helyeken, ahol pár éve gyalogoltam még versenyen is. Gánt Trailre össze kell kapni magam, Pinyót akarom motiválni a lihegésemmel :)

 

Asztrofizikus és más tókerülők! Ugye vasárnapra terveztük a következő tókört, nekem szombaton vagy meló, vagy félmaraton aszfalt jótékonysági futóverseny. Emiatt meg az említett terep kimaradás miatt, arra jutottam, hogy inkább a Gánt Trail útvonalát kéne lefutni a tókör helyett. Nem tudom ki tervezte, eddig Asztrofizikus jelezte csak, hogy jönne a tókörre. Szóval tőle kérdezem főleg, mit szólsz hozzá? Lenne kedved inkább Gánton futni vasárnap, szigorúan laza, emelkedőkön gyaloglós edzést csak. Utána lehet közös ebéd is ;)

O/O Creative Commons License 2024.02.17 0 0 229529

Oké! Figyellek majd ;)

Előzmény: Asztrofizikus (229528)
Asztrofizikus Creative Commons License 2024.02.17 0 0 229528

Jól van, mi 10 körül érünk oda, a Vértes vendéglő közelében leszünk, és gyerekeknek, kezdőknek csinálunk valamilyen térképes tájékozódási futós feladatokat, szóval kint leszünk a szabadban a vendéglő környezetében, talán ott a szemközti parkban. Arra számítok, hogy rám 11-től nem nagyon lesz szükség, da addig valószínűleg ott leszek, szóval ha 10-11 közt jársz épp arra, és látsz ilyen csoportosulást, akkor valószínűleg én is ott leszek valahol :) De ha elkerüljük egymást, akkor egy hét múlva Velencében úgyis találkozunk. Egy könnyű tókör nekem is pont megfelel.

Előzmény: O/O (229527)
O/O Creative Commons License 2024.02.17 0 0 229527

Holnap reggel 8 körül indulok és azt tervezem, hogy végigmegyek az útvonalon. 11 körül már túl leszek rajta, de találkozhatunk. 12:00-re otthon kell lennem ;)

Jövő szombaton félmaraton jótékonysági versenyem lesz, ha meló engedi. Vasárnap egy lazább tókör mehet, de majd egyeztetünk.

Előzmény: Asztrofizikus (229526)
Asztrofizikus Creative Commons License 2024.02.17 0 0 229526

Vasárnap én is Gánton leszek :) Te mikor leszel a pályán? Említettem, hogy sportegyesületi mítingem lesz ott délben, de mégiscsak lesz időm előtte futni. 13 km-t tervezek, szerintem úgy 11-től, és a régi bauxitbányák felé, amiket már régóta szeretnék megnézni. Ha találkozunk, majd integetek :)

 

Jövő vasárnap akkor Velenceitó-kör? Jön még valaki?

Előzmény: O/O (229524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!