Keresés

Részletes keresés

joskabacsi Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53256

Szárítsd ki, kapargasd le pengével az esetlegesen kilógó ragasztó széleket, majd egyszerű sziloplaszttal ragaszd körbe az üvegek találkozásánál! A legtöbb esetben ez elegendő. A ragasztó használatija szerinti száradási idő után (24-48 óra) feltöltheted. Ha sikerül - 2000 ft ból megoldottad a problémát.

Az esetek többségében elég ennyi.

Arra figyelj,hogy az üveg mindig síkban feküdjön föl a bútorra, legjobb, ha teszel alá hungarocelt és egy vékony szivacsot is! 

Előzmény: Ipuffin (53249)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53255

Legjobb, ha megkérdezel egy jó pár üvegest a környékeden, ha te nem akarod csinálni.

Vagy kérdezd meg a legközelebbi boltban, hátha adnak egy telefonszámot, aki vállalja...

Előzmény: Ipuffin (53251)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53254

Lehetni lehet. De miért adna valaki garanciát arra , aminek nem ismeri az előéletét. A használt szélvédőre sem adnak garanciát. Beragasztani beragasztják, ha kéred.

De ha nem íves az eleje, akkor a teteje jó lehet egy normál akváriumra is, legfeljebb a két elülső saroknál kitöltöd valamivel a hézagot, h a fény ne jöjjön ki. Vagy az úgy nagyon szarul néz ki?  

Előzmény: Ipuffin (53253)
Ipuffin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53253

Szia!

De. Árulnak. Ugyan ez a vacak.. "aqua nova". 

Az eleje nem íves. Elől nincs ragasztás. A sarkai ívesek, lekerekítettek, vagy ahogy tetszik... Vagyis az eleje, és oldala egy üveg lap, csak meg van hajlítva. 

Nem igazán értem, miért ne lehetne újra ragasztani. Autó szélvédőt lehet, akkor ezt is... te magad írtad, ragasszam újra én. Akkor most lehet, vagy nem? :)

Előzmény: multipunctatus (53252)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53252

Használt üvegek újraragasztására más sem fog neked garanciát adni.

Akkor hajrá új akvárium! És pont ilyen ívest újban nem árulnak? Akkor jó lenne a bútor és a teteje is.

Bár nekem nem tetszik az íves akvárium, mert sokkal jobban torzít, mint a sima, de ez legyen az én gondom.

Előzmény: Ipuffin (53251)
Ipuffin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53251

Szia! 

Az oldalai ívesek. Másikat nem tudok rátenni, a tető sem passzol másra..

Természetesen szűrőt, stb. nem vettem. Csak akvárium, tető, bútor.

Újra azért nem ragasztom én, mert ha 400L víz kicsurdogál a nappaliban a padlóra, felakasztom magam. Új korában ez sem eresztett... Csak évek múlva.. 

Előzmény: multipunctatus (53250)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53250

Szettekről ennyit!

Ezt javítani szerintem csak haveri alapon fogják neked. Ha mégsem, akkor többe fog kerülni, mint egy új akvárium. Miért nem ragasztod újra Te? Az lenne a legolcsóbb. Szekrény jó lesz virágtartónak. Elégetni sem lenne egyszerű, mert gondolom bútorlapból van.

Új szett? Nem tanulsz a sajád károdon? Én nem vennék szettet. Abba minden olyan szart belepakolnak ami felesleges v használhatatlan és egyébként eladhatatlan. Vegyél egy normális akváriumot ami ráfér a jelenlegi szekrényre. 

Előzmény: Ipuffin (53249)
Ipuffin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53249

Sziasztok!

5 éve vettem egy gyári, 'Aqua nova' akváriumot, bútorostul, "outlet"-ben. Költözés miatt én nagyeszű nem raktam össze. Üresen állt a garázsban a múlt hétig. Most feltöltve pisil több helyen. Az akvárium elég nagy, 150cm széles, 40cm mély, és 60cm magas... Az eleje, és oldala egy db hajlított üveg sajnos. Vagyis ragasztás hátul van függőlegesen 2, és alul a 4 oldal. A ragasztásnál ereszt.

Tudtok valahol Budapest, vagy környékén (60km..) olyan céget, emberkét, aki szétszedi, és normális, minőségi szilikonnal össze is rakja, de úgy, hogy ad rá valami garit is a ragasztásra? Mert ha beháttereztetem, és megint ereszt, gutaütést kapok... (meg az asszony is a padló miatt :)

Kidobni sajnálom, mert teljesen új, vizet egyszer látott...

Vagy felejtsem el, az üveget vigyem a szelektívbe, a bútort tüzeljem el, és vegyek egy Juwel, vagy Eheim szettet? 

Csak ennek normális alumínium teteje van, szép bútor, stb...

Köszönöm!

joskabacsi Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53248

Mindig van erősebb legény a kocsmában.

Az akvakertészek furcsa állatfaj, képesek 2-3 havonta újraépíteni az akváriumukat.

Nem tudsz versenyezni velük, ha biotop akváriumban gondolkodsz.

A sügerezés más, nem ismerem igazán őket - ill. egy akvarisztikai üzletben ahol besegítek néha a tulajdonosnak van egy bíborsügér pár a növényes medencében ahol rendszeresen ikráznak és nevelnek.

Előzmény: multipunctatus (53247)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53247

A szépség relatív! Mindenkinek más a szép. Én úgy gondoltam, h az én akváriumom szép. Összhatásban talán igen. Aztán láttam egy high-tech növényes akváriumot. Innentől már nem gondoltam, h szép az akváriumom. Aztán elkezdtem kisérletezni. Mivel a kedvenc halaim a malawi tavi sügérek elég gyorsan rá kellett jönnöm, h a melléjük tehető növények száma erősen korlátozott. (Igaz a természetes élőhelyükön sincs sok növény.) Mivel alapból sügérekről van szó, az aljzatot van mikor naponta átrendezik akár 10-15 cm-es vastagságban is. Aztán mivel növényevő sügerek is vannak közöttük ismét csak rövid életű volt jó néhány növény közöttük. Ezért a malawi sügér + igazán szép növényes akvárium megbukott nálam. Próbálkoztam még más halakkal is (gyerek halaival) de ott pedig az előzőekben leírtak miatt fejeztem be. Így maradtak a mbuna és nem mbuna malawik és a jól bevált usteriana-anubias növények. A biológia egyensúlyt szerintem sikerült beállítani, a víz is kristálytiszta. Talán a halak is jól érzik magukat benne.  

Előzmény: joskabacsi (53246)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.11 0 1 53246

Igen, valahol itt a kutya elásva. 

Kérdés, hogy alacsony igényű (anubias, crypto, mohák) növényekből is sikerül-e szép akváriumot építened, vagy a high-tech - fényigényes növények kellenek. Ha utóbbi akkor félévente táptalaj, CObeoldás, extra fény, rendszeres tápozás + egy csomó buktató,elsősorban brutál mennyiségű és fajtájú alga. 

Én azért ástam bele magam a növényes akvarisztikába, hogy a halaimnak szebb, élhetőbb körülményeket teremtsek. Az akváriumaimat több évig nem szedem szét, sőt igyekszem minél kevesebb macerával járó megoldásokat keresni. Ma már közelebb állok a növényes akváriumokhoz, mert úgy gondolom, hogy ha sikerül egy jól működő "mini" biológiai rendszert fölépítenem akkor abban a halak is jobban érzik magukat.

Előzmény: multipunctatus (53235)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.11 0 1 53245

:)

Előzmény: lumpyyy (53233)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53244

Szia,

kapásból kicsinek tűnik, bár nem tudok fejből paramétereket. 

Ha tartósan fennáll a zavarosodás akkor gondolkodnék egy szűrő-tisztításon, egy 50%-os vízcserén, egy carbo-s kezelésen és valamilyen + kémiai szűrőanyagon, mondjuk egy ilyenen: 

http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-haloban-100ml.html?nosto=nosto-page-category2

A halállomány simán elfér ekkora medencében, a csigák ellen én a Helenát javasolnám, nálam bevált:

Előzmény: Dee Loc (53236)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.11 0 1 53243

Az attól függ mekkora az akváriumod.

Egy 30L-es nanoba elég, nagyobb akváriumba csak kompromisszumokkal. Ebben az árban nem nagyon lehet benne a biológiai szűrőanyag, az további 3-3500 Ft. Maga a cucc jó.

Használtan óvatosan - egy rotor vagy tömítés csere megdrágíthatja a kedvezőnek tűnő vételt! 

Nem nagy barkács, egy közepes üveges rutinból megragasztja a szűrőt!

(ha ügyes vagy akkor te is)

Előzmény: András82 (53237)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53242

Az a baj, h a páratartalom 50% alá nem ment elszívó nélkül télen. Gyerekek is vannak és a leghidegebb sarokban érdekes folt jelent meg. Ekkor döntöttem el ezen akvarista ág befejezését.

Előzmény: Amanita muscaria (53239)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53241

Az mit jelent nálad, h "sok pontylazacféle"? Fajta? Db?

Mióta működik az akvárium és mióta homályos a víz?

Elszaporodtak az ancik. Db? Méret?

Van háttér az akváriumban?

Első ötlet - szűrőtakarítás! Mikor volt utoljára takarítva? Mi van benne? Mennyi ideig működik naponta a szűrő?

Dee Loc Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53240

Azért van Botia h egye a csigákat csiga csapdától tartok h a kisebb halakat is becsípi

Előzmény: András82 (53238)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53239

Na igen. Mindekinek és mindennek megfelelni nem egyszerű. Én is küzdök rendesen.

A páratartalommal kapcsolatban nálam elég száraz a levegő, így jó hogy párolog. (Úgy 2 naponta 10 Liter állott víz)

Előzmény: multipunctatus (53235)
András82 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53238

Van olyan, hogy csigacsapda. Azt nem tudom mennyire hatásos, és gondolom van egy minimális mérete a csigáknak, amitől működik. Tesómnak volt.

András82 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53237

Nem nagyon barkácsolnék, ha lehet, valami kész cucc kéne.

Eheim 2211-es külső szűrő 15k újan. (300 liter/h, 1 liter szűrőtérfogat).

Esetleg egy olyat használtan megérné?

Igaz nem kosaras, de attól gondolom lehet bele applikálni szűrőanyagot.

Illetve a kosár inkább a tisztításnál lehet előnyös.

Előzmény: joskabacsi (53227)
Dee Loc Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53236

Sziasztok ! Lenne egy kis problémám, van egy 200 literes aksim. Felszerelés: eheim 2113 külső szűrő esőztetős levegőztető. A helyzet az h elszaporodtak az ancik és az ilyen csúcsos házú csigák, a víz homályos vízcsere után 2-3 nappal is. Lakók 10 neon + sok pontylazacféle + 4 Botia a csigák evéséhez most vettem bele. Mit ajánlotok ? Mit lehetne csinálni ?

multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53235

A növényes akváriummal 2 gondom van, pedig szépek. Vagy sok szép növény, vagy sok szép hal. Nekem még nem sikerült a kettőt kombinálni. A másik a páratartalom. Szép növényekhez sok fény kell. Sok fényt tető nélkül célszerű alkalmazni, mert tetővel még több fény kell. Tető nélkül a lakás páratartalma irreális. Akkor még páraelszívó is kell. Nincs közvetlen kapcsolatom a paksi atomerőművel!  

Előzmény: Amanita muscaria (53234)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53234

Szép lehet! :) Gartula!

Nekem eddig egy 500L-es volt a legnagyobb, szintén sügérekkel. Majd mikor kezdtem a növényezni vitorlásokra váltottam.

Sajnos egy házibuli alkalmával eltört...

Előzmény: multipunctatus (53232)
lumpyyy Creative Commons License 2017.01.11 0 1 53233

Köszönöm a jó tippet Joskabacsi, multipunctatus. Egy napot biztosan az akváriumba töltött, szóval biztos vízi élőlény, így a lisztkukacot kizárnám.

Kedvet kaptam én is ezzekhez a kis szívóharcsákhoz András, már nálam is lakik kettő! :)

multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53232

Ez volt a lehető legkisebb, amibe azt a mennyiségű szűrőanyagot - amit írtam - bele tudtam rakni. A magasság és a mélység adott volt az akvárium miatt. A szélesség pedig akkora kellett, h legyen, h 4db szivacstábla és közé az átemelő csövek elférjenek.  

Előzmény: Amanita muscaria (53229)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53231

Első ránézésre nekem lisztkukac jutott eszembe. De az mit keresne a víz alatt egy akváriumban? Nem eshetett az bele valahonnan?

Előzmény: lumpyyy (53223)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53230

720 liter. Afrikai sügerek úsznak benne.

Előzmény: Amanita muscaria (53229)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53229

Gratula! Szép lehet az akvárium, ha szűrő akváriumod 110 L-es. :)

Mekkora az akvárium? Mit tartasz benne?

Előzmény: multipunctatus (53220)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 53228

Maximálisan egyetértek, annyi kiegészítéssel, h  - nem lehet - hanem biztosan sokkal hatásosabb.

Előzmény: joskabacsi (53227)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.11 0 1 53227

Egy oldalpolcos szűrő pumpával, szűrőanyaggal, ki-be folyóval nem sokkal drágább egy belső szűrőnél.

És hatásosabb lehet, mint egy vödrös külső ...

(pumpa mérettől függően kb. 4000, szivacs, jó minőségű szűrőanyag szintén, üveg 2-3000. Ez a fele sincs egy hasonló kapacitású külső szűrőnek)

Előzmény: András82 (53225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!