Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2023.08.02 -4 0 26035

Ennek addig volt értelme, amíg egy ESTA többször használatos volt, tehát minél később kérted, annál tovább tudtad használni. Ha csak egyszer lehet használni, akkor szerintem érdemes megkérni amikor az ember eldönti, hogy utazik (mivel 1 évig érvényes) és akkor biztos, hogy nem lesz vele gond.

Korábban én sem kértem meg túl hamar, mert mindig megkaptam - de most semmilyen előnnyel nem jár, ha az ember később veszi meg, kockázattal viszont igen.

Előzmény: Zs... (26033)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.02 -2 0 26034

Még nekem is érvényes az ESTA-m 2025 januárig. Addig meg ki tudja mi lesz. Az ESTA eddig mindig meglett nekem a beadástól számított 4-6 órán belül.  Úgy néz ki, kisebb kényelmetlenség árán megoldható lesz így is. Nem örülök a helyzetnek, az biztos. Holnap után megyünk Chicagoba, aztán szeptember elején Texas. Ezek még beleférnek a régi ESTA-ba bőven, ősszel meg télen mi lesz azt még nem tudom, de még jövő nyár is fedezve van. Azért remélem ez a kötélhúzás előbb-utóbb megoldódik és nem úgy, hogy kivágnak az egész VWP-ból

A határon nekem eddig egyszer volt érdekes beszélgetésem, tavaly nyáron Seattle-ben volt egy koreai-amerikai határőr aki meglibbentette az útlevelem egyik oldalát, hogy kezd fölszakadni alulról. Mondom, már 9 éves az útlevél, amikor hazaérek csináltatok újat. És miért jövök ilyen gyakran az USA-ba?  Hát mert nagyon érdekel. Na jól van, menjenek...

Zs... Creative Commons License 2023.08.02 -1 0 26033

Én eddig mindig megvettem a jegyet kb egy évre előre, aztán utazás előtt egy-két hónappal intéztem az ESTA-t. Valószínűleg ugyanígy lesz a jövőben is. De mondjuk soha nem is volt semmi olyasmi ami miatt bármi esély lett volna hogy ne kapjam meg. Ha neked van bármi amiért kétséges lenne, akkor előbb ezt.

Előzmény: murray (26030)
murray Creative Commons License 2023.08.02 -1 0 26032

köszi

Előzmény: m_and_m (26031)
m_and_m Creative Commons License 2023.08.02 -2 1 26031

Mindenképp

Az ESTA legolcsóbb, legegyszerűbb lépés, de megléte a legfontosabb, ha nincs ESTA-d, mert valamiért nem kapod meg, akkor kvázi buksz mindent, mit addig az utazásra költöttél.
Nekem ez vált be: ESTA (ill bármiféle vízum, ami kell az adott országba), utána repjegy, majd jöhet a szállás. Persze, a repjegyet és a szállást már ajánlott egyidőben tervezni, keresni a megvalósítandó programmal együtt. 

Előzmény: murray (26030)
murray Creative Commons License 2023.08.02 -2 0 26030

Ha magyarországi magyar vagyok akkor szerinted mi a sorrend? előbb az esta-t adjam be és utána  a repjegyet foglaljam? köszi  

Előzmény: tucsok13 (26026)
pisti072 Creative Commons License 2023.08.02 -2 0 26029

Hát igen, mindenre oda kell figyelni a legapróbb dologra is. Csak ettől stresszes az ember,mi változik-hol akarnak átverni stb. stb. 

Előzmény: tucsok13 (26027)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.02 -3 1 26028

..ezzel együtt sajnálom, hogy az ismerősöd így járt.. sajnos manapság aki utazni akar, sokkal többet kell tájékozódni, mint korábban, és nem elég, hogy régen hogy működött. Az én ismerősöm még az oltásos időszakban bukta a LAs Vegas repjegyét mert nem tudta, hogy az USA-ba nem elég a 2 Szputnyik + 1 Pfizer, amivel az EU-ban lehetett utazni, ha csak az utolsó papírt mutogatta.

Előzmény: tucsok13 (26027)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.02 -3 0 26027

A FB csoportban többen jártak így, de elvben mindenki kapott időpontot. Mondjuk nem "kisírták" hanem volt aki az ESTA-ra és a meglevő foglalásra hivatkozva kapott sürgősségit, meg olyan is, aki csak napi szinten próbálkozott és egyszer csak sikerült kapnia rövid időn belülre. 

Előzmény: pisti072 (26024)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.02 -3 0 26026

Azért az elég jelentősen megdrágítaná a dolgot - mindent meg lehet oldani, csak nem mindegy, milyen áron. De egyébként ha nem lenne most ESTA-m ami jó akkor azonnal beadnék egy vízumkérelmet már most.

Előzmény: Zs... (26023)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.02 -3 0 26025

Nem tudom, de megnézzük :-) 2x1 napos szervezett kirándulásra megyünk Nassauból, 1 nap meg csak ejtőzünk. A Keys-re is érdemes lemenni 2-3 napra Miamiból.. (de a nagy hajós dolog nagyon nem nekem való, ezért döntöttünk a repülés mellett)

Előzmény: blueye (26022)
pisti072 Creative Commons License 2023.08.02 -1 1 26024

Nekem az ismerősöm felvidéki- 30 éve itt él már- nem tudott a rendszerről,igy elutasították az ESTA-t. Kérjen vizumot,amire kb.2 hónapos időtartamot adtak az interjúra,de addigra utazni kellett volna. nem tudta kisírni a korábbi időpontot. Kért szlovák útlevelet,arra meg elutasították az ESTA t,gondolom látta a rendszer,hogy már kért.Bukta a jegyét úgy ahogy van.  Innentől még hosszabb lesz a várakozás. Mondvacsinált indok,a cseszegetés része.

Előzmény: Zs... (26023)
Zs... Creative Commons License 2023.08.02 -1 0 26023

Hazajössz más útvonalon ;o)

Előzmény: tucsok13 (26021)
blueye Creative Commons License 2023.08.02 0 0 26022

Ott :)
Ennyire jó, hogy érdemes 3 napra menni?

Előzmény: tucsok13 (26021)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.02 -3 0 26021

Nekünk még szerencsére idén télen jó lesz, 3 napra megyünk repülővel Nassauba. Szóval a kérdès csak elméleti: ha egyszeri esta-val mennék ami lejár,  mi van akkor, ha Nassauban megkérve a visszaútra nem adjàk meg? Ott ragadok a Bahamákon? :-)

Előzmény: Zs... (26019)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.08.02 -3 1 26020

En is remelem, szerencsere még majdnem két évig érvényes a régi ESTA-nk.

(Jövő ősszel meg drukkolhatunk Trumpnak…. :-)))) )

Előzmény: Zs... (26019)
Zs... Creative Commons License 2023.08.02 -3 1 26019

Kizártnak tartom hogy ez ne legyen valahogy megoldva. De ha esetleg mégsem, akkor max a hajóról igényelsz egy újabb ESTA-t, és el van intézve.

Előzmény: jazzcool1,2 (26013)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26018

Várjuk meg, hogy fog ez a gyakorlatban működni. Bár nem vagyok túl optimista...

Előzmény: tucsok13 (26017)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.01 -3 0 26017

Na erre nem gondoltam.. durva:-(

Előzmény: jazzcool1,2 (26013)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 0 2 26015

Akkor te nem értesz valamit, nem tudom minek néztél utána. A mai naptól kiadott ESTA-kra vonatkozik az ESTA-nként egyszeri belépés és 1 év érvényesség. A mai nap jelentették be az amerikai döntést.  A tegnap kiadottra még a két év és többszöri belépés érvényes. Engem is csak 2025 januárjától érint majd a korlátozás. Tehát van rá szabályozás, tegnapig más, mától kedvezőtlenebb.

Előzmény: kiloz (26010)
most.azonnal Creative Commons License 2023.08.01 -4 4 26014

haljak meg itt floridaban ha nem azert buntetnek mert nem tetszik az orban pofaja     ez van kedves usa mint usa citizen is irom hogy le vagytok szarva  lassan az fel vilag utal minket amerikaiakat  TRUMP for president

jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.08.01 -4 2 26013

Sajnos így van. És ezzel igazán csak azt a nagyon kevés magyart sújtják, akik ezentúl mondjuk Miamiból nem mehetnek karibi korutra, mert nem tudnak majd Miaminal újra belépni. 

Előzmény: Twillight Woods (26009)
neomedia Creative Commons License 2023.08.01 -1 1 26012

Covid alatt siman lehetett hosszabbitani az Esta-t (Satisfactory Departure)

Előzmény: kiloz (26010)
kiloz Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26011

Amúgy vicc hogy a ruszkik pont most jelentették be, hogy náluk is lehet igényelni elektronikus beutazási kérelmet (pont a mai napotól)...

kiloz Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26010

Mikor pár éve mentem ki a határőr hazudott és azt mondta 1 éven belül nem lehet többször ESTA-val utazni. Ez nettó hazugság és csak direkt meg akart félemlíteni.

Utána néztem és korlátlan alkalommal lehet(ett) beutazni vele, nincs erre szabályozás. Viszont nyilván ha gyanúsan jössz mész akkor megtagadhatják a belépésedet.

Csak a 90 napra kell figyelni és ennyi. Én buktam így is úgy is az ESTA-t mert covid alatt voltam kint és törölték az összes hazatartó járatot így túltartózkodtam akaratomon kívül és ezentúl csak vízummal mehetek majd.

 

Előzmény: Amber Puskas (25999)
Twillight Woods Creative Commons License 2023.08.01 -6 7 26009

Mindegy, megállja-e a helyét az amerikaiak érvelése. Úgy döntenek, ahogy akarnak. Már régen érett egy ilyen lépés, és még rossszabbul is alakulhat. Ha Magyarország megtehet egy csomó mindent, szembemenve az európai, demokratikus értékekkel, a NATO-val stb., akkor ehhez hasonló döntések fognak születni.

Előzmény: Amber Puskas (25995)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26008

Nem, tényleg nem olvastam, de értem a problémádat. 

Előzmény: Adrian.TM (26005)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 -2 2 26007

"AMERIKAI BÜNTETÉS – DE KIK MIATT?

Az Egyesült Államok korlátozást jelentett be a magyar állampolgárok vízummentes beutazását illetően: az ezt biztosító Electronic System for Travel Authorization (ESTA) érvényessége két évről egy évre csökken, és csak egyszeri használatra lesz érvényes. Az indok a határon túli, magyar állampolgárok jelentette biztonsági kockázat, az USA szerint a magyar kormány „nem kezelte hiánytalanul az egyszerűsített honosítási eljárásból származó biztonsági kockázatokat”.

Tényleg csak egy apróságot említenék meg, szinte már-már lényegtelen körülmény, az amerikai nagykövetség honlapjára kitett közleményben ott van (linkelem majd kommentben), a sajtó nem nagyon veszi át:„A Magyarországon kívül született magyar útlevéllel rendelkezők nem jogosultak az ESTA-ra, és az Egyesült Államokba való beutazáshoz érvényes vízumra van szükségük.” ÉRTITEK?

Tehát az amerikai kormány tudja, hogy a határon túli magyarokat eleve kizárta ebből a kedvezményből, így vissza se tudnak élni bele, hisz nekik mindenképpen vízum kell – de mégis korlátozza az anyaországi magyarok utazását is. Hogy mi történhetett?

A jelek szerint Mr. Pressman ismét megkérdezte ugyanazt a féltucat magyarországi NGO-t, akiket szokott, hogy na, milyen lenne egy jó kis odabaszós szankció, mire ők szokás szerint saját helyzetükből kiindulva azt mondták, hogy "hát, ha macerásabb lesz Amerikába kijutni, attól majd sokan felmérgednek az Orbánra", sőt "mondjuk azt, hogy ez a határon túli bűnöző magyarok miatt van".

A következő napokban jó eséllyel tele fogják írni az ellenzéki sajtót azzal, hogy micsoda csapás, az ESTA érvényessége két évről egy évre csökken, és csak egyszeri használatra lesz érvényes, na, micsoda szégyen magyarnak lenni és Orbán mindjárt bukik. Meg is osztja majd az ellenzéki buborék. Fenti szereplőkben pedig az a közös, hogy a magyarok azon elenyésző kisebbségéhez tartoznak, akik az Egyesült Államokba szoktak járni konferenciázni, továbbképzésre, utasításért vagy dollárgurigázásra. Sőt, már az is törpe kisebbség, akik egyáltalán jártak már ott. Nem ők a zöm, nagyon nem, sőt. És hiába győzködöm őket, hogy a tömegélmény ma az, hogy drága a krumpli meg a vaj - neki a biopiacon meg a Culinarisban ez tökmindegy. Hiába győzködöm, hogy az emberek a vonalbezárásokra, a vonatok megszüntetésére dühösek, ha neki a fő közlekedéspolitikai ügye, hogy a Lánchídon menjen-e autó.Nem tartom teljesen kizártnak, hogy ettől még megépülhet valami ebből a vízumszigorítási ügyből ellenzéki oldalon, de arra valamivel nagyobb összeget tennék, akár Perjés Gábor egytizenkilenced banki sétáját is, hogy a Fidesz-kommunikáció kapva kap majd az alkalmon, hogy megint nem a drága élelmiszerről kell beszélni, hanem arról, hogy "Magyarországot migránsbefogadásra akarják kényszeríteni, de ha a más országban élő magyaroknak ad állampolgárságot, akkor megbüntetik".

Ön pedig, kedves Pressman úr, ugyan váltson már szót olyannal is, akit nem az ön kormánya fizet. Tévinformációkat és teljes ostobaságokat üzen haza.

 

Ceglédi Zoltán"

Adrian.TM Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26006

Én személy szerint elfogadtam volna ezt a megállapodást, hogy bebizonyítsam ártatlanságomat.
Más országban születtem és élek, mint Magyarországon, egyébként ritkan hasznalom a magyar okmanyokat, adatokat napi rendszerességgel.

 

És sokkal egyszerűbb igényelni az ESTA-t, mint az országomban található US nagykövetségre utazni, amely sajnos 12 órás vonatútra van.

Előzmény: Amber Puskas (26004)
Adrian.TM Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 26005

Úgy tűnik, még nem voltál a fórumon, amikor ezt a problémát millió darabra szedtem szét...

"3 napig téma, aztán az emberek elfelejtik.(...)akit érint a dolog, megszívja.".

Előzmény: Amber Puskas (26003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!