Keresés

Részletes keresés

reszletek Creative Commons License 2007.08.08 0 0 246
Egy német orvosnak kb menyi a fizuja? Érdekel a kezdőké is, és a már vezető orvosoké is. Nem tudja valaki?MIntha valahol a magyarénak a 20x-osát írták voln, hát én nemtudom....
Dorci85 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 245

Szia Khill!

 

Én dolgoztam kint Angliában, jó volt. Milyen az élet? Kicsit költségesebb, mint itthon. Nagyobb városokat nem ajánlok, mert ott nem nagyon van munka, szállás is marha drága. Közvetítőnek a KG Internationalt javaslom (www.kginternational.hu), engem is ők közvetítettek ki. Nagyon segítőkészek a lányok, teljesen meg voltam elégedve velük.

Mi érdekel még téged? Szívesen segítek, ha tudok...

 

Üdv, Dorci

Előzmény: Khill (219)
rosinagyma Creative Commons License 2007.05.14 0 0 244
Huszonnegy canadai ev utan ujra Magyarorszagban elek , mar othonapja .

Odakint lead electrician voltam ,errol documentacioim vannak
,sot a resumemban is szerepelnek
Kulomben Hiradasipari szakkozepiskolat is elvegeztem technikusi minositeben.
Mint villanyszerelo szeretnek elhelyezkedni itt Europaban .
Ha valaki segiteni tudna megkerem kuldjon e mailt az alabbi e mail cimre

nagymarosi@mail.tvnet.hu

Elore is nagyon koszonom !

Rumi Janos
agyfegyver Creative Commons License 2007.05.13 0 0 243

Szepjonapot!

5 fo reszere keresek  fizikai munkat : epitoipar, asztalos, szobafesto, komuves, mezogazdasag, kikotoi rakodomunkas, favágás..... minden
erdekelne!
udv;
Gabor
kissgabor76@primposta.com

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 242

Szia!!

Nagyon szépen köszönöm,de Mallorcával az a baj,hogy ott nagyon sok a német turista és éppen ezért inkább német nyelven beszélő animátorokat keresnek,mi meg csak angolul tudunk!

De azért köszönöm a segítségedet Lindy!

Előzmény: Lindy2 (241)
Lindy2 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 241

Szia!

 

Tegnapelőtt voltam bent a tatabányai munkaügyi központban, ott láttam, hogy Mallorcára keresnek animátorokat nyárra. (ha nem csak Ciprus, vagy Görögo. érdekel) Ha érdekel, nyomozd ki a számukat (tudakozó),én sajnos nem tudom. Remélem sikerrel jársz,

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (238)
Amsterdam-Job Creative Commons License 2007.04.10 0 0 240

Amsterdami munka!

 

Kedves Mindenki

Amsterdami munkalehetőségeket ajánlok, minden területen.

Kérjetek infot: laszlo@amsterdamjob.org

Olvassatok róllunk: www.amsterdamjob.org

Au-pairek is írhatnak...

Ivan Petrovics Creative Commons License 2007.04.08 0 0 239
Sziasztok!

Állást keresnék Afganisztánban, Irakban, Afrika szegényebbik felében, vagy hasonló kategóriájú helyen. Jogi diplomám (és jól kereső, ám unalmas állásom) van, angolul beszélek, jól alkalmazkodom és beletanulok akármibe (és kábé el is végzek akármit). Akár önkéntes (ám konkrét, és megélhetést azért biztosító) munka is érdekel. Hosszú távra.
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 238

Én még mindig animátori munkát keresek külföldön...

Ha valaki tud,kérem segítsen!!

Köszönöm!

moni0311 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 237
Sziasztok,

Ha valamelyikotok szeretne Angliaban (Oxfordban) dolgozni,tudok segiteni munkat (egeszsegugyben, sofori munkak, szorolapozas, takaritas, mosogatas, stb.) talalni. Szallast biztositok koltseg elleneben. e-mail: moni0311@freemail.hu skype: kistoth1 tel.: +447871109702
primaflor Creative Commons License 2007.03.24 0 0 236

Sziasztok!

 

Nemrég kezdtem el olvasgatni a topikot, kíváncsi lennék mennyien érdeklődnek Norvégia iránt. Én 1994 óta járok ki szinte minden évben, teljesen beleszerettem ebbe a gyönyörű országba. 2002 óta pedig nyári szezonmunkát szoktam vállalni, mint teherautó sofőr. Saját magam kezdtem el tanulni a norvég nyelvet, ma már azt hiszem nem lehet eladni. Most úgy döntöttem, szeretném komolyabban kihasználni a norvégiai munkalehetőséget, viszont ehhez szükségem lenne jövőben egy társra akit érdekel ez a szakma. Olyan embert keresek aki beszéli valamelyik skandináv nyelvet (legalább alap v. közép szinten), vagy komolyan gondolja, hogy megtanulja, és van legalább C kategóriás jogosítványa v. hajlandó megszerezni. Akit érdekel a dolog írjon a csbujdoso@freemail.hu címre.

 

Üdv .

ariszilvi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 235
Sziasztok!


26 éves bp-i nő vagyok, és 2007. május végétől Angliába készülök dolgozni, és nyelvet tanulni London vagy a határos városkák valamelyikébe. Társat keresek egy másik hasonló korú fiatal személyében, akinek hasonlóak a céljai, és akivel osztoznánk az első nehézkes lépésekben.
Vagy én is szívesen csatlakoznék, ha valaki ugyanekkor tervezi a kimenetelt.

Szóval, várom a jelentkezéseket a köv. email címre: ariszilvi@gmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 234

Sziasztok!

 

Külföldön szeretnék dolgozni barátnőmmel lehetőleg Cipruson vagy Görögországon,mint szállodai animátor.Mindketten végzett animátorok és aerobic-oktatók vagyunk.Kérem,aki tud segítsen!

Tapasztalatok,illetve ajánlatok érdekelnének.

Köszönöm!!

wretzky Creative Commons License 2007.03.05 0 0 233
Sziasztok!
Van-e valaki, aki Hollandiában dolgozik építőipari vagy könnyűgépkezelői területen, illetve oda szándékozik menni dolgozni? Érdekelnének a tapasztalatok és hogy milyen lehetőségek vannak. Előre is köszönöm, ha megosztod velünk ezeket. Üdv.
ambrozia Creative Commons License 2007.02.19 0 0 232
Előzmény: tamassss (231)
tamassss Creative Commons License 2007.02.19 0 0 231

Kedves fórumozók!

 

 

Egy barátomnak segítve szeretném +kérdezni, hogy valakinek van-e olyan ismerőse, aki Hollandiában/Svájcban/Dániában vesz részt az FVM által szervezett szakmai farmgyakorlaton (mg).

Ha vki ismer ilyet, kérlek, adjatok egy e-mail címet akár ide, akár közvetlenül a tamasseres@yahoo.com-ra!

Előre is köszi.

 

Van esetleg direkt mezőgazdasági munkákról szóló topic, amit ismertek?

Köszi,

T

gukker888 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 230

Tisztelt Érdeklödö!!

 


A minimális nyelvtudás


Angliában az angolok angolul beszélnek, és Töled is ezt várják!


Kijönni azoknak célszerü, akik már elmúltak 21 évesek, beszélnek olyan szinten angolul, hogy egy találkozót meg tudnak beszélni angolul telefonon, értik a számokat, színeket tudnak angolul betüzni, ha telefonon hallanak egy utcanevet, akkor vissza tudnak kérdezni, és le tudják írni. Ez nem túl nagy elvárás. Angolul egyáltalán nem beszélökre, nincs nagy szükség Angliában.


Mindenki egyedül felelös saját magáért, ne számítson a cimborájára, barátnöjére, rokonára, hogy majd ö beszél helyette. Ha az az ember akire számítasz, kap egy jobban fizetett munkát, és Te ott maradsz egyedül akkor, akkor mit csinálsz?


Nöknek, ha nem beszélnek angolul különösen nehéz, ha csak a

barátjuk el nem tartja öket.

 


A munkákról

 

Itt annak aki a fenn írt nyelvtudással rendelkezik, általában azt ajánlom, hogy a környékbeli ügynökségeken jelentkezzen munkára.

 

Általában a következö a helyzet a munkaeröpiacon:

 

január, február pangás, nehezen lehet új munkát találni!!

Március- május könnyebben lehet új munkát találni!

Június-augusztus az idejövö sok ráérö szünidös diák miatt miatt nehezebb uj munkát találni.

szeptember-december könnyebben lehet új munkát találni!

 

 

Az ügynökségi munka olyan mint egy emberpiac otthon, csak

kultúráltabb és legális.Ha az ügynökségen korán reggel elsö

alkalommal regisztrálnak, akkor, leülsz, és vársz a munkára

îgy általában az elsö héten 1-2 napot dolgozol, aztán ha

elégedettek voltak veled, akkor elvisznek állandóra is, vagy

az ügynökség akkor már nyugodt szívvel ajánl, ha állandóra

keresnek munkást valahol. Több ügynökséghez is bejelentkezhetsz.

De bankszámlaszám, angol mobilszám, és Londonban vásárolt A-Z térkép nélkül értelmetlen bárhová is elindulni.

A bankszámlaszámban tudunk segíteni, ha már ITT vagy!

A társadalombiztosítási szám, és a brit regisztráció elintézödik, ha itt vagy, kikérdezed a többieket, akik már itt laknak, vagy utánajársz.

Ha van jogosítványod, akkor lesz bejelentett lakcímed.


Ha nincs, tudunk segíteni, ha ITT vagy.

 

Megérkezéskor mi is tartunk neked egy INGYEN oktatást, mit merre intézz, merre keress, hogyan csináld, hogy biztoan megkapaszkodj itt.

 

Ha már ezek a fontos dolgok készen van, akkor csak rajtad múlik már, hogy mivé fejlödsz Angliában! Addig azonban nagyon behatároltak a lehetöségeid, mert a munkaadók 60-70 %-a számára alapkövetelmény ezeknek a dolgoknak a megléte, és szóba sem állnak tovább veled, ha ezeket nem tudod bemutatni!

 


A pénzröl


Kihozandó kb. 245.000,- Ft-nyi (kb. 700GBP). Ez a pénz azért szükséges, mert Te nem jobbágynak szerzödsz, hogy elalszol a szénaboglyában, + kapsz egy oldal szalonnát. Hanem önálló független ember vagy, aki azért költözik Magyarországból Londonba, mert pénzt akarsz gyüjteni.


A kihozandó pénz azért szükséges, hogy a kezdeti nehézségeken túljuss.


Pl. - kb. 3 heti lakbért kell kifizetned amikor megérkezel, ( 1 hét kauciót, és 2 hét lakbért elöre ez kb 165 GBP;

- 70 GBP illeték, a munkavállalói regisztrációd a Brit

Belügyminisztériumnál;


A többi a biztonsági tartalékod, és a kezdeti megélhetésedhez szükséges, mert kb. 3 hét múlva lesz az elso normális fizetésed.

 

HA VALAKINEK CSAK SZÁLLÁS kELL AKKOR IS BIZALOMMAL FORDULHAT HOZZáNK!

 


Repülöjegy


A WIZZAIR légitársaság


A WIZZAIR jegyeket csak dombornyomott bankkártyával, vagy a

VISTA utazási irodáknál lehet fizetni, vagy OTP fiókban. Jegyrendelés:

06-1-4709499 WWW.wizzair.com

 

EASYJET


Jöhetsz az EASY-jet légitársasággal is. www.easyjet.com

Dombornyomott bankkártya kell, vagy Visa Electron.

 

MALEV


Jöhetsz a MALÉV-vel is. www.malev.hu

A Malév telefonszáma: 06-40-21-21-21.

A MALEV mostanában gyakran olcsóbb, mint a többi, de nem mindig. Ráadásul itt enni is adnak a jegyedért.

 

RYANAIR


A sármelléki reptérröl indul a RYANAIR járata.

A reptér neve BALATON, a Ryanair helyfoglalási rendszerében. Stansedröl indulnak a London felé induló járatok.

www.ryanair.com

Györ, Sopron környékieknek, gyakran jobb, ha Bécsböl, vagy Pozsonyból jönnek.

Jöhetsz busszal is ha félsz a repüléstol. a Volánbusz hetente 4-szer, 5-ször indul a Budapest Népligeti Buszpályaudvarról, és utasokat vesz fel Györben is. 26 órás az út, ülve alszol egy éjszakát. Ha busszal érkezel, legyen Nálad némi, kb. 5-10 EURO, hogy útközben tudj venni valamit, vagy fizethess a mosdóhasználatért a benzinkutaknál.

 


A kijutás, a szállás


Két óra alatt ki tudsz jutni, de jobb, ha szólsz elöre 1-2-3 héttel, hogy jössz, ha már megvetted a repjegyet. Feltétlenül ÖSSZEFÜGGOEN írd meg, hogy melyik reptérre érkezel, mert itt van 6 nagyobb repülötér 100 km-es körzetben.hova Amikor megérkezel, várunk Téged a reptéren, vagy buszpályaudvaron, elkísérünk a szállására, segítünk a

kinti életed elkezdeni. A szálláson egy 4-5 szobás lakást kell érteni, szobánként két magyarral. Minden szobában van ágy szekrény.


Megérkezéskor kapsz paplant, ágynemüt, párnát.


Minden házban van automata mosógép, és felszerelt konyha.


Idáig mindenkinek 20-25 napon belül lett munkája Londonban. Az, hogy milyen munkája lesz, mindenkinek a saját nyelvtudásától, szaktudásától, szerencséjétöl függ. A régebben kinn lévö emberek általában 800-1200 GBP/hó közötti összegeket keresnek az emberek, és kb. 450-500 GBP-t/hó közötti összegeket költenek (szállással,


buszbérlettel, étkezéssel, mobiltelefonnal együtt).

 


Amerikát megjárt magyarokról

 

Sokan azzal keresnek meg, hogy ö már volt AMERIKABAN. (hogy

Peruban, vagy a Kanadában, azt meg sem említi... :-))

Ezzel, azt hiszik sokan, hogy Londonban is boldogulnak. Anglia egész más világ, sokkal szükebb minden. Itt muszáj tudni angolul, az a nyelvtudás kevés, hogy Floridában magyarok között dolgozott, vagy egész nap nem szólt senkihez, csak porszívózott, vagy hogy már tudott

venni egy Fantat, és egy Mars csokit egy szupermarketben.

 

A szünidös diákokról, a rövid idejü munkavállalásról


Szerintem rövidebb idöre anyagilag nem éri meg kijönni, mert az itteni élettel vele járó adminisztrációs teendök, egyéb utánajárások és költségek miatt, ha valaki 2 vagy, 3 vagy, 6 hónapra jön, akkor azon kívül, hogy csak London hátsó udvarát látja, nem tud eleget gyüjteni.

De mindenki maga dönt.

Nyáron az EGÉSZ VILÁGBóL jönnek ide egyetemisták, akik azt hiszik, hogy július augusztusban majd itt fognak pincérkedni. Tele van a város munkakeresö egyetemistákkal. Nagyobb szerencse kell júniusban, júliusban, augusztusban állást találni, mint májusban,vagy szeptemberben!


EZT Jó HA TUDOD, MIELöTT DöNTESZ!

 

 

Az iratokról, itteni ügyintézésekröl

 

A "kontinensen" úgy van, hogy akkor tudsz dolgozni, ha minden papírt elintéztél. Itt a "szigeten" úgy van, hogy kezdj el dolgozni, aztán, ha már van valami. akkor kell intézned a papírokat. Tehát, ha az a kép él benned, hogy elintézel valami PAPîROKAT, azután késöbb visszajössz DOLGOZNI, akkor az teljes tévképzet. Itt mindenki munkát keres elöször, aztán ha már van munkája, és be tud mutatni egy munkaadót, vannak fizetési cédulái, akkor áll vele szóba bármilyen hivatal. Amíg itt nincs munkád, semmilyen jogviszonyba nem kerülsz Nagy-Britanniával, mint a gazdaságot ellenörzö állammal. Turista vagy és kész.

 

3 dolgot kell egy átlagos munkavállalónak elintézni:


- bankszámla


- National Insurrance Number


- Brit Belügyminisztériumi regisztráció.

 


Ezekben a dolgokban ingyen tanácsot adunk, ha nálunk laksz!

A lakótársaidtól is sok hasznos tanácsot kaphatsz ezzel kapcsolatban. SEGíTENI TUDUNK HOGY LEGYEN ANGOL BANKSZAMLÁd, AKKOR IS, HA NINCS JOGOSîTVANYA!!! Ez nélkülözhetetlen az angol élethez. Javasoljuk hozzd ki a jogosítványát, és személyijét is, lehetöleg plasztikkártyás változatban, az útleveled is legyen nálad. Az otthoni

bankkártyád is hasznos lehet itt, föleg internetesvásárlás esetén.

 


Nyelvtanulás


Sokan azzal a tervvel jönnek ki, hogy MAJD LONDONBAN MEGTANULNAK ANGOLUL!

 


I T T M A R B E S Z E L N I K E L L A N G O L U L!


M E G P E D I G M I N I M U M A L A P F O K O N E S N E M


A L A P S Z I N T E N!

 


Aki már beszél angolul, az is sokszor tervezi, hogy majd itt jár iskolába.


Itt minden városrész (mint otthon, Budapesten pl. Köbánya, vagy óbuda, Rákoscsaba) központjában van 4-10 db nyelviskola, ahol 2-500 GBP közötti összegért akár egy éven át heti 15 (5nap*3 óra) órában járhat iskolába. Azt javaslom, annak aki a munka+nyelvtanulás kombinációját tervezi, hogy elöbb jöjjön ki, aztán találjon magának egy

fix munkahelyet, aztán ahhoz közel albérletet, majd csak a végén nyelviskolát. Azért javaslom ezt, mert itt hatalmasak a távolságok, és ha elöbb beíratkozik egy iskolába, akkor nagyon beszükíti a mozgásterét az elvállalható munka, és az albérlet tekintetében.

 


A segítségünk

 


Itt egy magyar közösségbe kerülsz, ahol mindenki nagy odaadással mesél arról, hogy önmaga milyen ügyesen intézett el mindent magának, és Te is sokat tanulhat belöle. Itt még abban is tanácsot kapsz, melyik üzletben árulnak 1 darab halfinger-rel; többet 99penny-ért.


Mi is amiben tudjuk segítjük lakóinkat, mert nekünk is érdekünk, hogy mielöbb ENY-Londonban találjon munkát a lakónk, hogy ELÉGEDETT, és FIZETöKÉPES lakó maradjon minél tovább.


Míg máshol a lengyelek és dél afrikaiak, sri lanka-iak között nem sok infohoz jutsz, azon kívül, hogy fizeti a lakbért.


Itt nálunk INGYENESEN helyben a közösségtöl, vagy tölünk hozzájutsz az a tartós angliai élet hez elengedhetetlenül szükséges infok-ról az alábbi 4 dologgal kapcsolatban is:


- bankkártyához szükséges közüzemi számla;

- bankkártya;

- társadalombiztosítási szám;

- Belügyminisztériumi regisztráció.

 

A mi, és a közösség helyismeretére is rengetegetet számíthat. Sok olyan dolog van itt amirol nem is sejted, hogy teljesen másképpen van mint otthon. A mi segítségünkkel elkerülheti, hogy felesleges dolgokra,

elkölts több száz fontot, és az idödet rabold butaságokkal.

Aztán késöbb továbbléphetsz.

 

Röviden ennyi.

 


A L E G F O N T O S A B B

 


Szeretném ha tudatosulna Benned hogy a munkahely itt sem ruhatári kabát, ami a fogason lóg, és csak le kell akasztani. Mi el tudunk vinni Téged egy állásinterjúra ahol vagy megfelelsz, vagy nem, ezt én most innen nem tudom megmondani, sose láttalak. Ha kijössz és munkát kapsz, de nem tetszik, akkor keresel másikat, vagy/és elalszol, és ezért kirúgnak akkor is keresel másikat. Ezek csak példák arra, hogy, ha idejössz, ugyanúgy nem fix az életben

semmi, mint otthon.

Ha kirúgnak, akkor 99,99%, hogy nem mégy haza, hanem itt keresel másikat.


A r r a k é s z ü l j f ö l l e l k i l e g, h o g y m e n s z b o l t r ó l b o l t r a, ü z e m r ö l ü z e m r e,

ü g y n ö k s é g r ö l ü g y n ö k s é g r e é s m i n d e n h o l m e g k é r d e d, h o g y v a n - e m u n k a. H a e r r e n e m v a g y l e l k i l e g f e l k é s z ü l v e, a k k o r i n k á b b - a s a j á t é r d e k e d b e n í r o m !!!, - n e i s g y e r e!

 

 


KONKRÉT MUNKA

Mikor jönnél ki? Holnap, vagy 6 hét múlva, esetleg jövö májusban?
Meddig tegyük félre neked a munkát?

Odahaza mindenki konkrét munkáról álmodozik. Konkrét munkát csak csalók tudnak neked ígérni, vagy ritka bennfentes emberek. Ha kijössz hozzánk lakni, akkor elmondom, hogy hova menj munkáért. Az a kb 20 ember, aki kijött hozzánk augusztus-október között, mind dolgozni kezdett valamit azokon a helyek valamelyikén 1 héten belül, amit én neked is ajánlok neked, akkor amikor kijöttél.

Ha a fentebb leírtaknak megfelelsz, és kijössznek érzed magad, akkor lesz itt munkád.


A stílusomról


Ha a legrosszabbra számítasz az életben csupa kellemes meglepetés ér!!! Azért fogalmaztam több esetben meghökkentöen, mert azt akarom, hogy Te aki soraimat olvasod, az ne az álmaid igazolását lássd benne, hanem azt amit valóban akarok írni, a Te érdekedben! Ha azt mondod,

goromba vagyok, vállalom! Ugyanis nekem nem a Magyarországon olvasgatókkal szemben van felelösségem, hanem azzal szemben, aki rászánja az idejét, pénzét, és kijön. Neki a valóságot kell látnia amikor kijön, nem a cukormázat!

 

 


Teendöid

 

Ha átgondoltad a dolgot és úgy találod, hogy érdemes vele foglalkozni, küldj e-mailt, vagy hívj! A legjobb az e-mail-es kapcsolattartás, mert azt mindennap nézem és azonnal válaszolok minden felmerülö kérdésre, amint elolvasom a leveled.

 


********************************


Elérhetsz minket a 00447956499152-es, vagy a 00447842167007-os


mobilszámon, vagy, vargalondon@freemail.hu


*********************************

 

Ha elküldöd a magyar vezetékes telefonszámod, és kéred e-mail-ben, az is lehetséges, hogy egyeztetett idöpontban, hétvégén felhívlak Londonból, hogy élöszóban válaszoljak kérdéseire. Ez neked ingyen van!

 

Tisztelettel,

 


Varga Zoltán
 

Előzmény: sütibébi (229)
sütibébi Creative Commons License 2007.02.06 0 0 229
Sziasztok.Szeretnék bővebben valakit megkérni hogy irjon nekem arról mi a feltétele annak hogy kevés angol tuással hogyan tudnék munkát találni Írorszá gvagy Ciprus érdekelne?
szidó Creative Commons License 2006.11.20 0 0 228

Sziasztok!

A barátnőmmel szeretnénk kimenni Egyiptomba dolgozni. Szeretném azok segítségét kérni akik tudnának bármilyen információt adni azzal kapcsolatban, hogy a munkavállalási engedélyt itthon kell e elintézni vagy elég ha kint intézzük el? Ha itthon kell akkor a követségre kell e menni a kérelem ügyében? Minden ezzel kapcsolatos információ érdelelne!!

Előre is köszi!

Előzmény: _nagyorgy_ (227)
_nagyorgy_ Creative Commons License 2006.11.12 0 0 227
Lehet, hogy nem ide tartozó kérdeés, de itt merült fel bennem:
Ha valaki külföldön dolgozik és ezért ott is fizet adót (mint ahogy ez bevett szokás az EU-ban), akkor itthon hogy tartják nyilván?
Kell -e neki valamit a magyar államnak is fizetnie? Adóbevallás beadnia?
Vagy csak lenyom külföldön 3 - 4 évet mondjuk, és hazajön, folytatja onnét ahonnét abbahagyta.
Petyuritisz Creative Commons License 2006.10.16 0 0 226

Sziasztok!

 

Némi infóra lenne szükségem. A barátnőm szeretne elhelyezkedni Ausztriában (lehetőleg Burgenlandban, a határhoz közel) egy szépségszalonban. Szakmája manikűrös-műkörmös-pedikűrös, nyelvvizsgája van, jól beszél németül.

 

Több kérdésem is lenne:

- Hol lehet ilyen álláshirdetéseket találni (kurier, standard kilőve, ott nem volt)?

- Alkalmazotti jogviszonyban keresik ott az ilyen embereket, vagy magyar vállalkozóként kellene külföldön dolgoznia?

- Ha talál valamit akkor a munkáltatónak kell intézni a papírokat az AMS-nél?

 

Előre is köszi!

szabokiki Creative Commons License 2006.10.03 0 0 225
Sziasztok !!
Olyan kérdésem lenne ,remélem fog majd valaki tájékoztatást adni.
Szóval tudna valki nekem segiten abban hogy norvégiai olajos munkákhoz milyen képzetség kell,vagy csak elég a nyelvtudás.ha volt már valaki ilyen helyen az irhatna .Köszönöm
nosztalgika Creative Commons License 2006.08.21 0 0 224
Leinformálható, lelkes, egyszemélyes aupair-ügynökség keres au-pairt egy Rajna vidéki német családnak.
Az au-pair legfontosabb feladata az lenne, hogy délelöttönként (7-13.30) vigyázzon a család kisebbik, két éves kisfiára (a nagyobbik öt és fél éves). Ehhez járulna még kb. heti hat óra házimunka. Az esték és a vasárnapok mindig szabadok, nyelvtanfolyam látogatása garantált. Zsebpénz 260 Euro/hónap + lakás, étkezés ingyen + beteg- és balesetbiztosítás.
Olyan lányok/fiúk jelentkezését várjuk, akik nemcsak pénzt szeretnének keresni, hanem elsösorban a német nyelv, kultúra érdekli öket. A család nem olcsó cselédre vágyik, hanem "család-bövítményre", aki örömmel veszi, ha mindenhová magukkal viszik öt (családi születésnap, hétvégén élményfürdö, stb.). Jogosítvány, komolyabb fözni tudás nem szükséges.
Jeletkezni (lehetöleg vonalas telefonszámmal) a info@aupair-basis.de címen lehet.


Általános információk az ügynökségröl:

Au-Pair Németországban

Au-Pair:
(ejtsd : o-per, franciául: „kölcsö-nös előny ») – így hívják Nyugat-Európában azt a bébiszittert, aki külföldről érkezett, hogy alaposan megismerkedjék egy országgal. Ő nem turista, nemcsak utazik, nézelődik, nem hotelekben száll meg, nem vendéglőkben étkezik, hanem benne él, szerves része lesz a megismerendő kultúrának. Jó esetben vendéglátó családjának tiszteletbeli tagjává válik, életreszóló barátságot köt a felnőttekkel, és « nagytestvére » lesz a család gyermekeinek. Szabad idejében nyelvtanfolyamot, kultúrális rendezvényeket látogat, új barátaival szórakozóhelyekre jár. Az au-pair-év (ami kevesebb is lehet mint egy év, általában min. 3 hónap) letelte után esetleg úgy dönt, hogy él a vendéglátó ország adta törvényes lehetőséggel, és tanulmányi vízumért folyamodik, hogy külföldön szerezze meg diplomáját, vagy végezzen kiegészítő tanulmányokat már meglevő képesítése mellé.
Az au-pair mindezért cserébe heti kb. harminc óráját a vendéglátó család rendelkezésére bocsájtja. Ez alatt az idő alatt gyermekekre vigyáz, segít a háztartásban. Heti legalább egy napja teljesen szabad, és családbeli kötelezettségei nem hátráltathatják abban, hogy nyelvtanfolyamra járjon.
Az au-pair-nek külön szobája van, a családdal együtt étkezik, betegség- és balesetbiztosítását családja fizeti. Az au-pair-nek 12 hónap ott-tartózkodás alatt egy hónap fizetett szabadság jár.
Az au-pair családjával nem munkaviszonyban áll, ezért nem fizetést, hanem zsebpénzt kap, ami Németországban jelenleg havi 260 Euro. Amennyiben a családdal nem állapodnak meg másként, akkor az au-pair ebből a pénzből fizeti nyelvtanfolyamát, ami körülbelül havi 40-45 Euróba kerül (heti négy-hat órát véve alapul).

Kedves Fiatal!

Erről a lehetőségről bizonyára nem most, nem erről a szórólapról értesülsz először. Feltételezem, közelebbi, vagy távolabbi ismeretségi körödben vannak olyanok, akik megpróbálkoztak az au-pair-séggel. Volt, akinek nagyon jól sikerült, aki remekül megtanulta a nyelvet, megismerte az országot, jól érezte magát családjában. És volt olyan is, aki sajnos rosszul járt: rövid levélváltás, fotócsere után egyszer csak ott találta magát egy sötét, levegőtlen lyukban, egy barátságtalan család szélére szorulva, « cselédsorban », ahonnan még tovább lépni, másik családot keresni sem tudott, hiszen nem volt rá lehetősége, hogy internetezzen, telefonáljon. Mit volt mit tenni hát, hazajött szegény, rossz esetben egyetemi féléve(ke)t, sok pénzt elveszítve. Ilyen esetekről én is sokat hallottam saját au-pair-jeimtől, és olyanoktól, akiknek segítettem otthagyni tisztességtelen családjaikat, és újakat, jobbakat keresni. Értem tehát, miért félsz beleugrani ebbe, még ha alapjában véve tetszene is Neked a dolog. De mit szólnál hozzá, ha lenne más, ügyesebb megoldás?

Frissen alapított au-pair-ügynökségemet « Basis »-nak neveztem el, mert bázisa, kiindulópontja akarok lenni azoknak a fiataloknak, akik vállalkoznak erre a nagy kalandra. Hozzám érkeznél tehát, én vennélek gondjaimba, én segítenék családot keresni, velük a részleteket letárgyalni. A család nálam látogatna meg Téged, és hozzám jöhetnél vissza, ha mégsem éreznéd jól magad az egy-két hetes próbaidő alatt. Ezért a segítségért, a teljes ellátásért Neked nem kellene fizetned semmit. A közvetítésért a család fizetne, nem Te, Te csak a kiutazást fedeznéd. (Expresszautóbusz Budapest-Frankfurt/Main oda-vissza kb. 35000 Forint.) Az au-pair vízum, amelyet a területileg illetékes Idegenrendészeti Hatóság állít ki számodra Németországban, csupán formalitás, hiszen az EU polgára vagy.

Jól hangzik ez így, elsőre ? Örülök neki!

De vajon valóban akarod-e Te ezt ? Vajon valóban alkalmas vagy-e rá, hogy egy évig egy másik család tagja légy, önállóan közlekedj, járj nyelvtanfolyamra, szórakozz, szerezz új barátokat, tapasztalatokat, vagyis « el-boldog-ulj » új közegedben ? Kérlek, nagyon őszintén próbálj válaszolni most magadnak a következő kérdésekre :
- Nyitott vagy-e új, más, a Tieidtől különböző normák, értékrendek felé ? Tudomásul tudod-e venni, hogy « ahány ház, annyi szokás », vagyis nem feltétlenül erkölcstelen család az, ahol nem húsleves és rántott csirke a vasárnapi ebéd ?
- Vagy-e annyira bátor és önálló, hogy szólsz, ha valami nem tetszik Neked, ha valamin változtatni szeretnél ? Vagy inkább hallgatsz, és némán szenvedsz ?
- Tudsz-e jól, higgadtan, kedvesen kommunikálni? Vagy sértődős, „süntermészetű“ vagy?
- Elhiszed-e, hogy eddigi baráti köröd nem zárt egység, tovább bővíthető, a jövőben megismerendő új, izgalmas emberekkel ? És hogy az igazi barátságok nem szűnnek meg, csak azért, mert egy-egy találkozás között eltelik pár hónap, netán egy egész év ?
- Nagy kalandnak, esélynek fogod-e fel a külföldi tartózkodást, örülsz-e neki ? Vagy inkább bánatos vagy, és úgy érzed, száműztek hazádból, és « más ember cselédjének » kell menned, hogy megszerezd a későbbi pályafutásodhoz elengedhetetlenül szükséges nyelvtudást ?

Ha az első kérdésekre válaszoltál igennel, akkor úgy tűnik, hogy az au-pair-ség Neked való dolog, összeegyeztethető személyiségeddel. Ez a legfontosabb, mert ez az alapja mindennek, az egész külföldi évednek.

Azonban az itt következő kvalifikációk sem elhanyalgolhatók. Fontossági sorrendben írom ide őket. Minél több kérdésre felelsz igennel, annál több család közül választhatsz.
- Van-e legalább alapfokú német nyelvtudásod? Középfokú persze még jobb. (Angollal sem indulsz teljesen esélytelenül, elég sok családban beszélnek angolul.)
- Foglalkoztál-e már gyerekekkel egy kicsit? (Unokaöcs, unokahúg, szomszéd kisgyerek, nyári tábor, stb.)
- Tudsz.-e vasalni, takarítani, legalább alapfokon főzni?
- Tudsz-e úszni, biciklizni, esetleg korcsolyázni, görkorcsolyázni, síelni?
- Van-e jogosítványod, ÉS vezetési gyakorlatod?
- Játszol-e valamilyen hangszeren?
Ha különleges képzettséged, tapasztalatod van, pl. hátrányos helyzetű gyerekek ápolásában szerzett tapasztalat, akkor persze még jobb helyre is kerülhetsz.

További információkkal szívesen állok rendelkezésedre az info@aupair-basis.de emailcímen.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.13 0 0 222
Szoktatok itt lenni? mert lenne pár kérdésem ha nem gond!
Gyermekeim jövője? Creative Commons License 2006.07.18 0 0 221
Reménykedek.
Gyermekeim jövője? Creative Commons License 2006.07.16 0 0 220

Hello!

 

Nekem ki tud segíteni? Ötlettel, korrekt ajánlattal.

 

Jó éjt!

Khill Creative Commons License 2006.06.25 0 0 219

Sziasztok!

 

 

Segítségeteket szeretném kérni!!! Jövőre a párommal Angliába szeretnénk kimenni dolgozni és élni!

 

Milyen a kinti élet?

Melyik várost ajánljátok?

Melyik munkaközvetítő jó?

 

stb....

 

Kérlek titeket, segítsetek....:o)

 

 

Köszi

Hellas19 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 218

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, június végén szeretnénk kimenni Görögországba ketten, a volt barátnőmmel. Ha esetleg valakinek van valami tapasztalata, vagy esetleg tudna kint munjkát, akkor írjon légyszíves!

Előre is köszönjük,sziasztok.

Larnaca06 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 217
Hello! SOS segítséget kérnék. Közeli családtagom hamarosan indul Ciprus Larnacára munkavállalási szándékkal. Biztonságáért aggódva nagy segítség lenne, ha egy már ott dolgozó magyarral felvehetném a kapcsolatot. Minimális információkéréssel terhelném, nekem viszont óriási segítség lenne pl. tudni, hogy helyi ismeret alapján nem tud-e valaki az adott idegenforgalmi hely esetleges "rossz" híréről.
WhiteEagle Creative Commons License 2006.05.28 0 0 216
Hello! Lenne egy kerdesem. Amikor mi - terveink szerint - kimegyunk Angliaba dolgozni, vinnenk megunkkal egy rakat cuccot, ami igazabol boven nem fer el 2×2 borondben. Tehat vagy teher- fuvarozo ceggel vitetjuk ki ezeket, vagy kimegyunk autoval - van ugyanis egy zart furgonunk. Szamoltam jobbrol-balrol - repulojegy ket embernek meg a teherszallitas kb. 65000 Ft oda vissza. Kocsival oda vissza szinten kb. 65000 Ft. Raadasul autoval kozlekedhetunk ott is, azaz nem kell kocsit is berelni. Na marmost van viszont egy-ket kerdes, aki tud, kerem segitsen. Magyar auto mennyi ideig tartozkodhat/kozlekedhet egyhuzamban Anglia teruleten? Kell ott valamifele adot fizetni ra? Ha teher- gepjarmu (mert ez van a forgalmijaban) az jelent valami kulonb- seget? Kell ott valamifele muszaki vizsgat vagy zoldkartyat tenni? Tovabba, ha esetleg valaki volt mar Angliaban sajat autoval, mennyire gáz a balkezes kozlekedesi viszonyok kozepette jobb- kormanyos autoval nyomulni? Es vegul, van esetleg valami olyan dolog, szabaly, torveny, amire most nem gondolok? Kell esetleg valami papirt (muszaki, zold kartya, biztositas vagy akarmi) angol- ra forditnai, nemzetkozi jogsi kell-e stb? Koszonom elore is, Attila

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!