Keresés

Részletes keresés

Paater Altenburg Creative Commons License 2018.11.07 0 0 8733

Kösz. Lisszabonon belül is tudsz ilyet?

Előzmény: Törölt nick (8730)
ezanevem2008 Creative Commons License 2018.11.07 0 0 8732

ha Angliában át lehet venni?, akkor érdekel

Előzmény: minden_nick_foglalt (8731)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2018.11.02 0 0 8731

Sziasztok! Kell valakinek Viva viagem kártya? Kettő is van, egyiken 1.23 a másikon 6.92 EUR töltés. Ha jól tudom jövő októberig jó :-) 

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.21 0 0 8730

Ha már kajákról van szó…

Korlátlan fogyasztású kajáldák, ha járod Portugáliát.

 

O Bruto - Restaurante Buffet

Sintrától kocsival negyed óra. Vendégköre többnyire helyiekből áll.

A Választék meglepően nagy, A számla meg nevetségesen kicsi – 8 euro/fő

A google nyitvatartási idővel óvatosan! Ebédelni való 12:00 után van csak.

 

 

Atrium Buffet Leiria

Lisszabon és Porto között majdnem félúton van, ha az óceánhoz közelebbi autópályát használjátok.

Nagyon szép környezetben levő, közepes választékkal rendelkező étterem. Itt láthatóan nem a környék emberei étkeznek. Ez a hely egy nagyobb komplexum része, amiről nem tudom micsoda, üdülő, nyuggerfarm, stb.

Ára is középszerű 10-12 euro/fő

 

 

Restaurante Fogo de Chão Braga

Eszméletlen jó hely, ha nem nézed hol van. Tisztára olyan a környezet, mintha egy bevásárló parkban lennél. (Auchan parkoló feeling)

Minőségi kiszolgálás, kultúrált hely. Grillezett húsokat a pincérek hordják körbe, ha nem fedezed fel magad, merre van a grillező. Jól laktam előre elkészített kajákból, mire rájöttem, hogy a grilleket kihagytam :)

Árára nem emlékszem pontosan, de 12 felett volt személyenként.

 

 

Restaurante Ipiranga

Igazi kamionos etető. 8 euróért azt eszel iszol amit akarsz. Ha nem zavar hogy hosszúasztal mellett zabálod magad disznómódra tele, akkor ez egy jó hely. Igazi autentikus átutazó etető. Süti, gyümölcs, kóla, kávé. Minden benne a nyolcasban. A WC-t ne használd :)

 

 

Restaurante buffet Sabor D´art, Lousa

Erősen felejthető étterem. De ha itt vagy Lousá-ban a vár és a kővárosok miatt, akkor ne hagyd ki a legjobb portugál éttermet, már ha beférsz és nem sajnálos a kiadásokat: O Burgo Kicsit furcsa a hely berendezése, de nagyon ütős kajáik vannak.

 

 

Restaurante Dona Isilda, Palmela

Egy igazi úri önkiszolgáló Lisszabontól délre. 20 euró/fő. Textil abrosz, textil szalvéta.

Az árban minden benne van, A választék több mint sok. Borjú, marha, disznó, csirke. Száz féle sajt, sonka előételnek, desszertek süti gyümölcs. Itt a helyet is meg kell fizetni. Az egyetlen hely volt, ahol a buffet és a csend együtt volt jelen.

Közelében van Portugália egyik legszebb útja az N379-1. (szerintem)

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 8729

A TAP gép amivel jöttem nem volt tele, volt kb negyven szabad hely. (321-es volt)

De a TAP hazahoz Frankfurton vagy Munchenen keresztül is.

Előzmény: vélemény (8728)
vélemény Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 8728

Segítséget szeretnék kérni.

Mi a menekülő útvonal Lisszabonból? A B terv, ha törli a Wizz a járatunkat. Nyáron a Ryan törölte a járatot Brüsszelből, haazvonatoztunk, kényelmes volt, de hosszú és nagyon költséges.  Most olvasom a Wizz topicon, hogy a Wizz Cataniaban hagyta az utasait, mert vihar volt. A 2 nappal későbbi gépen csak 10 hely volt, amire persze nem fértek fel. És persze a dolog "fapadosan" zajlott, egyre hosszabb késést írtak, ki majd kiírták, hogy törölve. Wizztől persze nem volt ott senki( Ryantől sem volt senki Brüsszelben) a reptér alkalmazottja elintézte, hogy visszakapják a csomagokat, majd mindenki intézkedett, ahogy tudott. Szóval szeretnék felkészülni egy ilyen helyzetre.  Mit tanácsoltok, milyen megoldásokat keressek?

Bár azért remélem, hogy kétszer egymás után nem fordul elő, de Murphy sosem alszik. Ez a fapados repülés kezd olyan lenni, mint az orosz rulett.

bye silk Creative Commons License 2018.10.19 0 0 8727

Jaja, nekem is tervben volt Amarante , elképesztő, hogy  ez egy ottani népi hagyomány amint a férfiak fütyisütit ajándékoznak szívük hölgyének :)) Ezt ma találná ki valaki, kapna a fejére, az biztos . De igazad van, Portugáliában divat hogy egyes települések saját sütivel rendelkeznek.

Ha már kaja , beszéljünk a Pastais de Bacalhau-ról is.  A sózott-szárított tőkehalat  megdarálják ,krumplival és tojással  összegyúrva kisütik.  A neve sütemény, de igazából egy sós pogácsa-, vagy fánkszerűség .Ez ízre nem valami nagy szám , de  ha már valaki megkóstolja, érdemes Portoban a  Klerikusok temploma melletti autentikus sütödében  tenni .  Szintén látványkonyha, a kisasszony a kirakatban két kanál segítségével gömbölygeti a fánkocskákat . Minden egyes bacalhaut egy kis speciális tálcán nyújtanak át neked ,ami  kék azulejo mintás . A tálcácskán egy mélyedésbe helyeznek egy  pohár bort a Santander pincészetből. A tálca és a pohár a tied . Az igazság az, hogy rájöttek arra, hogy a bacalhaut úgy önmagáért kevesen vennék meg , de egy kis Santander borral egész jó . Az első kép saját, a második egy netes kép az üzletről.

 

 

Előzmény: Törölt nick (8726)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 8726

Elég szomorú látvány volt Sao Goncaloban, ahogy falusi búcsúhoz hasonlatosan szedett-vedett asztalkákról kinálgatták a képen láthatónál sokkal rosszabbul kinéző "faszkifliket". Kináltak ott fütyisípot, meg minden más bóvlit.

 

Mielőtt odaértem úgy képzeltem, hogy helyi boltocskák vidám pontocskája lesz, ehelyett egy kivéreztetett hagyomány megcsúfolását láthattam.

 

Egyébként a templom és környéke roppant jól néz ki. Ha minden igaz a városka neve Amarante.

 

Itt jó volt üldögélni, bár a felszolgáló annyira unott volt, hogy legszivesebben felnyomtam volna neki egy sütikét. Olyat és oda.

Előzmény: bye silk (8725)
bye silk Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 8725

Ja,ennek a tésztája a churroshoz hasonlô.Az egy bravúr lehet, h sütés közben hogy nem válik el a golyó a ruditól😉

Előzmény: Törölt nick (8723)
mrthsz Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 8724

Naháááát, ezek a portugáááálooook:-))))

Előzmény: Törölt nick (8723)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 -1 0 8723

És a desszert:

 

 

Bővebben itt: https://www.portugalnummapa.com/colhoes-de-sao-goncalo/

Előzmény: Törölt nick (8722)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 -1 0 8722

Nem süti ugyan, de erre jobban csúszik a Ginjinha

 

 

Maranhos

 

Meglepően jó kaja. Mondjuk a paradicsomos rizsköret egy álom volt hozzá. A burgonya jó dísznek.

 

vélemény Creative Commons License 2018.10.18 -1 0 8721

Köszönöm. Egyre jobban tetszik.

Előzmény: 'szti (8719)
bye silk Creative Commons License 2018.10.18 -1 0 8720

Ja, Nekem bejön... végigmész Sintrán, már ha minden csehóban elfogadod a promo kupica ginginhåt, hamar becsípésközeli állapotba kerülsz😋 Párom szerint jobban járnánk ha abból a cseresznyéből inkább pálinkát főznének...

Előzmény: mrthsz (8718)
'szti Creative Commons License 2018.10.18 0 0 8719

igen, én voltam, itt írtam róla valamennyit, utolsónál képek is vannak

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133506173&t=9004908

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129239501&t=9004908

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124640763&t=9004908

mi is tömegközlekedtünk, de már nagyon régen volt, nekünk tetszett.

Előzmény: vélemény (8711)
mrthsz Creative Commons License 2018.10.18 0 0 8718

Eddig a sütik... Na és a Ginginha;-)

Előzmény: bye silk (8717)
bye silk Creative Commons License 2018.10.18 0 0 8717

Én nem tudom, de töméntelen mennyiséget . Gyakorlatilag csak ez a sütemény kapható a Belém cukrászdában .  Hívják Pasteis de Nata-nak is , de ha csak azt mondjátok : nata , a pincér  ugyanazt a süteményt hozza . Az utcáról nézve kicsi a portál , de ha bejut az ember, meglepődve látja, hogy odabent több terem is van zsúfolásig  vendéggel és kizárólag a Pasteis de Belém-et ( nata-t ) eszik. A cukrászműhely egyik fala tiszta üveg és  látható amint készül a sütemény . Sajnos fotót nem tudok mutatni, mert filmeztem , de ha arra jártok érdemes bejjebb menni a cukrászdába ,hogy a  látványcukrászatot is lássátok .  A süti nagyon finom , tényleg friss melegen a legjobb, de megmondom őszintén én fel nem foghatom, mitől ez az elsöprő népszerűség .  Mint ahogy a sacher torta népszerűségét sem értem...,de hát Lisszabonban  pastais de Belémet kell enni , Bécsben pedig sacher tortát, punktum :)

Ha már süti , akkor felhívnám a figyelmeteket Sintrában a queijada  nevű finomságra, ami a sintraiak saját külön bejáratú süteménye és szintén nagyon finom . Állítólag ősibb, mint a nata , formára ugyanolyan kosárka alakú ,más a tésztája és mandulás krém a tölteléke .  Egy darabot nem is hoznak belőle , hatosával hozzák, de garantáltan elfogy . A queijadaról tudok képet is mutatni , a Praca da Republica-n a Loja do Vinho kis csehóban ettem . 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: wekerlei (8708)
vélemény Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8716

Google.maps 15 perc gyaloglást ír a Zoo metro állomástól.  Eredetileg 4 éjszaka lett volna, de a Wizz törölte az odafelé járatot, így elmegyünk egy nappal korábban. Talán belefér.

Előzmény: wekerlei (8715)
wekerlei Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8715

Palacio dos Marqueses de Frontera

 

Nem, ott még nem voltam, de a metró ott áll meg a közvetlen közelben.

Előzmény: vélemény (8711)
vélemény Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 8714

 Peter Altenburg a Róma topic ősatyja. Azt ugyan én nem értem, hogy miért használ több/sok nevet, de biztos, hogy tényleg nem gondolta annyira komolyan, mint aminek tűnik.

 

Mi szombat kora délután voltunk a sütisnél. Rengetegen voltak, bent is ültek és hosszan kígyózott a sor. Valószínűleg utána már nem kellett volna próbálkozni. Belem sajnos ahhoz messze van, hogy csak a süti miatt még egyszer odamenjünk.

Előzmény: wekerlei (8713)
wekerlei Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8713

Nem is az a lényeg, hogy ki az okosabb - mindannyian buták vagyunk!

Ha a tudásával akar villogni valaki, akkor biztos, hogy talál ahhoz (a neten is) elég anyagot.

 

Nem akarom bántani a Paater Altenburg fórumtársat, mert szerintem ezt talán ö sem gondolta olyan komolyan.

Viszont ha érdekes dolgokat, amik másoknak is tetszhetnének, ki tudunk cserélni ebben a fórumban, akkor nosza!

Egyébként Belémben 20.000 tortácskát adnak el naponta és a város legbiztonságosabb helye egy nagyobb földrengés esetén a régi (április 25) híd maga.

Előzmény: vélemény (8712)
vélemény Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 8712

A süti mennyiségről fogalmam sincs. De nekem az volt a tapasztalatom, hogy csak akkor igazán finom, ha meleg, vagy legalább erősen langyos. És elkövettük azt a hibát, hogy ezen a híres helyen attük először, ahol persze meleg és nagyon friss volt, mert rengetegen voltak. Után viszont másutt már nem volt elég meleg és nem is ízlett.

Előzmény: wekerlei (8708)
vélemény Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 8711

De hogy ON is legyek

 Jövő hónapban utazunk Lisszabonba. Felfigyeltem egy palotára, Palacio dos Marqueses de Frontera. Messze a központtól, talán a tömegközlekedéstől még gyalogolni is kell, ráadásul csak vezetéssel látogatható, novemberben már csak naponta kétszer.  Volt már ott közületek valaki? Tényleg olyan szép? A Baedekerben csillagos látnivaló és az ő értékelésük nekem általában bejön. Én szeretem az ilyen kastélyokat, de azért logisztikailag kicsit veckesnek tűnik. Csak akkor szánnék rá egy hosszú félnapot, ha érdemes.

vélemény Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 8710

A Lyukasórát nagyon szerettem, családi kedvenc volt.

Sőt számos kvízkönyvem van, még most is szoktam játszani velük. De csak mindig egyedül, csak a saját tudásom vagy nem tudásom érdekel. Nem hasonlítgatom magam másokhoz, amit tudok, annak örülök, amit nem, azt igyekezem megtanulni Kvízpartozni is szoktam és ott is csak a saját eredményem érdekel.

Mások tudását csodálom és igyekszem tanulni belőle. De nincs szemernyi kisebbségi érzésem, ha nálam akár sokkal jobban tudnak valamit és nincs bennem szemernyi elégtétel sem, ha én értek valamihez jobban.

Van, akit inspirál a versenyzés, van, akit nem. Engem nem.

Előzmény: Paater Altenburg (8705)
Paater Altenburg Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8709

Ha akkor maradna kis idő, én biztos a hatalmas VII. Eduard park zöldjébe menekülnék. Tudom, vannak földrengésbiztosra épített modern épületek is.

(estig búcsúzom - szép napot mindenkinek.)

Előzmény: wekerlei (8703)
wekerlei Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8708

Sajnos nem ismertem azokat, de én is szeretek játszani. Persze, hogy kihívásnak hangzott hozzászólásod, de különben nincs semmi baj vele.

 

Más:

Egy tipikus portugál finomság a Pastéis de Belém. Ez egy kis tejszinnel finomított vaniliás torta. Ennek a különlegességnek a Mekkája a belémi kolostor melleti Confeitaria. Ide zarándokolnak nemcsak a portugálok, hanem azok a túristák is az egész világból, akiknek utikönyvükben utalás van erre. Kérdés: Mennyi tortát sütnek a cukrázdában naponta: 

a) 5.000

b) 10.000

c) 20.000 

Előzmény: Paater Altenburg (8705)
Jahno Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8707

Ne itt magyarázz, hétfőnként kvíz van 

Előzmény: Paater Altenburg (8705)
Paater Altenburg Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8706

Jó kérdés, fontolom.

Előzmény: wekerlei (8703)
Paater Altenburg Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8705

Tehát például nem ismerted, vagy nem szeretted a "Lyukasóra" c. kiváló, költők-vezette irodalmi műsort, ami versek fölismerésére épült. Nem szereted a szellemi vetélkedőt, a sokáig létezett Szellemi Olimpiát, és hasonló játékokat.

Előzmény: vélemény (8701)
Paater Altenburg Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8704

Amit javasolsz, megfontolom.

Előzmény: BorsónéVica (8700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!