Keresés

Részletes keresés

sszasza Creative Commons License 2023.05.31 0 0 87932

De most nem? Én laikusként honnan tudnám a kétféle varázslásból eldönteni ? Balegyenes-jobbhorgot is pont ugyanúgy kapja be mindkettő. Most akkor melyik az igazi? :-)

Előzmény: dezsoKE (87929)
tigristomi Creative Commons License 2023.05.31 0 0 87931

Vannak ilyen csúsztatások, máshol is, bár ez a kosárlabdás kungfu meg a Siriyan elég durvák.
Amikor először hallottam, hogy a taekwondo a karatéból alakult ki, fentartásokkal fogadtam. Aztán utánanéztem, és tényleg úgy volt,
a taekwondo alapítója Funakosi Gichinnél 2 danos karate mester volt. A karate is átalakult, youtube-on van erről nagyszerű videó, anno a kungfuból származik és sok egyszerűsítésen ment keresztül,
amikor elterjesztették Japánban, 1927 körül.
Kínában pedig a kungfu átalakult a kommunizmus alatt, ennek is utána lehet nézni a neten. Kínában a megmaradt kungfu látványosabb lett.

Előzmény: capacete (87930)
capacete Creative Commons License 2023.05.30 0 1 87930

Mondjuk nem sok valódi volt. A karate is nagyrészt úgy terjedt Magyarországon, hogy valaki tanult valakitől valamit nyugaton, utána elkezdett itthon tanítani, végül - ha szerencséje volt - sikerült felvenni a kapcsolatot valódi mesterekkel, akik végül jó pénzért idejöttek tanítani időről-időre, a hazai "alapító" pedig kapott szép rangokat.

 

A kung fuban a legszebb a déli sáska stílus volt, ahol a tanítványok egy része végül rájött, hogy nem biztos, hogy igaz, hogy a válogatott kosárlabdazó alapító tényleg kitanulta a stílust valamikor egy-két hónap alatt külföldön és felvették a kapcsolatot az igazi nagymesterrel. Na akkor volt nagy rácsodálkozás... :)

Előzmény: sszasza (87925)
dezsoKE Creative Commons License 2023.05.30 0 2 87929

"a valódiak sorából" :-)

Előzmény: sszasza (87925)
tigristomi Creative Commons License 2023.05.30 0 0 87928

Hát igen, ez messziről látszott ezen az egészen.

Az érdekes az, hogy egy ilyen kitaláció így fent marad, és ennyi embert bevonz.

Előzmény: Louhan (87924)
tigristomi Creative Commons License 2023.05.30 0 0 87927

Szia Venuto!

 

 Nem tudok róluk semmit, csak itt olvastam, meg a neten néztem utána.

A korrekt szerintem az, ha vki ilyesmit művel, esetleg a mestere az irányzatnak, hogy elmondja, kitől, mennyi ideig tanult. Plussz, az ő mestere hol tanult, és a mesterének a mestere hol tanult.

Ha ez nincs meg, és ezt még a tanítványok sem tudják, akkor ott vmi nagyon hibádzik.

 

 Több évtizede jógázom. Jóga oldalról azt  tudom mondani, hogy aki Indiában komolyan jógázott, azok nem harcoltak.

A kettő dolog különböző. Nem tudom, mit hirdet a stílus még, ami a jógából való. Egy ómozást berakni az edzés elejére meg a végére, meg jóga jeleket használni, ez elég gyenge dolog, ettől még semmi köze se lesz a jógához.

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: venuto (87918)
Louhan Creative Commons License 2023.05.30 0 0 87926

:) Ugyan már!

Amikor ott egy fehér folt, amit teljesen be lehet színezni, és óriási érdeklődés párosul a teljes informálatlansággal, gondolod, hogy bármelyik is rendben volt?

Volt akkoriban mindenféle. Majom stílus, sárkány stílus, long quan tao, ping kune do, thai kwon do, maláj box, neijia quan... stb.

A "vezetők" olvastak egy könyvet, láttak egy kungfu filmet, talán tanultak előtte egy kis karatét vagy kick-boxot, és kész.

Majom stílusra pl járt olyan nemzetközileg elismert magyar taekwondo mester, hogy már az, hogy ő ott volt, legalizálta valamennyire a kamut... :)

A jelenlegi kínai hm. paletta is sokszor megkérdőjelezhető. Csak senki sem kérdőjelezi inkább meg.

"Én vakarom a te hátad, te pedig az enyémet..."

Előzmény: sszasza (87925)
sszasza Creative Commons License 2023.05.30 0 0 87925

De egyébként ezek a kamu rendszerek műszakilag helyesek voltak? Mert gondolom valaminek lennie kellett, ha nem lógtak ki nagyon a valódiak sorából.

Előzmény: Louhan (87924)
Louhan Creative Commons License 2023.05.30 0 3 87924

Sziasztok!

 

Nem akarok nagyon agresszív lenni, és le szeretném szögezni, hogy van nagyon sok ügyes shirayanos gyakorló, és nyilván rengetegen, rengeteget köszönhetnek ennek a stílusnak, és az ott lévő embereknek, oktatóknak stb...

De.

Egészen egyszerűen totális kamu. Annyi köze van az indiai harcművészetekhez, mint mondjuk egy zsigulinak.

Ez nem annyira meglepő kis hazánkban. A kungfu szövetség által elismert magyarországi hm. stílusok minimum fele totál kamu.

Sajnos elfelejtettem az úr nevét, de egyszer a volt Köztársaság téren, edzés közben odasétált hozzánk egy idősebb úr, és beszélgetni kezdtünk, hogy milyen szép is ez, hogy kínai mestertől tudunk tanulni... stb.

Aztán elmondta, hogy, ugye jó pár éve nem volt ilyesmire lehetőség. Mondtam, hogy képben vagyok, mert pár éve már akkor is gyakoroltam, és valahogy elkezdtük sorolni, hogy a 80-as évek végén, miket is lehetett tanulni.

Felmerült a shirayan is, mire mondta, hogy ja igen, azt ő találta ki Leányfalvival. Aztán összevesztek, és ő lelépett...

Mondjuk nem lepett meg.

És ami igazán szép, hogy a HKF alelnöke egy időben shirayanos volt pl.... Vagy tán az elnöke is?

 

 

sz332 Creative Commons License 2023.05.29 0 1 87923

Tudok egy csomó családi stílust, ezzel önmagában nincs semmi gond. Az, hogy "szervezett formában Indiában nem gyakorolják", nos, ez már sokkal inkább :D

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (87922)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2023.05.29 0 0 87922

"A Shirayan Vajramutthí harcművészetet nem nagyobb közösségekben gyakorolták, inkább bizonyos kisközösségek ún. 'családi harcművészete' volt, amit nagyrészt titokban tartva őriztek és adtak tovább, így nem is terjedt el úgy, mint bizonyos más küzdőművészeti stílusok."

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Sirajan_vadzsramutti

 

Családi... Titkos... Mindez kimondottan növeli a bizalmat ;-)

Előzmény: sz332 (87921)
sz332 Creative Commons License 2023.05.28 0 1 87921

És mit találtam a régi honlapjukon?

 

"Shirayan Vajramutthí harcművészetet szervezett formában Indiában jelenleg nem gyakorolják."

 

Ebből szerintem mindenki le tudja vonni a következtetést.

sz332 Creative Commons License 2023.05.28 0 1 87920

No, akkor megkérdeztem az Indiában élő, indiai harcművészeteket gyakorló ismerősömet:

 

"Véleménye szerint ez nem indiai, hanem kínai stílus, valamilyen tigris stílus vagy hasonló lehet. Egyáltalán nem hasonlít a tradicionális indiai harcművészetekre. A kard használata se olyan mint ahogy azt

ők - az indiaiak - csinálják."

 

 

sz332 Creative Commons License 2023.05.28 0 1 87919

Nem érzem túl reálisnak ezt a dél-indiai történetet, de megkérdezem indiai barátomat, aki jártas az indiai harcművészetekben, aztán meglássuk, mit mond.

Az elmúlt 13 évben a Fidesz volt kormányon, aki pontosan SEMMIT nem tett a tömegsport érdekében (ahová a harcművészetek valójában tartoznak), viszont cserébe úgy elszálltak a tornaterem bérleti díjak, hogy azt egyre kevesebb klub tudja kigazdálkodni. Tudom, mert én is bezártam a klubbom, pont emiatt. Semmi köze a Gyurcsányhoz. Ehhez képest például Franciaországban úgy néz ki, hogy az összes iskola tornaterme nyitott, fel vannak osztva sávokra, és aki akar, az vihet csoportot, teljesen ingyen, csak X főnek rendszeresen meg kell jelennie.

Előzmény: venuto (87918)
venuto Creative Commons License 2023.05.28 0 0 87918

Szia . 

Igen , a Leányfalvi . De azt sosem árulta el , hogy kitől tanulta , csak azt mondá , hogy Dél-indiában honos ez . Aztán szépen szétfolyt a dolog -- gondolom én -- , mert senki sem veszi föl a TElefont tőlük .Vagy tudsz róluk valamit ? 

A Hazánk harcművészete a gyurcsány éra alatti végzeTEs elszegényedésben múlt ki . Már nincsenek PestTEn harcművészeti éves gálák sem . Az uccsó ezévben Mosonmagyaróvárt volt ...

 

  Venuto

Előzmény: tigristomi (87917)
tigristomi Creative Commons License 2023.05.22 0 2 87917

Helló! Kicsit utánanéztem ennek  stílusnak. Végül is az örököse, mestere ki ennek? Leányfalvi Attila? Vagy egy indiai ember, akiről nem volt szó. 

Ha az első, akkor ő hogyan lett ennek a mestere? Kitől és hol tanulta? Csak érdekességként, érdekelne. Ezt az infót sehol sem találtam.

Előzmény: venuto (87914)
Annatar Creative Commons License 2023.05.21 0 0 87916

Üdv,

 

ez az iskola még tavaly ősszel meglehetősen aktív volt, talán ha nekik írsz, tudnak válaszolni:

https://www.facebook.com/ShirayanRedLotus

Előzmény: venuto (87914)
sz332 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87915

Azt tudom javasolni, hogy keresd meg az össz-harcművészeti szövetséget, és add át nekik az anyagot, ők biztos el tudnák rakni az utókornak.

Előzmény: venuto (87914)
venuto Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 87914

Namashte . 

Szúk 20 évvel ezelőtt shirayan vajramutthiztunk , a két fiam , s én . Vagy 5 éven át . Aztán az én baleseTEm után , meg, hogy a gyerekeim másra menTEk át , elmúlt a dolog . Én voltam az , aki hosszú éveken át a legtöbb harcművészeti gálát levideóztam , és ezeket szeretném átadni olyanoknak , akik éreznek ( még ) valamit ezért a harcművészetért . Sajnos a volt TElefonszámok nem működnek . Azt szeretném megkérdezni , hogy ki mit tud erről a harcművészeti iskoláról ? MegnézTEm a weblapjaikat éppúgy , mint a hákáefét : lesújtóan megsemmisült minden ahhoz a szinthez képest , ami azelőtt vala , hogy a gyurcsányék alatt hogy le-szegényedtünk... Dehát tudjátok : semmi országközponti helyen ( pl. a székes fővárosunkban ) történő összharcművészeti gála , semmi , de semmi ...

Tud Valaki segíTEni ? 

Om shanti

sszasza Creative Commons License 2023.01.27 0 0 87913

K1-ben szabályos lehet az a technika, hogy nem rántod le a földre mint thaiban, csak annyira, hogy többé- kevésbé görbén álljon, az egyensúlya megbomoljon, ezáltal kinyílik a védelme, és könnyebb megtérdelni? (Hogy azt az egy térdest amit engednek, ne pazaroljam már el egy zárt fedezékre...)

Előzmény: khru (87912)
khru Creative Commons License 2023.01.25 0 1 87912

Mindegyiknek meg van a saját szabályrendszere. Kickbox: Light contact, Full contac, Low kick,

                                                                                     K-1,

                                                                                     Muaythai (Thaibox)

A K-1 szabályrendszert használják változatosabban. De itt is leginkább csak a fejfogás technikája, és az abból végrehajtott térd esetleg láb technika kivitelezése. Legtöbb szervezetnél fogásból egy technika hatható végre. A fogás techniája is változó. Leginkább csak a rögzítés engedélyezett de a fej belehúzása (klinch) már nem. De pl. a Bellatornál már engedélyezett a fogás 3-5 másodpercig és ez alatt akárhány térd,láb technika is kivitelezhető.

A Muaythai(Thaibox) az ezektől nagyon éltér. A valódi muaythaiban nem elég egy találat ott a stílust is nagyon értékelik. Ezen kívül eltér a menetszám is, a pihenő idő is.  A fogás és borításos tecnikák valamint a könyök használat. A muaythai az tradició. 

 

Wai

Előzmény: sszasza (87911)
sszasza Creative Commons License 2023.01.04 0 2 87911

Nincs hát. Félre ne értsd, nem tisztem QuanChi topiktársat védeni, de a civilek tényleg "holland thaibox"-nak hívják jobb híján a ... hogy mit is? Hát ami ott kinn megy. Mert a szabályrendszer általában K1-szerű, ugye a holland kickboxnak nevezi (Glory is kickboxing hivatalosan), de magyar szemmel az minden csak nem kickbox. Hát mindenki lethaiboxozza azt kész. (Azt itthon nyelvtanilag nem lehet mondani hogy K1-ezik, mert leszedik az ember fejét, hogy a K1 nem irányzat hanem szabályrendszer.)

Előzmény: khru (87910)
khru Creative Commons License 2023.01.04 0 0 87910

Kemecseiék K-1 eznek. Szó nincs muaythairól.

 

Wai

Előzmény: sszasza (87907)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2022.12.23 0 1 87909

Kellemes ünnepeket mindenkinek :D

 

f_zsolt_01 Creative Commons License 2022.12.23 0 1 87908

Ismerős hollandiában él, úgy fogalmazott, hogy van a Muay Thai edző és van mellette kézre  boxedző, lábra azt hiszem valamelyik koreai taekwondo  edző, rengeteg kombinációt gyakorolnak (ezdő mondja is, hogy machine, machine)  és a bunyó ami előáll az hogy is fogalmazzak közönségbarát. Két izmos küzdő folyamatosan osztja a pofonokat megállás nélkül. 

 

Előzmény: khru (87906)
sszasza Creative Commons License 2022.12.19 0 0 87907

Nyilván nem neked magyarázom, de most eszembe jutott hol is hallottam egyfajta definíciót erről: https://youtu.be/t_-Y7orPO-w?t=204

Előzmény: khru (87906)
khru Creative Commons License 2022.12.17 0 0 87906

No csak! Van olyan hogy Holland Muaythai? Az meg milyen?

 

Wai

 

 

Előzmény: Quan Chi (87895)
sszasza Creative Commons License 2022.12.09 0 1 87905
Hoppar Creative Commons License 2022.09.30 0 0 87904

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek eladó zen bu kan kempos gi-je. A fölső rész lenne a fontos. 170 magas, 53kg körül vagyok, nem baj ha kicsit nagyobb rám. 

big sugar Creative Commons License 2022.09.24 0 0 87903

ASG -170lbs Black belt champion!!!! #* ❤👊🏆

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!