Keresés

Részletes keresés

kollina Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66026
Nem lehet, hogy a vakbeled fáj?

Pihenj, és vigyázz magadra.

Előzmény: sere (66024)
cukorbogar Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66025

nekem végül hólyaggyulladás mellett döntöttek, amikor két alkalommal fájt pisilés közben is (alhas nyilallás)

Előzmény: sere (66024)
sere Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66024

Össze-vissza nyomkodtak, ütögettek mindenhonnan, nagyon határozottan egy pontról jön a fájdalom, elől jobb oldalt lent... szóval egyelőre passz. Nem javult, de szerencsére nem is romlott, mióta itthon vagyok (mondjuk bazira fáj így is), úgy döntöttem, a kutyák kapnak enni, viszont a hátsó kert éntőlem akár ki is száradhat ma, nem fogok locsolni. Úgy mozgok, mint egy mozgássérült.

Az autóval minden esetre nem álltam be, hogy ha menni kell, könnyebben tudjak indulni.

Te egyébként rendben vagy azóta?

 

OFF

Nyúl a cseresznyés muffint te kipróbáltad már? Itt roskadozik az udvarunkban egy nagy cserifa, szerintem még 2-3 nap, és érett lesz...

 

Kiflike: gratulálok a kisfiúhoz, a választott név is igen közel áll hozzám :))))) 

 

 

Előzmény: Nyurga Nyúl (66020)
nand09 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66023

Sere: szerintem ez csak a fáradtság miatt van, lehet, hogy ott kellene hagyni a francba a melót, ennyit nem ér az egész. Vigyázz magatokra, és pihenj sokat!

 

Cuncérvirág: jó volt olvasni a szüléstörténetedet, ilyen optimista hangvételű történetek mindig jól jönnek (főleg azoknak akinek még hátravan a(z első) szülésük). ;-) A fülcsit a kórházban lehetett megvenni?

 

Lyl: hétvégén láttuk a Pólusban Kállai Ildikó dvd-jét, ráadásul akciósan osztogatták, 999-ért!

 

Zumi: kiderült, velem is minden ok. ;-) Jó nyaralást nektek!

 

Nand

30+4

mucoka Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66022
Sere,
gyógyulást! Remélem, nem komoly. Ne parázz rajta, ha lehet!

Paramucó:))
mucoka Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66021
Kiflike,
gratula kis kukishoz! 19. hét, hűha! Hogy megy megy az idő!

Nyúl,
szép nagy nyurga Nyuszika lesz akkor a te fiad! :)
Előzmény: Törölt nick (66018)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66020
Vesédet megütögették? Nekem először a bal oldalamon fájt/görcsölt vagy negyed órát, aztán a roham múltával mentünk kórházba, és ott amint beleveregettek vált egyből nyílvánvalóvá, hogy tulképp hátulról sugárzik, és a vesém.
Előzmény: sere (66015)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66019
Zöldtől egy kék csík kiflikének villámgyorsan! :) És gyönyörű név a Sebetyén!!!!
Előzmény: Törölt nick (66018)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66018

Sziasztok!

Zöld, kérek szépen egy kék csíkot (hű, mennyi szín:)), ugyanis ma tudtam meg a 18. heti ultrahangon, hogy fiunk lesz!

A Sebestyén nevet választottuk. Hát megint nem kényeztetett agyon a nyíregyházi kórház, a monitort nem nézhettem vizsgálat közben, a nemét is csak azután mondták meg, hogy rákérdeztem. De előtte kíváncsi volt ám a doki, hogy hányadik gyerök és milyet szeretnénk. Győzködtem, hogy teljesen mindegy, mire nagy nehezen elárulta. Remélem, hogy csüt. a magánrendelésen a saját dokim is erre a nembéli következtetésre jut! A uh alapján 17-18 hetet írtak be, már a 19. elején vagyok, remélem, ez nem gond. Ha jól tudom, minél nagyobb már a babó, annál nehezebb megállapítani a korát. A BPD mellett FL-t és HL-t mértek, utóbbiról fogalmam sincs hogy micsoda, viszont ugyanolyan hosszú, mint az FL, mi lehet tehát pont akkora méretben, mint a combcsont?

Azt hiszem, hogy a folyosón a kórházban láttam 4tissimót a férjével, messze voltam, épp akkor hívtak be, úgyhogy nem tudtam rákérdezni, hogy valóban ő-e az (csak a táros fotókról vélem ismerni). Ha jól tudom, ma ment nst-re, viszont papucsban és köntösben volt, szal lehet, hogy benntartották vizsgálat után, már ha ő volt az valóban. Remélem, hogy jól van.

Lylith, Nyúl, megértelek Titeket a Rubint Réka nevű hangfegyvertől való félelmetekben. Próbáljátok hang nélkül, nehogy pocibébi megijedjen a rikácsolástól. Épp elég a látványt Nektek elviselni:))

Sere, remélem elmúlt a fájdalom az oldaladból. Mucóka, Te pedig csak így tovább!!!

 

Zöldség Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66017
Tidrenczer (?) doki és vajúdás a téma.
Előzmény: anine (66013)
anine Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66016

Sere,

 

remélem ez csak egy jó kis munkaundoritisz! Remélem tudsz sokat pihenni. Lehet, hogy a baba nem jó helyen ficerget!

Előzmény: sere (66015)
sere Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66015

Sonnee, Cv: nagyon aranyosak a kiscsajok! (meg a kisfiad is Sonee)

Egyébként örülök, hogy hallunk rólatok.

 

Képzeljétek, és most jövök a kórházból, annyira rosszul lettem a melóhelyen, hogy korábban elindultam haza (iszonyatosan szúr a hasam jobb oldala, olyan, mintha valaki belevágott volna egy kést). Mire ideértem szexárdra, már alig tudtam magamról annyira fájt, úgyhogy bementem a szülészetre. Leginkább fogalmuk sincs mi bajom, babó ficereg, UH-n nem látszik semmi rendellenes, úgyhogy hazaengedtek. Most egy merő para vagyok, hogy mi van, ha rosszabbodik, meg egyáltalán mi a fene ez az egész... járt már így valaki közületek?

 

 

mucoka Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66014
Jó volt ezt a sztorit végigolvasni!
Valami gyönyörűség ez a kicsilány! Édi nagyon a fülcsijével!

Zümi,
jót utat nektek! Akkor te sem leszel egy ideig netközelben?

Keményedni most 2 napja kevesebbet keményedtem, de ma délután volt egy órácska, mikor nonstop csinálta, most szerencsére pihi van. Úgy 5 Mg-ot is beveszek egy nap, majdcsak segít.
Sajnos apa beteg az út után, jól letörtem. Vártam, hogy hazajön Stockholmból, akkor átveszi egy kicsit a kölköt, de nem. Így hogy pihenjek!? Ráasásul ma nem mehetett oviba, mert nyugtalan éjszakája volt, nyomta reggel 9- ig a szunyát, több órás éjszakai játék után.
De tündéri volt ma is. Beütötte kicsi fejét az ágyba, jegeltem, miközben szorosan hozzámbújt: "anyuci, nagyon szeretlek téged". :) Én meg vagy tízszer elmondtam neki, hogy óvatos legyen, vigyázzon magára.

24+3
Előzmény: cuncérvirág (66003)
anine Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66013

Sziasztok,

 

Lili igyekszem ott lenni szerdán a jógán!

Ma voltam Ctg-n, nem is volt ciki. 50 percet ültem a gépen mert a kisfiam aludt és a szülésznő mondta, hogy masszírozzam a popsikáját, a talpát, de külön élvezte és még jobban aludt tőle. Ha a szülésznő nyomogatta akkor kicsit felébredt, de ahogy elment alvás vissza. A végén egy 10 perces periódust sikerült összehozni úgy, hogy a talpát nyomogattam és megkértem, hogy szedje össze magát mert jön a doktorbácsi! A dokim nagyon rendes volt, és az ambulancián is kedvesek voltak. Nem vártak, így utánam sem szídott senki! Mondtam a dokinak, hogy mennék Balcsira a hétvégén, mondta, hogy ok. A babának még mindig van minimum 1 hete. Zumikám megvárunk titeket! Kaptam új vasat, majd este kiváltom.

 

Mókuska teljesen megértelek, én a CTG után annyira kikészültem, hogy egész délután aludtam! Holnap már összeszedem magam és takarítok egész nap!

Én rám a tükörben aki visszanéz, hát nem is tudom:( Jó képeim lesznek az esküvőről, remélem a csütörtöki hajvágás segít rajtam valamit.

 

Zumi nagyon kiváncsi vagyok a hajadra! Már van egy lyuk az oldalamon!

 

Zöldi, nem tudod ki tartja szerdán az előadást? 

cukorbogar Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66012

Cuncérvirág, én is gratula még egyszer, jól megríkatott a történet, ez az igazság :)

 

Mókusleki, szurkolok, hogy haladjon az ügylet és a disznófejű a múlté legyen

 

Zumi, jó utat!

kollina Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66011
Nagyon édes a kis csaj, még egyszer gratulálok!

Szerintem jól tetted, hogy már a kórházban kifurattad a pici lány fülét.
Nálunk Fruzsi már elmúlt egy éves, amikor megkapta az első fülbevalót. Neki nem fájt, és szerencsére nem is gyulladt be, csak a belövő pisztoly csattanása miatt sírt egy kicsit. Szerencsére nem volt gond az ápolással, de azért nem mindig engedte, hogy megforgassam a fülbevalót, meg bekenjem a fülét. Megfogadtam, hogy legközelebb már én is a kórházban megcsináltatom, de most nálunk sem lesz rá szükség.


Előzmény: cuncérvirág (66008)
mokusleqvar Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66010
CV gratulálok!!! Nagyon szép a szüléstörténet meg persze kicsi lány is!

most jöttem meg egy egész napos ügyintézés-sorozatból, kicsit el is fáradtam. Az összes egyetemi dolgozó olyan volt velem, mint egy falat kenyér, soron kívül (!) behívtak stb., úgyhogy végre a kezemben a 2 éve megszerzett diplomám!
ZZ, mire eljutottam volna a látogatásig, elszállt belőlem az energia, csak haza kívánkoztam, ne haragudj. (biztos van/volt neked is elég dolgod az utazás előtt)
Hétvégén megcsináltuk pasókámmal a gyerekszobát, hát csudaszép lett!
Éjjel már azt álmodtam, szülök. Reggel pedig a disznófejű nagyúr nézett vissza rám a tükörből...
Caitlin Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66009
en majd a fiamra bizom, h mit szeretne :)
Előzmény: cuncérvirág (66008)
cuncérvirág Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66008
Nem hülyék ezek a kölykök...!
:o)
Bár én is hajlamos vagyok túldimenzionálni a dolgokat rá kell, hogy jöjjek, hogy ezek a csöppségek nagy túlélők. :o)
Bár Nati irtó stramm kiscsaj annyi ereje azért nincs, hogy kitépje a fülbevalóját és a keze is jóval nagyobb semhogy beleakadjon szóval nem lesz baja.

Vívódtam sokat, hogy kifúrassuk-e most a fülét, de aztán beszéltem a csecsemősökkel, akik mondták, hogy ha 1 éves koráig ki akarjuk fúratni akkor inkább most, mert jobban gyógyul, és kevésbé is fáj nekik.
Nem tudom... egyenlőre úgy fest igazuk volt.
Előzmény: Caitlin (66006)
Karminca Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66007

Az utolsó mondataidtól egészen könnybe lábadt a szemem, nagyon gratulálok kis családotokhoz!

Előzmény: cuncérvirág (66003)
Caitlin Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66006
ezek a storik megnyugtatnak, h tul lehet elni... :D
nagyon edes a kisprucsok!!! nem felsz, h beleakad a keze a fulbevaloba? meg csak a 2. harmad elejenel tartok de mar ilyen hulye "aggodos anyuciba" adom elo magam :D bocsi :D
Előzmény: cuncérvirág (66003)
cuncérvirág Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66005
Köszönjük a bókot!
:o)
A fülcsire még a kórházban tett szert a kisasszony, nem engedtek be mikor kiszúrták, de úgy adták ki, hogy meg se nyekkent, szóval nem hiszem, hogy nagyon megviselte a dolog. Azóta forgatgatom neki, meg alkoholozom időnként, de zokszó nélkül tűri.
Előzmény: elsőcsoda (66004)
elsőcsoda Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66004
Gratulálok még 1X! Néztem mindig az SZT, nehogy lemaradjak a sztoriról és elkaptalak! Nati gyönyörű! A fülbevalóját mikor kapta? Betojok! Ugye jössz a 2005-be?
Előzmény: cuncérvirág (66003)
cuncérvirág Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66003
A történetünk, amivel adós voltam:

Szombaton voltunk NST-n, ahol semmiféle fájástevékenység nem látszódott, teljesen zárt méhszájjal jöttünk haza, na meg a tudattal, hogy hétfőn be kell feküdnöm, lévén vasárnap lejár a terminusom, és a magas vérnyomásom miatt nem engedi a dokim a túlhordást. Kicsit szombaton meg is "piszkálgatott" de a leghalványabb következmények nélkül.

Már hetekkel a szülés előtt kijelentettem, hogy én bizony 29-én - gyermeknapon - fogok szülni, de a lurkó úgy tűnt nem akar nekiindulni. A kórháztól eléggé fáztam, így elhatároztam, hogy valamilyen népi praktikával rásegítek a dologra. Ilyen volt A bába válaszol c. könyvben olvasott ricinuskoktél, amit nagy vagányan délután fel is hajtottam. Nem sok hatása volt, így nem tudom, hogy ettől-e vagy az épp beköszönteni készülő hidegfronttól, de tény, hogy 11-kor, mikor épp kászálódtam fel a fotöjből elkezdett szivárogni a magzatvíz. Gyors telefon a szülésznőmnek, hogy most mi legyen. Mondta nézzünk egy vérnyomást, és miután az magasnak bizonyult nem várhattunk tovább, azonnal indulás a kórházba.

Befelé 10 perces fájásokkal autóztunk az Embörrel és úgy 24 óra körül értünk be.
Vizsgálat, NST. A fájásaim erősek voltak, de csak rövid ideig tartottak, úgyhogy látszott, hogy ebből nem nagyon lesz egyhamar baba, az Embört hazaküldtem. Aludni nem nagyon tudtam, az erkélyen sétálgattam, és mértem a fájásokat. 5 percenként jöttek, és olyan 20-30 mp-ig tartottak, úgyhogy nem mondom, hogy egy vidám hétfő hajnalban lett volna részem...
Reggelre aztán szépen tele is lett a vajúdó - másnap jött a hidegfront - licitáltunk ott a kismamákokkal, hogy kinek milye fáj jobban. :o)

Reggeli vizsgálat - méhszáj már 2 ujjnyira nyitva, szépen kezd elsimulni. Reggeles doki szerint ebből órák múlva baba lesz. Na modnom ennek a fele sem tréfa, hívom az Embört - aki a Hungárián araszolt épp a dugóban - hogy igyekezzék, de szegény halálos tehetetlenségben tipródott a forgalomban. Aztán megígértem neki, hogy megvárjuk, és úgy is lett, alighogy megérkezett az orvosom, és a vizsgálatot követően a szülőszobába parancsolt befutott az Embör is. Szépen beköltöztünk a már előre kinézett szülőszobába, beüzemeltük a cd-t, a párologtatót, és nagy vidáman ücsörögtem a labdán. Szépen tágulgattam is, 11-re már 3 ujjnyi volt a méhszáj, és megindult a baba feje is lefelé. Aztán - az okokat most inkább nem részletezem - megállt a folyamat, sőt, 15-re már vissza is fejlődtünk valamennyit, így a dokim az oxitocin bekötését látta szükségesnek. Bekötötték, és akkor jött a fekete leves, nagy ütemben jöttek a fájások, hosszasan, de azért nem elviselhetetlenül. Vadul kapaszkodtam a páromba, akit egyre jobban imádok, nélküle nem tudtam volna végigcsinálni a dolgot. (És én még hadkoztam ellene, hogy bejöjjön...)

A tolófájások megérkeztével elkezdtem nyomni, mint egy gőzgép, miközben a szülésznő, és a doki fogadásokat kötöttek, hogy hány fájás alatt lesz meg a gyerek. :o) Rájuk vertem, és talán ha 3-4 fájás alatt kitoltam Natit, aminek meg is lett a következménye, a szemem másnapra szépen bevérzett.
/De nem egyszerűen ám! Totálisan vörös! :o) /

Ahogy kibújt a kisasszony rögtön a mellkasomra tették - futotta bőven a köldökzsinórból - és egyáltalán nem sírt, hanem csak nézelődött a kis drága. A szülés után alig fél órával már teljesen rózsaszínű volt, gyönyörű bőrrel, a csecsemős nővér teljesen el vot tőle alélva. :o) (Még szép...) Egy szigorú gyerekdoki is megvizsgálta, és 9/10-re pontozta. (Ami a dokim szerint nagy szó, mert még 8-ast sem lehet tőle egyszerűen kicsiholni...)

Elkezdtek összefércelni, míg az Embör a babával játszott. Volt mit csinálniuk, mert miután nem apróztam el a kitolási szakaszt kicsit repedtem is a gátmetszésen túl :o/ Nem volt egy nagy élmény a varrás, kicsit türelmemet vesztettem már addigra, meg aztán már nagyon babáztam volna. Úgy 19-re lettünk túl az egész herce-hurcán, és kérem, hogy ne ágyon, hanem kocsiban mehessek át a szülőszobára, de persze nem jött össze hiába vagánykodtam. Másnap kiderült az oka is a dolognak, délután odaálltak fölém 2-en, hogy élek-e még...? (Addigra egyébként már vígan repesztettem a folyosón a gyerkőccel, meg bandáztunk a kismamákokkal.) Néztem rájuk bután, hogy ugyan mondják már meg mit tudnak amit én nem, mire kiderült, hogy olyan volt a vérképem, amivel - szerintük - már régen traszfúzión kellene lógnom. Mondtam, hogy nekem ugyan nem, nézzék meg milyen vígan pattogok, mire a fejüket vakarva eloldalogtak. (Aztán bepróbálkoztak egy vénás vasinjekció kúrával, de pár hét türelmi időt kértem, hátha rendbejön magától, és miután teljesen jól vagyok rá is álltak a dologra.)

Szopizni nem volt egyszerű, mert a kisasszony ugyan egy porszívó, remek technikával :o) de a mellemmel nehezen boldogult. Aztán fokozatosan összecsiszolódtunk, és mostanra már egészen jól mennek a dolgok, fejünk is, hogy legyen vésztartalék.

A kórházban volt egy kis para, mert több mint 10 %-ot esett a súlya, és megfenyegettek, hogy ha nem hízik nem mehetünk haza, de másnapra már hozta a versenysúlyát a csajszi. Belövellt a tejem, és egész éjszaka tejmámorban úszott a kisasszony, gyakorlatilag végigette az éjszkát...

A gátseb nem egy vidám dolog, de őszintén szólva rosszabbra számítottam. Nem kellett fájdalomcsillapító az alváshoz, és másnap már kora hajnalban ott toporogtam a gyerekért a csecsemősöknél aztán meg róttuk a köröket a társalgóba érkező látogatók, és a szobánk között.

Szülni nagyon jó dolog, és úgy érzem, hogy az, hogy ezt együtt élhettük át az Embörrel, még szorosabbra fűzte közöttünk a kapcsolatot.

Pénteken hazajöttünk, azóta nékem már nem fáj semmi. :o)
Nézem őket, ahogy az Embör fekszik a kanapén a hasán Natival, húzzák a lóbőrt, és annyira boldog vagyok...

kollina Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66002
Gratulálok a gyerkőcökhoz. Nagyon szépek! Olyan jó meghitt hangulat árad ezekből a képekből. :)
Előzmény: sonee (65996)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66001
Mrs. Figyelmetlenke! Jóga most szerdától, Zöld jövő szerdától a jógán!

Sonne, képet valaki nekem is lécci norka kukac frímél. Köszi! Ha hazajön, majd jól szembesítem a tűzfalas családtagot... Nem mintha az ilyenek meghatnák sajnos.
Előzmény: Lylith3 (66000)
Lylith3 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66000
:) Jó étvágyat:)))

Jövô hétre? Most akkor nem holnapután megyünk jógára? vagy Te nem jössz? vagy lemaradtam valahol? Ok, bevállalom a rózsaszín csíkosat, vagy ki tudja, melyiket:)))
Mindenesetre szerdán én ott leszek, akár csíkos zokniban, akár anélkül:))))
Előzmény: Zöldség (65997)
Lylith3 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 65999
De jóóó:)
nekem meg kiscsaj lesz, eddig a doki tolta, tolta hátrébb, most meg hirtelen azt mondta, hogy inkább mégis elôbb jön, szóval lehet, hogy tényleg egyszerre szülünk:)) Jó lesz...mármint hogy egyszerre, a szüléstôl továbbra is be vagyok tojva:)

Jobbulást neked, meg kalappal a diplomavédésre!
Előzmény: melimeli (65993)
Lylith3 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 65998
Gratula nyúrganyúlkához:) Én hetek óta vívódom a Rubint Réka terhestorna kazi felett, de annyira idegesít a nô dumája, és fôleg a hangfekvése, hogy még nem szántam rá magam...mást viszont nem tudok-tud vki olyat, ami megjelent dvd-n is, és lehet kapni is? és nem Rubint Réka?:))))
Előzmény: Nyurga Nyúl (65994)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.06 0 0 65997
Hahó!

Vágyom én is egy -8-ra :))))))))))

Jógások, lehet, hogy nem tudom menni, minek utána olyan régen készülök, mert valszeg szerdán jön a betonmixer, és ez egy újabb nap, amikor striguálzni kell a köbmétereket, hogy nehogy átvágjanak. Még van esély, hogy holnap jön, de nem túl sok sajnos.

Lylith: én a rózsaszín csíkos fuszeklire szavazok! Mármint jövő hétre!

Egyébként szerdán estére csak muszáj lesz bemennem a városba, mert lesz szülési tanfolyam. Anine, ZimiZumi, bathorikatika, és más, bukjáló MÁV-osok: jöttök? 6-tól lesz, s ha jól tudom, a vajúdás a téma! Nem mellesleg pedig a férjem meghívott a Taj Mahalba, az egyik kedvenc helyemre, ahol az egyik kedvenc kajámat fogom enni..........

Zöld (full beindulva indiai kajára)
Előzmény: sonee (65991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!