Keresés

Részletes keresés

ÖRWEIN Creative Commons License 2015.02.18 0 0 5928

...és itt vannak, amik belőlem váltottak ki csodálatot a múlt évben:

Active Heed - Higher Dimensions

IQ - The Road Of Bones

Not Otherwise Specified - Projective Instruments

Philippe Luttun - The Taste of Wormwood

Rosa Luxemburg - III & IV

Syndone – Odysséas

Vol de Nuit - Les Trains sont Fantômes- ce soir

 

ÖRWEIN Creative Commons License 2015.02.18 0 0 5927

Nosza! Vesd képernyőre!

Előzmény: sziti (5926)
sziti Creative Commons License 2015.02.18 0 0 5926

Van közöttük jópár, amit én is kedveltem/kedvelek, de az én tavalyi Top5 lemezemből egyik sincs a felsorolásban :-D

Előzmény: skanderson (5924)
orizaa Creative Commons License 2015.02.18 0 0 5925

a lenti lista alapján elkezdtem hallgatózni. a javáról még nem is hallottam a bandáknak, csak a klasszikusokról.

A Samurai-okba belehallgattam, és nagyon kellemesen csalódtam. nagyon igényes, úgyhogy mélyebben is utánuk kell nézzek.

köszi a tippet. 

skanderson Creative Commons License 2015.01.16 0 0 5924

Végül is nem volt a 2014-es sem olyan rossz év, itt van 20 lemez, amiket szívesen hallgattam, és még Yes is van köztük:

John Wesley - Disconnect
Perfect Beings - Perfect Beings
Transatlantic - Kaleidoscope
Wishbone Ash - Blue Horizon
The Samurai of Prog - The Imperial Hotel
Motorpsycho - Behind the Sun
Joe Bonamassa - Different Shades of Blue
Yes - Heaven & Earth
Flying Colors -  Second Nature
Santana - Corazon
Kiscsillag - Szeles
Ian Anderson - Homo Erraticus
Robert Plant - Lullaby and... The Ceaseless Roar
U2 - Songs Of Innocence
IQ - The Road of Bones
Pain Of Salvation - Falling Home
Pink Floyd - The Endless River
Slash - World On Fire
Threshold - For The Journey
Anathema - Distant Satellites

jobbhorog Creative Commons License 2015.01.05 0 0 5923

Igy van. Bármilyen együttesnek szégyen lenne, Egy Yesnek meg főleg. 

Előzmény: Törölt nick (5922)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 5922

Én nem haragszom, de a Heaven And Earth egy borzalom, és nem csak Yes, nem csak progrock, nem csak rock, nem csak pop, hanem minden tekintetben :) Nem a srác miatt, akiről tudni lehetett, hogy jó lesz, mert a Glass Hammerben is baromi jó volt. Vele nincs gond, a DVD is frankó, abszolút élvezhető, a Heaven And Earth viszont szégyen.

Előzmény: kaviat (5921)
kaviat Creative Commons License 2015.01.04 0 0 5921

és bárki haraxik is meg, be kell valljam sok kihagyás után meghallgattam párszor a hevenendörszt és újra meg kell állapítsam, annyira nem is rossz zene, a srác hangja kifejezetten tetszik

kaviat Creative Commons License 2015.01.02 0 0 5920

még csak kép nélkül tudtam meghallgatni, de tényleg üde.

 

és biza azért meghallgatnám az új lemezeket élőben

Előzmény: yesman (5919)
yesman Creative Commons License 2015.01.01 0 0 5919

Szerintem csúcs az új dvd. Várakozáson felül friss és csodálatos. Jó az új énekes. Persze Downes kicsit gyenge billentyűs, bár Tony Kaye sem egy egy nagy színvonal. Rick vagy Igor hiányzik. De összességében nekem nagyon tetszik.

jobbhorog Creative Commons License 2015.01.01 0 0 5918

Hat az egy csőd lenne, az utolsó két lemez nagyon gáz. Főleg az utolsó. Annyi eszük azért nekik is van, hogy  nem erőltetik koncerten. A létjogosultságról meg jobb nem beszélni. 

Előzmény: skanderson (5917)
skanderson Creative Commons License 2015.01.01 0 0 5917

Szerintem is jó ez a DVD. Érdekes, hogy Wakeman billentyűzése jobban hiányzik, mint Anderson hangja, azaz Jon Davison igazán jól teljesít hangilag - a színpadi jelenlét más kérdés.

Megint más gondolat, hogy szívesebben venném, ha most már az utóbbi két lemez dalait felvonultató koncerteket is adnának, ami kereskedelmileg talán nagyobb rizikót jelentene, de ennek, az Anderson nélküli felállásnak az igazi legitimálását jelentené.

Ja, és BUÉK mindenkinek!

kaviat Creative Commons License 2015.01.01 0 0 5916

azért ez az awaken még mindig hátborzongató, ahogy ott duruzsol alatta a jó öreg rickenbakker

Előzmény: kaviat (5915)
kaviat Creative Commons License 2015.01.01 0 0 5915

going und the yes album live. első (még nem teljes végig hallgatás után) egész jónak tűnik..

Előzmény: yesman (5914)
yesman Creative Commons License 2014.12.26 0 0 5914

Új Yes dvd végre!!!! Yes - Like It Is : Yes at the Bristol Hippodrome.

Jumu Creative Commons License 2014.09.26 0 0 5913

Borzasztó! :D

Előzmény: pucros (5912)
pucros Creative Commons License 2014.09.25 0 0 5912

Ezt a verziót nem is láttam még.

Owner of a Lonely Heart - korabeli (felvételeket felhasználó, szarul vágott) videó.

 

https://www.youtube.com/watch?v=vpIduDaggVA

 

pucros Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5911

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

"His first name is Roine. I don’t know his second name. (Laughs.)"

 

Na EZ nagyon izgalmas.

Előzmény: kayleigh (5902)
orizaa Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5910

:)

IMHO

Előzmény: jobbhorog (5909)
jobbhorog Creative Commons License 2014.09.20 0 0 5909

Szerény véleményem szerint sok mindenben igazad van.

Előzmény: orizaa (5907)
orizaa Creative Commons License 2014.09.18 0 0 5908

örülök, hogy meghallgattál pár Comus számot, és, hogy tetszett is a zene része.

(jó jelző rá, hogy IZGALMAS, bár eufemisztikus. :)  )

 

számomra pont az énekkel együtt - tokkal/vonóval - nagy kedvenc, nem is tudom más énekkel elképzelni.

(egy férfi és egy nő énekese is van a zenekarnak. jól kiegészítik egymást. a vékony hang a hölgy, a rekedtesebb pedig a gitáros/szerző Roger Wootton. )

 

a borító engem is megoszt, egyszer tetszik mert markáns, néha meg furcsállom nagyon. :))))

(úgy tudom az is Wootton műve.)

 

 

(az "engem is megoszt" kifejezés tetszene a skizofrén haveromnak. már a jobbik énjének. a rosszabbiknak semmi nem tetszik, csak a házi pálinka.)

Előzmény: KeeperOfTheSevenKeys (5906)
orizaa Creative Commons License 2014.09.18 0 0 5907

fogalmakban, kategóriákban nem vagyok erős, azt elismerem minden további nélkül. pl. ha létezik olyan kategória, hogy gótikus rock, akkor én azt egyáltalán nem ismerem. egyetlen képviselőjét sem tudnám megnevezni.  amiért én használtam, az csak annyi, hogy próbáltam leírni a hangulatát, szubjektíven.

és egy pillanatig sem akartam összehasonlítani a H&E albummal, bármennyire is erőltetnéd. (ahhoz azt is többször meg kellene hallgatnom.)

 

mindössze annyit merek állítani, hogy olyan "zenei ötlet", amit nem hallottam eddig százszor, nincs a belinkelt dalban. még akkor is ha más számára esetleg ennek a teljes ellentéte lenne "teljesen nyilvánvaló". 
több mint valószínű, hogy a lemeztárunk nagyon eltér, és ebből kifolyólag az ízlésünk is - amiben a világon semmi kivetnivalót nem látok.

 

ha a "teljesen nyilvánvaló" szófordulat helyett "szerény véleményem szerint" szerkezetet használnál, akkor számomra pozitívabb lenne a mondandód. de sok bajom így sincs vele, mindenkinek joga van leírni a véleményét. (baj csak akkor szokott lenni, ha valaki személyeskedni kezd ízlésbeli különbségek miatt. na az már nettó taplóság.)

Előzmény: jobbhorog (5905)
KeeperOfTheSevenKeys Creative Commons License 2014.09.14 0 0 5906

na, belefüleltem ebbe a comusba kb. 4 szám erejéig. a folkos zenei anyag igen finom, izgalmas, de ezzel a hártyavékony, sipítozó énekkel nem tudok mit kezdeni. legalábbis amikor egy hölgy "remekel", már ha nőről van szó, nem néztem utána. kár érte, mert így nehezen veszi be a gyomrom, bármennyire is klassz maga a muzsika. a borító pedig brutál horror. :D

 

az új yes pedig nulla. :)

Előzmény: orizaa (5883)
jobbhorog Creative Commons License 2014.09.14 0 0 5905

Valószínűleg teljes fogalmi dugóba kerültél a gótikus rock-ot illetően. Hát az Opeth-nek (legalábbis ennek az albumnak biztosan) az égegyadta világon semmi köze hozzá. Az pedig elég nyilvánvaló, hogy az Opeth-album kettő azaz kettő perc alatt több zenei ötletet vonultat fel, mint a siralmas Heaven & Earth.

Előzmény: orizaa (5904)
orizaa Creative Commons License 2014.09.13 0 0 5904

hát gyöngyszemnek gyengécske nekem ez az opeth.

(ha tapintatlanabb lennék akkor sztereotipikus gótikus rocknak kategorizálnám.)

mindenesetre sok újat nekem nem adott.

jobbhorog Creative Commons License 2014.09.05 0 0 5903

Szerintem teljesen elfogadhatatlan eredménnyel - még egy kezdő együttes esetén is ezt mondanám, a Yes-hez képest ez gyalázatos.

Ha jót akarsz hallgatni, akkor inkább ezt javaslom, végre egy gyöngyszem az idei sivárságban: https://www.youtube.com/watch?v=JHq9yMXw3iA

Előzmény: skanderson (5901)
kayleigh Creative Commons License 2014.08.20 0 0 5902

Anderson valami Roine nevű svéd faszival dolgozgat mostanában :-)

Jó kis interjú: http://ultimateclassicrock.com/jon-anderson-2014-interview/

skanderson Creative Commons License 2014.08.18 0 0 5901

Rehabilitálnom kell Chris-t. A "Step Beyond" és az "It Was..." c. darabokat nem ő követte el - Steve a ludas.

Steve erősségei szerzőként mindig is az eredeti gitár témák, kiegészítő futamok, színezések, sajátos szólók voltak. Ezek mind kiváló zenészre utaltak, aki nem abban jó, hogy dalokat ír (azt megtette/teszi Jon), hanem ízlésesen tesz hozzá azokhoz, amivel lényegesen többé válnak. Egyébként Wakeman is ebben volt igazán kivételes.

A nevezett két "dalt" tényleg jobb lett volna nem megjelentetni.

A többit alapvetően az új Jon írta - szerintem elfogadható eredménnyel.

huncut világ Creative Commons License 2014.08.08 0 0 5900

Nem értek egyet. Semmi felszínességet nem érzek. Az más kérdés, hogy tetszik vagy nem. Ha nem tetszik, azt elfogadom, hiszen nem vagyunk egyformák.

 

Vannak zenészek akiknek valóban csak a technikai magamutogatás a lényeges, függetlenül attól, hogy saját számot vagy feldolgozást játszanak. A művészi érték nem jelent semmit. Nem említek inkább senkit, nehogy azon vitázzunk. A Transatlantic éppen nem erről a technikai precizitásról szól, egyébként sem mind amerikai. Persze azért remélem nem baj, ha tudnak is játszani.

 

Például hiába vannak Steve Hackett-nél, David Gilmournál, stb. sokkal jobb gitárosok, nekem mégis jobban tetszik a gitárjátékuk, mint sok tőlük jobb zenészeknél, mert találok benne valamit ami jó a fülemnek, hangulatomnak. Ugyhogy értem miről beszélsz, de hangsúlyozom a konkrét esetben nem értek egyet.

Előzmény: nikodémus (5899)
nikodémus Creative Commons License 2014.08.08 0 0 5899

Ez a feldolgozás, hát... olyan amerikai. Nincs elegancia, helyette magamutogató felszínesség. Technikailag persze profik, és én egyébként én külön értékelem, hogy buzgón feldolgozgatnak, ez is a rock klasszicizálódását segíti.

Előzmény: orizaa (5898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!