Keresés

Részletes keresés

Tomiboly Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1156
Dr. No volt most nemrég a TV2-n. Ott általában véve is sokat adnak a sorozatból egyébként, csak mindig késő este
Előzmény: OG1 (1155)
OG1 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1155
Kedvenc Bond filmjeim: DR. No, és Moonwalker (1979)
Tomiboly Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1154
Én is szeretem ezt a részt, talán azért, mert az elsők között láttam, 14 évesen.
Mai napig szeretem, én is túlzónak találom a lehúzását.
Mondjuk, én még egy Bond-film után sem álltam fel úgy, hogy ez de szar volt...
Előzmény: sidespin (1152)
sidespin Creative Commons License 2009.11.03 0 0 1153
lesújtó az így irandó, ...bocs
Előzmény: sidespin (1152)
sidespin Creative Commons License 2009.11.03 0 0 1152
Kedves Mindenki!

Mivel rég nem írtak ide, írkálhatok bármit!
Meg is teszem.

Legutóbb megtekintettem az LTK-t. A film átlagos népszerűsége meglehetősen rossz. Ha jól tudom, ezen oldal közönsége körében is meglehetősen lesúlytó az átlagvélekedés róla.

Nos, eleddig én sem kedveltem, és ennek van néhány konkrét oka:
- Bár nagyon kedvelem Daltont, nem éreztem hitelesnek a szerepben.
- Utálom a fejszétloccsanós részt. Taszít, rosszul vagyok tőle.
- A story valóban kissé egysíkú.

Most mégis azért írok, hogy pálcát törjek a film mellett. Ugyanis legutóbbi megnézésre majdnem, hogy tetszett. Ha összehasonlításban kellene nézni, akkor legalább annyira, mint a TLD, ha nem jobban..

Sokan azért támadják a filmet, hogy micsoda dolog az, hogy nem a králynő, hanem egy közeli haver jár Bond fejében a film alatt. Ez a vonal valóban kissé ciki, de mivel alapvetően kalandfilmről beszélünk, ez majdhogy nem hidegen hagy. Dalton viszont sokkal jobb ebben a filmben, mint a megelőző opuszban.
További erények:
- Robert Davi minden idők egyik legjobb Bond ellenfele. A karaktere mesterien kitalált, "Enjoy my hospitality" beszólása örökbecsű, ahogy barátságába fogadja Bondot, és aztán csalódik benne. Nagyon igényes, jó karaktzer, zseniális színész.
- A csajok (szerintem sokkal jobbak, mint a TLD-ben a cehszlovák csellista, aki tényleg annak is néz ki, nem igazi nőnek. Máig nem értem, hogy lehetett betenni a filmbe. Egészen komolyan mondom, hogy Caroline Bliss mint miss Moneypenny, kellett volna, hogy Bond girl legyen.
Az akciók jók, kidolggozottak az LTK-ban, am block talán csak kicsit brutálisabb néhol a kelleténél.

Szóval rehabilitációt a második Dalton filmnek. Kár, hogy nem játszott még legalább egy Bond opuszban!
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1151
Tudjátok, mi lesz a legújabb James Bond-film címe?

Zárlatos lett a turmixgép. (Rázva, nem keverve.)
Tomiboly Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1150
beszereztem a Dr. No és a Voodoo könyveket, nem is tudtam, hogy erdetileg a Dr. No a Voodoo folytatása volt...
napalm. Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1149
ne rohanj, hétvégén is kimennek!;)
Előzmény: gerion (1148)
gerion Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1148
Most ezzel elgondolkoztattál... Megyek is a Providenthez, veszek fel hitelt, és komplett flottát fogok lízingelni ezekből a csodás járművekből! :)
Előzmény: napalm. (1147)
napalm. Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1147
;)
pedig az autók fémből vannak!
Előzmény: gerion (1146)
gerion Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1146
A Bond-filmek rajongója vagyok, nem pedig a sz.r kínai műanyagiparé... :)
Előzmény: napalm. (1145)
napalm. Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1145
akkor te nem is vagy rajongó!;)
Előzmény: gerion (1144)
gerion Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1144
Tankoláskor láttam, a kútnál árulták, nagyon gagyik.
Előzmény: napalm. (1142)
gerion Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1143
John Cleese szerintem is jól adta a munkáira büszke, kissé őrült zsenit, másrészt a 80-as években Q még többször aktívabb részese volt a történeteknek. De mire Cleese átvette a szerepet, Q karaktere sajnos már ott tartott Llewelyn öregedése révén, hogy csak villanásnyi epizódként felkonferálta az éppen aktuális kütyüket.

Az mindenesetre jó és kissé szomorú pillanat volt, ahogy Llewelyn elköszönt a szerepétől az utolsó filmben.

G.
Előzmény: sidespin (1140)
napalm. Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1142

autókat begyűjtöttétek?

 

sidespin Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1141
világ... természetesen
Előzmény: sidespin (1140)
sidespin Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1140
Ha nem bánod, reagálnék szubjektíve:

1. Egyetértek. Sztem nem csúnya Kurylenko, de nem (jó) színész. A vulág nem elégben Denise Richards kimondottan cikis volt, rosszabb, mint Kurylenko.

2.
John Cleese nagyszerű Q volt, már amennyire hálás dolog volt Llewelyn után eljátszani a szerepet.

3.
Igazad van, és szerintem legyen nő.

4.
Nem tudom,. mi alapján pitiáner, hisz még alig sejtjük a Quantum körvonlait

5.
Amalric nem volt béna, inkább a szerep amit játszott nem volt jól kitalálva forgatókönyvileg. Egyrészt el akartak térni a korábbi macsós ellenségképtől, másrészt egy csomó standard kegyetlenkedést belevittek az ezáltal hiteltelenné lett egyéniségbe. De ahogy a végén örjöngve verekszik Bond-al, az nagyon ott van, és sokatmondó.

6. Egyetértek!!!
Előzmény: kannibál Kovács (1138)
kannibál Kovács Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1138

1. Remélem Olga Kurylenko visszahozatala ugyanolyan kacsa, mint Michelle Yeoh-é vagy Halle Berryé volt. Nem létezik, hogy nem találnak nála szebb színésznőt. Dühös lennék, mert szerintem A világ nem elég óta nem voltak igazán jó nők a Bond-filmekben.

 

2. Miss Moneypenny jöhet, és szerintem egy rövid szerepet Q is kaphatna (de semmiképpen se John Cleese legyen).

 

3. Bár nem írtak róla, de van egy olyan érzésem, hogy a nyolcadik X felé közelítő Judi Dench utoljára fog szerepelni (ha egyáltalán benne lesz a Bond 23-ban). Mivel Dench mama kiváló volt, ezért örülnék, ha hasonló kaliberű színész követné. Ha újra nő lesz M, akkor legyen Tilda Swinton, ha pedig férfi, akkor Ray Winstone.

 

4. A Quantum mint fő ellenfél minden további nélkül maradhat, de nem ártana kicsit nagyobb szabásúbbra faragni, mert az előző filmben nagyon pitiánerre sikeredett.

 

5. Az se ártana, ha a béna Mathieu Amalricnél keményebb ellenfele lenne a 007-esnek. Egy olyasféle karakter, mint amilyen Scaramanga vagy Red Grant volt. Kimondottan örülnék egy olyan szemtől szemben típusú filmnek, ahol már a nyitójelenet egyértelművé teszi, hogy egy nem akármilyen kaliberű gyilkos fog Bondra vadászni. Nagyon sok jó karakterszínész van, aki el tudna játszani egy ilyen ördögi figurát. Mondjuk Jason Isaacs, aki A hazafiban nagyon jól csinálta.

 

6. És a végén a legfontosabb: ha egy búvalb*szott arcot vágó bosszúállót akarok látni, akkor megnézem a Bourne-trilógiát. Vegyék már egy kicsit lazábbra és humorosabbra Craig Bondját.

kannibál Kovács Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1134
Tomiboly Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1133
Tisztában voltam a fordítási hibával, de azért köszi:o)
Előzmény: gerion (1132)
gerion Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1132
a "szabad radikálisok" egy fordítási hiba! :) A free radicals azt jelenti, hogy szabad gyökök, ezek a szervezetben keletkező vagy oda bejutó anyagok, amik többé-kevésbé felelősek bizony egészségkárosító, öregedést gyorsító hatásokért. A természetgyógyászok egyik kedvenc témája, és Bond-nál is úgy merül fel, hogy M osztja neki az észt, miszerint vigyázzon az egészségére, táplálkozásra, stb. :)

G.
Előzmény: Tomiboly (1131)
Tomiboly Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1131
Igen, meg amikor benyögi Moneypenny-nek, hogy megy szabad radikálisokat gyilkolni:o)
Előzmény: gerion (1130)
gerion Creative Commons License 2008.12.16 0 0 1130
Abban is jó poén, amikor Bondot diétára akarják fogni, és csak zöldségeket ehet a klnikán, de visz magával egy kütyüstáskát, szép precízen sorbarakott mindenféle étellel, itallal, és jó Bondként még egy üveg vodka is be van tárazva... :)
Előzmény: Tomiboly (1127)
Tomiboly Creative Commons License 2008.12.16 0 0 1129
Ízlések és pofonok, ezen nem fogunk összeveszni ;o)
Előzmény: gerion (1128)
gerion Creative Commons License 2008.12.16 0 0 1128
Sajnos tévedsz... A QOS-ban a "lottós" az EGYETLEN poén, és az is leginkább csak attól vicces, mert addigra már az is üdítő poénnak tűnik, ha Bond egyáltalán megszólal.

G.
Előzmény: Tomiboly (1127)
Tomiboly Creative Commons License 2008.12.16 0 0 1127
Valóban, voltak nagyon vicces dolgok a Moore-filmekben, de sztem a QoSben is óriási poén volt pl. a lottós. De Moore-t és Craig-et felesleges összehasoníltani, én szeretem mindegyik Bondot, ez van:)
Egyébként végre-valahára sikerült megszereznem eredetiben a Soha ne mondd, hogy soha-t, pont ma jött meg a DVD!
Előzmény: gerion (1125)
freesleep Creative Commons License 2008.12.15 0 0 1126
bocs csak 1 kérdés: nektwk bejön a thepratebay?
gerion Creative Commons License 2008.12.15 0 0 1125
Azért akkoriban még volt humor a Bond-filmekben. A Lotus robbantás is azzal indult, hogy fel akarták törni Bond kocsiját, pedig az ablakokon voltak "Burglar protection!" (vagy valami hasonló)
A faszik nem olvasnak, csak rángatják a kilincset, erre nem a riasztó szólal meg, hanem k.a nagy robbanás... :)

Az ilyenek miatt szerettem én a korábbi Bondokat. Mondjuk Roger Moore számomra túl mesterkélt modorú volt, számomra Brosnan a No1. Bár látom, hogy itt a topicon Connery-nek jól áll, de számomra filmtechnikailag, stílus, öltözködés szempontjából annyira régiek azok a filmek, hogy csak érdekesség kedvéért néztem meg, számomra Bond a 80-as években kezdődött.

G.
Előzmény: Tomiboly (1120)
wren Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1124
http://www.kiskegyed.hu/cikk.php?cikk=625&archiv=1&next=0
Ronon Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1123
sztem sok mindenki jobb lett volna, de azért azt kikötöm, hogy nagy bajom nincs DC-vel csak a QofS.al :-D
Előzmény: Andromedius (1122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!