Keresés

Részletes keresés

F1 Hierro Creative Commons License 2021.12.14 0 0 4504

Köszi!

Előzmény: warr (4503)
warr Creative Commons License 2021.12.14 0 0 4503
Előzmény: F1 Hierro (4502)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.12.14 0 0 4502

Fekete-fehér francia film, egy Juju nevű részeges fickó és egy "Művész" néven szólított zenész rejtegetnek egy Barbier nevű körözött bűnözőt.

vermont6 Creative Commons License 2021.12.13 0 0 4501

A Sátán eljött a Földre, de valami ilyen drogos párba lépett be harmadiknak, és koreai boltosok fejét lőtték le shotgunnal, utána a fejek meg mindig ilyen moslékba hullottak és még tátogtak mert mi akarták mondani a Sátán nevét.  ezt keresem

reg1000 Creative Commons License 2021.12.01 -1 0 4499

Melyik Micimackóban említik meg a "kocsony" nevű félelmetes szörnyet? Tigris mondja valami malackának, aki rögtön fél tőle.

V.Gy. Creative Commons License 2021.11.25 0 1 4498

Vagy délebben lakva a jugoszláv tévét! Ami nyugatiasabb volt, mint amit ismertünk.

Előzmény: megré felügyelő (4497)
megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.25 0 1 4497

igenis vannak, akik a csehszlovák 2-őt nézték

Csimpolya Creative Commons License 2021.11.25 0 0 4496

Ilxen szempontból stimmel, mert a dolgozó lány remek ötletét a főnöke (illetve főnöknője) a magáénak állítja be.

Előzmény: Törölt nick (4494)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.25 0 0 4495

Most hirtelen a tevestabos filmet megtalaltam, akit erdekel, ajanlom, valoban nagyon jo film volt anno:

Broadcast News, 1987

 

Előzmény: Törölt nick (4487)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.25 -1 0 4494

Nem azokat keresem, hanem csak peldakat irtam, hogy ilyen jelenetek erdekelnek.;)

Előzmény: Csimpolya (4489)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.11.24 -2 0 4493

Nagyon kerestem egy fantasztikus filmet, de az istenek sem tudtam megtalálni . A szlovák TV-én láttam,  valami Vanderis, Vándor, Vadelka volt a címe, nem tudom már; biztosan nem pontosan ez a címe, mert nem a Google nem adott rá találatot . Arról szól, hogy :

 

Van egy szellem, egy lélek, ami egyik bolygóról a másikra tud vándorolni; később női testet kapott . A Földet elfoglalja egy idegen faj, akik az emberek alakjait felvehetik . Arra használják ezt a képességüket, hogy leigázzák a Földet, minél több ember tudatát foglalják el . Vandelka a vándor nem közülük való, hanem csak ideiglenesen a szolgálatukban áll . Vandelka belebújik a még meg nem hódított tudatú emberek fejébe, és kémkedik ott az idegenek részére, lehallgatja őket, beszél hozzájuk . Egy meghódítatlan Földi és Vandelka összemelegednek, összebarátkoznak, és ráveszi Vandelkát, hogy az idegenek ellen dolgozzon a Földiek győzelméért . Szívbemarkoló kalandok után Vandelka drámai módon meghal, megmentve egy újabb ember életet . Ill. azt hitte, hogy meg fog halni, de a Földiek ajándékoztak neki egy új emberi életet .

warr Creative Commons License 2021.11.23 0 0 4492

Titanic :-D

Előzmény: Törölt nick (4481)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2021.11.23 0 0 4491

Ez se főnök-beosztott, hanem laikus és szakember:

A Pokoli torony címűben a tűzoltó berendezi főhadiszállást, és a "házmestert" arra kéri, hozza el neki a bérlők listáját. A házmester lassúnak érzi a tempót, és megkérdezi, hogy miért nem sietnek inkább tüzet oltani. A tűzoltó felmondja a leckét: ha ilyen-olyan textil ég, akkor cián képződik, ha ez-meg-az , akkor felrobbanhat stb., úgyhogy a házmester kalapot emel és iszkol a dolgára.

Előzmény: Törölt nick (4481)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2021.11.23 0 0 4490

Na, pont egy ilyen filmet keresek már nagyon régen. Nem szigorúan főnök-beosztott, de ilyesmi:

A főhős étterembe viszi a kiszemelt hölgyet, és a fényképész-szakértelmével akarja levenni a lábáról. Nagyon tudósan magyaráz valamit a fényképezőgépéről. Épp egy vitatott kérdésnél lép oda a pincér, akit a főhős megkér, hogy döntse el a vitát, hiszen szerinte ez bárkinek is egyértelmű. A pincér viszont nem ért vele egyet, és a főhőst leégeti egy még nagyobb fényképszeti szakszöveggel. A főhősnek nem marad más esélye, mint hogy visszatuszkolja őt a pincér-szerepbe: - Maga csak hozza azt a kávét! - vagy valami hasonló.

Ráismer valaki?

Előzmény: Törölt nick (4481)
Csimpolya Creative Commons License 2021.11.23 0 0 4489

Sajnos, az általad ismertett filmeket nem ismerem.

Előzmény: Törölt nick (4487)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.22 0 1 4488

Release Dates

Hungary     26 May 2005

Előzmény: Pünkösdi Kató (4462)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.22 0 1 4487

A leirasa alapjan az inkabb a "ki kivel es mikor kefel" kategoria, vagy egy pelda arra, hogy a karrier csak a fonok haloszobajan keresztul lehetseges.

 

Belegondolva egyetlen hasonlo tema jutott az eszembe, a "The Bridge on the River Kwai" -ben szerepel, hogy az angol mernok kozli a felettesevel, hogy a japan hid terve rossz es megindokolja, mire a fonoke eleri, hogy a japanok rajuk bizzak a hid tervezeset es megepiteset, es cserebe normalis ellatast kapnak.

 

Illetve most hirtelen egy masik film is eszembe jutott, a cimere nem emlekszem, amerikai tv stabrol szol, csak ket jelenetet tudok belole a fenti logika alapjan osszekapcsolni. Az elsonel egy riporterno megcsinalja az interjut, majd a studioban kioszt mindenkit, hogy tegyenek ala valami jo zenet es kesz, az egyik studios megjegyzi, hogy maskent kellene megvagni a riportot, mire a no letorkollja, hogy kussoljon es azt tegye, amit mondott. Az interju megbukik, vagy talan le se vetitik.

A masik jelenetnel egy bemondo kiharcolja, hogy interjut csinalhasson, es ennek soran folyamatosan kikeri a stab velemenyet, es az elozo embernek is teljesen szabad kezet ad, hogy ugy vagja ossze a filmet, ahogy szerinte a legjobb, a vegen egy nagyon hatasos es sikeres interjut csinal.

 

Ilyenekre gondolok, akar muszaki, akar mas peldakra.

Előzmény: Csimpolya (4482)
Kipper Creative Commons License 2021.11.22 0 1 4486

Volt mar, hogy a Google keresobe beirtam kulcsszavakat es megtalaltam a megoldast, de ez a kivetel. Inkabb arrol van szo, hogy osszejott itt egy filmrajongo bazis es jo esellyel valaki mar latta a keresett filmet, vagy legalabb remlik neki valami, amin el lehet indulni. Jelen esetben arra emlekeztem, hogy Casper Van Dien volt a fohos; a tobbit a Wikipedia kipotolta. :)

Előzmény: Antiszilikonista (4484)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.11.22 0 1 4485

Ha nem láttad, hogyan jöttél rá? ;)

Csak viccelek, amúgy read only vagyok, tök jó ez a topik, üdv mindenkinek.

Előzmény: warr (4478)
Antiszilikonista Creative Commons License 2021.11.22 0 0 4484

Nem tudom, hogy hogyan találjátok meg ezeket a filmeket, de imádom ezt a topikot !

 

Hogyan találjátok meg ?

Előzmény: Kipper (4483)
Kipper Creative Commons License 2021.11.22 0 1 4483
Előzmény: hiper fizikus (4480)
Csimpolya Creative Commons License 2021.11.22 0 1 4482

Nem az a film, amit ismertettél, de ebbe a kategóriába tartozik a Dolgozó lány.

Előzmény: Törölt nick (4481)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.21 -1 0 4481

Olyan filmeket keresek, ahol egy beosztott/alarendelt tudja a megoldast, de a fonok/kiraly nem hallgat ra, esetleg csak utolag derul ki, hogy neki volt igaza.

 

Egyrol hallottam, az illeto mar nem tudta, hogy mirol szol, talan kozepkori varrol volt szo, hogy egy "szakerto" javasolt valami javitast a "kapitany"-nak, de az elutasitotta, hogy nincs ra penz, ido, ember, majd jott valaki egy kiralyi vagy helytartoi paranccsal, hogy valamit meg kell csinalni, mire a "kapitany" a "szakerto"-t utasitotta ra.

Kesobb a "kapitany" kozolte a "szakerto"-vel, hogy bajban vannak, mire a "szakerto" rogton kozolte az okot es megismetelte a korabbi javaslatat, mire a "kapitany" utasitotta, hogy csinalja meg, es igy megoldodott a helyzet.

 

hiper fizikus Creative Commons License 2021.11.21 -2 0 4480

Van még egy sci-fi fim, mait nagyon szeretnék megnézni:

Ez arról szól, hogy a jövőben vannak pénzért időutazási turizmust szervező cégek{társaságok}, akik a múlt katasztrófáihoz szerveznek időutazásos turizmust, a film ekörül forog . Pl. repülőgép katasztrófákhoz, tűzvészekhez, robbanásokhoz, ...stb. Nagyon vigyáznak, hogy észrevétlenek maradjanak a helyszínen . A főhősünk nem idő turista, csak belekeveredik egy ilyen konstellációba, ezért megpróbálják megölni a cég emberei, hogy ne tudódjon ki az üzelmeik . De már nagyon a többi részletekre nem emlékszek pontosan, ezert nem akarlak összezavarni a hibás részlet emlékezésemmel téged . 

hiper fizikus Creative Commons License 2021.11.21 -2 0 4479

De az az .

Szerintem az egyik legjobb és zseniális sci-fi film, csak a Hollywood ügynökség tolta le, mert konkurensük volt.

Előzmény: warr (4478)
warr Creative Commons License 2021.11.21 0 2 4478

Szerintem ez a Travolta-féle mindenhol a világ egyik legrosszabb filmjének titulált Battlefield Earth, nem? (nem láttam, csak tipp)

 

Előzmény: hiper fizikus (4477)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.11.20 -2 0 4477

Van még egy remek sci-fi, amit csak a szlovák csatornán láttam, de nem oly régen adták . Arról szól, hogy ...

 

A Földet elfoglalja egy idegen faj az űrből . Ez a faj ember szerű alakú, csak majdnem 2x olyan magas mint a Földi ember, és a Földi légkör helyet mást lélegeznek, ezért van valami orr szipka csipeszük . A gyáraikban a légkört az idegen fajnak megfelelőre csinálták, ezért a Földi embernek ott orr szipkája van . A szabad emberek a hegyekbe húzódtak vissza . A szabad emberek közül egy fellázad, aki az egész ellenállás vezére lesz . Őt is elfogják az idegenek, ahol jól kihasználja a képességeit többek közt tanulásra egy 2. idegen fajtól akiket kiirtott a 1. idegen faj . Az idegenek aranyat bányásznak a Földiektől, és ekörül forog a történet . Végül is úgy győznek, hogy az idegen bolygóján - ha jól emlékszek Ciklonak nevezik - berobbantják az instabil légkört . Egy teleportáló készülék segítségével . Az idegenek negatív főhősének a keze leszakad egy kisebb lokális robbantástól . 

Thibi Creative Commons License 2021.11.17 0 1 4476

Esetleg az Ember az Atlantiszról  Patrick Duffy főszereplésével

https://port.hu/adatlap/film/tv/man-from-atlantis/movie-115258

 

Előzmény: hiper fizikus (4475)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.11.17 -2 0 4475

Eszembe jutott még egy ifjú korom sci-fi - fantazy TV film sorozata :

Ez arról szólt, hogy volt egy fiatalember, akinek kopoltyúja is volt mint születési rendellenesség, és mindén részben valami olyan kalandba keveredett, amihez a kopoltyúja is jól jött . De már a részletekre nem emlékszek, talán egy úszóbajnok játszotta a főszerepet .

Replay Creative Commons License 2021.11.16 0 0 4474
Előzmény: Pünkösdi Kató (4473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!