Keresés

Részletes keresés

Cida_509 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 864

Bocsánat, hogy jobbára csak külső szemlélőként szólok bele, de azért ne essünk már egymásnak, ez mégsem a polidili. Dawe, hidd el, senki sem akart megbántani, és abban igazad is van, hogy nagyon frusztráló tud lenni a nyelvtanulásban, ha valakinek csak a hibáit vesszük észre és tesszük szóvá, még ha segítő szándékkal tesszük is, és abban is igazad van, hogy a kérdéseidre nem válaszolt senki, lényegében ignorálták a hozzászólásaid tartalmát, és csak a hibáidat hozták elő. Nekem is van némettanári diplomám, és emlékszem, mennyit vitatkoztam az egyetemen a módszertan tanárommal, aki azt állította, hogy nem kell minden hibát azonnal kijavítani, a lényeg, hogy beszéljen a nyelvtanuló, mert ha csak a hibáira csapunk le, sohasem fog merni megszólalni. Én akkor amellett kardoskodtam, hogy ez nem igaz, mert ha a hibát nem javítjuk ki, rosszul rögzül, de az igazság valahol az arany középúton van. Őszintén megmondom, én sem örülnék neki, ha a hozzászólásomat teljesen ignorálva csak a hibáimra reagálnának, valahogy úgy kellene, hogy a válaszban helyesen legyen megismételve, ami a kérdésben hibásan volt, úgyis látja a kérdés felvetője, hogy hogyan lenne helyesen, amit rosszul írt. Ha a topik ezután csak a hozzászólók hibáinak kijavítására korlátozódik, ne csodálkozzunk, ha senki sem mer majd ide írni. A németül kifogástalanul és hibátlanul tudók úgyis német nyelvű fórumokra írogatnak inkább, mit keresnének egy magyar fórumon? Van viszont sok nyelvtanuló, akiknek nagyon hiányozna a nyelv gyakorlása, akik bevallottan nem rendelkeznek tökéletes nyelvtudással, ne zavarjuk már el őket, legyen már több türelmünk!

Kedves Dawe, amúgy pedig helyes az "avval" is, ugyanis ebben az esetben a hasonulás mindkét iránya elfogadott.

Előzmény: Dawe16 (863)
Dawe16 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 863
váo. "avval" helyett "azzal" Rikikém. Most örülsz hogy kijavítottam azt amit még nem tudtál a sok ismertséged mellett? Minden jót, további szép napot, Dawe
Előzmény: riki15 (862)
riki15 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 862

Kedves Dawe16!

Ha vetted volna magadnak a fáradtságot és utána gondoltál volna, észre vetted volna,hogy ez a sok "BALFASZ" segiteni akart avval, hogy kijavított és foglalkozott veled. Inkább köszönnöd kéne, nem pedig szídni öket. Ide azért írnak az emberek mert szeretnék gyakorolni a nyelvet és még ahhoz hozzá tanulni amit már tudnak. Èn inkább örülnék a helyedben!! Ha egy kicsit utána gondolsz és elolvasod mégegyszer amit irtál, észre fogod venni, hogy  a leveled tele volt hibákkal! Èn például örülök, ha a másik ember észreveszi a hibáimat és azokat kijavítja. Ha Te ezért megsértödsz akkor ez tényleg nem a Te fórumod!!

üdvözlettel Riki

Előzmény: Dawe16 (859)
doyen62 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 861
lehet, hogy e minősités rád vonatkozik , s mit keresel itt?
asx Creative Commons License 2006.05.20 0 0 860

Wir freuen uns über anerkennende Worte, aber auch über konstruktive Kritik und Vorschläge.

Also, was schlägst du vor? Wie sollen wir uns verhalten?

Dawe16 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 859
hát ez nem az én fórumom. ennyi balfasz között ... nem mondom hogy jjó németes vagyok, de nem kell azon lovagolni hogy mit hogy írok félre ...
Előzmény: doyen62 (858)
doyen62 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 858
1o év óta = seit praepositio Dativot vonz, s többes számban a s- végüek kivételével  n- ragot kapnak a főnevek. Ha nem javitanánk ki a hibákat, akkor az rosszul rögzülhet. Mindezt jó szándékkal teszem, s kifogásolni csak annak van joga, akinek a hibáját javitjuk.
Előzmény: Dawe16 (854)
pudingman Creative Commons License 2006.05.19 0 0 857
Wahrscheinlich hat er gemeint: sprechen wir von was anderem
Előzmény: asx (856)
asx Creative Commons License 2006.05.19 0 0 856
Was soll das heißen: "Sprechen wir auf anderen" ?
pudingman Creative Commons License 2006.05.19 0 0 855

Warum korrigiert man hier immer?

Damit man besser Deutsch lernen kann!!!!

keine Problem=kein Problem oder keine Probleme

Doyen62 hat recht: seit 10 Jahren....

Dawe16 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 854

Warum korigiert man hier immer? Es ist keine Problem, aber es ist keine Unterhaltung :s . Aber ich sage dir doyen64, dass "das Jahr" in Plural "die Jahre" ist ... aber es ist egal.

Sprechen wir auf anderen. Woher sind Sie/seid ihr?

Előzmény: doyen62 (853)
doyen62 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 853
darf ich die Fehler korrigieren?   seit 10 Jahren, s. unterhalten  + mit
Előzmény: Dawe16 (852)
Dawe16 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 852
Hallo Leute,

ich bin hier neu, ich lerne seit 10 Jahre Deutsch, und ich möchte hier ein bissen auch üben :) Und ich finde vielleicht noch Freunde, denen ich später unterhalten oder chatten kann.
Jetzt gehe ich ins Bett, Gute Nacht !
deszkpro Creative Commons License 2006.04.11 0 0 851

...hallo, Ihr Alle,

mein Deutsch ist nicht so gut, wie euer, aber plaudern, das kann ich ganz gut  - vielleicht mit viel Fehlern. Momentan mein Problem ist, dass ich keinen entsprechenden Kurz finden kann. Die Stadt is voll mit Sprachschulen, trotzdem finde ich nicht so einen: 2x 2-3 St. pro Woche. Wenn jemand mir so eine empfehlen könnte...

riki15 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 850

Igazad van, nem kell vesszö! Nálam is csak becsúszott, de addigra már elküldtem a levelet.

Sajnos nincs hosszú ö és ü betüm.

Előzmény: Shoshoj (848)
Shoshoj Creative Commons License 2006.04.10 0 0 849
Danke für den Link; ein deutscher Freund von mir (Interlinguist) hat einen anderen gegeben; er ist auch gut, sogar besser, weil auch andere Dinge, die mit dem Lernen, der Grammatik, usw. zu tun hat, unter einem Dach erscheinen.

http://www.canoo.net/

Hier soll man das gesuchte Wort eintragen und nachdem das Resultat erscheint, soll man aufs "Flexion" klicken und so wird die Plural des Substantivs auftauchen.
Előzmény: Cida_509 (845)
Shoshoj Creative Commons License 2006.04.10 0 0 848
Valószinűleg igazad van, de én a Fall és az auch közé nem tennék vesszőt.
Előzmény: riki15 (847)
riki15 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 847

Szia

Szerintem itt a szóbeli sorrenddel van egy kis gond.

...aber meiner Meinung nach meine Reihenfolge ist auch richtig in diesem Fall. 
Èn inkább igy irnám:

.....aber meiner Meinung nach, meine Reihenfolge ist in diesem Fall, auch richtig.

Előzmény: Shoshoj (844)
asx Creative Commons License 2006.04.09 0 0 846

"Könnt ihr eine Webseite..."

---->  Kennt ihr eine Webseite...

Cida_509 Creative Commons License 2006.04.09 0 0 845

Hier zum Beispiel (linke Kolumne, Duden-Suche)
Shoshoj Creative Commons License 2006.04.09 0 0 844
...aber meiner Meinung nach meine Reihenfolge ist auch richtig in diesem Fall. (Na, ez viszont megint nem biztos, hogy jó... :-) )

Übrigens:

Könnt ihr eine Webseite (oder mehrere), wo man nicht nur die Genera deutscher Substantive, aber auch deren Plural erfahren kann?

Wenn ich die neuen Wörter der Lektionen in mein persönliches (elektrisches) Wörterbuch einträge, ist für mich anstrengend immer die große (grosse?) gedrückte Wörterbücher vom Regal abzunehmen und mich über den Genera und der Plural zu informieren.

Wie leichter wäre es, wenn ich diese auch in elektrischer Form, vom Computer, vom Internet erfahren könnte!
Előzmény: Shoshoj (843)
Shoshoj Creative Commons License 2006.04.09 0 0 843
Ja - schon... :-)
Előzmény: hubab (831)
riki15 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 842

Mivel nem ismerlek, nem feltételezhetek semmit.

A mondat pedig igy volt irva.

Előzmény: doyen62 (841)
doyen62 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 841
sajtóhibáról még nem hallottál?Azért feltételezhetnéd, hogy tudom a két szó jelentését.
Előzmény: riki15 (840)
riki15 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 840

szia

èn eddig még soha nem szóltam bele, hogy ki mint tanul vagy tanit, de ez a mondat most mégis erre késztetett.

Ich habe an einem Gymnasium unterricht, und natürlich bereite Schüler, Studenten auf Sprachprüfung in allen Stufen vor. 

Ez a mondat nagyon furcsa.Ha valaki tanit akkor szerintem igy kellene kezdeni  : Ich unterrichte..............

Ich habe Unterricht =wenn ich Schüler bin.

Ich unterrichte = wenn ich Lehrer bin.

Ha bánt a dolog elnézést kérek de úgy gondoltam esetleg fontos lehet.

Előzmény: doyen62 (839)
doyen62 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 839
Ich habe an einem Gymnasium unterricht, und natürlich bereite Schüler, Studenten auf Sprachprüfung in allen Stufen vor. Ich habe Material  zu dem neuen Abitur, zu der Prüfung  in einsprachigen und zweisprachigen  Prügungszentren/ Goethe, ÖSI, Novoschool, BME, Origo, usw. Susanne
Előzmény: zafi11 (838)
zafi11 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 838

Hallo Susanne!

Natürlich interessiert es mich, alles, was mit Deutsch-unterricht zu tun hat! Ich wohne in Budapest. Wasfür Unterrichstoffe meinst du?

Agi

Előzmény: doyen62 (837)
doyen62 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 837

Liebe Agi!

Darf ich mich  danach erkundigen, wo du wohnst? Ich bin Deutschlehrerin, zZ. Rentnerin. Wegen Umzug muss ich viele Unterrichtsstoffe verschenken. Wenn du dich dafür interessierst und wohnst in Budapest, dann können wir vielleicht darüber sprechen.

Susanne

Előzmény: zafi11 (836)
zafi11 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 836

Hi Edi!

Es freut mich sehr, dass wir in gleichem Alter sind, so finden wir bestimmt gemeinsame Themen.

Deine Frage ist sehr gut! Ich kann es nicht erklären, warum ich Deutschlehrerin werden möchte, ich habe ein Gefühl, dass es das Beste für mich und meine Familie wäre. Ich wollte das schon als ich noch im Gymnasium war, aber damals hatte ich den Aufnahmeprüfung nicht bestanden. So habe ich Informatik studiert, und ich dachte, später kann ich immernoch Deutsch lernen. Ich denke, jetzt ist der Zeit gekommen!

Und was für ein Lehrerin bist du? Hast du früher in einer Schule unterrichtet?

Und wo wohnt ihr - wenn ich das fragen darf?

Mein andere Traum war Musik zu studieren, ich mag Musik sehr. Ich habe in mehrere Chöre gesungen, und habe auch Klavier gespielt. Und jetzt werde ich die Megasztár anschauen!

Agi

Előzmény: Redi23 (835)
Redi23 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 835

Das ist toll, daß du geantwortet hast.Ich denke auch, ist die wichtigste, die Sprache zu üben.Wir können ein bißchen quatschen und inzwieschen können wir auch etwas lernen.Ich bin 31 Jahre alt, ich bin nicht verheiratet aber ich lebe mit meinem Geliebten schon lange zusammen.Wir haben kein Kind noch.Ich bin Lehrerin und Bibliothekarin und zur Zeit arbeite ich als Bibliothekarin.Und hier ist sofort eine merkwürdige Frage für mich.Warum möchtest du Deutschlehrerin werden?

Edi

Előzmény: zafi11 (834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!