Keresés

Részletes keresés

Justis_4_US Creative Commons License 2002.11.07 0 0 358
Nincs, de van 3 kazettám játékokkal:

Jet Pac
Cookie
Pharaoh's Curse

Előzmény: pityuka01 (357)
pityuka01 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 357
sziasztok!
Nincs valakinek egy eladó ZXspectrum 128k ?

mahomet@elender.hu

Dizma Creative Commons License 2002.11.07 0 0 356
meketzx=maketzx
Dizma Creative Commons License 2002.11.07 0 0 355
Emberek!
Régóta szemezek a topic-otokkal, de csak most "merek" hozzászólni, mivel kérdésem is van.
De először a dicséret. Ha tudom néhány évvel ezelőtt, hogy van ilyen fórum, biztos, hogy nem csak most olvasom el! Isteniek az url-ek amiket beszúrtatok ide. Az egész bennem is olyan nosztalgiát ébresztett.... Gyorsan elővettem a Zx Spectrum hardver leírás, gépi kódú programozás könyvemet, és most azt olvasgatom. Jobb később mint soha:-)
A másik: rokonságomban a 4 éves ikreknek kéne egy játékgép. Egyből eszembe jutott a 128 +2 -es Spectrum (nekem jó lesz a régi 48k-s) csak kellenének a progik.
Amit tap-ba játszok le azzal nincs semmi bajom. De! Hogy lehet a z80 kiterjesztésű file-kat kazettára kinyomni? Valamint, van egy-két progi amit kazettáról kéne visszajátszanom a PC-re.
Tud valaki a meketzx-en kívül más visszajátszó progit?
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 354
Jo kis Spectrum48-as zenek mp3-ban:
http://members.fortunecity.com/gudger/spectrummusic/

COOL:)

to lock Creative Commons License 2002.11.04 0 0 353
Ahoy,

melyik emulátort szoktad használni?

Előzmény: MAWERICK (351)
pityuka01 Creative Commons License 2002.11.01 0 0 352
Megvan valakinek a spectrum világ ujság 17-töl 25-ig?
MAWERICK Creative Commons License 2002.10.31 0 0 351
Szia to lock!

Emulátorra kellene, elöre is köszi.

MAWERICK.

Előzmény: to lock (345)
MAWERICK Creative Commons License 2002.10.31 0 0 350
Szia to lock!

Elnézést valoban nem irtam le, emulátorrol lenne szó. Elöre is köszi

Előzmény: Időgép (344)
kdezsoe Creative Commons License 2002.10.30 0 0 349
"Csoki, Hattyú utca rulez, már aki tudja miről beszélek..."

Tudjuk...

:)))

Előzmény: to lock (348)
to lock Creative Commons License 2002.10.30 0 0 348
Hahó Pista,

vili, hogy emulátoros, az a specialitása, hogy az eredeti, "sípolós" hangformátumban tárolja a programokat, amiket így hangkártyán keresztül akár egy igazi spectrumba is betölthetsz (pl. a spin nev? emulátor segítségével), vagy felvehetsz kazettára, ha úgy jobban tetszik.
Mawerick valami magnóról is beszél, bár ha onnan tölti, akkor el kéne indulnia magától a programoknak, azért nem világos, mi a bibi, mint ahogy egy .tap-nak is el kellene indulnia az emulátoron (igaz, a LOAD "" ENTER-t azért be kell írni... :)

A ZX klub szuper ötlet, bár én attól tartok, nem kapnék eltávot az asszonytól, meg a gyerekt?l :(
Majd távolról szurkolok. Csoki, Hattyú utca rulez, már aki tudja mirõl beszélek...

Előzmény: Időgép (346)
pityuka01 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 347
Keresek sinclair ZX spectrumot (48 vagy 128 vagy plus) Joy interfésszel eggyütt vagy anélkül. Vennék még amiga-t, enterprise-t, commodor plus4-est, atari-t, commodor 16-ost és c64 eshez floppy meghajtót. Mindegyiket működőképes állapotba, minből csak egy kellene. SEGÍTSETEK!

e-mail: mahomet@elender.hu tel:06 30 9 714 060

Időgép Creative Commons License 2002.10.29 0 0 346
A TAP kiterjesztés az bizony emulátorban létezik... Sajnos többet nem tudok róla...
Üdv! Pista
Előzmény: to lock (345)
to lock Creative Commons License 2002.10.29 0 0 345
Szia MAWERICK,

szívesen segítenék, de nem értem a kérdés lényegét:
igazi spectrumról vagy emulátorról van szó? Pontosíts (....... :)) kérlek.

Előzmény: MAWERICK (342)
Időgép Creative Commons License 2002.10.28 0 0 344
ZX kedvelő barátaim!
Mit szólnátok hozzá, ha valamikor egy hétvégén csinálnánk Tatabányán egy ZX találkozót??
A számtek klubom adott mint helyszin,, itt lehet szunyálni is, maximum 15-20 embernek hálózsákban...:)Minden van ami a többnapos dologhoz szükséges. Szal lehet akár 2 napos is a buli... Igaz ZX-hez monitorjaim nincsenek, azt hoznotok kéne...
Vélemény??
Pista - HA2NC - www.hifiklub.hu
Baxter Creative Commons License 2002.10.26 0 0 343
szia Időgép,

engem feltétlenül érdekelne, évek óta keresek ilyen jószágot :) légyszíves írd meg, hogy hogyan s mint gondoltad a dolgot (cserealapom sajna nincs). baxter@hdsnet.hu
köszi előre is :)

Előzmény: Időgép (341)
MAWERICK Creative Commons License 2002.10.25 0 0 342
Sziasztok. engem az érdekeln, hogy hogyan lehet, magnorol betöltött progikaet elínditani és a "Tap" kietrjesztés hogyan indul el.
Elöre is kösz.
Egy fanatikus zx rajongó.
Időgép Creative Commons License 2002.10.25 0 0 341
Hello!

Valakit érdekel-e Z-88 -as LCD kijelzős számitógép? Nekem van egy kompletten dobozzal együtt, eredeti újszerű állapotban. Eddig nem akartam megválni tőle, de mostanra mégis meggondoltam magamat. Csere is megoldható. Még mindig keresem kazettán vagy hangfájlban (mp3) :) a Spy Huntert!
Nálam az egyik favorit volt Spectrumra! Válaszoljatok! Jó hétvégét! Pista
www.hifiklub.hu

to lock Creative Commons License 2002.10.21 0 0 340
Bevett szokásomhoz híven kissé elqrtam a linkelést, mûködik ugyan, de azért inkább leírom még 1szer:
http://zxformat.cjb.net/
Előzmény: to lock (339)
to lock Creative Commons License 2002.10.21 0 0 339
Szeva,

szinte hihetetlannak tûnik, de új spectrumos magazin jelent meg nemrég, egész pontosan már a második száma is kijött:
a ZX Format angol nyelvû, pdf-ben terjesztett újság, amely új spectrumos fejlesztésekkel (!!!), remake-ek tesztelésével, basic programlisták közreadásával (!!!) és egyéb spectrumos dolgokkal foglalkozik, vagyis ezen fórum látogatóinak egyszerûen kötelezõ darab!

Letölthetõ .

Ha hasonló gyöngyszemekre bukkannátok, szóljatok!

Köszi
Tulok

Spidermans Friend Creative Commons License 2002.10.16 0 0 338
>Azért elképzeltem azt a konfigurációt: speccy lehetetlen kábeleivel a tévére dugva, mellette a PC, hangkártyából töltődik a Manic Miner, embere, fordult a világ!!!!

:)))))))

> Ugye, most hogy láttad élőben, már megérne neked is 5 rugót!

Harmat megert volna...:) De most hogy mar van, igy nem kerek:)

Az EP-t mar megszoktam, de azert erdekes volt sok ido utan ujra hasznalni. Foleg hogy most mar a billentyui is jok. Egyelore.

Előzmény: to lock (337)
to lock Creative Commons License 2002.10.16 0 0 337
Azért elképzeltem azt a konfigurációt: speccy lehetetlen kábeleivel a tévére dugva, mellette a PC, hangkártyából töltõdik a Manic Miner, embere, fordult a világ!!!!
2002-ben már a "nagy gépeket" használják "inteligens terminálként" a Spectrumhoz! (© Mikrovilág)
:)))

Ugye, most hogy láttad élõben, már megérne neked is 5 rugót! Az Enterprise fíling milyen volt?

Előzmény: Spidermans Friend (336)
Spidermans Friend Creative Commons License 2002.10.15 0 0 336
Na itt buktam el. Ugyanazzal a .TAP file-al probaltam mindig. Eszembe sem jutott tobbel. Pont ez az egy volt hibas.:) A tobbi megy, a felig-kihuzos modszerrel.

Egyebkent ket fickotol vettem a gepet a Keleti mellett. Azt mondtak nyolcszaz, aztan isznak egy par felest.

Annyira nagyon nem kellett hogy 5 ezret fizessek erte, csak hirtelen meglattam, es meg akartam tapasztalni az igazi, egyetlen, utanozhatatlan, gumibillentyus Spectrum feelinget:) Azota megszerettem, becsszora:)

De Kippernek valahol igaza van, egy igazi gyujtonek vagy regi Speki tulajnak nem szamitana soknak az 5k...plane Interface II-vel. Az mennyibe kerult regen?

Előzmény: to lock (335)
to lock Creative Commons License 2002.10.15 0 0 335
Szerintem vagy a kábel kontaktos, vagy a formátummal lehet valami bibi. Több programmal is kipróbáltad?

Kipper: ez hozzáállás kérdése, péel én sem adnám el semmi pénzért a spectrumomat (ha még meg lenne és nem maradt volna a volt asszonynál a viharos távozás következményeként... Pókember lehet hogy az enyémet vette meg ?!? :)))

Előzmény: Spidermans Friend (332)
Kipper Creative Commons License 2002.10.14 0 0 334
Komolyan mondom, hihetetlenek vagytok! Én szívfájdalom nélkül megválnék a gépemtől, na de 5k alatt? Akkor inkább elrakom és majd az unokáimat szórakoztatom vele! Ennyiért normális walkman-t sem adnak, nemhogy univerzális videojátékot...
Előzmény: Spidermans Friend (328)
petru Creative Commons License 2002.10.14 0 0 333
Tok veletlenul rafutottam erre az oldalra: http://www.lysator.liu.se/adventure/Hodder_Stoughton_Ltd.html

Jol latom en? Itt valami zx programokat arulnak?

Spidermans Friend Creative Commons License 2002.10.07 0 0 332
Csak egy Omega van:) Azert meg probalkozom.
Ezzel a mostanival idaig is csak ugy jutottam el, hogy a hangkartyabol "felig" ki volt huzva a csatlakozo. Mostmar szerzek egy mono kabelt.
Előzmény: kdezsoe (331)
kdezsoe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 331

Szerintem a Speki aljzata mono, igyaztan tokmindegy hogy sztereo dugot dugsz-e bele.
Viszont, hogy igy mondod, valami remlik, hogy a sztereo tornyomrol amikor akartam progit betolteni, soxor szivtam vele. De hogy artson neki? Nem hinnem...
Nincs a kornyekeden egy MK29Juno? vagy SanyoM2502? Annakidejen a legelterjedtebb magnok voltak Spectrumkorokben...
:))
Előzmény: Spidermans Friend (330)
Spidermans Friend Creative Commons License 2002.10.07 0 0 330
Kosz, fejbeallitassal probalkoztam, regi magnos vagyok:) Na mindegy, majd meg probalkozom.
Viszont van meg egy kerdesem. Olvastam egy olyan remhirt hogy ha Spectrum bemenetebe stereo kabelt dugok akkor megserulhet a hardware, ugye ez nem igaz?
Előzmény: kdezsoe (329)
kdezsoe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 329

Annakidejen egy kis fejallitas hasznalt.
Lejatszasra kapcsolod a magnot, tekered a fejet, amikor a legverfagyasztobb sipolast (magas hangok)hallod, akkor jo!
Napersze hightec hifitornyon, a modszer nempeppen kivanatos, de pl. egy Juno magnon....
:))
Előzmény: Spidermans Friend (328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!