Keresés

Részletes keresés

Kenderessy Botond Creative Commons License 2015.11.29 0 1 240

Recseg a lejárt lemez

Elképzeltem azt a terrortól rettegő belgát, aki nagy nehezen rászánja magát, hogy hosszú kihagyás után leballagjon kedvenc sörözőjébe, de mielőtt betérhetne, azzal állítják meg, hogy szerinte Orbán Viktor idegengyűlölő politikát folytat-e.

Gilice a gólya Creative Commons License 2015.11.21 0 0 239

 

A Fidesz aláírást gyűjt a kötelező menekültkvóta ellen. Hogy miért van erre szükség? Az aktivisták örömmel magyarázzák el a helyzetet az érdeklődőknek. Egyetlen gond van: a párt nevében a legsúlyosabb rémhíreket terjesztik. Rejtett kamerával beszélgettünk az aláírásgyűjtőkkel.

Csak_Szolok Creative Commons License 2015.11.16 0 0 238
Csak_Szolok Creative Commons License 2015.10.29 0 0 237

Ha ezt végignézed másként fogod látni a világot.

Lengyel Viktor Creative Commons License 2015.10.26 0 1 236

Kell bizony, egy 0%-os zárt szám.

Csak_Szolok Creative Commons License 2015.10.26 0 0 235

Rég kiiXeltelek még a bevándorlás topicban, úgyhogy csak csíkokat látok, ha hozzászólsz, bocsi:)

Előzmény: Gilice a gólya (229)
Farkassy István Creative Commons License 2015.10.25 0 0 234

Emlékszel viktorm-re. Roppant egy idegesítő balliberális volt. De negyed annyira sem voltál vérszívó akkor, mint az új nickeddel.

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (225)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.10.25 0 0 233

Hát akkor maradjanak otthon, és öljék egymást.....

 

 

Előzmény: robopassmeet (232)
robopassmeet Creative Commons License 2015.10.25 0 0 232

Mer ettől érzik otthon magukat.

Előzmény: ásítósmacska (231)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.10.25 0 0 231

Jól látszik a törzsi szintű "kultúra" a menekülttáborokban is. Szinte mindig valami hülye anakronisztikus törzsi ellentét miatt mennek egymásnak az állítólagos menekültek......

Wzzeg, ha menekülnek, miért csinálnak itt Európában olyan állapotokat, hogy ugyanúgy félniük is menekülniük kelljen a másik agyrokkant banda elől....? :_((((((((

Előzmény: Csak_Szolok (228)
Gilice a gólya Creative Commons License 2015.10.25 0 1 230

Még ha politikai okokból világi iszlám államokról beszélünk is: Egyiptom vagy Törökország a képlet ugyanez. A mindennapi életben, a családi, társas érintkezésben nincs női emancipáció, még ha a nőknek nem is kell burkát vagy csadort viselni.

 

Orbán török családmodellt akarna Magyarországon

 

2015. február 24.,

 

Előzmény: Csak_Szolok (228)
Gilice a gólya Creative Commons License 2015.10.25 0 1 229

Nekunk? Nem!

 

Hiszen Orbán már 80 milliót - NYOLCVAN MILLIÓT - hozna be a keresztény EU-ba Ez csak lazán 100x annak ami miatt idén megy a nagy rémüldözés

 

 

Előzmény: Csak_Szolok_Uj (-)
Csak_Szolok Creative Commons License 2015.10.25 0 0 228

Teljesen egyetértek a következő hozzászólással:

 

Timurida56:

 

Egyébként nincs radikális iszlám és nincs mérsékelt iszlám.

Iszlám van.

Mint ahogy a szekularizációs törekvések is megbuknak az iszlámon, mert az iszlám nem kizárólag egy vallás. Hanem egy lét és társadalom szervezési mód és jogrend is egyben.

Pontosan azért annyira erős, mert nem lehet belőle kiemelni egyiket sem. Kötegelve van és bármelyik részéhez hozzányúlsz, abban a pillanatban szembekerülsz az egésszel.

De ez még csak az egyik probléma.

A másik gubanc, hogy nem etnikai, vagy nemzeti alapon szerveződik, hanem családi (törzsi) és vallási alapon. Egy iraki síita számára az iráni síita testvér, míg a vele azonos állampolgárságú (lehet, hogy egy faluban éltek egész életükben) iraki szunnita ellenség.

A harmadik probléma ennek a kettőnek a keveréke, mert a nemzeti alapon szerveződő európai államok polgárai, akik az emberi jogok, a szabadságjogok, a társadalmi egyenlőségek talaján állnak 100%-ban inkompatibilisek ezzel a társadalmi közeggel és gondolkozásmóddal.

A negyedik probléma pedig, hogy ha tényleg komolyan veszi a saját iszlám hitét, akkor én keresztényként, zsidóként, ateistaként (valójában teljesen mindegy) soha nem lehetek vele egyenlő és egyenrangú, mert őt a saját világképében az Allah-ba vetett hite fölém emeli. Ugyanúgy, ahogy egy nő soha nem lehet egyenlő egy férfival. Még ha politikai okokból világi iszlám államokról beszélünk is: Egyiptom vagy Törökország a képlet ugyanez. A mindennapi életben, a családi, társas érintkezésben nincs női emancipáció, még ha a nőknek nem is kell burkát vagy csadort viselni.

 

Csak_Szolok Creative Commons License 2015.10.23 0 0 227

wunderboyshitiron Creative Commons License 2015.09.21 0 0 226

Nekem tíz fölötti olyan nickemet murderizálták, amiket épphogy regeltem és még egy szót sem írtam vele.

Ahogy az a drága emb... izééé... szóval az a drága írta: " Kiadtam rád a kilövési engedélyt"

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (225)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2015.09.21 0 0 225

De bizonyhogy.

 

Volt egy ötezres nickem (viktorm), ami sajnos egy önzsenivel való összeakaszkodás folytán még a murder által elszállt. Sajnálom is szegényt.

 

Mármint az ötezres nickem.

Előzmény: wunderboyshitiron (224)
wunderboyshitiron Creative Commons License 2015.09.21 0 0 224

Persze! Mert ifjonc vagy és még nem murderizálták 30+ nickedet!

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (223)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2015.09.21 0 0 223

No látod!

 

ÉN egy nicknévvel vállalom önmagam - meg lusta is vagyok többre.

 

Hát nem érdekes?

 

Nicknév, vallás, köpönyeg, eszme, mind forgatható így és úgy, sőt az éppen aktuális alapján le is lehet ugatérozni egy másiknak a "hitét".

 

Mindezt a felsőbbrendűségük tudatában.

Előzmény: wunderboyshitiron (222)
wunderboyshitiron Creative Commons License 2015.09.21 0 0 222

Te!

Csak a fáradtság mián nem vettem észre, hogy a másik nickemmel vagyok belépve.

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (221)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2015.09.21 0 0 221

"talán hajlandó leszek veled vitatkozni"

 

Spriccel a szememből a könny nagylelkűséged láttán.

 

De csak egy kérdést engedj meg alázatosan:

 

Ki a franc szólt hozzád?

Előzmény: Szajkó Hukky (220)
Szajkó Hukky Creative Commons License 2015.09.20 0 1 220

Mt 7,21

Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

 

Majd ha lesz vallásod az "ÉN!"-en túl, majd ha lesz valamid, amire messziről, félhomályban, erős ködben és hátulról rá lehet fogni, hogy "HIT", majd ha lesz valamiféle hozzávetőleges segédfogalmad arról, hogy milyen bonyolult a minket körülvevő világ, mennyire bonyolultan működünk mi magunk, az agyunk, akkor majd (ha lesz rá kedvem és időm) talán hajlandó leszek veled vitatkozni a pillangó effektusról.

 

Addig viszont (már megbocsáss) de szarok a ballibbantak szellemi nyomorára a 150 évvel a hátunk mögött és kurvára nem érdekel, hogy a legnagyobb csillagoknak ma is arab nevük van, hogy az indiai matematikát Al Gebrának nevezzük, hogy milyen csodás épületeket emeltek ezer éve és milyen csodás költészete volt Firduszinak és Omar Khajjámnak.

Az érdekel, hogy cca 800 éve csak a szart passzírozzák és lerohanják és kifosztják a "gyaurok" területeit - Allah nevében! És Mohamed egyértelműen megparancsolta nekik (Allah nevében) hogy uralmuk alá kell hajtani a világot és ennek érdekében bármiféle aljasság megengedhető!

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (219)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2015.09.20 0 0 219

"És azon túl legalább ismerem a saját vallásomat "

 

Ezt elfogadom.

De biztos vagy abban, hogy a saját vallásodként ismert dolgok valamelyik "definiált" vallással egyáltalán kompatibilisek?

 

Mert én meg biztos vagyok abban, hogy a Te saját vallásod valamely vallás(ok) és a saját éned ötvözete, ami meg semmihez sem hasonlít.

 

Mert amikor lekajáltuk az almát a fáról, attól a pillanattól kezdve minden egyed egy önálló istenséget képvisel - ezért is lettünk kib.szva a paradicsomból.

 

Ez meg az én "vallásom".

Előzmény: wunderboyshitiron (218)
wunderboyshitiron Creative Commons License 2015.09.20 0 0 218

Abban cicuka (mondjuk indulásnak nem nyalom a seggüket és nem fikázom - ok nélkül! - a többi vallást) hogy itt a polcomon a Korán, a Simon Róbert fordítás és csak két lépést kell tennem érte, ha valami érdekel! És azon túl legalább ismerem a saját vallásomat és nem csak azt a pár szúrát és áját amit még porbafingó koromban a mullah választott ki és vert a fejembe!

És nem öklendezem tele a netet mindenféle relativizáló fassággal, mint egyes nagyontúlbuzgár nagyonneofiták, akik csak annyit fognak fel az egészből, hogy lehet négy feleséget tartani és az asszonynak kuss, tehát éljen, áttérünk!

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (211)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 2 217

ps. Amúgy vegyük komolyan egy pillanatra a felvetést.

 

Már első látásra sem lehetséges, hisz ezért legelőször szövetségeseink rúgnának belénk. Nem mintha vérezne a szívük a muszlimokért -azt a néhány százaléknyi jogvédős ballib félhülyét most ne vegyük számításba- hanem mert stratégia/reálpolitikai okuk fűződik a látszat fenntartására.

 

Vagyis a betiltás nem pálya, elsőként sajátjaink csinálnának ki miatta. Szerintem tudja ezt a javaslatot megfogalmazó olvtárs is, de a szélsőséges eszme csak szélsőséges megoldásokat indukál. Középút nem lehetséges.

 

 

Amúgy tágabb kitekintésben szemlélve pont ezért csődölt be a magyar ballib oldal, mivel csak és kizárólag nem működő javaslataik vannak. A való világban képtelenek produktív munkára mert csak az általuk kreált álvalóság keretei között hajlandóak értelmezni a napi történéseket.

Előzmény: Törölt nick (212)
Csak_Szolok Creative Commons License 2015.09.20 0 0 216

ne virnyákolj, már rég itt vannak, nemrég fatwáztak egy jóízút

 

Épp erről pofázok, hogy nincs kevésbé radikális muszlim, de az agyhalottak, csak "vallásszabaság " megsértéséig jutnak el, ba..za meg.

És bek..ja az össze fatvázó meg haramozó és húzzon mekkába C4-el a hátizsákjába és játszon közbe a detonátor gombjával.

Előzmény: schrödinger pamacska (204)
Csak_Szolok Creative Commons License 2015.09.20 0 0 215

Na most, ha tudnád, hogy pl. a Hindi vallás mennyivel könyörtelenebb, abból hoznál (hozna a cikk írója) példákat - elegendő csak a kasztrendszerre utalnom.

 

Ráadásul azt a vallást "felvenni" sem lehet, abba - és az adott kasztba - születni kell.

Ja, és a nem hindi hitű, az még a legalacsonyabb kasztbélinél is alacsonyabb rendű.

 

 

Őszintén magas ívből teszek minden vallásra, a hindire is.Hindi terroristát, a hitéből következően nem igazán láttam, az hogy emberileg lázad egyéni, csoportos szinten valamely elnyomás ellen, az nem ér, vallási indítatásúan eddig csak a muszlimok robbantgatnak.

 

(Mikor rákérdeztem erre - az egyébként nagyon barátságos, jóeszű és tökéletes kolléga - indiaira, elég zavartan habogott csak valamit. És a romák állítólag onnan származnak. Most akkor mi lesz?)

 

 

Eléggé messze keveredtél, a cigányok nem hindik, itt meg is akadt az okfejtésed.

De őszintén, ahogy én látom: az ittenei balos-liberális jogvédők tobzódnak, élvezettel nyalakodnak azon az esélyen, hogy iszlám "cigányok" elárasszák európát, itt  nálam megáll az ütő, és leszarom, hogy milyen orbánpatásozó indokból teszik, ugyanígy minden hitvita hidegen hagy, szóval erre az irányra elvinni: iszlám-keresztény vonal ez is szemét az is szemét, akkor miért ágál valaki az iszlám ellen --a legnagyobb bullshit, ha ilyenbe akarsz belemenni, nem én vagyok az embered és kímélj ettől.

 

 

Amiket a cikk írója kiemel, az valszeg tényleg benne van a Koránban, de mint írtam már, bizonyára lehet hasonló dolgokat találni a zsidó-keresztény szent iratokban és más vallási írásokban is.

 

 

Mégegyszer: leszarom, hogy mi van az adott vallási írásokban!

Amit te sem bírsz agyilag felfogni, hogy Allah követőjének a Korán és az ahhoz kapcsolódó utmutatások az élete, nincs világi élet számára, csak a Korán és ez minden iszlám hitű számára alap.

 

 

Ami tény:

- Az iszlámnál van kötelező sharia kötelező, jellegel, a világi és vallási élet náluk ugyanaz, nincs mérsékelt, kevésbé mérsékelt iszlám

-Amikor a NOGO ZONE-t tudsz az iszlámon kívül mutatni a nyugati államokban bármilyen más vallással kapcsolatban, akkor idekeverheted, addig csak szalmabábcsépelés a hasonlítgatás: azé lopok mer a szomszéd is lop csúszószöveget hagyjuk.

 

Aztán van a XXI. századi ember, aki már azért ugye egy kicsit szelektálgat az Isteni parancsolatok között.

 

Nem szelektálgat, szétvált a világi és a vallási élet, ezen előírás.

Gondolom tudod a különbséget a kettő között, ha nem akkor kérlek hagyj a későbbiekben békén a relativizálással.

 

Persze mindenütt megtalálhatók az ortodoxok (akik pl. egy nővel - mondjuk Lamperth Mónika - semmi körülmények között nem fognának kezet) és ők is be tudnak néha durvulni.

 

 A bigott seggfej az seggfej, vallástól függetlenül, csakhogy az iszlám seggfejeket állít elő embertől függetlenül, ugye érzékeled a különbséget?

 

Ugyanígy - gondolom - a moszlimok zöme, nagy többsége is bizonyos szabadságfokkal kezeli a Korán idézett előírásait.

 

 

Korvára rosszul gondolod, akinek megvan a hatalma, vagyona (+esetleg a kikerül a rokonai látóköréből), az simán, vagy kevésbé simán, de előfordul, hogy megszegi ezeket a bigott előírásokat, bár eléggé mértékkel, amint visszakerül a "sajátjai" közé, ugyanazt csinálja mint a többség, vagyis a Korán alapján hajlong, jó lenne, ha felfognád, hogy nincs "megengedő", "világi" muszlim.

 

Én meg azt gondolom (a migránsáradatra rátérve), hogy

 

ha van egy lökött és erőszakos szomszéd, aki a pancsikálásához úgy megnyitja a fürdőszoba vícsapját, hogy az egész utca árvízhelyzetbe kerül, akkor elsősorban nem azzal kéne törődni (persze hirtelen azzal is), hogy melyik ház merre vezesse el és igya meg a felé zúduló vizet, hanem be kell rúgni a szomszéd ajtaját és el kell zárni a csapot.

 

 

Stimmt. Kvóta nix. Csakhogy épp azok nem akarják elzárni a csapot akik megtehetnék, sőt egyre jobban verik szét a vezetéket és azt baszogatják, aki töltést épít a víz elé, hogy őt ne érje el.

 

Pofázhatunk mi arról, hogy mit kéne a "nagyoknak" csinálni, és közben jókat orbánpatásozni, de lófaszt nem ér, ha közben azt is elgáncsoljuk aki esetlegesen a saját bőrünk védelmében épiti azt a nyomorult nyúlgátat, sőt a megépítettet, nagy "igazságérzetünkre"  hivatkozva romboljuk. NA az ilyen ember egyszerüen ne kerüljön az utamba, semmilyen formában nem vagyok kíváncsi rá, akármire hivatkozhat és akármilyen igaza van , elmehet a jó büdös pi..ba.

 

No erre nem látok semmi igyekezetet, pedig hát most már állítólag az oroszokat is lövöldözgetik.

Szerintem csak egy hónapra kéne összefogniuk a "nagyoknak" és a probléma máris megoldást nyerne.

 

Lásd mint fennt.

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (203)
schrödinger pamacska Creative Commons License 2015.09.20 0 0 214

ja, neki már régóta, de ez legyen az ő egyéni szoc. problémája :)

Előzmény: robopassmeet (209)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 213

A te hsz-ben is csak kinyilatkozás szintjén jelet meg, nem volt bizonyítva az állítás. Úgyhogy 1:1.

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (211)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 212

"Akkor nem pofázni kell a kvota meg migránsok ellen hanem GERINCESEN BETILTATNI a vallásukat!"

 

Ha egy mértéken felül nemkívánatosnak minősítek egy adott dolgot, az még nem feltétlenül jelenti azt is, hogy tűzzel-vassal irtani kell.

Ha azt mondom például -éppen vörösboros pohár van a keyboardommon túl amúgy-, hogy a mértéktelen alkoholfogyasztás legyilkolja a májat, az igaz. De ezzel pusztán csak egy tényt közöltem, ennyi.

 

Miért kötelező szélsőséges álláspontot képviselni? Vagy korlátlan mértékben iszunk/fogadunk be  muszlimokat, vagy mindkettőt betiltjuk. Nos nem, ennél azért jóval szofisztikáltabb a többségi értékelés mindkét probléma kapcsán.

 

Ebben sem a magadfajta szélsőségeseknek van igaza.

Előzmény: mivvann (195)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2015.09.20 0 0 211

Hálás köszönet a kinyilatkozásaidért.

 

De ilyet a velejéig muszlim is tud produkálni, miben vagy jobb?

Előzmény: fattyúlovag (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!