Keresés

Részletes keresés

Morningstar17 Creative Commons License 2023.12.25 0 0 16400

Na meg itt van ez a hóemberes.... 10 játékból csak egyszer volt reális esélyem megszerezni. Még "jó", hogy ezt is választottam kihívásnak. 

 

A harminc hóember megszerzéséhez így mennyit is kellene játszanom? Háromszázat? Pár tízezer aranytallérért? No komment.

Előzmény: Morningstar17 (16399)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.12.24 0 0 16399

Új kihívások:

 

Nem vagyok elragadtatva. 

 

Kilóg a lóláb, hogy az egésznek az volt a célja, hogy összességében kevesebb aranyat kelljen kiosztani. Ennélfogva többet vásároljanak a júzerek.

 

Itt van pl. most ez a szövis nyerő szériás opció. Megy is a prüszkölés a chaten, mert mindenki kap egy -egy trollt, vagy lúzert,  aki megfúrja a szériáját: folyton hasal, nem tesz bástyát, ahova kéne, stb..

 

A saját bénázása miatt nem ír senki érdekes módon. Ott mindenki tud mindent, aki panaszkodik. No most akkor miért válasszak pl. egy ilyen hülye kihívás opciót, aminek a teljesítése 50 % -ban mástól függ? Hogy bosszankodjak a másik miatt, vagy éppen engem köpködjenek, mert rossz passzban voltam ott és akkor, amikor Malvinka épp meg akarta csinálni élete fő művét a 30 - 40 -50 -es nyerő szövis szériájával. Egyik sem üdvözítő.

 

Snitt.

 

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

 

 

Morningstar17 Creative Commons License 2023.12.24 0 1 16398

Én meg úgy gondolom, valakik igen nagy bajban lennének, ha nem nyomkodnák annyian a kütyüket. Nem véletlenül ingyenes (most még!). 

 

A kéretlen reklám nekem meg olyan, mint amit a postaládába kapunk. Egy laza mozdulattal megy a kukába mind. Na most, hogy én azért fizessek, hogy ne zaklassanak vele, az nekem kicsit sok.

 

Ez a zaklatásmentesség ára? 

Előzmény: BASEBALL_FAN (16396)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2023.12.10 0 0 16397

Boccs a gép összekeverte a mondatokat azt akartam irni az üzemeltetőknek is pénzből kell a játékot fenntartani , tehát a reklámokat szerintem kilehet birni... 

Előzmény: BASEBALL_FAN (16396)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2023.12.10 0 0 16396

Ettől ingyenesek a telefonos játékok, azért neces videó kibirhatkik is fenn kell tartaniuk a játékot,,, Én nem honfoglalózok már, de gyanitom ugyanolyan videókat ad mint bármi más játék app, szerintem azért cserébe hogy teljesen ingyen nyomkodhatjuk őket teljesen kibirhatóak a reklámok, engem legalábbis nem zavarnak. 

Előzmény: Morningstar17 (16395)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 16395

Milyen világ az, ahol azért kell fizetnem, hogy ne kelljen néznem annak a reklámját, amit amúgy sincs pénzem megvenni?

Morningstar17 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 16394

Játszom, csak hát pont időm nincs. Lassan már két állás is kevés a megélhetéshez.

Előzmény: idooogeep (16393)
idooogeep Creative Commons License 2023.09.25 0 0 16393

Szia!  Te még játszol a Honfin? Én szerencsére már  3 éve belépni sem tudok. Viszont találtam helyette egy legalább olyan jót: Kvízlabirintus.

Ezt még nem próbáltad ki?

Én jónak tartom, igaz ez is sok időt vesz igénybe, de engem szórakoztat-.

Előzmény: Morningstar17 (16392)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 16392

A régi Honfi nem várt ennyire függést a teljesítmény díjazására. Ha elértél egy szintet kaptad a zöld, kék vagy piros keresztet, jórészt függetlenül attól, hogy mennyit játszottál.

 

Ebben az újban hiába érem el a legmagasabb megkívánt szériapontszámot, se halcsarnoki belépőt, se plecsnit nem kapok, ahhoz még egy  rakás követ kell gyűjteni, .....amit főként a napi játékszámtól függően oszt a rendszer.

 

B.....ák meg! Ha valakinek napi egy-két játékra van ideje max. az miért kevesebb értékű játékos, mint a kockák/függők?

 

Egyébként se a plecsni a lényeg. Nem vagyok én Hakapeszi vagy Mardel. -:))

 

https://www.youtube.com/watch?v=jACHaMkwdpI

Előzmény: larssen (16391)
larssen Creative Commons License 2023.08.19 0 0 16391

Napi 16 órákat játszanak heti 7 napban, akik a ranglisták elején vannak, semmi másr nincs idejük. Erre még büszkék is.

Előzmény: unalmas lányka (16390)
unalmas lányka Creative Commons License 2023.08.19 0 0 16390

Számomra ez elég hihetetlen, hogy ennyi adatot ilyen pontosan memorizálnának.

Hiszem azt, hogy van valami plussz segítség.

Előzmény: larssen (16389)
larssen Creative Commons License 2023.08.19 0 0 16389

Nincs olyan. Bemagolják az adatokat valami adatbázisból, azért tudnak mindent pontosan. Ezeknek erről szól az életük.

Előzmény: unalmas lányka (16388)
unalmas lányka Creative Commons License 2023.08.15 0 0 16388

És mitől van az, hogy úgy érzem, hogy valakinek több segítsége van?
Nincs ezzel semmi bajom, csak érdeklődöm.

Ki lehet érdemelni vagy megvásárolni, hogy valaki egy játékon belül az átlagtól több segítséget használjon?

larssen Creative Commons License 2023.08.13 0 0 16387

Semmire.

Előzmény: unalmas lányka (16386)
unalmas lányka Creative Commons License 2023.08.13 0 0 16386

Honfoglaló játékban található a raktárban 3 féle drágakő.
Mire való?
Mikor tudom használni/felhasználni?

 

Smangalam Creative Commons License 2023.07.29 0 0 16385

Sziasztok!

A klántársam napok óta nem tud játszani egyik ranglistás játekkal sem frissített játékot eszközt.Tudna valaki segíteni?

bm613 Creative Commons License 2023.07.28 0 0 16384

Nem játszom, de erről már hallottam :-) egy ismerősöm említette.

Előzmény: idooogeep (16383)
idooogeep Creative Commons License 2023.07.28 0 0 16383

Szia!  Nem tudom játszol-e a kvízlabirintusban, de a csatamezőn   már szerepelsz az "idegölő"  kérdések között.   Persze az ilyen öreg rókáknak ez nagy segítséget nyújt:-)


Előzmény: bm613 (16372)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.07.15 0 0 16382

A  hangsúly a játék élvezetén van. Jó játékot, és sok sikert kívánok Neked!

Előzmény: idooogeep (16381)
idooogeep Creative Commons License 2023.07.15 -1 0 16381

A honfoglalóról igazából már több éve nincs infóm.  Ez az új játék egyelőre nem tartalmaz fizetős elemeket, bár amennyire jól emlékszem az a honfoglalón sem az első évektől valósult meg. Később már elég ütős tételeket találtak ki. Igaz én több okból sem vettem soha igénybe ezt a szolgáltatást. Annyit még önállóan el tudok dönteni, hogy egy játékban rangsorolni tudjam magam. Sosem tartottam magam élharcosnak és amúgy a tudásomat tudtam hol kell elhelyezni.
Most ennél a játéknál ugyanitt tartok, a kb. 1000 játékosból az első 100 közé tartozónak érzem magam. És ezzel meg is vagyok elégedve, mert ismerem  korlátaimat is, és bármit is követnék el, ennél előbbre nem nagyon tudnák kerülni. Kreálok magamnak kihívásokat és azokat igyekezem teljesíteni. Ennyi. És persze  feltétel, hogy közben jól érezzem magam:-)

Előzmény: Morningstar17 (16380)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.07.15 0 0 16380

Sajnos ezek a játékok egyre inkább hasonlítanak egymásra. Az új Honfoglalón is kb. ilyen egy hónapos "elfoglaltságok", etapok vannak, amelyen belül tudod magadat pozicionálni valahová. Kitűzöl magadnak egy célt, és próbálod azt elérni. A cél elérése közben szinte biztosan beleütközöl különféle akadályokba, amelyeket általában valamilyen fizetős booster, vagy éppen sárkányrendhez, egyéb hasonlókhoz csatlakozás igénybevételével  könnyedén le tudsz küzdeni.

 

Másik opció a gatok/getek üzemmód, amikor pont telibe teszel rá, hogy mit érsz vagy nem érsz el a segítség, vagy klán hiányában. Nem számít, hogy lemaradsz a ranglistán, ezen azon, a lényeg azon van: TE tudd, hogy mennyit érsz, mennyit tudsz!!!

 

 

Előzmény: idooogeep (16379)
idooogeep Creative Commons License 2023.07.15 0 0 16379

Most már pár év elteltével eljutottam oda, hogy nem hiányzik a játék, a Honfoglaló. Az elején még  kissé unottan ugyan de próbálkoztam a belépéssel, aztán ez is elmaradt.
Most a kvízlabirintusban kínlódom több- kevesebb sikerrel, mivel nagy vonalakban ez is hasonló a Honfoglalóhoz. Pl. itt is vannak klánok. Viszont számomra több érdekességet is találok amelyek egyelőre még lekötik a fantáziámat. Most például találtam egy olyan kihívást, ahol szeretnék maradandót- azaz megdönthetetlent alkotni. Egyetlen hibája, hogy ha nem sikerül, akkor legalább egy hónapot kell kivárni, amig a  dolog ismételhető.

Előzmény: Morningstar17 (16378)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.07.15 0 0 16378

"--gatok/getek".  Időnként, változó intenzitással. Naponta 2-3 klánmeghívót kapok, és most újfent pont ez gondolkoztatott el.

 

Miért kell kényszer, mókuskerék legyen egy játék? A kérdés költői, - a válasz alább. -:) 

Előzmény: idooogeep (16377)
idooogeep Creative Commons License 2023.07.15 0 0 16377

Te még játszol?  Ott?

Előzmény: Morningstar17 (16376)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.07.15 0 0 16376

Pár gondolat a rangokról, előmeneteli rendszerről.

 

A szintek, plecsnik, drágakövek, stb.  itt még egy játék részei, de a háttérben lopakodó gamifikáció, ami e mögött rejlik, hamarosan egyre inkább előtérbe kerülhet, és az élet megannyi területén igen nagy szerepet kaphat.

 

Sajnos vannak már rossz példák bőven, mint a kínai szociális kreditrendszer, vagy pl. az Amazon munkaerő gazdálkodási gyakorlata.

 

https://g7.hu/vallalat/20191226/az-amazon-robotok-segitsegevel-hajszolja-a-vegletekig-a-dolgozoit/

 

"Amerikai (rém)álom" - ugye?

 

Sajnos mindezek alapja egy hasonló pontozási/jutalmazási, - és igen, mondjuk ki - büntetési rendszer, mint a játékban. Aztán jön szépen a mesterséges intelligencia, és mehetünk a p.....ba.

 

Úgyhogy csak óvatosan! 

Morningstar17 Creative Commons License 2023.07.12 0 0 16375

Apropó - pontozás!??  Titkos, hogy mi mennyi??

 

Morningstar17 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 16374

Megint alacsonyan repülnek a legendák. Ma is egy harmadikat hiénázó esett ki így a játékból végül. Most épp egy VII-es.

 

Nem értem, hogy akik segítségekkel és unfair játékkal ilyen "übergamer" titulusokat kapnak, mi a sz..ért nem a villámot választják maguknak? A hosszú játékmódot, gondolom senki nem azért választja, hogy egy ilyen unfair játékos egy-két körön belül kipakolja. Némelyik ilyen "legenda"-hiéna már a felosztáskor odapofátlankodik a kevesebb pontos harmadikhoz, amely ezt követően jó eséllyel kilép a játékból, vagy egyáltalán nem jelöl is, és  a hiéna pajti a könnyen szerzett pontokkal csinál magának és a klánjának potyán pontokat.

 

Tudom, hogy a játékszabályok nem tiltják az ilyen magatartást, de én továbbra is azt mondom, hogy eléggé paraszt viselkedés az ilyen. Főleg hosszúban. 

 

A pontok és a klán szempontjainak alárendelődött a tisztességes, fair játék.-:((

 

Előzmény: Morningstar17 (16373)
Morningstar17 Creative Commons License 2023.07.01 0 0 16373

Halcsarnoki legenda nyóc várazni jött hosszúba. Levárazta az utsót előbb, aztán jött az én váramra. Egy bástyát leszedett, majd lepattant. Végül úgy döntött, megy a kék után, és leugrott a toronyból. Repülni tanul.

 

Pedig én szóltam az elején, hogy békésen játsszunk, ne támadjunk várat!

bm613 Creative Commons License 2023.06.14 0 1 16372

Kedvencekben van a topic, úgyhogy ha bármi van, látom.

Előzmény: idooogeep (16371)
idooogeep Creative Commons License 2023.06.14 0 0 16371

Jó látni, hogy Te legalább néha bekukkantasz:-)

Előzmény: bm613 (16370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!