Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 2012.08.27 0 0 82

 

 

Úgy látszik, ha lassan is, de ez a divat is hódítani kezd...

 

...ha emlékeztek még rá, legelőször itt, ennél találkoztam vele>>>>

 

 

Nekem tetszik!!! Ki is próbáltam már... !!

 

Carina_S Creative Commons License 2012.07.25 0 0 81

Mi kellett volna még ahhoz, hogy ez a frizura teljesen nyerő legyen? (Korrigálandó hibák... .)

 

Az alapkinézet és a frizuraforma:>>

 

 

 

 

 

 

<< Kiválasztottam hat olyan nézőszöget, amelyikből tisztán látszik ennek az új frizurának az alapformája:

 

 

Kiigazítandó, korrigálandó apróbb hibák; Teendők a korrekciónál:>>

  • Hátul tökéletes, nem kell igazítani rajta;
  • Bal oldalon majdnem tökéletes, a három belenyírt lépcső merőlegességén kell javítani, és hajszálka-mentessé kell tenni, egyebekben kitűnő;
  • Jobb oldalon a lépcsők magasságát és pontos formáját a bal oldalinak a tükörképére kell kiformálni, aztán az esetleges hajszálkákat eltüntetni;
  • Elöl a jobboldalt félbeszedett frufrut annak teljes szélességében félbenyírni, egyenes, tompa vágással, a  szimmetriájára nagyon-nagyon odafigyelve;.

 

Ezzel tulajdonképpen készen is van, egy dologra kell nagyon odafigyelni: a lépcsők kiigazításakor azok derékszöges sarkossága megmaradjon, el ne vesszen, mert ez a frizura ettől olyan nagyon vonzó!!! Vagány, határozott éles kontúrok, tiszta, tompa vágási vonalak, hajszálka-mentesség, sima, egyenes szálú, világosszőke haj!!

 

Előzmény: Carina_S (77)
Carina_S Creative Commons License 2012.07.25 0 0 80

voilna = volna


Előzmény: Carina_S (77)
Carina_S Creative Commons License 2012.07.24 0 0 79

"Ha én az Ő helyében lettem volna, akkor leálltam volna az első kísérletező után, hazamentem voilna a fésülködő-nyíratkozótűkör elé, kiigazítottam volna az első amatőr fordrászkodó ötlete alapján az apróbb szimmetria,- és egyéb hibákat, és az egyenesre nyírtnak szánt vonalakat is mindet-mindet, egyszóval tettem volna néhány utolsó simítást, és nyertem volna egy olyan bulizós frizurát, amellyel a fejemen kapkodtak volna utánam a srácok... !!!!"

 

 

Ja, és persze utána ezzel a csodálatos frizurával elmentem volna valami fergeteges buliba!!!!!!

 

Előzmény: Carina_S (77)
Carina_S Creative Commons License 2012.07.24 0 0 78

követkerző = következő

 

Előzmény: Carina_S (77)
Carina_S Creative Commons License 2012.07.24 0 0 77

 

A véletlen vakszerencse alkotta csodaszép vonzó, és csinos frizura

Ha egy kis esélyt adnak neki, akkor még a vakvéletlen is alkothat igencsak csinos frizurákat... Becsüld meg a vakszerencsét!!!

Bár a csinosra sikerült frizurákat (is) többnyire magunknak tervezzük el -- egyik estben fodrász segítségével, máskor magunk, egyedül -- , néha bizony alkothat ugyanilyen szépet, sőt, annál akár jobbat is, a szerencse is! Mert bizony azért erre is találhatunk élő példákat...; én éppen most találtam egyet közülük... !

S noha a szerencse alkothat jó dolgot is, ugyanígy megteheti ennek az ellenkezőjét is! Régi bölcsesség: a nyerésben is tudni kell még idejében leállni, ha már eleget nyertünk! Mert a követkerző alkalommal esetleg mindenünk odaveszhet... !

Íme, így járt az alábbi példában szereplő, a minden újdonság iránt élénken érdeklődő fiatal, vidám természetű riporterféle hölgy is. Sajnos, Ő sem tudott a nyerésben idejében leállni... ! Pedig de sokkal jobban tette volna, ha még idejében leáll, és sietve hazaviszi a jókor jött nyereményt (az új, szexisen vonzó, csinos frizurát)... ... ...

 

A videószám elején az első kísérletező amatőr fodrászkodó srác munkáját aláfestették egy csodaszép andalító tangóharmónikás slágerrel!! Szerintem ez utalás volt arra, hogy az első amatőr fodrász által elkészített frizurával akár egy buliban, egy bálon is megállta volna a helyét ez a csodaszép frizura!!! (Lásd a videót!))

 

A videó itt van!:>>>

 

Ilyen volt a kiinduló frizura:>>


 

 

 

 

Amikor rámosolygott a szerencse egy ügyes kezű fodrász-amatőr képében:>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Itt kellett volna leállnia a kis hölgynek:>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hazárdírozás a szexis frizurával, a végeredményeként pedig egy sima "golyófejjel":>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha én az Ő helyében lettem volna, akkor leálltam volna az első kísérletező után, hazamentem voilna a fésülködő-nyíratkozótűkör elé, kiigazítottam volna az első amatőr fordrászkodó ötlete alapján az apróbb szimmetria,- és egyéb hibákat, és az egyenesre nyírtnak szánt vonalakat is mindet-mindet, egyszóval tettem volna néhány utolsó simítást, és nyertem volna egy olyan bulizós frizurát, amellyel a fejemen kapkodtak volna utánam a srácok... !!!!

 

Carina_S Creative Commons License 2012.07.20 0 0 76

Jól néz ki! Olyasfélekép többszínű, mint a melírozás, csak mégis  kicsit másképpen... . Az csíkos, ez meg felül világos, és alul sötétes. De azt én se tudtam, hoigy ombre a neve... .

 

Előzmény: Bencsik Szabi (75)
Bencsik Szabi Creative Commons License 2012.06.29 0 0 75

Ismeritek az ombre hajfestést? A hollywoodi sztárok között már végigsöpört. Drew Barrymore, Fergie, Ashley Simpson, Isabel Lucas, hogy csak párat említsek közülük. A lényeg, hogy a haj úgy van festve, mintha le lenne nőve, de nagyon. Satírozással, színátmenettel világosodik a hajvég felé. Ha érdekel az ombre hajfestés, nézd meg az ombrehaj.blogspot.com oldalt, vagy írj privit.

 

elpontel Creative Commons License 2012.04.06 0 0 74

Köszönöm szépen a segítséget! Megpróbálok nézni belőlük kis kiszerelést! Remélem sikerrel járok! (:

Köszi még egyszer! 

Előzmény: Carina_S (73)
Carina_S Creative Commons License 2012.04.05 0 0 73

Szia!!

 

Hát, erre hirtelenjében nem is tudom, hogy mit mondjak...... Annyiféle hajfesték van már, és annyifélekeépp viselkednek a hajon, ahányfélék, meg attól is függ, hogy mennyire igénybevett, milyen fajta hajra kenik rá azokat.

 

Ötlet: Ha énnekem kéne kipróbálni egy nekem még ismeretlen hajfestéket, akkor vennék belőle a kis adagot tartalmazó kiszerelésűből két egymáshoz közeli árnyalatot, keresnék a hajamban két félreeső, max. fél centi széles tincsecskét (lehettőleg a legkevésbé feltűnő helyeken, azt a két picit bekenném vele, aztán majd kiderül, hogy melyik árnyalat a jobb!    Amelyik győz, azzal festeném be azután az egész frizurámat is!

 

Előzmény: elpontel (72)
elpontel Creative Commons License 2012.03.27 0 0 72

Sziasztok! 

Lehetséges, hogy nem jó helyen járok, de ebben a témában itt láttam friss hozzászólásokat.

Érdeklődni szeretnék, hogy használtátok- e már a Loreal Casting Creme Gloss mézszőke (8304), vagy a napszőke (903) árnyalatát? Ha igen, akkor kérhetnék véleményt, esetleg képet? 

(Ugyanis, sajnálattal tapasztaltam, hogy a kedvenc Garnier árnyalatom lassan lekerült a polcokról és már sehol nem találok, így szeretnék szép szőke festéket találni...) Megköszönném a segítségeteket.

 

Üdv: Lilla

Carina_S Creative Commons License 2012.02.10 0 0 71

"Egy kis" frufrucsinosítás

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

Carina_S Creative Commons License 2012.02.10 0 0 70

 

Carina_S Creative Commons License 2012.02.10 0 0 69

 

Carina_S Creative Commons License 2012.02.06 0 0 68

Szép női frufru..... .... ... , >

 

 

Carina_S Creative Commons License 2012.01.24 0 0 67

Itt egy tipp, ha valaki a frufrukészítéshez nem akarja összevagdosni, és jól felnyíratni a homlokfürtöket:>>

 

 

Carina_S Creative Commons License 2012.01.19 0 0 66

Tudja valaki ennek a vágásnak a pontos receptjét????

 

Előzmény: Carina_S (61)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.17 0 0 65

Amire az utolsó mondat vonatkozik, azzal legyél óvatos!!!

 

Előzmény: Törölt nick (63)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.17 0 0 64

A hajsütővasak hőfokával azért vigyázz! Minden hajat csak egyszer lehet elégetni, de akkor "jó alaposan"... ... ... .

 

Van hozzá való hajvédő nedvességtartalommal bíró hajkrém, előtte halványan kenegessed be, akkor nem ég el!!!

 

Előzmény: Törölt nick (63)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.14 0 0 62

dauerolod ész beszárítod; = dauerolod és beszárítod;

______________________________________________

 

Kérdés: a vágás módját illetően jó-e a tippem???

 

Előzmény: Carina_S (61)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.14 0 0 61

Sziasztok!

 

Most nekem vona egy kérdésem.

Láttam egy csini frizurát, de nem vagyok benne biztos, hogy hogyan is készül... ... ... . Itt van róla négy kép.>>>

 

<<(Dauer-Vágás-[1.]) -- Lépcsősre vágott, szépen beszárított női frizura. (Elfogadhatóan éles kép, hátulról nézve.)

 

<<(Dauer-Vágás-[2.]) -- A beszárított lépcsők szépen látszódnak. Féloldalas nézet.(A vörösesbarnás hajú nőt nézzed.)

 

<<(Dauer-Vágás-[3.]) -- A lépcsősre vágva beszárított frizura itt teljesen jól megfigyelhető. A lépcsők szépen látszanak!!

 

<<(Dauer-Vágás-[4.]) -- Ebbe a frizurába beszárítás után lettek belenyírva a lépcsők. Az is jól látszik, hogy a haj hossza fülmagasság alatt 4 cm.-rel van lenyírva. A lépcsők hossza 3,5-4,5 cm.-es körüli.

 

________________________________________________________________________

*** *** ***

Akkor most jön a kérdés:

A kérdésem az, hogyha ilyen frizurát akrok készíteni (nyírni) magamnak, akkor milyen módon kell a közepesen erősen dauerolt hajba belevágni a szép látványos lépcsőket, amelyek felosztják, "szétdarabolják" a frizurát?


Ezt a frizurát itt, amit ebben a hsz.-ban látsz, hogyan kell nyírni, hogy pont így nézzen ki, mint a fotókon? Úgy, hogy először vágod, aztán dauerolod ész beszárítod; vagy pedig úgy, hogy először dauerolod és beszárítod, és a szép egyforma, egy sorban álló 3,5-4,5 centis lépcsőket azután nyírod bele a már bedauerolt és beszárított frizurába? (Azt egyébként látom, hogy a lépcsők tompa vágással vannak lenyírva ahhoz, hogy messziről is ennyire látványosan és szépen kivehetően mutassanak.) ((Vagy esetleg egészen másképpen kell megoldani a frizura ilyen formájúra vágását?))

 

A lépcsők egyébként úgy vannak nyírva, hogy mind egymás felett álló, szép szabályos sorokban állnak, 3,5-4,5 centisek, az alattuk lévő sornak csak max. a felső harmadáig érnek le (vagyis még csak a feléig sem (!) érnek le), tompán vannak lenyírva, és 4-5, max 5-6 ilyen szép szabályos sort alkotja a kész frizurát.

Az én tippem az, hogy először kell dauerolni és beszárítani, és csak azután következhet a formára nyírás. Mit gondolsz, jól gondolom a dolgot, avagy rosszul tippelek? ((Egyébként fodrásznyelven mi ennek a vágásnak (és frizurának) a neve?)) (Ja, és csak azért kérdezem, mert nagyon sok nőnek remekül áll ez a frizura!!)

 

 

 

Carina_S Creative Commons License 2012.01.13 0 0 60

Kerestem már neked egy YouTube-os videót a göndörítésre, egyet pedig a göndör haj nyírására példának, hogy könnyebb dolgod legyen, ha magad szeretnéd megcsinálni ezt a frizurát... .

 

Sok sikert!

 

 

Előzmény: Flowegirl* (52)

 

Előzmény: Carina_S (59)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.13 0 0 59

   

<< Ő még használt (pluszban) szövetbetétes hajvasalót, hajkefét, és tincsharapós hajcsatokat (3-4 db.-ot) is..... .

 

 

   

<< Készen ilyen!!

 

Hullámosból göndör haj:>>

 

 

Göndör haj nyírása:>>

 

 

Előzmény: Carina_S (58)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58

 

<< No szóval ezt a frizurát szemelted ki magadnak... . Csini... !!! Egy ilyen frizurához egy elektromos melegítésű loknicsavaró (vagy egy jó hajsütővas), egy ritka, és egy sűrű fogú fésű, egy fémhegyű stílfésű, egy tupírozófésű, és egy térfogatnövelő és hajdúsító hajhab elégnek kell hogy legyen. Ja meg egy 2-3 fokozatú diffúzoros hajszárító is kellhet (a hajhab miatt)!

 

Ha van egy kis kézügyességed a stílfésűvel való választékkészítéshez, akkor menni fog! (Itt a választékok nagyon hangsúlyosak, ahogy én látom!!)

 

Előzmény: Törölt nick (52)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.13 0 0 57

Néha a fiúknak is kell mutatni valamit, azok pedig sokszor a kis csini, lelógó, "integető" hajtincsek... . :-)) > Valamivel csábítani is kell.......

 

Előzmény: Carina_S (56)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.13 0 0 56

"... ... ... nincsen frufrum, akkor semvolt, mikor hosszú hajam volt. Számomra a praktikum is fontos egy frizuránál ... ... ..."

 

Szerintem ne légy olyan szigorú magadhoz, ill. a frizurádhoz. Ha belelóg, hát belelóg, ezeket nevezik játékos hajfürtöknek... . Azért meg, hogy munka közben hogy ne zavarhasson, egy egyszerű hajpánttal vagy hajráffal a helyére tudod "parancsolni" a frufrudat. Nem kell mindjárt lenyírni mindent, ami lelóg, hogy lehulljon..... ! (Persze Te tudod; ez csak egy tipp szeretne lenni... , egy ötlet.)

 

Előzmény: borzimorzi (54)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.13 0 0 55

1. Lépés: hullámosítás. Vannak azok az elektromos melegítős hajcsavaró vasak is, tudod, amivel a loknit is csavarják. Az ilyen loknicsavarótól a hajad remek hullámos lesz. De a hullámosítást el lehet érni dauerral (tartóshullámmal) is. (Ez már kétféle módszer is rá... . A kettő közül dauer az tartósabb.)

2. Lépés: göndörítés a hullámos haj nyírásával. Közismert tény, ha a hullámos hajat lenyírod rövidre, akkor göndör válik belőle, mert a hajvégek a hullámosból összegöndörödnek. De Te azt is akarod, hogy göndör is legyen, és egyúttal hosszú is maradjon... . Van erre a jó fodrászoknak egy pofonegyszerű vágástrükkjük: az összes hajat (még a tarkóhajat is, mindent!) előrefésülik, és hossz-kívánalomtól függően vállmagasságban, állmagasságban, ill. orrhegyig lenyírják a hajadat! Két változata van: amikor középen rövidebb mint kétoldalt; ill. amikor egyenes vonalban nyíják végig az egész hajat. Ez fazonfüggő. A lényeg, hogy amikor ismét hátrafésülöd, akkor a haj sűrűn (kb. úgy 1,5-2,0 centinként) lépcsős lesz, és a hajvégek, mivel hullámosak voltak, most csodaszépen begöndörödnek minden magasságban -- a lépcsőzésnek (!) köszönhetően. Olyan egyszerű. hogy magadnak is meg tudod csinálni, csak enyhén megnedvesítve nyírjad le!!

 

Előzmény: Törölt nick (52)
borzimorzi Creative Commons License 2012.01.12 0 0 54

  (1.) Itt  a barnáról beszéltem, és így gondolom én is: "pontosan formára nyírt, szabályozott frizura minden vonatkozásban".  Ijesztően szabályos. De biztos van, akinek ez áll jól, és a jellemével is harmonizál.

 

(2.) Nem érint. Nagyon régóta nincsen frufrum, akkor semvolt, mikor hosszú hajam volt. Számomra a praktikum is fontos egy frizuránál, pl. az,  hogy soha ne lógjon a szemembe. Emiatt aztán vagy hosszú hajam van, amit fel lehet tűzni, csak egy idő után unalmas, vagy férfiasan rövid, az meg nem is tudna belelógni. Biztos ügyesek a lányok a filmeken, ahogy a saját frufrujukat vágják, de nekem nem kéne. Ha majd olyan öreg leszek, hogy tiszta ránc lesz a homlokom, akkor talán. De valószínűleg akkor sem.

 

Na, jó, most abbahagyom a frizurázkodási törpölést, dolgoznom kell!

 

Mindenki másnak további jó törpölést!

 

Üdv:

b

Előzmény: Carina_S (49)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.05 0 0 51

Jooban = Jobban

internetdet = internetedet

 

Bocs;!

__________________________________________________________________________

 

Én az említett programocskát még tavaly megvettem, és egészen jól használható arra, hogy megtippeld, vajon az új frizura jól fog-e állni vagy nem! ((Azóta sem bántam meg!))

 

Az ábrázolásában még 3D-s képek is vannak, és a készre összekombinált frizurát még például a Paint-na is ki tudod másolni, és ott bármely, például "*.JPG"-formátumban is el tudod menteni.

 

Van a mappái közt egy "MOLD.JPG" nevű kép, ez az a női kopasz fej, amire a frizurákat rápróbálja a program. Figyeld meg, hogy hányszor hány pixelméretű a kép, fotózz vagy szkennelj be magadról egy pontosan ugyanilyen pixelarányú képet, az arc is akkora legyen, és pontosan oda essen, ahová az eredetin, adjál neki egy másik fájlnevet, hogy az eredetit ne írhassad felül, nézd meg, melyik mappában van az eredeti "MOLD.JPG" képfájl, és oda másold be a saját arcodról készített, pl. "BORZIMORZI.JPG" fájlnevű képet! A formátum mindenképpen "*.JPG" legyen!!!

 

Előzmény: Carina_S (49)
Carina_S Creative Commons License 2012.01.05 0 0 50

"ára nem mondható túl borsosnak (itt kimaradt valami),"

 

ára nem mondható túl borsosnak (US$ 49.95 = 12,388.17 HUF),

Előzmény: Carina_S (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!