Keresés

Részletes keresés

karoly0052 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 1260

Sziasztok.

Így nézhetett ki új korában. Ilyen volt restaurálás előtt. Ilyen lett.

karoly0052 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 1259

Kedves csipi7979.

Köszönöm a válaszát.

Üdv Károly

csipi7979 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 1258

Kedves Károly!

Azt javaslom, lépjen be a Facebook-on lévő "Kakukkos óra kedvelők és gyűjtők" közösségébe, ott hamarabb fog választ kapni a kérdésére, itt már nem szokás reagálgatni, ott viszont hamarabb szoktak és tán több aktív tag is van. Üdvözlettel: Csipi

Előzmény: karoly0052 (1257)
karoly0052 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 1257

Kedves Örihari.

Szeretném ha megnézné a képet és véleményt mondana róla. Tudomásom szerint a feketeerdei órák fa tokját a helyi erdő fenyőiből készítették, ami puha fa. Egy ilyen jellegű lakkozás idővel nem feketedik el? Ha ez az állapot fellép és le kell tisztítani a lakkot vegyszerrel, az nem teszi tönkre az intarziát? egy fa minta pótlása milyen hazai fából lenne a legmegfelelőbb? Ami az eredetihez színben is egyezne? Nyilván vissza kellene tenni az eredeti számokat, mert ez így rontja az eredetiségét. Mióta használhatnak a kakukkos óra készítésénél műanyag számokat? Az eredeti szerintem keményfa lehetett ami két kis tüskével volt felrögzítve. Ez egy felújított óra. Küldöm a képeket, hogy milyen volt és milyen lett. Szeretném ha segítene előbbre lépni a válaszaival.

Előre is köszönöm a válaszát.

Üdv károly.

karoly0052 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 1256

Sziasztok.

Van egy Kb 1800 as évek végén és az 1900 as évek elején készült kakukkos órám. Kérdésem a következő. Láttatok e már ilyen órát vagy van e valamelyik ismerősötöknek ilyen órája, Vagy esetleg nektek van e ilyen? Most restaurálták és nem tudom, hogy eredetileg volt e a tetején bármilyen dísz?Jó lenne tudni, hogy ezek is pótolva legyenek.  Köszi a válaszokat.

csipi7979 Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1255

"Készen van a nagy mű igen..."

..viszont, hogy a gép forog, azt nem mondhatnám, mert valamiért csak a könnyebb ingával hajlandó járni, a sajátjával nem... Van esetleg tippetek, hogy mi lehet a gond? Szerkezet tisztítva van! Köszönöm!

 

csipi7979 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 1254

Új páciensek érkeztek:

örihari Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1253

Szia!Azt ajánlom,lépj be a "kakukkos óra kedvelők és gyűjtők" fórumába a face-n és ott keress valakit a lakhelyed közelébe.

Előzmény: emiimese (1252)
emiimese Creative Commons License 2019.06.01 0 0 1252

Sziasztok , jónapot! Örököltem  a nagymamámtól egy kakukkos órát és nagyon szeretném megjavíttatni . Nem tudom mi baja, és nem is értek hozzá. Csak visszautasítást kapok órásoktól ,akiket eddig megkerestem. Vegyek inkább újat.  tudna nekem valaki segíteni hogy hol tudom kb mennyiért megjavíttatni ? Köszönöm a választ Anita

csipi7979 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 1251

Tyvek. Ez tuti tipp volt...nagyon köszönöm, örök hála...

 

Előzmény: örihari (1250)
örihari Creative Commons License 2019.05.23 0 0 1250

Én TYVEK-el.Védőruhák anyaga.

Előzmény: csipi7979 (1249)
csipi7979 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 1249

Sziasztok! Sípon a bőrt mivel szoktátok pótolni? Konkrétan most nem Majakról lenne szó...köszönöm.

örihari Creative Commons License 2019.05.14 0 0 1248

Nagyszerű!

Előzmény: csipi7979 (1247)
csipi7979 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 1247

Hosszas állítgatás után végre sikerült... köszi az ötleteket.

Előzmény: örihari (1245)
csipi7979 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 1246

Köszönöm.

Igen, ha kiszerelem az ajtózáró rugót, akkor kakukkol, csak az ajtó nem záródik be...

Előzmény: örihari (1245)
örihari Creative Commons License 2019.05.08 0 0 1245

Üdv! A leggyakoribb tapasztalatom szerint az volt,hogy a fújtatók súlybeállításain kellett változtatni,vagy a rugóerőkön .Pl: az ütő rugòján vagy a kakukk karjának rugóerején.

Előzmény: csipi7979 (1244)
csipi7979 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 1244

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Épp most tettem rendbe egy Majak kakukkost, de az a probléma vele, hogy a kakukkolás nehezen indul el. Kinyílik a kismadár ajtaja, de a szerkezet itt leáll.  Tisztítás, olajozás megvolt. Ha egy picit meghúzom a súlyt, akkor rendben megy tovább a szerkezet és rendesen elkakukkolja ahány óra van. Állítottam az ajtónyitó kis szerkezeten is, hogy hátha csak az a baja, hogy nehéz neki kinyitni az ajtót, de nem oldotta meg a gondot. Nem tudjátok mitől lehet ez és mit lehet tenni?

Köszi Mindenkinek!

Teaway Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1243

Nagyon szép lett!

Előzmény: örihari (1242)
örihari Creative Commons License 2019.05.03 0 0 1242

Sziasztok!Elkészültem egy kb 80-100 éves negyed ütős rendbe tételével.Kedvcsinálónak a gyűjtéshez és bütyköléshez felteszek pár képet.

csipi7979 Creative Commons License 2019.04.18 0 1 1241

Szia!

Ez is egy típushiba. Nekem úgy sikerült orvosolni, hogy megolajoztam a szerkezetet, minden mozgó részt, főleg azt, ami a kakukkolást váltja ki és állítja le. Az eredeti fél kilós súlya helyett egy könnyebbel működtettem. Egy idő után megszűnt a hiba. Ez egy fogasléces, léptetős ütős szerkezet volt. Ha tapintótárcsás szerkezet van, akkor meg kell nézni kakukkolás közben, hogy a gátlószerkezet "beleesik-e" a tapintótárcsába. Ha igen, csak kiugrik, akkor lehet hajlítani kell rajta innentől viszont már látni kellene, hogy többet lehessen mondani...

Előzmény: janita06 (1240)
janita06 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1240

Sziasztok ! Szeretnék segítséget kérni ! Kaptunk két majak kakukkos órát ! az egyiki szépen jár de sajnos a kakukk ha elindul akkor mindaddig kakukkol amíg a súly le nem ér a földre ! Mi lehet vele gond ? Kérlek segítsetek . A másik óra viszont bajosabb hiszen ott az inga megáll a kakukk szintén addig kakukkol mint az első ! segítséget előre is köszönöm 

csipi7979 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 1239

"Mi lehet a baj?"

 

Az a baj, hogy anno, amikor ezeket az órákat a német óragyártáson felbuzdulva az oroszok Szerdobszkban elkezdték szalagon sorozatgyártani, már akkor sem ért fabatkát se az egész. Gyenge minőség, számos típushibával, gyakori meghibásodással, gyors szerkezet-, tengely- és fogaskerékkopással. Rengeteget gyártottak ezekből az órákból, főleg a barna, bakelit előlapos változatból, és ez a mennyiség valahol a minőség rovására is ment. Napjainkban van egy egyfajta nosztalgia ezek iránt az órák iránt, de az idő nem sokat javított a megítélésén, amit jól mutat az, hogy potom áron lehet ezekhez ma is hozzájutni...gyakorlatilag akár már 2-3000 Forintért egy lepukkantabbat, 5-6000 ért pedig egy jobbat lehet venni. Sok ilyen órával volt már dolgom, az általad említett probléma több példánynál fordult elő, kisebb-nagyobb gyakorisággal, ez egy típushiba. Ma is van a birtokomban ilyen óra, minek ez a baja, ha hiszed ha nem órákat töltöttem el vele, hogy rájöjjek, mitől lehet. Járattam tok nélkül, akkor vagy nem jelentkezett a hiba, vagy ha jelentkezett, egyszerűen nem lehetett látni semmit. Úgy vagyok vele, hogy feladom, nem érdekel. Jelenleg olyan Majakot keresek, aminek SEMMI baja nincs! Nem lesz könnyű dolgom. Eddig mindegyiknek, szó szerint mindegyiknek volt valami nyavalyája!

 

A Te órád esetében javaslok egy tisztítást és olajozást, hiszen 30 év állás urán már olyan száraz, mint a Szahara. Nem biztos, hogy ez teljesen megoldja a problémát, de lehet, hogy ritkítja esetleg.

 

Előzmény: Kakukk 78 (1238)
Kakukk 78 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 1238

Szia valaki tudna segíteni ? Van egy vadonatúj  orosz kakukkos orám 30 évig a dobozban volt soha nem volt használva ! Jotálás számla meg van hozzá ! Meg próbáltam be üzemelni . az a problémám vele hogy ha mind a 2 súly rajta van akkor egy ideig megy rendesen kakukkol de viszon olyan mindha valami meg akadna benne . Meg inditom a mutatót akkor megy tovább . Ha csak az óra járás suly van rajta akkor megy rendesen . Mi lehet a baj ? 

csipi7979 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1237

Bár én egyáltalán nem értek hozzá, de mintha a szerelés előtti képen az egyik fogaskerék alatt lenne egy másik, középtájon. Mintha egy tengelyen két fogaskerék lenne... a szerelés utáni fotón viszont ez már nem látható.

Előzmény: Dániel 424 (1235)
Dániel 424 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1236

Dániel 424 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1235

Kedves Fórumozók!

 

Egy kedves ismerősöm megkért, hogy javítsam meg az ócskásnál vett, limitált kiadású elektromos kakukkos óráját.

Az óra működésének lényege, hogy mikor egészet üt az óra egy kalauz előjön a kis ajtó mögül, megszólal a fütty és elindul az alagútban álló vonat. A vonat körbemegy, majd megnyom egy kapcsolót mire megáll, a kalauz visszahúzódik, a vonathang pedig szintén leáll. Ez a folyamat óránként megismételődik.

 

Az óra működését már feltérképezem és rendbe raktam az elektronikáját is. A vonat viszont nem ment körbe, ennek következtében pedig a kalauz sem húzódott vissza az ajtó mögé. Mindenhogyan próbáltam kiszerelni az alagútban rejlő vonatot mozgató szerkezetet, de annak csavarjai be voltak öntve a műanyagba, máshogy pedig nem lehetett hozzáférni, így csak fúrással és vágással tudtam kiemelni. Végül kijött, de közben sajnos szétesett, illetve széttört. Miután kicseréltem a hibát okozó motort, összeragasztottam a műanyag házat, majd megpróbáltam összerakni a szerkezetet, de a fogaskerekekkel nem boldogulok. Hat tengely van, de hét fogaskerék, így sehogy nem áll össze a dolog. Nem tudok rájönni a helyes sorrendre. A szét és összeszerelés során semmi nem veszett el.

 

Találkozott már valaki esetleg ezzel a típussal, vagy tudna valahogy segíteni az összerakásban?

A harmadik képen a szétesés utáni állapot látható, a negyediken pedig az összerakási próbálkozás során készült.

 

Minden segítséget megköszönök!

csipi7979 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 1234

Mondjuk ahogy nézem, ez a fórum kb meghalt, már rég nem az, ami egykor bizonyos célokkal indult. Sajnos. Kár, hogy ilyen későn fedeztem fel.

csipi7979 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 1233

Hát igen...a Schwarzwaldi a kakukkosórában a világ eleje... Egyszer elmegyek ide is tobzódni :D:

 

Előzmény: Teaway (1231)
csipi7979 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 1232

Jelentem sikerült az NDK kakukkost rendbehozni. Végül nem kellett levágni a sípokat, a szerkezetet két csavar tartja oldalt, amit ha kicsavarunk, az előlap, a szerkezettel együtt lejön. Csak a sípokat kell kiakasztani. Szépen kitakarítottam, megolajoztam, csináltam neki egy ingát, így most szépen jár és kakukkol... íme:

 

Teaway Creative Commons License 2019.03.17 0 0 1231

Köszi! Még csak most ismerkedem a két fő stílussal: fekete erdő és vadász, mindkettő tetszik!

Előzmény: csipi7979 (1230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!