Keresés

Részletes keresés

KP2014 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 12419

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi esettel kapcsolatban:

Van egy pézsma/némakacsa gácsérom és egy valószínűleg keverék tojó, de az biztos, hogy nem némakacsa.

A tojó tojt vagy 25 tojást, elült, de a tojások kivétel nélkül rosszak voltak, mikor meglámpáztam.

A gácsér pedig nagyon aktív volt, a tojó pedig kiválóan ült. Azóta hoztam új tojásokat, azok beváltak. Az lenne a kérdésem, hogy ez esetben mi lehetett a probléma? Mivel a gácsér sűrűn pitélte a tojót, arra gondoltam, hogy esetleg az a baj, hogy nem egy fajták... Vagy mégis a gácsér lenne rossz?

nagylgy Creative Commons License 2019.05.21 0 0 12418

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni. Keresek Toulouse-i lúd tenyésztőt.

Kérem segítségeteket küldjetek infót ha van!

Köszönöm! nagylgy@gmail.com 0620/2907930

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.19 0 0 12417

Sziasztok

Kholmogory libát hol tudnák venni? Tart valaki ilyent?

malnacska Creative Commons License 2019.04.26 0 0 12416

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A kiskacsáim 3 hetesek, és most az egyiken azt vettem észre, hogy a lábai szétcsúsztak, és a lábfeje és furcsán áll. Mi lehet az oka? Olvastam arról, hogy a kacsák érzékenyek a szelénhiányra, adtam nekik Reaszelén Combit, ebben van még  A, E, D3 és B vitamin is. Most várom, hogy mi lesz vele holnapra, remélem azért a szelént nem adagoltam túl. A kiscsirkék közül, akik ugyanakkor keltek, az egyiken ugyanezt láttam, különraktam, megitattam szelénnel, és másnap reggelre helyre jött, azóta sincs baja szerencsére. Mit gondoltok? A kacsának is csak szelén hiánya lehet, vagy másra gyanakodjak. Remélem csak én képzelem bele, de mintha több kacsának is azt látnám, hogy kezd kifelé állni a lába. (10 db van összesen) Bent vannak a kazánházban egy nagy dobozban, nem érintkeznek más állatokkal. Válaszotokat előre is köszönöm.

ez-Ben Creative Commons License 2019.04.11 0 1 12415

 

 :) Kérlek szépen, azt írja az újság : a 10. és a 21. nap körül ajánlott. ( Sok sikert !:)

 

Előzmény: paxylady (12414)
paxylady Creative Commons License 2019.04.11 0 0 12414

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy liba tojást mikor optimális első alkalommal lámpázni? Hányadik napon?

 

roben21 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 12410

Sziasztok!

Magvas magyar kacsa tojast keresnek csongrad megyeben. 

Aki tud segiteni kerem irjon.

Koszonom!

imihb Creative Commons License 2019.01.30 0 0 12409

Sziasztok!
Keltető gépek és tartozékok,könyök hőmérők,páramérők,forgatók,alkatrészek,több gyártó választékából kaphatók,újonnan 1 év garanciával,teljes körű szak tanácsadással! Bármilyen kérdésed adódna szívesen állok rendelkezésedre elérhetőségeinken!
https://www.gaalmuszaki.hu

japipapi Creative Commons License 2019.01.09 0 0 12408

Sziasztok!

De leült ez a topik is!

Azért elmondom, hátha valaki betéved.

Lehet, hogy hamar jön a tavasz? Két napja kacsáim elkezdtek tojni. 40-50 nap és gatyába kertészkedünk? Alig várom.

juhosttt Creative Commons License 2018.10.16 0 0 12407

Egyik ismerősöm némakacsákat kézzel nevelt, mindig a kezéből ettek.

Másik ismerősömnek a néma gácsérja mindig nekimegy.

 

Valamilyen szinten egyénfüggő is, de a papagájokba is a kézzel nevelt kezes, míg a szülő nevelte az félős, vadabb.

 

 

Előzmény: Altamira.01 (12405)
ez-Ben Creative Commons License 2018.08.17 0 1 12406

 

 :) Kérlek szépen...a liba. Még, akár jó baráti kötelék is kialakulhat köztetek. Ld. Konrad Lorenz vadludas kisérletei, de a házi ludak világában is vannak hasonló történetek.

 ( + lúd tollal írni is lehet - a siker történetet :)

Előzmény: Altamira.01 (12405)
Altamira.01 Creative Commons License 2018.08.17 0 1 12405

Sziasztok! Hobbiból szeretnék valamilyen szárnyast tartani. (Nem megevésre!) Melyik a jófejebb, kedvesebb, könnyebben kezelhető, emberbarátabb állat a kacsa vagy a liba? :) 

Sparky007 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 12404

Sziasztok!

 

A következő lenne a problémám: vettem két felnőtt fehér libát a hétvégén de sajnos már le kellett őket vágni, mert bántották a tyúkokat és a néma kacsákat. Most kislibában gondolkozom, hogy olyat vennék, mert hátha az összeszokna majd a többiekkel. Van rá esély, hogy ha kiskorától kezdve a többiek közt van akkor nem bántja őket?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

u.i.: Nagy kertem van és tudna legelni a liba, úgyhogy azzal nem lenne baj! :) 

Slapaj5 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 12403

Szia! 

A télen én is így jártam nekem is 5 db tojó néma kacsám volt abból 2 elpusztult (elkezdett tátogni és csapkodott a szárnyéval amikor ment arrébb)  a 3. at már levágtam kíváncsiságból is de az ég világon semmi baját nem találtam 2 megvan még mindig én a helyedben ha jó súlyban van akkor mindenképp levágnám akkor ha esetleg a többieknél is jelentkezik akkor tudod mi az oka ha találsz valamit .Ha nem eszik és nem iszik akkor nagyon hamar elkezd lefogyni és akkor már nincs értelme.

Előzmény: kert-ike (12402)
kert-ike Creative Commons License 2018.07.07 0 0 12402

Kimaradt egy fontos dolog, hogy a kacsa zilálva nagyon nehezen veszi a levegőt és elég gyakran remeg a teste is.

kert-ike Creative Commons License 2018.07.07 0 0 12401

Sziasztok!

 

Segítségét szeretném kérni illetve tanácsát valakinek , aki "járatos" tapasztalt benne. Vannak csirkéim és házi kacsáim utóbbi 5 db. )Most kezdtem el a tartásukat, mivel nem régen költöztünk vidékre).

 

Sajnos most 3. napja, hogy az egyik kacsám (10 hetes) nem eszik sőt inni sem igazán, csupán gubbasztva ül fejét olykor lefelé hajtja(csőrén támasztja ), szinte alig hápog, türkiz szinű az ürüléke ( ma reggelre zöld volt) aztán újra az előbbi szinű. Nem tudom mi lehet a baja, mit nyelhetett be, vagy esetleg mit kapott el, mert eddig egészséges volt és szépen fejlődött. 

Külön választottam a többiektől próbálom itatni lehet hülyeség, de műanyagfecskendőn keresztül itatgatom, mivel inni sem igazán teszi. A többieknek semmi bajuk szerencsére.

Jó lenne egy jó tanács. Várjak vagy vágjam? Nagyon megszerettem az állatkáimat segitsen valaki.

Köszönöm :Judit

 

kiss markó Creative Commons License 2018.07.01 0 0 12400

Szia,magyarországon laksz?

 

Előzmény: felvidékipéter (12389)
kezdő57 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 12399

Üdv mindenkinek! liba tartással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni,mert itt a faluban nemmindenki megbízható, vettem öt bütykös ludat ebből kettő tojó. Mikor elhoztuk volt alattuk vagy 50 tojás, de nem kotlott egyik sem,igaz azt sem tudtuk,hogy két tojó van,12 tojást hoztam el, csináltam fészket, beletettem naná,hogy nem ült el, ma megtojt az egyik amiről nem tudtuk,hogy tojó de láttam,mert majdnem az udvar közepére tojt, Na ez az előzmény, most jön a kérdés, hagyjam-e ott a tojást, vagy tegyem hűvös helyre,vagy melegre? szeretnék majd keltetni, ha valamelyik elkotlik ha elveszem akkor ugyan oda tojik-e megint, vagy lehet keresgélni? a 12 amit fészekbe tettem ugyan úgy van ahogy hagytam, Van ól ahová bemennek éjszakára, a sarkában alakítottam ki a fészket de amelyikről úgy tudtuk,hogy tojó  az se tojt  még oda. leegyszerűsítve hülye vagyok hozzá de a googlén se találok választ.köszi a figyelmet, a válaszért meg egyenesen hálás leszek. Ja tudom,hogy felmerül a kérdés miért fogok bele ha ennyire nem értek hozzá? most van lehetőségem,

Wollfii Creative Commons License 2018.06.22 0 0 12398

Sziasztok! A liba és a néma kacsa keresztezhető? Vagy esetleg a házi kacsa a libával?

Slapaj5 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 12397

Sziasztok! 

Egy olyan kérdésem lenne hogy a szomszédom tavaly kapott a másik szomszédomtól futókacsákat naposan ahol nagyon jól keltek ezért is váltak meg a kicsiktől.....5 db ból 2 fehér tojó 2 barna tojó és 1 vadkacsa jellegű (színű)  hím.De az idén ezek nem is tojtak és nem is keltettek pedig jó helyük van, és szeretne megválni  tőlük (levágná őket). Szerintetek érdemes elcserélnem vagy megvennem abban a reményben hogy szaporodni fognak nálam talán jövőre vagy ha az idén 1 évesen nem szaporodtak nem is fognak? Nekem is volt 3 évig 2 fiu és 1 hím de nálam sem tojtak le pedig rengeteg helyre tudtak volna.Valaki azt mondta neki hogy ez nem olyan fajta hogy szaporodjon. Van ilyen a futókacsába is? De a szülőket ismerve nem hinném hogy végtermékek......azok is egyszerű futókacsák...

madar86 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 12396

Mar a facebookon zajlik az elet :-/

Előzmény: B.B.Niki (12392)
madar86 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 12395

At tevodott minden mar a facebookra :-(

Előzmény: B.B.Niki (12392)
B.B.Niki Creative Commons License 2018.04.03 0 0 12394

Szia sajnálattal olvasom :-(

Nekem éppen aktív tojásgyártás alatt van az egyik bütykös tojóm, a másik még "éretlen".

Előzmény: N0rb3rt0L4ncz0s (12393)
N0rb3rt0L4ncz0s Creative Commons License 2018.04.03 0 0 12393

Szia,

 

Igen, sajnos eléggé lapos némelyik fórumtéma, de azért akad egy-egy tag, aki néha-néha benéz. Én jelenleg (egyrészt) bütykös libatojást szeretnék szerezni, itt is szétnéztem, de elég régi hozzászólások vannak, így csak a jófogás maradt.

Előzmény: B.B.Niki (12392)
B.B.Niki Creative Commons License 2018.03.28 0 0 12392

Sziasztok.

Újjonc állattartó vagyok. Valahányszor elakadtam valamiben mindig ennél a fórumnál kötöttem ki. Itt minden kérdésemre már megírta valaki a választ. nem mondom, hogy minden oldalt de szinte a javát végigolvastam. Szomorúan látom, hogy kihalófélben van. Pedig én is nyűzsgő dicsekvő képmegosztó és bámészkodó tag szerettem volna lenni.

Sparky007 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 12391

Sziasztok! 

Nem ismertek valaki olyat véletlenül Debrecenben, akinek volna eladó, felnőtt, néma kacsa gácsérja?

Előre is köszi!

kuti zsolti Creative Commons License 2017.11.27 0 0 12390

Gratulálok nagyon szépek!

Előzmény: felvidékipéter (12389)
felvidékipéter Creative Commons License 2017.11.14 0 1 12389

fodrosaim a kiallításon

Trumpet55 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 12388

Sziasztok!

Van néhány továbbtartásra szánt őshonos magyar kacsám eladó ha érdekel valakit , helyileg Hajdúböszörményben.

06-30/34-600-52

nagy9569@gmail.com

babirusza99 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 12387

Sziasztok! Új vagyok, kérdésem lenne. Ezt a színváltozatot hogyan nevezik? A kép közepén álló törpekacsára gondolok.

Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!